Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Epson SC-F100
Автор: Yassay   
Дата:   04-03-21 11:48

След като Epson отново решиха да ударят шамар на всички китайски производители, които предлагат консумативи и СНПМ, базирани на техните принтери, този път създадоха малък сублимационен принтер - Epson SC-F100. И наред с приличната му цена и доста доброто качество на печат, аз се натъкнах на някои доста неприятни факти около него, които ще се радвам да коментирате, особено ако вече сте се сдобили с такъв принтер:
- Принтирането на листи по-малки от А4 е трудно, да не кажа невъзможно, тъй като принтерът е с долно подаване на хартия.
- Контейнерът за отпадъчно мастило е с чип и все още няма дори цена за него обявена, но подозирам, че ще са около 60-80 (грешни) лв., а като вместимост не изглежда по-голям от контейнерите на малките представители от L-серията. [smilie2]
- Гаранцията му е смешно малка (6 хил. копия), а опцията да се удължи максимално струва почти колкото същия нов принтер без консумативите. При това говорим за частична гаранция, която не покрива всичко. [smilie10]
Та според вас - заслужава ли си хилядарката този принтер? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: dekov   
Дата:   04-03-21 16:30

За сублимация на чаша, хартия 9,9 Х 21 см.подадена с тясната страна
напред по средата на касетата би трябвало да няма проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: asahi   
Дата:   04-03-21 18:25

Смяташ си по 16 стотинки на всяко копие, стараеш се да изпълваш цялото А4, добавяш цената на консуматива и вече си наясно дали си заслужава да работиш с този Епсън. Може пък да се окаже много изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: Yassay   
Дата:   04-03-21 19:21

dekov написа:

> За сублимация на чаша, хартия 9,9 Х 21
> см.подадена с тясната страна
> напред по средата на касетата би
> трябвало да няма проблем.
>

Тавата няма ограничител за по-къси листи и не виждам как може да стане да я затворя и листа да си остане на мястото... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: dekov   
Дата:   04-03-21 22:32

Давам пример за тесен и дълъг лист, с тясната страна напред.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: Yassay   
Дата:   05-03-21 11:58

Аз все още се колебая дали да го купя това чудо, но сега се сещам, че ако го взема може да си изрежа от дебел картон един правоъгълник, с който да фиксирам такива листчета за чаши. Защото наистина често се налага да печатаме чаши и се падат точно по 3 на лист. Тъпо е 2/3 от листа да отива в кофата.

dekov написа:

> Давам пример за тесен и дълъг лист,
> с тясната страна напред.
>

Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: sasas   
Дата:   05-03-21 14:56

От повече от година съм с японските мастила Izumi на L3110 и L1800 и няма никави драми - запушвания, цапания и т.н. Пускаш печаташ и не го мислиш. Отделно черното си е черно, ярки цветове и т.н. ~ 250 лв принтер + мастилото беше към 30 лв/100 мл.
Имаше ги в ОЛХ мастилата.
1000 лв за скапан епсън, който печата само А4 - не мерси. Изобщо, не знам дали епсън "удрят шамари на китайците" ама от към качество са бетер китайците вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: Yassay   
Дата:   05-03-21 19:29

Аз имам и тези модели, които цитираш, но не съм пробвал с мастилата Izumi. Какви цветови профили ползваш за L3110 с това мастило?


sasas написа:

> От повече от година съм с
> японските мастила Izumi на L3110 и L1800 и
> няма никави драми - запушвания,
> цапания и т.н. Пускаш печаташ и не
> го мислиш. Отделно черното си е
> черно, ярки цветове и т.н. ~ 250 лв
> принтер + мастилото беше към 30 лв/100
> мл.
> Имаше ги в ОЛХ мастилата.
> 1000 лв за скапан епсън, който печата
> само А4 - не мерси. Изобщо, не знам
> дали епсън "удрят шамари на
> китайците" ама от към качество са
> бетер китайците вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson SC-F100
Автор: MuHaTa123   
Дата:   06-03-21 00:19

Ползваме Sawgrass SG400, който е идентичен откъм зареждане на хартията и почти* без проблем пускаме парче 10х21 см за 1 бр чаша - Слага се в дъното на тавата , добре е да има цели листове отдолу и принтера да е на равна повърхност. Без ограничители.

* Единствен минус- понякога водачите завъртат леко печата спрямо парчето, но ако се вземе впредвид при подготовката на файла не е голям проблем.
По същия начин се пуска и парче 20х21 за две чаши.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »