Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 21:13

Еми олимпуса го пребива отсекъде и е двойно по-остър на един стоп повече светлосила и еднакво тегло... а си мислех, че тоя обектив е огромен, пък той ще излезе нормален [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 21:14

Добре, D500 e по-добър!

... и какво от това?!

Темата е за Olympus E-M1X.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 21:35

Олимпусът го пребиват от всякъде искаш да кажеш ;) А сравнението с d500 е единственото умесно - няма друг евтин апарат, предназначен за спорт - бърз автофокус, бърза серия от кадри, голям буфер. Хайде, да кажем и 7D. Нагоре вече са D5/1D/A9.

Отделно, че стабилизацията при спорт не играе чак такава роля - с дълъг обектив човек така или иначе ще се измори и ще ползва монопод.

Нека дойде по нашите магазини - ако го имат под наем с удоволствие бих си платил да го пробвам за няколко дена. И все пак, нека гледаме обективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 21:56

"... искаш да кажеш ;)..."- не.

Опитвам да насоча дърдоренето към темата: Olympus E-M1X.

Погледнал си субективно - направил си избор: Д500. Със здраве го ползвай![smilie24]
Не виждам с какво Оли нарушава избора ти - няма драма.
Това е съвсем различна, отделна камера - за други фотографи, които субективно имат нужда от него.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: kasad   
Дата:   28-01-19 22:34

Леле какви глупости се писаха. Къде пребиват Олимпуса? Гледам, гледам пък и други примери....ами то с острота, цветове къде д500 пребива?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   28-01-19 22:59

[smilie18] [smilie18] Аман от разбирачи и пребивачи в тоя сайт!

От 2005 сте ги заразбивали тея олимпуси, а 2019 все още вадят про тела, пък и бая про обективи са насъбрали
[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-01-19 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   29-01-19 11:12

нови клипчета в 43руморс

E-M1X videos and tests roundup


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   29-01-19 18:25

Имаме нов туристически турбо зуум Olympus 12-200mm [cool]

дано да е острилка!

https://www.43rumors.com/wp-content/uploads/2019/01/Olympus-12-200.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: ombre   
Дата:   29-01-19 20:01

Олито кефи.Точка.Аз казах.Хау.

D 500 ( да се чете пестин...)...[smile] също кефи,та всеки да си взима нещо дето го кефи.Не се дърляйте за глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   30-01-19 11:19

... няма ли кой друг да се изкаже в полза на E-M1 X ???

В България ще има само 2броя внесени:
Един ще е Демо бройката в OLYMPUS.bg
а другият ще краси витрината в магазина на ФотоСинтезис София [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-01-19 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   30-01-19 12:24

Medium-Fuji,
Големи напъни да се заяждаш и да тролиш!!! Явно ти е скучно!
Що се отнася до камерата, мисля че не е лоша идея, Oly да обърне внимание на птичари и спортни фотографи. м43 формата дава известни предимства при дългите оптики. Все пак да поясня, че тази камера е последното нещо, от което се нуждая. Харесва ми, че са подобрили стабилизацията. Вече не остана производител, който да отрича необходимостта от такава(дори и Fuji [smilie3]). Дали на спортните фотографи им трябва точно тази екстра е малко дискусионен но... Все пак тази камера ми е малко противоречива. Хубаво беше да поизпипат AF система и особено AF-C + TR преди премиерата на камерата. Предполагам че до 1 година, чрез обновяване на firmware ще я докарат на прилично ниво, но първото впечатление е доста важно за такъв клас скъпи камери! Гледах клипове с AF при различни ситуации и има осезаем напредък, но не е на нивото на А9!!! Другото слабо място на камерата е, че почти изцяло е стъпала на Е-М1 мк2. VF и сензора трябваше да се подобрят, след като са решили да искат такава цена!!! Взе да става много притеснително, как може толкова години всчки нови технологии при сензорите да подминават Oly. Ясни са минусите от това че сензора е по-малък, но и да си позволяват да изостават толкова много в технологично отношение, вече започва да става плашещо. Някак не ми се връзва да пускат камера за спортни фотографи с такъв сензор. Там се гони висока скорост, а тя качва ISO-то. Струва ми се, че трябваше да извадят ново поколение сензори преди да пуснат подобна камера. Другата новост HH HiRes не е лоша, но защо с толкова много кадри са я реализирали ми е много чудно(а и резултатите от ръка не са впечатляващи). Щеше да е доста добре да се предложи режим FullColor – 3 кадъра за извличане на R,G и B каналите за всеки пиксел и това щеше да е постижимо за 1/20 от сек.(т.е. става за снимане от ръка) дори и при Е-М1 мк2. Oly упорито бяга от подобен режим, който щеше да поизравни картинката с тази от FF.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: GM   
Дата:   30-01-19 13:32

Средно Фуджи, докладвах ти простотиите....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   30-01-19 14:04

не мога да разбера, що българина се чувства длъжен да натрапва своя избор и на хора, които явно и видно отдалече, имат предпочитание към друго? навремето бях харесал един двоен кит на пентакс. тук форумните мозъци, един през друг ме убедиха, че никон е страшна работа, толкова много са яки, че пентакса е някаква каруца, и аз млад и зелен си купих никон. накупих и обективи и похарчих една солидна сума пари за нещо, което не ми допадаше. в резултат намразих никон и цялата им система, разпродадох всичко и си взех олимпус. оттогава съм доволен от техниката си и не бих си причинил неудобството да си взема друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: D.S   
Дата:   30-01-19 15:26

Абе Олимпус първи се сетиха за БЕЗогледален, то даже това ги спаси, че тогава КаноНикон нямаха бутане, Олито беше изпята песен. Затова им давам респект. Беше ми първата безогледалка, ама тогава бяха далеч, далеч, дори от снимки за спомен. Сега хората вече имат цяла система и щом го вадят това чудо, явно имат и клиенти. Ние тука не сме фактор. Хората дето си вядят парите главдно си снимат още с ДСЛР, което няма нищо лошо, но защо този спор ФФ, кроп и 4/3 се води цяло деситилетие ела ми обясни. Мерите си дофа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   30-01-19 15:33

Господа съфорумци, SoftImage и GM, защо се палите така от моите коментари... С какво накърнил съм достойнството ви?
Изказал съм критично мнение, това притеснява ли ви? Аз лично като притежател и ползвател на OM-D E-M1 Mk II и m. Zuiko Pro обективи, не съм изобщо впечатлен от новото тяло. Цената му е върховна, а технологично напредък по отношение качество на изображението почти няма

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   30-01-19 15:35

И аз съм изцяло на Oly, но напоследък взеха да се пооливат. Преди някак бяха в челните редици по иновации. Сега като гледам на какво ниво им е AF система и сензорите спрямо конкуренцията, как да кажа... Слагат PD AF само на топ нивото - що за подход?!?!? Силно се надявах да извадят нещо впечатляващо с E-M1X(все пак толкова пари) ама пак... Техниката, която имам си ми върши прекрасна работа, но нещо взеха да поизостават. Почти всички си направиха IBIS и се развиват с бързи стъпки...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   30-01-19 22:35

'Sensor size isn’t the answer' - Olympus exec explains the thinking behind E-M1X


От бележките на редакторите:

"There isn't a full-frame camera on the market that can shoot Raw+JPEG frames at 60fps, or combine several frames taken in an instant to output an 80MP file. Likewise Live ND, which simulates the effect of an ND filter without the hassle of actually having to use one, and a stabilization system capable of 7.5EV of correction (thanks to a new gyro mechanism and tweaked software).
... It's quite likely, too, that the E-M1X is the toughest professional camera on the market. "

Интересно е.[smilie24]



Публикацията е редактирана (30-01-19 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: D.S   
Дата:   31-01-19 02:51

Абе това как става 80mp файл си е чист маркетинг, щото да ги комбайнеш требе статичен обект, статив, да не духа вятър и какво ли още не - тайче специално по тази тема - не мерси. Другото на който му требе скорост, не мисля че точно в момента някоя система изостава тука - дори Fuji. Хубавото за крайния потребител е че има конкуренция и това исках да кажем с предния си пост. Тука само си хейтим това дет не е нашо, но ако пак се повтарям може би, Безогледалките не се бяха появили, двете компании още ще си клатеха краката във въздуха, така че по-добре да се радваме, че я има, а не да недоволстваме [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 09:27

Никак не е зле 80 MP режима, стига да го позабързат малко(но за това трябва HiTec сензор с подобни на А9 технологии). А в момента при желание могат да пуснат подобен режим от 3 кадъра по 3-те цветови канала за 1/20сек. (както за E-M1X така и за M1 мк.II), просто нямат желание и това е!!! При Hi Res 80MP режима първите 3(от 8-те) кадъра, които правят, са точно тези, но.... [smilie18]
Дано новата автофокусната система в някаква степен я пуснат и за по ниските нива - примерно за всички OMD модели.
serjy, покажи още малко какво може 45мм f1,2.[shtrak]



Публикацията е редактирана (31-01-19 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: victory13   
Дата:   31-01-19 10:39

Възможно е да не може да се обновят до нивата на новите АФ... Все пак става дума и за съвсем физични параметри като големина, разположение, захранване на точките, и само със софт да не е възможно да се влияе в достатъчна степен...

Тялото впечатлява [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 10:47

и трите обектива, 17/1,2 25/1,2 и 45/1,2 са абцолютно перфектни, остри на бръснач още от 1,2, с меко и приятно боке, ниски хроматични аберации и отлично цветпредаване, но само размера на 45/1,2 ми се виждя приемлив. така, че продължавам да си мечтая Олимпус да пуснат 17/1,4 в компактен размер и с добри оптични характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 10:57

ето малко примери от 45/1,2, дирекни джипеци от фотоапарата, не са обработвани, ресайза надолу си е от фотофорум-а


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548924893_P4151181.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548924891_P4191231.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548924889_P4191234.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 11:08

serjy [smilie24]

>>Възможно е да не може да се обновят до нивата на новите АФ... Все пак става дума и за съвсем физични параметри като големина, разположение, захранване на точките, и само със софт да не е възможно да се влияе в достатъчна степен...

Имах предвид новите ОМД камери да вземат в някаква степен от новата АФ система, а от сегашните евнтуално Е-М1 мк2(все пак имат мощен процесор). Не е добра идея да се орязва АФ на камерите. Погледнете Sony и Fuji - предлагат PD AF за почти всички нива.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 12:06

Новото ОМД задължително трябва да е с новата автофокусна система и с новата архитектура на матрицата. Ако не го направят това, ще изгубят според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: victory13   
Дата:   31-01-19 12:31

Зависи... другите производители твърдо обособиха 2 класа, многопикселни пейзажни с фокус за портрет, природа, и малко пикселни за спорт, репортаж... с изключения, дето потвърждават това...
Нормално малките сензори са по-трудни за пригаждане за бърз фикус, по-големите обратно... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »