Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Olympus E-M1X
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-19 13:55

Хубаво са го направили, само пропуснали горно странично екранче. Екстра сглобка и защита от елементите.
С 12-100 и някои други обективи става готина пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: nvassilev   
Дата:   25-01-19 14:19

И цената му хубава- 3000 $ само за тялото.И като гледам хич не е компактен.Поне да му бяха сложили един фулфреим сензор и да скачат в дълбокото.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   25-01-19 14:29

това е профи тяло от най-висок клас, там размера не е от такова значение, дори обратното. явно е създадено за работа с отличните Про обективи, при репортажна фотография. лично за мен това тяло не е интересно. като любител се интересувам от компактните и по-ммалки тела, и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   25-01-19 14:45

Именно - идеята на m4/3 отначало беше компактността. По-добре да бяха направили E-M1 mark 3, който да съдържа новостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 19:59

и аз мисля, че трябваше да бочнат сензор подобен на А9 в това тяло. Така и така си писаха, че работят здраво със производителя на сензора по стабилизацията и пиксел шифта.....

Тялото изглежда готино и функционално. Екрана е доста тъпо направен да стърчи настрани. За да го дигнеш и 5мм трябват 2 дни гимнастика....

В реално ползване на исо 800 ще се замзват картинката от тоя дребен сензор.....та за какво е направено това тяло някой да има идея??? Нещо за снимки през Юли по обед? Какъв спорт ще снимаш ако сложиш минимална скорост 1/1000 за да няма замазване и бочнеш бленда ф/8 да има дълбочина за да се не се случи фокусна грешка докато следиш някой спортист....

ПП Канон, Никон а и Сони в профи камерите за репортажи и спорт слагат сензори с много брутално високо исо.



Публикацията е редактирана (25-01-19 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: nositel   
Дата:   25-01-19 20:07

https://photocafe.bg/olympus-announcement-om-d-e-m1x/



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: nvassilev   
Дата:   25-01-19 20:36

Preorder
3 хилки.Тук като го пуснат 5500 лв. да видим кой ще го купува.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 20:48

Цената е одбра дори

А9 е 6500 в БГ и 4500$ в САЩ
Д5 в САЩ е 6500$

Тия леки обективи са интересни. Ама бленда 4.5 много лесно те вдига над исо 800......

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   25-01-19 21:17

Абе тоя фотоапарат не е проектиран за българския пазар [smilie18]

На данни изглежда повече от впечатляващо! Размечтах се да имам такава функционалност в нормално Пен тяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 21:27

серджи .....какво му е на БГ пазара? Малък е, ама сме доста по ларж от хамериканци и подобни.....западняците много повече си правят сметките. Ние още наивно си даваме парите за глупости....


хубаво филмче за новия дзвер

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: yakumo   
Дата:   25-01-19 21:46

Тук 6000 , на preorder - 5400 и ваучер за обектив [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   25-01-19 22:47

Система за ентусиасти :) Общо взето същата естетика като Субару - кораво, функционално, ръбато и определено не най-бързото, но пък си има фенове. Ако човек си вади снимките до 30х20 недостатъците въобще няма да личат. Но при тази цена ще е за ентусиасти.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 23:42

Мисля си че сега 4К и 8К са важните резолюции за скъпа камера.

А размерите са 15см, 27см, 65см, 165см в повечето случай 16:9 . Малкия размер портретно другите пейзаж



Публикацията е редактирана (25-01-19 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   25-01-19 23:59

Както казах, за ентусиасти :) Аз например си вадя снимките на термосуб принтер 15х10 у нас, за по-големи размери ходя на фото. Тук-там някой кадър по форумите, фейсбук нямам. Ъпгрейднах си тялото, защото исках една идея по-добро представяне на ниска светлина, иначе още щях да кретам със CCD-то от 2007-ма [cool]. Още не искам да прежаля 700лв за грип, ама сигурно и това ще стане.

Другият ми водещ критерии беше да нещо голямо, здраво и удобно - за захват (големи лапи), за управление (бутони за всичко, back button continuous af - веднъж свикнал с този начин на работа всеки апарат фокусиращ на полуспусък ми иде да го метна в земята, голям визьор) - общо взето глезотийки, имащи общо с кефа от снимането, но не и със самото качество на изображението. Та, разбирам ги защо са го направили така апарата :)

В това отношение липсата на горен екран е може би най-големият пропуск при тоя олимпус.

А това с монитора е много лесно - zoom-out-ваш и гледаш по съдържание. Те като серия - така или иначе техническото качество на всичките от въпросната серия ще е абсолютно еднакво - няма грам полза от pixel peeping.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-19 02:32

Видеото на дпревю

https://youtu.be/AffPoX5VZ7E


Да явно е за големи ръце тоя модел и май малко са прекалили за нормални хора

Тия електронни екстри дето са наблъскали са супер за телце нисък клас. Ще е яко ако обновят и ниския си клас, че нещо напоследък разредиха новите камери

ПП back button имат всички камери дори среден клас. А6000 например е доста евтина и там back button e интелигентно направено.



Публикацията е редактирана (26-01-19 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-19 02:52

hotsnail написа:

> В реално ползване на исо 800 ще се
> замзват картинката от тоя дребен
> сензор.....та за какво е направено
> това тяло някой да има идея??? Нещо
> за снимки през Юли по обед?

Много добре казано. Ако се ръководим от правилото Sunny 16, то дори на дневна светлина ще трябва да се вдига исото, за да се стигне скорост 1/1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   26-01-19 09:15

Абе моя дрът пен 5 на 800 не маже та тоя ли. Да не говорим, че при олимпус бленда 5,6 е оптимална за ползване [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-01-19 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-19 11:48

sunny 16 е тая класиеска картинка


https://www.slrlounge.com/wp-content/uploads/2012/10/Sunny-16-sticker1.jpg



лятото на слънце снимаш с исо 100, 1/100 и ф/16. Ако отвориш блендата на 5.6 т.е. с 3 стопа и с три стопа вдигнеш скоростта става точно за снимки на спорт с новия олимпус

исо 100, 1/800, ф/5.6 (sunny)

Ако има леки облаци

исо 200, 1/800, ф/5.6 (slight overcast)

Ако има облачета е

исо 400, 1/800, ф/5.6 (overcast)

Ако има са се нагласили преди да вали

исо 800 или 1600, 1/800, ф/5.6 (heavy overcast)

Ако искаш да снимаш портрет на гимнастичка в сянката на някой блок за да няма остри сенки или по изгрев/залез

исо 1600, 1/800, ф/5.6 (open shade/sunset)

Камера като Д5 или 1ДХ или А9 имат доста мегдан нагоре. Аз снимам с обикновен фул фрейм дето дори се води със слабичко високо исо, но сколасва на 6400 читави снимки ако добре експонирам. Тия дзверове, дето ги правят за спорт сигурно на исо 25600 вадят използваем jpeg.......

Тялото явно е доста готино. Май са по едри контролите от предните олимпуси. От по-старите им модели имаше оплаквания, че са малко трудни за натискане бутоните с ръкавици и туй онуй...

Видеото на Джаред - мен не ме кефи много човека......но явно се вижда, че тъпите дискусии за менютата трябва да се преустановят. Всяка фирма е разлина и ако им ползваш нещата ги научаваш - стараят се.

Интересното е, че Олимпус явно и за видеото са си поиграли и поне на мен малкото филмчета с него ми харесват като цвят.



Топни Нортроп - бая си е играл.....

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-19 12:03

hotsnail написа:


> лятото на слънце снимаш с исо 100,
> 1/100 и ф/16. Ако отвориш блендата на 5.6
> т.е. с 3 стопа и с три стопа вдигнеш
> скоростта става точно за снимки на
> спорт с новия олимпус

И като прибавиш еквивалентността, ще се окаже, че обективът ти трябва да е с бленда 2.8. Ако закачиш 300 f/4, ще вдигаш исото на 400 (олипмпусите нямат нативно 100, ако не се лъжа).

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   26-01-19 12:22

Неправилно е да сравнявате sunny 16 правилото, което е мислено за негативен филм, който търпи преекспониране и при който няма стабилизация.

Това с последните Х кадъра може би е най-готиния feature на камерата - с удоволствие бих го ползвал за всякакви момент, който не може да се повторят.

При цени от нашите магазини със стандартен обектив:

- E-M1X + 25/1.2 = 7600лв
- D500 + 30/1.4 = 4000лв (с грип 4700лв)

Съответно - заслужават ли си 8-те кадъра отгоре в серия, последни кадри и стабилизацията едни 2900лв ? При положение, че в d500 имам хубав тракинг и фокус по лица през визьора (посредством сензора за меренето, който е с достатъчно висока резолюция). За мен не, но за някой който вече има 25/1.2 това е едно страхотно тяло :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   26-01-19 12:29

Ауто исото им почва от 200, но ръчно може да се свали до 100, а този новия до 64, но това е пейзаж евентуално. При механичен затвор до 1/8000 и електронен до 1/32000, няма проблем със силната светлина. Моят пен е само с механичен до 1/8000 и не съм имал проблеми със снимки на силна светлина на 1.2 бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-19 12:30

soalr_sea ако искам скорост 1/800 това което си изредил не помага за хубава снимка. Стабилизацията е хубаво за кадриране с дълъг обектив и следене - щото от треперенето на ръцете...ама всички системи ползващи обективи над 150мм от последните 15 години имат стабилизация....Олимпуса може да е малко по-добър със стабилизацията. Това няма значение за резултатите при скорост 1/800.....

Няма значение и всички други щуротии дето са сложли....камерата е уж направена за спорт и точно за спорт не става

Тая камера щеше да е супер ако беше 2000 лева и на половин размер.

тия екстри дето сега ги хвалят на олимпуса много ги уважавах на некс-5 преди 8 години. Multi frame noise reduction, auto stitch и други подобни. Вярно олимпус сигурно са ги направили много пъти по-добре и сега със high res режима и мощния процесор....ама некс-5 преди 8 години беше 1300 лева. Сега е 2018 и да искаш 6000 лева на база тия ектри.....



Публикацията е редактирана (26-01-19 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   26-01-19 13:54

Даа ама некса ги прави тия неща само в джипег, то и телефона ми ги има тия екстри, ама са само в джипег, реално никаква полза от тях, уж ги имаш, но реално ги нямаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   26-01-19 14:24

Тази машина е направена да олекоти живота,на наказаните от FX физиката фотографи,при еднакви резултати на изхода!
Умните са го разбрали,на останалите им предстои? [beer]

https://www.youtube.com/watch?v=_tRTlpFPiIk&t=0s&list=PLNhNjjdG4lXiGhrRgxfZiaBIuKZVncAlG&index=114

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=PFBHpWuEy8Y

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: uri64   
Дата:   26-01-19 15:32

hotsnail написа:


> Видеото
> на Джаред
> Топни
> Нортроп - бая си е играл.....

Човек, как имаш нерви да ги гледаш тия направо не знам....


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »