Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-19 17:00

Доволна камера!
Определено ще има фенове, особено тези про фотографи, които искат да снимат без да носят по 20 кила техника.

Сега да сложат същите благинки, новата матрица, новия фокус и т.н. в едно тяло без грип, и да го пуснат за 3000 - 3300лв [smile]

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-19 10:29

Само да имаше горен екран...
Иначе като стане по-евтина ще е интересна за колекция.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 07:59

karan4o, [smilie24]

Не е за мен камерата, но ѝ се кефя - за възможностите/технологията вградена.
Ето и рекламно клипче:

Michael Hurren - Olympus OM-D E-M1X

... при подобни условия - определено е необходима. [smilie24]

От статията на DPReview:

Olympus OM-D E-M1X in the studio: familiar image quality, Pixel-Shift still impresses

- при интерес, свалете *.jpg примерите с Pixelshift функцията от Oly на исо 200 и A7RIII на исо 100 - тези от RAW. Намалете до размера на A7RIII/увеличете до размера на Oly - с подходящо шарпене. Сравнете.

Olympus, [smilie24], [beer]



Публикацията е редактирана (28-01-19 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 09:14

дано пуснат нормален пен с тия екстри и без визьор, дето да стърчи отгоре. този просто ми е много голям...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 11:19

The new Olympus Workspace software

... може да се сваля вече, дано е по-бърза от OlyViewer 3! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 11:23

супер! [smilie24]
стария вюер, като цяло дава най-добро изобрацение, но големия му минус беше, че практичски Highlight & Shadow не работеха добре. фотошопския камерарав беше много по-добре, което е някак тъпо. дано в тоя са го оправили. още довечера ще пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   28-01-19 13:10

Тия олимпийци ме кефят... всичко живо вади ФФ тела, нови системи и тем подобни, а те продължават да залагат на м4/3.
Това лично ме радва, защото има много хляб и много плюсове в този формат, а както виждаме с напредването на технологията, високото ИСО при м4/3 става все по-използваемо...

Аре вадете новата камера за ентусиасти, че тази не е по джоба ми, пък и не ми трябва този грип.

[cool] [smilie7] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 13:19

с просто е, с напредването на технологиите в сензорите, смисълът от пълноформатен сензор започва да намалява. мен м4/3 точно с това ми харесва, по-малки и компактни тела, изключителни обективи, картинката е остра и равномерна по целия кадър, позволява снимане на отворени бленди при достатъчно дълбок доф, въобще, ако не се търси размазване на фона и прекалено плитък доф, за мен е абсолютно безсмислено да взимам по-голяма и тежка камера. само потребител на олимпус може да знае колко са юзер френдли тези камери, как всичко е мислено и премислено до най-малкия детайл, което създава изключителен комфорт при ползване. като добавим и безкомпромисно високото качество на олимпуската техника и картинката става пълна. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-01-19 15:56

много се заплеснахте... Никой ли не види, че това е претоплена манджа [smilie11]
E-M1 II, с втори процесор, несменяем грип и нова стабилизация

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 16:31

"... E-M1 II, с втори процесор, несменяем грип и нова стабилизация"- и с по-добър АФ, и с по-добра прахо/влаго/температуро устойчивост, и с по-добър затвор, и с PixelShift от ръка, и с по-добър визьор, и с ....

Добра "манджа" се е получила! [smilie24]

... след време, и в другите "ресторанти" - и на конкуренцията, разбира се.
След време. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 16:53

serjy няма как да отпада големия сензор. Напротив виждаш, че хората минават на среден формат. Това се дължи на проста физика. Ако можеше да са плаки по 30х40 сантиметра и за тях щеше да има клиенти.

Та сега по същество няма как да направят еквиваленти на 1.4 обективите за м43. Трябва да правят 0.7 обективи с АФ и същевременно високо качество и ползата от файдата се губи. Обективите стават по-скъпи, тежки и претенциозни от фул фрейм моделите.

Бях го писал на едно място и ме освиркаха, но за нашата слънчева система или поне планета 35мм формат е най-разумния компромис. С времето се е утвърдил. Не е да няма място за други формати, но надолу се губят едни възможности, а нагоре други. Просто на 35мм в момента се получава добър компромис за универсална камера. Това е физика и няма как Олимпус да го променят.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Synthy   
Дата:   28-01-19 17:03

hotsnail написа:

> Та сега по същество няма как да
> направят еквиваленти на 1.4
> обективите за м43. Трябва да правят
> 0.7 обективи с АФ и същевременно
> високо качество и ползата от
> файдата се губи. Обективите стават
> по-скъпи, тежки и претенциозни от
> фул фрейм моделите.

А кому е нужно това?! Който иска подобна визия - не купува М4/3. Това е нещо съвсем различно. Като гледам и Олимпус не са се засилили да докарат подобни ДОФ-ове. Просто целта е различна.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 17:35

Synthy именно!

Сети се каква мъка е да докараш приемлива дълбочина при макро с по-голям сензор например.....или колко е удобна една малка камера с малки обективи.

ама за портрети с плитък фокус, ще си взема по-едрия сензор.



Публикацията е редактирана (28-01-19 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 17:47

И за портрети си става, е, не е като 85/1.2 на канон, но дофа е точно два пъти по-дълбок с 45/1.2 на олимпус, демек, съвсем съвсем прилично. Естествено за човек, който снима основно портрет изискванията ще са едни, а за стриит, за пейзаж съвсем други. Аз обичам да снимам пейзаж и това което ми дава олимпуса трудно ще го получа от друга система и то ако нося 5кг повече техника и статив задължително. Просто мен ми е най-удобен м43 формата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 18:19

Ето примерен портрет с олимпуса. Мен това мазало ми е достатъчно


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548692256_OI000415-01.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 18:56

Хубав кадър! Добре седят и цветовете и дефокус. Това този 45/1.2 ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 19:08

Да, дори мисля че това не е обработвано.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 19:13

Ето малко пейзажи при ниски скорости, от ръка, на бленда 2,8, имат си екзиф. С новата машина стабилизацията ще е 3 топа отгоре!


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695190_36_25.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695189_OI000709.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695188_OI000359.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 20:30

Стига с пропагандата. Първият кадър е на 1/40-та и 12мм (ефективни 24мм). Правилно казва, че дори до 1/25-та няма да има размазване, с какъвто и да е апарат при тази дължина.

Не е като да не се кефя на новата камера на олимпус - включително гледах сравнения с идеята евентуално да я пробвам - няма как, д500, който вече имам на високо исо я отвява - и за разлика от стабилизираният олимпус мога да снимам на високо исо с няколко стопа отгоре, а мога да снимам и със статив. Олимпусът обаче не може да снима на високо исо. И като сложим това, че ефективното светлопредаване на уж-светлосилните им обективи изобщо не е светлосилно - за пример 25мм f/1.2 е почти t/2.0!! За сравнение сигмите на 1.4 който ползвам са t/1.5, а 18-35/1.8 е t/2.0.

Забележи, че сравнявам камера за спортно снимане с камера за спортно снимане. 20 мегапиксела срещу 20 мегаписела - и съпоставимо тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-01-19 20:36

Спокойно, не се кахърете. FUJIFILM X-T3 ги бие и двата заедно взети накуп [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 20:43

Хубаво каза за първия кадър, защо не каза за другите, че са на 0,7 секунди!

Исото на новия олимпус е точно два стопа надолу спрямо сони А73! А това за светлосилните обективи даже не знам как го измисли? Би ли пояснил, че не веднъж съм сравнявал светлосила-скорост и на всички камери е еднаква скоростта при една и съща светлосила.

Много пъти съм давал за пример, че при репортаж няма абсолютно никаква разлика в качеството на снимката. Ако си с ФФ не можеш да снимаш на 1,4 или 2,8 щото всичко ще е замазано, задължително трябва да позатвориш за да имаш някаква дълбочина на рязкост, минимум до 5,6. И какво стана с исото? Два стопа нагоре, точно колкото да са еднакви картинките, НО олимпус отново има предимство с острите си обективи и добрата стабилизация, така, че нещата са доста на кантар.

Единствения плюс е ако искаш по-плитък доф от този горе. Но когато ти трябва дълбочина на рязкост плюса е при по-малкия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   28-01-19 20:48

Ако не ти треперят ръцете с първата 1ца можеш да извадиш читав кадър и на 1 секунда от ръка. С подпряни ръце на 2 секунди експонация вадя чист кадър.
Тази камера има много по-добра стабилизация, гледах кадри на доста секунди снимани от ръка. Няма смисъл да се оспорва този факт...

"за разлика от стабилизираният олимпус мога да снимам на високо исо с няколко стопа отгоре"
Къде са тези няколко стопа отгоре [smilie11]

"за пример 25мм f/1.2 е почти t/2.0!!"

Научете го бе хора... бленда 1,2 си е 1,2... не е 2. Толкова години се дъвче и пак се говорят небивалици...
Разликата в дофа е друга работа, но то аман от мазаници...

...а и със светлосилните обективи за м4/3 мазаниците са съвсем достатъчни... ако ти трябва още, има фотошоп.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 20:55

Примерно статив ползвам го само при такива снимки


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695192_36_70.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695194_36_63.jpg



Всичко от 1 секунда нагоре си го снимам от ръка или леко подпрян някъде. Да не мъкнеш постоянно статив си е голяма екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 21:02

" ... ... ако ти трябва още, има фотошоп." -

A Simple Way to Add Beautiful Bokeh in Photoshop

Точно преди малко го гледах - нали съм с м4/3![smilie5]

Пропаганда?!
Нали всеки има глава на раменете?! ... да я ползва по предназначение.
Появява се нов модел камера - нормално е някоя приказка да споделим

Всеки избор е компромис някакъв - почти винаги.



Публикацията е редактирана (28-01-19 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 21:08

f/X означава отвор на блендата, t/X означава ефективно светлопредаване - т.е. колко загуба на светлина има поради оптичната конструкция. Едното е идеална стойност, другото е реална.

Отваряме ето тук - https://tinyurl.com/y996gzw7
и виждаме - transmission 1.8 T stops, 410 грама. За сравнение https://tinyurl.com/y8klkams
е f/1.4, t/1.5, 430 грама.

След което отваряме студио сравнението на dpreview на 25600 iso между E-M1X, D500, A6500, и A7 II

Няколкото стопа отгоре се виждат на сравнението. Линкове към photonstophotos за динамика на сензор и шум да давам ли ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »