Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   28-10-07 17:41

Здравейте,много се чудя кой апарат да си взема:sony H9 или panasonic FZ50.Сигурен съм че сте по-осведомени от мен защото до сега съм работил само с лентови фотоапарати и със малки сапунерки.Чел съм и за двата доста,но искам практичен съвет.Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: mitku   
Дата:   28-10-07 18:12

Специално между тези двата - определено FZ50.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   28-10-07 18:16

И мен ме блазни фз50,но за видеоклип също ли е по-добър,не си спомням дали му работи вариото при запис на клип.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: pmartinov   
Дата:   28-10-07 18:33

Работи вариото на FZ50 за видеоклип [smilie24]

Панасоника е в по-горен клас и е с по-голяма матрица !

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: nikton1954   
Дата:   28-10-07 18:36

FZ 50 е по-добър от всякъде!



Публикацията е редактирана (28-10-07 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   28-10-07 18:41

Честно да ви кажа ще ми падне голям камък когато се реша какъв апарат да си купя.Като чета във форумите кой какъв шум и аберации имал направо се чудя.Все пак благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: DemaRage   
Дата:   28-10-07 18:42

Твърдо 50-ката.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   28-10-07 18:49

Взех да се радвам че най-поле ще си избера и ще е FZ50 благодарение на всички вас.[shtrak]



Публикацията е редактирана (28-10-07 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: bouncer   
Дата:   28-10-07 19:30

Ако купиш и от Фото Павилион ще останат пари и за почерпка[shtrak]
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=620&show=additional



Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   28-10-07 19:46

Точно от там мисля да го купя.Загледах се в картинките ,абе от къде му се командва вариото,че май не е както обикновено?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: PBKPH   
Дата:   28-10-07 20:13

Аз снимам със Сони Н1 и съм доволен от него. Но ако трябва да избирам между Ф50 и Н9, то 50-та е правилният избор. Няма какво да се чудиш.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: The_Melon   
Дата:   28-10-07 21:54

От ринг на обектива [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   28-10-07 23:03

От ринга се влиза и в цифровия,така ли?А достатъчно бърз и удобен ли е зумът по този начин?



Публикацията е редактирана (28-10-07 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: dimi2007   
Дата:   28-10-07 23:07

sony R1..............

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: mitku   
Дата:   28-10-07 23:11

Че, то цифровия никой не го "брои" (и то с право) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: liyana   
Дата:   29-10-07 09:07

50-тката твърдо! При това какви клипове ще правиш с апарат? Не че не стават със зуума, но това е нещо като допълнителна глезотийка. Ако ти трябва видео - вземи си камера. За снимки обаче ще ти върши страхотна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: dexter_d   
Дата:   29-10-07 10:08

Вариото ли те притеснява най-много? Тва да ти е проблема = ще останеш приятно изненадан. Командва се от пръстен на обектива. Механичен е, т.е. без електродвигател и това го прави да действа мигновено. Цифров зум незнам да има = не ти и трябва = в толкова малък (къс) апарат има толкова голямо увеличение от 420 мм приравнено фокусно разстояние. Вариото работи по време на клип = работи винаги, защото е механичен (дори когато апаратът е изключен [ezik] )

Все пак те съветвам преди да купиш апарат да го вземеш и подържиш в ръцете си и да ги видиш тия работи на място. Така само с четене в нета не става.


Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: djogata   
Дата:   29-10-07 15:31

Точно това че вариото е ръчно е едно от любимите ми качества на апарата (аз също имам ФЗ50). Много е удобно, по-бързо, точно и плавно отколкото вариото с бутон. И клиповете които снима са хубави, само че ако много ползваш вариото по време на клип, автофокуса почва да се чуди къде да фокусира, затова в такива случаи си пускам ръчен фокус :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   29-10-07 17:09

Аз разбира се преди да го купя ще го подържа и разгледам ,но верно ли е че панасониците шумят повече от другите,а специално ФЗ50 как е с този параметър?Днес в един магазин ми говорят,че H9 шуми по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: doca   
Дата:   29-10-07 18:01

Ами ЕТО , това е положението[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: mitku   
Дата:   29-10-07 18:21

stoikoo написа:

> ... верно ли е че панасониците шумят повече от другите,а специално
> ФЗ50 как е с този параметър?Днес в един магазин ми говорят,че
> H9 шуми по-малко.

Както всеки друг СЛУХ... и в този има известна доза истина, но е СИЛНО преувеличен, че на хората с останалите апаратчета, Панасоник просто им "бърка в здравето" и все трябва да му измислят някакъв недостатък [smile]
Т.е. - специално от H9, наистина шуми повече, но това е защото системата за шумоподтискане на H9 както се изразяват в ревюто на dpreview.com, "не взема пленници". Т.е. - H9 има много агресивно шумоподтискане, което наистина маха доста голяма част от шума, но това е за сметка на качеството на изображението и се забелязва при разглеждане на снимките 1:1 във вид на "зърнисто" изображение, и МНОГО загубени детайли. Отделно от това, обективът на H9 е далеч от класата на този на Панасоника и прави доста сериозни аберации (които при Панасоника са далеч по-малки) и освен туй има и забележими геометрични изкривявания (докато при панасоника почти отсъстват).
Както и да е - всеки си има глава и да си мисли как да си харчи парите... аз разглеждах известно време H9 (защото FZ50 ми беше голям), но видях, че по-добре да изчакам за по-добри предложения (каквото е FZ18) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   29-10-07 18:43

И взе ли си ФЗ18, и ако не защо,какво не ти хареса?

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: mitku   
Дата:   29-10-07 18:48

Аз от около месец съм с FZ18... както се казва - "Simply The Best" [shtrak]
Но - по-добре прочети съседната тема за това:

"Обективчето на fz18 е наистина много добро..."
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=701561&t=701561&phorum_uriauth=


Все пак, зависи всеки какви цели и предпочитания има... за някои хора ръчният фокус и зуум, въртящият се дисплей и възможността за включване на допълнителна светкавица на FZ50 са за предпочитане... за мен - това са "маловажни неща" [smile]



Публикацията е редактирана (29-10-07 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: stoikoo   
Дата:   29-10-07 18:52

Ако имаше варио при клип щях да си взема и аз още предо месец без да му мисля.Много жалко иначе наистина си го бива.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете-FZ50 или H9
Автор: mitku   
Дата:   29-10-07 18:54

Прав си... това е кажи-речи - най-големият недостатък на FZ18 (без майтап - аз точно така мисля), но с оглед на всичките му предимства, съм го "преглътнал").

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »