Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   04-03-21 19:49

Ще използвам темата за повдигнат въпрос за базара към админите преди време . Първо поздравления , наистина сега базара "зарежда" бързо и безпроблемно. Бях ви сигнализирал в подобна тема за странната логика при повдигане на обява.Принципно трябва да е възможно след точно определено време и за срок от 10дни. И тогава и сега обновена обява се обявява за изтекла в сайта след 3,2 дни , а понякога и няколко часа след ъпдейтването и. Казахте ,че работите по въпроса тогава и ще го решите , но засега - уви !

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: fragranse   
Дата:   05-03-21 23:00

Моля изчакайте... ...


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: nyamago   
Дата:   06-03-21 01:50

Изчакваме [smilie2]

Редакция - на следващия ден: Търпението се възнаграждава, дочакахме [smilie3]
Благодаря! [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-03-21 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Djoro   
Дата:   07-03-21 12:54

Отварям „Нови предложения”, харесвам две снимки и гласувам, но светва лента горе „Снимката е от приключил конкурс или архивирана”, не се активира и бутна виж Автора, пак светва същата лента „Снимката е от приключил конкурс или архивирана”, какво правят тогава тези снимки в „Нови предложения”, не мисля че това е по вина на Авторите на същите снимки. Само размисли на глас!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   07-03-21 19:16

По 24 кадъра/стр. (стария формат) ми се струва по-удачен от сегашните 12.
(по-малко страници, по-лесно преглеждане).

Интересното е, че като Back-ваш - страниците не се превъртат?!?
Стоят на последната отворена. Не знам дали само при мен е така!


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: krassik   
Дата:   07-03-21 19:47

Напълно подкрепям Julius! Снимките в профила трябва да са поне в 6 реда(общо 24 кадъра),както беше преди години,а не сега както е на 3 реда. И при мен когато Back-вам не се превъртат страниците.




Написах 'поне в 6 реда',но според мен ако са повече редовете,ще е още по-добре дори.Просто ще има един по-цялостен изглед на повече снимки,а сега гледаме само 3 реда с по 4 снимки на ред и се налага да цъкаме често следващата страница,което не е практично. Да не говорим ,че автори с повече снимки,от порядъка на 600,700 и нагоре,страниците им ще се увеличат значително и ще пада сериозно цъкане на отделните страници.Не е удобно по този начин!
Погледнете например как са нещата във flickr.com. Има на страница по 17 реда някъде ,с по 6, 7 снимки на всеки ред,като снимките на тъмбнейлите не са квадратни всички както тук,а се вижда реалната пропорция на кадъра,което е много по-добре. Добива се представа за самия кадър и композицията му още от тъмбнейла,а тук е една голяма загадка всичко. Дали кадърът е вертикален иили хоризонтален ,никой не може да разбере,освен ако не цъкне да се отвори целия кадър. Не казвам,че трябва да се копират чужди сайтове,но е хубаво да се мисли повече относно функционалността,преди да се правят някакви промени.



Публикацията е редактирана (08-03-21 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   08-03-21 07:16

Във Фликр настройката е 100 парчета/страница, като последната стр. обира разликата под 100.

По-принцип най-елегантния вариант е вместо да се забива в кода (било 12, било 100), настройката да се изведе като опшън-лист и потребителя сам да избира колко снимки иска да вижда на страница - 12, 24, 36, 48...

Иначе е наистина добре тъмбнейла да е 100% от кадъра, а не 80% (и то квадрат). [smilie24]
Т.е. да е както в галериите - там вече наистина отразява реалния кадър.

Но... добрите идеи са като владиките - много и все хубави, ама мотиката е една и платена.
Трябва си програмист да се хване и да изкопа тая нива. [smile]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: doktora   
Дата:   08-03-21 09:37

И аз съм за 24 снимки.Говорихме го със Сашо,ама нещо се бави.Имаше малки промени,но повече са дразнещите и бъгове.Помолих го за направи маркиране на няколко снимки и изтриване,защото сега,като изтрия от профила,ме връща в майната си и трябва пак да отворя друга,изтрия и пак наново.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: nyamago   
Дата:   08-03-21 14:36

Админите (от името на техните разработчици) често се допитваха до потребителите и, доколкото е възможно, се съобразяваха с преобладаващите предпочитания.

Но не помня някога да са питали за броя кадри на страница и не вярвам да има мнозинство, което да ги предпочита малко на брой? [smilie8]

За квадратния формат помня, че имаше дебати, имаше и 'за' и 'против'. В полза на квадрата обясненията бяха (а) че това е модерна тенденция в дизайна, каквото и да значи това, и (б) че с кроп загубата от кадъра е по-приемлива, отколкото загубата на % от страницата с добавяне на празни полета около всеки тъмбнейл, за да излизат всички композиции и съотношения в стройни редици.
'Против' бяха (бяхме) хора, които искаха да се види целият кадър, защото иначе зрителят не добива добра представа за снимката (дори в редки случаи отсъства смислово важен елемент от композицията).

Нямам представа кой лагер е бил мнозонство, админите би трябвало да имат статистика.

И разбира се, те имат право откровено да кажат "Е*ал съм ви предпочитанията, аз пък го харесвам и го правя така!" - като суверенни собственици на платформата. Уважавам и такава позиция (ммакар хич да не михаресва), доколкото не ми искат плащане и дори не ми крият сайта ако блокирам рекламите (както някои сайтове правят).

Все още сме тук, нали? (Докога - е друг въпрос).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: doktora   
Дата:   08-03-21 16:31

nyamago
Да,много си прав.
Това също с квадратния формат.Случвало ми се е да подмина снимки,защото не са ме провокирали.А след време да реша да отворя и е съвсем друга бирата тогава.А не може да отваряш всяка снимка ,която си харесал и да я видиш напълно!
Евала на админите,че досега запазиха сайта прилично,но има неша,които дразнят.
Честно,много се кефя,когато по някаква причина сайта ме върне в старият облик.Много ми е подредено някак.....

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   08-03-21 18:15

nyamago написа:

> В полза на квадрата обясненията
> бяха (а) че това е модерна
> тенденция в дизайна,

И тая мода ще отмине... [smilie7]
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »