Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: rtopalov1   
Дата:   31-05-20 19:36

При мен също често "забива". Преди малко при кликване върху базар, не у спях да го изчакам и направо излязох от ФФ и впоследствие пак влязох. Това се случва и на служебния ми компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Beijing   
Дата:   31-05-20 19:52

Преди месец или два, им писах, че част от снимките ми са на ебем страна, т.е. завъртяни на 90 градуса! Отговориха ми, че при тях всичко е наред. Да, ама от който и да е компютър и айпичка да вляза, все са си на кистирме!
Та, като при тях всичко е наред, да си се кефят! Аз спрях да публикувам, и толкоз!
Не, че на някой му пука за моите дивотии, ама все пак!
Окепазиха всичко
Съжалявам, че съм остър, ама явно от меко не разбират!
Включвам се от време на време заради готините автори и снимки
Поздрави на всички[shtrak]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: victory13   
Дата:   31-05-20 21:00

спри прилепите на вечеря, и спи нормално, хоризонтално... добре са ти снимките [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ombre   
Дата:   31-05-20 21:05

Аз съм с хром и всичко си бачка мигновено (това за стационарна машина и един лаптоп,дето телефона ми е с 5 пъти по добри характеристики дето има една дума,но няма ядове с нито едно устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-05-20 21:15

Пробвайте с изключени приставки. Сайта общо взето добре работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 09:51

Даже трие и дискредитира неудобни и много истински коментари.ВРЕМЕ Е ЗА НОВ САЙТ![shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: CDman   
Дата:   01-06-20 10:00

^^
Нов сайт ще направят. Нови потребители обаче едва ли ще се появят.[smilie8]

Рядко ползувам базара, но и на мен ми бави от известно време. (W7/Chrome).

Преди време анонсираха, че се правят подобрения. Може да е от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ceclii   
Дата:   01-06-20 10:20

При мен се влиза бързо в сайта и си зарежда бързо страниците [smile]



Публикацията е редактирана (02-06-20 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 10:34

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   01-06-20 13:58

Здравейте,

изчетохме ви коментарите и ще отговорим на повечето изписани в един отговор. Молим, всеки който съобщава нещо, да не е генерално, а да уточнява за коя секция става въпрос.

* Първо да кажем, че относно Базар, ДА, бави и това се получава заради начина на написването на софтуера преди години. С цел по-бързо сортиране при разглеждане всеки път при обновяване на обява прави преподреждане на цялата таблица с основни данни. Така човекът, който го е правил е искал да избегне сортиране при всяка заявка и това е работело години наред, но когато е нарастнал броя на обявите това става спирачка на нормалната работа, защото по време на сортиране (което отнема време за цялата таблица в базата данни) таблицата се заключва и другите заявки чакат. Решението е да променим тази логика. Тъй като работим по промяна на визията и някои функции на Базар "пипането" на старата версия би било загубен ресурс и отстраняваме този проблем в новия софтуер. По новия софтуер имаме още не много работа, но визията за към потребителите още не е завършена и не работят филтрите за търсене и сортиране. Когато е готово, ще го анонсираме. Дори сега ако гледате новия софтуер пак ще бави, защото ползва същите таблици, които и стария и се влияе от работата на стария софтуер. Подобрение ще се усети когато изключим старото да не се ползва:

https://photo-forum.net/bazar

https://photo-forum.net/bg/bazar/ad/120124-Prodavam-cifrov-fotoaparat-nikon


* освен Базар има ли индикации други секции на сайта да бавят?

* nyamago - вие сте в Лондон и гледате сайта по международна свързаност, което е различно от това как се вижда от България. Това можем да обсъдим с вас извън тази тема. Относно размера на снимките 20-30 Мб не е малка снимка, ще проверим какви бяха ограниченията за размер, но дори да е 30 Мб, пак има ограничение, не може да е безкрайно. Според нас въпросът е да поставим съобщение за грешка още преди качването на снимката, а не когато се качи и тогава да казва системата, че файлът е голям.

* dekov - най-отдолу на всяка страница има или имейл, или връзка към За нас/Контакти

* Beijing - може ли да ни изпратите една от тези снимки, които се качват обърнати? Имаме спомем, че още преди време отговорихме, че въпросът с обръщането има две страни. Някои снимки Windows ги показва правилно, но реално те не са прави, а завъртяни, в тях имат EXIF orientation tag, който може да бъде прочетен и да се върти снимкта според него и това какво е казал апарата, но проблемът е, че тогава има хора, на които апарата запише, че снимката е завътяна, а тя реално не е, то тогава нашия софтуер ще я обърне. Това се решава ако в графична програма завъртите снимката на една страна и след това върнете наобратно. Но предполчитаме да проверим за каква точно снимка става въпрос.

* ivanoviliaiorrdanov - всеки път когато в темите се намесят препирни за политически строй, Русия, Америка или носталгия за отминали периоди, за които законодателството се е произнесло, че са престъпни, реакцията ни ще е една и съща без нужда от допълнителни обяснения.


Молим за конструктивни мнения и бележки.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 14:15

отново изтриване на мои коментари и ще бъде сезирана Комисията за защита правата на човека,а за това знаете че санкциите са безкомпромисни!Вероятно ще препратим тази жалба и до Руското посолство![shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 14:20

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   01-06-20 15:10

Админ, както писах и поста си по-горе,при мен проблема със забиването е основно с базара. Причините ги изяснихте, надявам се с новия да не е така.И още нещо ...При обсъждането на новата Базар секция ,беше предложено от колега, част от старите обяви в секция продадени и спрени да отпадат след определен период от време, но не изцяло ,защото е полезна за сверяване на часовниците. Но, мисля ,че над 3-5г е безсмислено да седят и заемат ресурси, а с това и забавяйки работата в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   01-06-20 15:13

"отново изтриване на мои коментари и ще бъде сезирана Комисията за защита правата на човека,а за това знаете че санкциите са безкомпромисни!Вероятно ще препратим тази жалба и до Руското посолство![shtrak] [shtrak] [shtrak] "
Извинявам се за спама ,но не се сдържах :
Колега , освен руското посолство , да не забравите да сезирате и ..Арменския поп ![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Slivenski   
Дата:   01-06-20 16:22

Автор: ivanoviliaiorrdanov
Дата: 01-06-20 14:15

отново изтриване на мои коментари и ще бъде сезирана Комисията за защита правата на човека

----------------------------
----------------------------

Колега, ако може адреса на тая комисия, защото не ми е известно да има такава.

Има Европейски съд по правата на човека, където обикновено разни хора съдят държавата. Това тук е частен сайт.

Това, че са Ви изтрили мнение, защото съдържа спам и не отговаря на условията и правилата в даден сайт, не е нарушение на човешките Ви права.

Най-вероятно ще изтрият и моето мнение, защото то също е спам, но поне да опитам да Ви обясня.

[smilie18]



Публикацията е редактирана (01-06-20 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   01-06-20 17:25

Нямаме за цел да трием поголовно мнения, но използването на форума за промотиране на човеконенавистни идеологии и режими не може да бъде толерирано, макар и преплетено с фотографска тематика.

Относно "правата на човека", да хората имат права. Едно от тях е правото на изразяване, но то не е безусловно!

За "нарушаване на свободата на словото" може да се говори само когато държавата и нейните институции ви пречат да се изразявате или ви наказват за това. Този сайт има правила и ако искате да изразявате неща, които не са според тези правила нямате никаква пречка да си направите сайт, да издавате списание, да печатите позиви и да използвате други канали.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   01-06-20 18:11

Не е само в базара. Преминаване от базара към форума,отваряне на лични съобщения. Отнема минути понякога

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Djoro   
Дата:   01-06-20 20:38

Регулирай си екрана, времетраенето на време активност и осветност на екрана не е единица мярка за скорост и сигурна връзка със сайта Фотофорум. Виж си и скоростта с интернет доставчика.Ако си на WiFi колко души са закачени към рутера. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   01-06-20 21:52

guciguci, разбираме, че имате проблем, който очевидно ви затруднява. Можем да ви предложим в удобно за вас време да ни дадете достъп с Team Viewer, за да можем да тестваме технически. Пишете ни на лично съобщение ако това ви устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   03-06-20 11:48

guciguci,
до момента нямаме отговор от вас.
Ако не ни пишете, приемаме, че всичко е наред и нямате затрудненията, за които говорите.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: BumpeR   
Дата:   03-06-20 12:50

Здравейте,

Не знам дали е на място , но бих искал да се включа и аз с няколко коментара, също ползвам firefox на win10 ( ако това има някакво значение).

- На мен сайтът не ми лагва, или поне не и осезаемо.

Имам обаче други забележки/съвети:

- Често докато разглеждам снимки в албум пейзаж примерно и в един момент ме прехвърля само в галерията на определен потребител и започвам да виждам само негови фотоси. Дори да дам назад от браузъра или назад на снимката... ме мести само из неговата галерия. Доста е дразнещо, защото трябва да заредя галерята за съответния период наново от начална страница.

- Ползвам фото-форум от близо 15 години и си спомням, че имаше един период, в който яхте добавили функционалност да предложиш редакция на снимка. Сега не знам дали го има, но поне аз не го намирам.
- Търсачката с лупа на заглавната страница поне при мен не работи. Не знам дали е от браузъра или просто не готова.
- Би било страхотно, ако имаше функционалност да се търсят снимки по модел камера или обектив, според инфото от EXIF.


Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: lord_kik   
Дата:   03-06-20 17:23

Лагаво е доста даже,и от телефон и от компютър

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: igor100   
Дата:   03-06-20 22:26

Не работи нормално! Определено ! каквито и браузъри да се ползват - има моменти на яко "увисване" ! Така, че Админи - вслушайте се малко повече в думите на хората и стига с тези "умности" какво "приемате" и "че следователно всичко е наред" !!!

Определено не е наред!

Дори и качването на снимки към дадена обява - е тегаво и не върви като преди!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-20 00:00

Свързахме се. Ще обърнат внимание

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: jingov   
Дата:   04-06-20 08:10

Ради интереса го пробвах през служ. комп с хром- никъФ проблем, базара с филтриране/ търсене на определен артикул забавя 10тина сек, ясно е.
Току що с новият Едж - без добавки , с всички реклами - пушка ,
Базара отново при филтриране забавя , но не притеснително, у дома съм с уай фай,последна мозила с добавки- 1-3 сек ,
другите компове са с жица.
Качване на снимки- Мозила/няма проблем, няма забавяне.
Качване през Еджа осезаемо по бързо.
Тоест направих тестово чисто потребителско зареждане през различни нет доставчици,с безжична и жична връзка /три/ , с различни браузъри без да има моя намеса относно настройките - реално нямам проблем.
В момента съм на Мозила 77.01 вер от снощи.

И през VPN работи.
п.п. да понякога е имало случаи на увисване и рефрешване , за да се зареди форума, но е доста рядко .



Публикацията е редактирана (04-06-20 08:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »