Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 13:05

[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 13:05

Кога сайтът ще започне да работи нормално? Ползвам Мозила и всички сайтове ми се отварят мигновено за част от секундата. Лаптопът ми е "топ оф дъ топ" така да се каже,а само във Фото форум чакам по между 30 секунди и минута за да отвори страница. Ако трябва да си вляза в съобщенията същата работа. Ако трябва да се вдигне обява - 1 минута чакане,като понякога по 1-2 пъти дава някакъв Error. Това е така от месеци,може би и година вече.



Публикацията е редактирана (31-05-20 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-05-20 13:10

Нещо проблема май е във вашия телевизор. Аз ползвам Мозила на телефона и на един средна работа таблет с windows и на мак и няма ядове. Зарежда се кажи речи мигновено.

ПП да не е от някоя "приставка " ...нещо дето крие рекламите или някоя подобна глупост



Публикацията е редактирана (31-05-20 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-05-20 13:16

Ако мен нещо ме дразни е, че стила на страниците на форума е със статичен дизайн.

2020 година сме. Има хиляди библиотеки със динамични стилове, дето се адаптират към екрана на устройството.

Разбирам, че разработката на софтуера е мега скъпа, но поне да се пипне стила да се адаптира към телефон и таблет. Много трудно се чете форума на телефона

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Slivenski   
Дата:   31-05-20 13:18

ОК. Сори.

[beer]



Публикацията е редактирана (31-05-20 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 13:19

Моля,нека не оспамваме темата. Бих искал да сортирам и други мнения по моя въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: dekov   
Дата:   31-05-20 13:21

Аз щях да питам защо не питаш "admin" ,ама се зарових в сайта и така не намерих "контакти" , вярно, че съм прост "user" и може да не го виждам, та знам ли?
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: asahi   
Дата:   31-05-20 13:23

Мнение за сортиране: Фото Форум ще започне да работи следобед. Ясно е, че в неделя следобед това няма как да се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 13:24

Баси ужаса е станало тука...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: marrio31   
Дата:   31-05-20 13:46

Не е само при теб,аз наблюдавам същото и то главно в базара,една обява понякога я отваря за около 15-30 секунди,викам си..явно интернета нещо се скапа,да ама не,всички други страници са ок,та явно има някакъв бъг..Но това не е постоянно,понякога всичко върви нормално.



Публикацията е редактирана (31-05-20 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Christopher   
Дата:   31-05-20 13:55

И при мен сайта е бавен, най-вече в базара обявите се отварят доста мудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: lamerko   
Дата:   31-05-20 14:06

При мен нямя някакво фрапиращо забавяне. Проблема е или при теб, или свързаността ти е кофти (тази на диставчика ти и неговия доставчик с тези на сайта).

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   31-05-20 14:09

И при мен е така. Само и единствено със сайта на Фото форум! Най-често с базара.Зарежда страница понякога до 1мин. Това ,което съм забелязал ,че първо влизане за деня, след логване е безпроблемен , както с останалите посещавани сайтове , но ако съм се поразровил из темите , гласувал тук-там , влизането в базара е кошмар , а за повдигането на обяви да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: nyamago   
Дата:   31-05-20 14:39

Трудно за диагностика: всеки разработчик или администратор иска доказателства, поне да му се опише подробно повторяем проблем.

А цялата работа е, че сайтът не се държи повторяемо или предсказуемо [smilie8] . Някои страници понякога се отварят бързо, понякога - бавно. Понякога пък други страници се отварят бавно, а проблемните - нормално. Трудно е да се 'хване' какво става.

Говоря от личен опит с редовно обновяван Chrome и 200 Мбпс връзка по оптически кабел (което, доколкото знам, е 'средно-към-бързо' по днешни стандарти). С тази конфигурация нямам подобни проблеми с никой друг сайт (от десетки редовно посещавани и хиляди - случайно).

Мен повече ме дразнят засечки при качването: доста често страницата за качване на снимки замръзва преди дори да се е отворила, а когато работи - замръзва посред качването на по-големи файлове (не гигантски, просто 20-30 Мб, а ограниченията май се премахнаха?)...
= = = = =

Съгласен съм с коментарите, че такива въпроси е по-редно (и по-реултатно!) да се отправят директно към администраторите, адрес за което е даден в челната страница и/или в Правилата на сайта.

И никога не забравям, че е грехота да 'броя зъбите на харизан кон' (не плащам за ползването нито като данъкоплатец, нито с паричен абонамент, т.е. каквото получавам ми е подарено). Затова при дребни еснафски недоволства не излизам на яростни протестни акции пред Парламента и Президентството.

[beer]



Публикацията е редактирана (31-05-20 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 14:48

Не е по-резултатно,защото съм отправял въпроса си към Admin и са ми отговаряли,че нямат сигнали от други потребители за проблем и до там... А другите потребители просто не сигнализират за проблема,заради харизания кон :)
както се вижда сега от темата ми,ще излязат и други потребители с този проблем и тогава Админ ще обърне внимание.



Публикацията е редактирана (31-05-20 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: victory13   
Дата:   31-05-20 14:49

всички сайтове, без един, които посещавам са "харизани коне"... само този се държи като магаре... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Zdram   
Дата:   31-05-20 15:03

Моите впечатления по темата.
Не пускам много обяви в базара, но при последните, когато записвах промени или повдигах, стана много бавно. При едната сайтът направо заби и даде грешка - не помня каква. При refresh обявата си излезе на мястото с всичко необходимо. С Firefox съм, други проблеми нямам в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 16:08

Да,един от проблемите е точно този,който описва Zdram.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: jingov   
Дата:   31-05-20 16:52

https://www.dropbox.com/s/jymsulw6ovfny5u/screenshot%202020-05-31%2016.48.08.png?dl=0

Това са ми настройките на мозилата, работи без прекъсвания и проблеми с доста добавки- флагфокс, HTTP навсякъде, фейсбук контейнер, реално никъде не виждам реклами и това по принцип забавя отварянето на страниците, в случая нямам проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Ivan_A   
Дата:   31-05-20 17:39

"Ползвам Мозила и всички сайтове ми се отварят мигновено за част от секундата. ... "- с Chrome съм, но имам същите проблеми.
Неприятно е, но ... nyamago го е казал.[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: b0bb0   
Дата:   31-05-20 18:14

На стар и бавен компютър, УинХР и стар браузър нямам никакни проблеми. Обяви в базара не съм пускал и това не знам как е, но отварям и чета бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: philip   
Дата:   31-05-20 18:39

Има моменти когато ми се запъва отварянето от PC-то... Парадоксалното е, че с телефона (с Chrome) отварянето винаги е мигновенно?!


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 18:48

По-скоро не е обвързано с браузъра,защото и от телефона ми с Opera пак е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: kvakioh   
Дата:   31-05-20 19:24

Ползвам на телефон, лаптоп, настолен компютър и рядко на таблет и няма проблеми с целия сайт да разглеждам, пускам и обновявам обявите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   31-05-20 19:35

Ето сега последно се опитах да вляза от форума в базара. През телефона ми отне 3 изгасвания на екрана,след това един надпис internal server error,след това опе 3 изгасвания и след около 3 минути направих прехода. Забравих междувременно какво исках да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: rtopalov1   
Дата:   31-05-20 19:36

При мен също често "забива". Преди малко при кликване върху базар, не у спях да го изчакам и направо излязох от ФФ и впоследствие пак влязох. Това се случва и на служебния ми компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Beijing   
Дата:   31-05-20 19:52

Преди месец или два, им писах, че част от снимките ми са на ебем страна, т.е. завъртяни на 90 градуса! Отговориха ми, че при тях всичко е наред. Да, ама от който и да е компютър и айпичка да вляза, все са си на кистирме!
Та, като при тях всичко е наред, да си се кефят! Аз спрях да публикувам, и толкоз!
Не, че на някой му пука за моите дивотии, ама все пак!
Окепазиха всичко
Съжалявам, че съм остър, ама явно от меко не разбират!
Включвам се от време на време заради готините автори и снимки
Поздрави на всички[shtrak]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: victory13   
Дата:   31-05-20 21:00

спри прилепите на вечеря, и спи нормално, хоризонтално... добре са ти снимките [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ombre   
Дата:   31-05-20 21:05

Аз съм с хром и всичко си бачка мигновено (това за стационарна машина и един лаптоп,дето телефона ми е с 5 пъти по добри характеристики дето има една дума,но няма ядове с нито едно устройство.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-05-20 21:15

Пробвайте с изключени приставки. Сайта общо взето добре работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 09:51

Даже трие и дискредитира неудобни и много истински коментари.ВРЕМЕ Е ЗА НОВ САЙТ![shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: CDman   
Дата:   01-06-20 10:00

^^
Нов сайт ще направят. Нови потребители обаче едва ли ще се появят.[smilie8]

Рядко ползувам базара, но и на мен ми бави от известно време. (W7/Chrome).

Преди време анонсираха, че се правят подобрения. Може да е от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ceclii   
Дата:   01-06-20 10:20

При мен се влиза бързо в сайта и си зарежда бързо страниците [smile]



Публикацията е редактирана (02-06-20 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 10:34

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   01-06-20 13:58

Здравейте,

изчетохме ви коментарите и ще отговорим на повечето изписани в един отговор. Молим, всеки който съобщава нещо, да не е генерално, а да уточнява за коя секция става въпрос.

* Първо да кажем, че относно Базар, ДА, бави и това се получава заради начина на написването на софтуера преди години. С цел по-бързо сортиране при разглеждане всеки път при обновяване на обява прави преподреждане на цялата таблица с основни данни. Така човекът, който го е правил е искал да избегне сортиране при всяка заявка и това е работело години наред, но когато е нарастнал броя на обявите това става спирачка на нормалната работа, защото по време на сортиране (което отнема време за цялата таблица в базата данни) таблицата се заключва и другите заявки чакат. Решението е да променим тази логика. Тъй като работим по промяна на визията и някои функции на Базар "пипането" на старата версия би било загубен ресурс и отстраняваме този проблем в новия софтуер. По новия софтуер имаме още не много работа, но визията за към потребителите още не е завършена и не работят филтрите за търсене и сортиране. Когато е готово, ще го анонсираме. Дори сега ако гледате новия софтуер пак ще бави, защото ползва същите таблици, които и стария и се влияе от работата на стария софтуер. Подобрение ще се усети когато изключим старото да не се ползва:

https://photo-forum.net/bazar

https://photo-forum.net/bg/bazar/ad/120124-Prodavam-cifrov-fotoaparat-nikon


* освен Базар има ли индикации други секции на сайта да бавят?

* nyamago - вие сте в Лондон и гледате сайта по международна свързаност, което е различно от това как се вижда от България. Това можем да обсъдим с вас извън тази тема. Относно размера на снимките 20-30 Мб не е малка снимка, ще проверим какви бяха ограниченията за размер, но дори да е 30 Мб, пак има ограничение, не може да е безкрайно. Според нас въпросът е да поставим съобщение за грешка още преди качването на снимката, а не когато се качи и тогава да казва системата, че файлът е голям.

* dekov - най-отдолу на всяка страница има или имейл, или връзка към За нас/Контакти

* Beijing - може ли да ни изпратите една от тези снимки, които се качват обърнати? Имаме спомем, че още преди време отговорихме, че въпросът с обръщането има две страни. Някои снимки Windows ги показва правилно, но реално те не са прави, а завъртяни, в тях имат EXIF orientation tag, който може да бъде прочетен и да се върти снимкта според него и това какво е казал апарата, но проблемът е, че тогава има хора, на които апарата запише, че снимката е завътяна, а тя реално не е, то тогава нашия софтуер ще я обърне. Това се решава ако в графична програма завъртите снимката на една страна и след това върнете наобратно. Но предполчитаме да проверим за каква точно снимка става въпрос.

* ivanoviliaiorrdanov - всеки път когато в темите се намесят препирни за политически строй, Русия, Америка или носталгия за отминали периоди, за които законодателството се е произнесло, че са престъпни, реакцията ни ще е една и съща без нужда от допълнителни обяснения.


Молим за конструктивни мнения и бележки.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 14:15

отново изтриване на мои коментари и ще бъде сезирана Комисията за защита правата на човека,а за това знаете че санкциите са безкомпромисни!Вероятно ще препратим тази жалба и до Руското посолство![shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   01-06-20 14:20

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   01-06-20 15:10

Админ, както писах и поста си по-горе,при мен проблема със забиването е основно с базара. Причините ги изяснихте, надявам се с новия да не е така.И още нещо ...При обсъждането на новата Базар секция ,беше предложено от колега, част от старите обяви в секция продадени и спрени да отпадат след определен период от време, но не изцяло ,защото е полезна за сверяване на часовниците. Но, мисля ,че над 3-5г е безсмислено да седят и заемат ресурси, а с това и забавяйки работата в сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   01-06-20 15:13

"отново изтриване на мои коментари и ще бъде сезирана Комисията за защита правата на човека,а за това знаете че санкциите са безкомпромисни!Вероятно ще препратим тази жалба и до Руското посолство![shtrak] [shtrak] [shtrak] "
Извинявам се за спама ,но не се сдържах :
Колега , освен руското посолство , да не забравите да сезирате и ..Арменския поп ![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Slivenski   
Дата:   01-06-20 16:22

Автор: ivanoviliaiorrdanov
Дата: 01-06-20 14:15

отново изтриване на мои коментари и ще бъде сезирана Комисията за защита правата на човека

----------------------------
----------------------------

Колега, ако може адреса на тая комисия, защото не ми е известно да има такава.

Има Европейски съд по правата на човека, където обикновено разни хора съдят държавата. Това тук е частен сайт.

Това, че са Ви изтрили мнение, защото съдържа спам и не отговаря на условията и правилата в даден сайт, не е нарушение на човешките Ви права.

Най-вероятно ще изтрият и моето мнение, защото то също е спам, но поне да опитам да Ви обясня.

[smilie18]



Публикацията е редактирана (01-06-20 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   01-06-20 17:25

Нямаме за цел да трием поголовно мнения, но използването на форума за промотиране на човеконенавистни идеологии и режими не може да бъде толерирано, макар и преплетено с фотографска тематика.

Относно "правата на човека", да хората имат права. Едно от тях е правото на изразяване, но то не е безусловно!

За "нарушаване на свободата на словото" може да се говори само когато държавата и нейните институции ви пречат да се изразявате или ви наказват за това. Този сайт има правила и ако искате да изразявате неща, които не са според тези правила нямате никаква пречка да си направите сайт, да издавате списание, да печатите позиви и да използвате други канали.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   01-06-20 18:11

Не е само в базара. Преминаване от базара към форума,отваряне на лични съобщения. Отнема минути понякога

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Djoro   
Дата:   01-06-20 20:38

Регулирай си екрана, времетраенето на време активност и осветност на екрана не е единица мярка за скорост и сигурна връзка със сайта Фотофорум. Виж си и скоростта с интернет доставчика.Ако си на WiFi колко души са закачени към рутера. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   01-06-20 21:52

guciguci, разбираме, че имате проблем, който очевидно ви затруднява. Можем да ви предложим в удобно за вас време да ни дадете достъп с Team Viewer, за да можем да тестваме технически. Пишете ни на лично съобщение ако това ви устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   03-06-20 11:48

guciguci,
до момента нямаме отговор от вас.
Ако не ни пишете, приемаме, че всичко е наред и нямате затрудненията, за които говорите.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: BumpeR   
Дата:   03-06-20 12:50

Здравейте,

Не знам дали е на място , но бих искал да се включа и аз с няколко коментара, също ползвам firefox на win10 ( ако това има някакво значение).

- На мен сайтът не ми лагва, или поне не и осезаемо.

Имам обаче други забележки/съвети:

- Често докато разглеждам снимки в албум пейзаж примерно и в един момент ме прехвърля само в галерията на определен потребител и започвам да виждам само негови фотоси. Дори да дам назад от браузъра или назад на снимката... ме мести само из неговата галерия. Доста е дразнещо, защото трябва да заредя галерята за съответния период наново от начална страница.

- Ползвам фото-форум от близо 15 години и си спомням, че имаше един период, в който яхте добавили функционалност да предложиш редакция на снимка. Сега не знам дали го има, но поне аз не го намирам.
- Търсачката с лупа на заглавната страница поне при мен не работи. Не знам дали е от браузъра или просто не готова.
- Би било страхотно, ако имаше функционалност да се търсят снимки по модел камера или обектив, според инфото от EXIF.


Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: lord_kik   
Дата:   03-06-20 17:23

Лагаво е доста даже,и от телефон и от компютър

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: igor100   
Дата:   03-06-20 22:26

Не работи нормално! Определено ! каквито и браузъри да се ползват - има моменти на яко "увисване" ! Така, че Админи - вслушайте се малко повече в думите на хората и стига с тези "умности" какво "приемате" и "че следователно всичко е наред" !!!

Определено не е наред!

Дори и качването на снимки към дадена обява - е тегаво и не върви като преди!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-20 00:00

Свързахме се. Ще обърнат внимание

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: jingov   
Дата:   04-06-20 08:10

Ради интереса го пробвах през служ. комп с хром- никъФ проблем, базара с филтриране/ търсене на определен артикул забавя 10тина сек, ясно е.
Току що с новият Едж - без добавки , с всички реклами - пушка ,
Базара отново при филтриране забавя , но не притеснително, у дома съм с уай фай,последна мозила с добавки- 1-3 сек ,
другите компове са с жица.
Качване на снимки- Мозила/няма проблем, няма забавяне.
Качване през Еджа осезаемо по бързо.
Тоест направих тестово чисто потребителско зареждане през различни нет доставчици,с безжична и жична връзка /три/ , с различни браузъри без да има моя намеса относно настройките - реално нямам проблем.
В момента съм на Мозила 77.01 вер от снощи.

И през VPN работи.
п.п. да понякога е имало случаи на увисване и рефрешване , за да се зареди форума, но е доста рядко .



Публикацията е редактирана (04-06-20 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   04-06-20 17:04

Тествахме случая на Beijing.
Оказа се супер неочакван проблем.
Снимките му имали в EXIF така наречения image-orientation-tag, който сочи 270 CW. Т.е. 270 градуса завъртане по часовниковата стрелка. Така е бил наклонен апарата при снимане и така е записал.
Така качена снимката на сайта не е породила никакви ефекти, защото тези стойности не са били зачитани. Ако ги зачитаме е трябвало да обърнем снимката на една страна.
Тук разминаванията се получават, защото различните програми за преглед на снимки имат различно поведение, едните показват снимките натурално, другите ги въртят преди показване спрямо записаното е EXIF.

До тук всичко е работило нормално докато браузърите в един момент не са решили да почнат да гледат тази стойност записана в EXIF. И Beijing е започнал да си вижда вече качените снимки обърнати на една страна. Други с друга версия на браузъра не са ги виждали обърнати. Всичко зависи от настройки и версия.

Какво може да направи потребител преди качване?
Да завърти снимката на една страна и да върне обратно, което ще презапише image orientation данните.

Какво можем да направим за софтуера на сайта?
Да кажем браузърите да не отчитат тези тагове, за да има един стандарт, който виждат всички. Това вече е направено, но е възможно да има още някаква особеност, която ако забележите, кажете.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   04-06-20 17:10

Към BumpeR:


> - Често докато разглеждам снимки в
> албум пейзаж примерно и в един
> момент ме прехвърля само в
> галерията на определен потребител
> и започвам да виждам само негови
> фотоси. Дори да дам назад от
> браузъра или назад на снимката...
> ме мести само из неговата галерия.
> Доста е дразнещо, защото трябва да
> заредя галерята за съответния
> период наново от начална страница.

Ще тестваме и каквото е нужно ще коригираме следващите дни

>
> - Ползвам фото-форум от близо 15
> години и си спомням, че имаше един
> период, в който яхте добавили
> функционалност да предложиш
> редакция на снимка. Сега не знам
> дали го има, но поне аз не го
> намирам.

Възстановихме го.
Ще е видимо в близките няколко дни с обновената версия на страница Снимка.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=IMAGE-NEW&i=2267777



> - Търсачката с лупа на заглавната
> страница поне при мен не работи. Не
> знам дали е от браузъра или просто
> не готова.

Не е готов. Ще я скрием временно.

> - Би било страхотно, ако имаше
> функционалност да се търсят
> снимки по модел камера или
> обектив, според инфото от EXIF.

Направена е на 70-80%, скоро ще се вижда, но ще отнеме още време за портална страница за вход към всички модели:

Това ли имате предвид?
https://photo-forum.net/camera/4174-Nikon-D750


Ето входната страница:
http://94.156.169.44/Models.png

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: BumpeR   
Дата:   04-06-20 18:05

Мерси много за изчерпателния отговор!

Да, точно това имах в предвид за търсенето на снимки по модел камера и като гледам даже ще изглежда още по-добре и по-информативно отколкото си го представях!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: disorder   
Дата:   06-06-20 21:20

Error: SQLSTATE[HY000] [1040] Too many connections

Влачи като дайл-ъп...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: HadesPersephone   
Дата:   12-06-20 02:47

Ще ползвам тази тема за да питам:

Има ли опция умалените изображения (so called thumbnails) на голите снимки, да бъдат скрити, или с текст предупреждаващ за 18+ дори и когато сме логнати във форума? Например с бутон в настройките ни? Има случаи, когато не разглеждам сам форума та цици и дупета са не винаги подходящи за виждане, а понякога могат и до скандал дори да доведат...

[smilie5] както се казва, не трябва много:

Жената:
- Ау, разсипа се солта, на скандал е...
Мъжът:
- Е, може пък да се размине?
Жената:
- Не, не... настроих се вече!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: CDman   
Дата:   12-06-20 07:33

Мисля, че няма да те огрее. [smile]

Но можеш да пуснеш тема в бгмама "жена ми ме ревнува от фото форум" [beer]

И глей к'о стаа [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Djoro   
Дата:   12-06-20 10:59

Извинявай, но можеш ли да ми обясниш, как при активен екран, ще загасва. Провери си скоростта на сигнала, виж интернет доставчика си, географското местоположение...Пример, по селищата покрай южната ни граница сигналът е слаб и почти нямат интернет, независимо от данните и техническата декларация на доставчика. Виж някой твой приятел с интернет, зареди го с твоята входяща парола във Форума, сравни!
Форума като програма работи гладко, безотказно и бързо, няма проблеми. Търси причините в твоята техника. Не искам да те разсмивам с вица за Киркор, дето не свършил работа, защото на младото момиче ....,( целия виц само на лични). Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: HadesPersephone   
Дата:   12-06-20 12:47

написа:

> Мисля, че няма да те огрее. [smile]
>
> Но можеш да пуснеш тема в бгмама
> "жена ми ме ревнува от фото форум"
> [beer]
>
> И глей к'о стаа [smilie18]
>

хехе, мерси [smilie5]

Забелязах друго интересно нещо: когато форума е на английски, отстрани снимки няма. Мен ме устройва. [smilie25]

Така е през Опера на лаптопа и през Сафари на мобилния.



Публикацията е редактирана (12-06-20 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: jingov   
Дата:   12-06-20 12:58

С Бrave браузър как работи... няма реклами няма нищо,светкавично и с мн по малко натоварване на системната памет.


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   24-11-20 16:07

Няколко месеца по-късно пак да попитам същия въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Dragobat   
Дата:   24-11-20 16:22

Аз потвърждавам абсолютно всичко на guciguci,с базара, с error и бавното зареждане на сайта.
Използвам Мозила на PC,но съм пробвал и на Хром и Edge все едно и също.
На телефона ползвам Chrome и Edge,хрома не става хич,а другата нямам ядове с постоянно логване.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   24-11-20 17:10

При мен пък всичко си работи нормално...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: ombre   
Дата:   24-11-20 17:31

Язе съм с Хромъ и нЕмам драми,все и всьо върви гладко в т.ч. и базари и останали раздели.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: serjy   
Дата:   24-11-20 17:51

Де направете браузването в албума за снимки малко по-удобно. Примерно, отваряте албум "ИЗБРАНО" и цъкате на някоя снимка, започвате да натискате "следваща:и тнт... в един момент няма бутон "нагоре" или нещо подобно, което да те върне на тази страница до която си стигнал. Отделно, защо предишните и следващите снимки трябва да са някъде надолу, е някакво квадратче, супер неудобно, въобще не се вижда къде си, трябва всеки път да скролиш надолу да гледаш в квадратчето. Де моля, направете го това да е по-големи превота и в лента под снимката, която се гледа, или в страни от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Yog   
Дата:   24-11-20 19:14

Нито на компютъра, нито на телефона имам някакви проблеми с отварянето на сайта и отделните секции. Може би на 20 отваряния веднъж се замисля на секция Базар, нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: uri64   
Дата:   24-11-20 22:48

Много често от различни браузъри, на различни устройства, от различни мрежи, имам големи забавяния при преминаване от една секция на сайта към друга. Връзките ми към интенет са повече от читави. Някой път не мога да се логна с потребителското си име и парола от входната сраница, а трябва да отида в “Базар” и от там да избера “вход” и да вляза като себеси.
Не че ми е важно де...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   25-11-20 18:26

Какво работи?...работи. Пробвай да минеш от форум в базар,пробвай да си отвориш и прочетеш едно лично съобщение. Мъка... До 2 минути съм чакал . Чак забравям какво съм искал да направя

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: asahi   
Дата:   25-11-20 20:51

Пробвах. От Форум към базар - под 2 секунди. От базар към ЛС - под 2 секунди. Интернетът ми е от 11 лева/месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   06-01-21 11:40

Какво става с този сайт? Всичко лети. Вече не чакам и две секунди. Дано се задържи така [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (06-01-21 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: quazimodo   
Дата:   06-01-21 12:28

guciguci написа:

> Какво става с този сайт? Всичко
> лети. Вее не чакам и две секунди.
> Дано се задържи така [smilie24] [beer]

Значи ти е време най-накрая да почерпиш като хората отговорните за тази хубавиня[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Admin   
Дата:   06-01-21 19:13

guciguci,

последните дни преработихме структурата на базата данни и обръщенията към нея.

На тази база ще превключим и към новия дизайн в следващи дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: serjy   
Дата:   06-01-21 19:24

админа, опавете си браузването по албумите, 10 пъти ви писах за него! супер дразнещо е при разглеждането на снимките, вслизаш в колизия и в задънена улица и тряба да излезеш в главната страница за да се върнеш към албума и да видиш докъде си стигнал. и тая стрелкичка за предишна-следваща снимка е малка и сива и всеки път мърда на по снимката, а при някои снимки не се и вижда къде е, направо, че си скинем дрейте... абе никой от вас ли не ползва тоя сайт ... [smilie23]



Публикацията е редактирана (06-01-21 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   07-01-21 12:12

Admin,

Изпратил съм ви на л.с. конкретен казус с пример.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: guciguci   
Дата:   03-03-21 19:54

Не знам какво става,но положението пак се връща към стария начин на работа. 78 секунди чакам,докато вляза в лично съобщение на го прочета

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: asahi   
Дата:   03-03-21 21:04

Голям, съспенс, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: geod   
Дата:   04-03-21 19:49

Ще използвам темата за повдигнат въпрос за базара към админите преди време . Първо поздравления , наистина сега базара "зарежда" бързо и безпроблемно. Бях ви сигнализирал в подобна тема за странната логика при повдигане на обява.Принципно трябва да е възможно след точно определено време и за срок от 10дни. И тогава и сега обновена обява се обявява за изтекла в сайта след 3,2 дни , а понякога и няколко часа след ъпдейтването и. Казахте ,че работите по въпроса тогава и ще го решите , но засега - уви !

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: fragranse   
Дата:   05-03-21 23:00

Моля изчакайте... ...


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: nyamago   
Дата:   06-03-21 01:50

Изчакваме [smilie2]

Редакция - на следващия ден: Търпението се възнаграждава, дочакахме [smilie3]
Благодаря! [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-03-21 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Djoro   
Дата:   07-03-21 12:54

Отварям „Нови предложения”, харесвам две снимки и гласувам, но светва лента горе „Снимката е от приключил конкурс или архивирана”, не се активира и бутна виж Автора, пак светва същата лента „Снимката е от приключил конкурс или архивирана”, какво правят тогава тези снимки в „Нови предложения”, не мисля че това е по вина на Авторите на същите снимки. Само размисли на глас!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   07-03-21 19:16

По 24 кадъра/стр. (стария формат) ми се струва по-удачен от сегашните 12.
(по-малко страници, по-лесно преглеждане).

Интересното е, че като Back-ваш - страниците не се превъртат?!?
Стоят на последната отворена. Не знам дали само при мен е така!


Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: krassik   
Дата:   07-03-21 19:47

Напълно подкрепям Julius! Снимките в профила трябва да са поне в 6 реда(общо 24 кадъра),както беше преди години,а не сега както е на 3 реда. И при мен когато Back-вам не се превъртат страниците.




Написах 'поне в 6 реда',но според мен ако са повече редовете,ще е още по-добре дори.Просто ще има един по-цялостен изглед на повече снимки,а сега гледаме само 3 реда с по 4 снимки на ред и се налага да цъкаме често следващата страница,което не е практично. Да не говорим ,че автори с повече снимки,от порядъка на 600,700 и нагоре,страниците им ще се увеличат значително и ще пада сериозно цъкане на отделните страници.Не е удобно по този начин!
Погледнете например как са нещата във flickr.com. Има на страница по 17 реда някъде ,с по 6, 7 снимки на всеки ред,като снимките на тъмбнейлите не са квадратни всички както тук,а се вижда реалната пропорция на кадъра,което е много по-добре. Добива се представа за самия кадър и композицията му още от тъмбнейла,а тук е една голяма загадка всичко. Дали кадърът е вертикален иили хоризонтален ,никой не може да разбере,освен ако не цъкне да се отвори целия кадър. Не казвам,че трябва да се копират чужди сайтове,но е хубаво да се мисли повече относно функционалността,преди да се правят някакви промени.



Публикацията е редактирана (08-03-21 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   08-03-21 07:16

Във Фликр настройката е 100 парчета/страница, като последната стр. обира разликата под 100.

По-принцип най-елегантния вариант е вместо да се забива в кода (било 12, било 100), настройката да се изведе като опшън-лист и потребителя сам да избира колко снимки иска да вижда на страница - 12, 24, 36, 48...

Иначе е наистина добре тъмбнейла да е 100% от кадъра, а не 80% (и то квадрат). [smilie24]
Т.е. да е както в галериите - там вече наистина отразява реалния кадър.

Но... добрите идеи са като владиките - много и все хубави, ама мотиката е една и платена.
Трябва си програмист да се хване и да изкопа тая нива. [smile]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: doktora   
Дата:   08-03-21 09:37

И аз съм за 24 снимки.Говорихме го със Сашо,ама нещо се бави.Имаше малки промени,но повече са дразнещите и бъгове.Помолих го за направи маркиране на няколко снимки и изтриване,защото сега,като изтрия от профила,ме връща в майната си и трябва пак да отворя друга,изтрия и пак наново.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: nyamago   
Дата:   08-03-21 14:36

Админите (от името на техните разработчици) често се допитваха до потребителите и, доколкото е възможно, се съобразяваха с преобладаващите предпочитания.

Но не помня някога да са питали за броя кадри на страница и не вярвам да има мнозинство, което да ги предпочита малко на брой? [smilie8]

За квадратния формат помня, че имаше дебати, имаше и 'за' и 'против'. В полза на квадрата обясненията бяха (а) че това е модерна тенденция в дизайна, каквото и да значи това, и (б) че с кроп загубата от кадъра е по-приемлива, отколкото загубата на % от страницата с добавяне на празни полета около всеки тъмбнейл, за да излизат всички композиции и съотношения в стройни редици.
'Против' бяха (бяхме) хора, които искаха да се види целият кадър, защото иначе зрителят не добива добра представа за снимката (дори в редки случаи отсъства смислово важен елемент от композицията).

Нямам представа кой лагер е бил мнозонство, админите би трябвало да имат статистика.

И разбира се, те имат право откровено да кажат "Е*ал съм ви предпочитанията, аз пък го харесвам и го правя така!" - като суверенни собственици на платформата. Уважавам и такава позиция (ммакар хич да не михаресва), доколкото не ми искат плащане и дори не ми крият сайта ако блокирам рекламите (както някои сайтове правят).

Все още сме тук, нали? (Докога - е друг въпрос).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: doktora   
Дата:   08-03-21 16:31

nyamago
Да,много си прав.
Това също с квадратния формат.Случвало ми се е да подмина снимки,защото не са ме провокирали.А след време да реша да отворя и е съвсем друга бирата тогава.А не може да отваряш всяка снимка ,която си харесал и да я видиш напълно!
Евала на админите,че досега запазиха сайта прилично,но има неша,които дразнят.
Честно,много се кефя,когато по някаква причина сайта ме върне в старият облик.Много ми е подредено някак.....

Отговори на това съобщение
 Re: Кога Фото Форум ще започне да работи?
Автор: Julius   
Дата:   08-03-21 18:15

nyamago написа:

> В полза на квадрата обясненията
> бяха (а) че това е модерна
> тенденция в дизайна,

И тая мода ще отмине... [smilie7]
[beer]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »