Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mateev   
Дата:   18-09-18 16:06

Здравейте.
Преди 7 месеца си купих UHS-2 карта Лексар (снимка по-надолу), която се държеше прекрасно.
През последната седмица, по време на снимане от време на време ми даваше грешка и не искаше да пише на картата.
Това вероятно се дължеше на факта, че бях направил кочина - сортирах си снимките и си правех папки
извън тази на фотоапарата, редовно с фотошопа си правех снимки от нея, слагах си и някакви дръги външни файлове, когато ми се наложи,
понеже картата е 128гб. Преди три дни най-изненадващо след поредната грешка по време на снимки, картата отказа напълно.
Имал съм физически повредена карта, която като се слага в апарата и компютъра, въобще не се отчита, но като я натиснеш
малко натам-насам, в един момент си прави контакт и уиндоуса я намира, аутоплеят се стартира и т.н.
С тази, обаче нещата са по-различни... Картата е здрава, при поставяне в апарата излиза съобщение за грешка, а
при поставяне в компютъра, в ундоус експлорер си се появява съответната буква за свързаното устройство, тоест се отчита контакт с
с картата в гнездото, но когато цъкнеш на устройството, ти казва "no media in device"... Тоест като да вкараш в гнездото "майка" на микро сд карта, но
без самата карта да е в нея... Усеща се, че си сложил нещо в гнездото, но самата памет липсва...
Без да познавам устройството на сд картите, имам интуитивното усещане, че нещо самия чип на паметта или може би някой микро компонент, който
прави връзката между паметта и контактните нишки, нещо от тези 2 неща сякаш е сдало багажа.
Моля по-опитните за малко акъл и дай боже надежда, че може да се направи нещо. Мога да ходя във Фотосинтезис да се пазаря, яко искат да ми я сменят,
ако е в гаранция още, но ми се иска да си върна снимките и видеата от картата.
Ето снимка и на самия модел карта. Предварително благодаря на всички, които вземат отношение.


https://i.postimg.cc/T2cqgNT2/42090717_345694366171888_4002705324241846272_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: asahi   
Дата:   18-09-18 16:54

Форматирай картата и занапред я ползвай по предназначение. Това не е флашка или харддиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mateev   
Дата:   18-09-18 18:31

Картата не може да се форматира, както съм обяснил, просто не се отчита.
Разпознава се, че се слага в гнездото за карти на компютъра, но като цъкнеш на нея
да отвориш атачнатото устройство, или пък дадеш формат, ти казва "No media in device".

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: asahi   
Дата:   18-09-18 19:13

Тогава я връщай гаранционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mmjm   
Дата:   18-09-18 20:10


Пробва ли с Diskpart?


или изтегли https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: kiten   
Дата:   18-09-18 20:28

Този Diskpart за нищо не става! Не върши никаква работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mmjm   
Дата:   18-09-18 21:04

От XP до 10-ката не съм срещал проблем с дискпарт, напротив спасявал ми е доста карти и не само, но работата е малко пипкава. Като не ти харесва не го използвай, SD formatter също върши работа, по-лесен е за работа и не се занимаваш да пишеш като халипав.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: imitev   
Дата:   18-09-18 21:30


Ако е изгорял контролера на картата (което е и най-честата случка) никакви програми няма да помогнат. Само поялника.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mmjm   
Дата:   18-09-18 21:31

Няма спор за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: imitev   
Дата:   18-09-18 21:38

И е по-добре да имаш две 64 гб карти отколкото една 128...

А и за какво ползвате тия 128 гб карти, освен за видео нямам никаква идея...

И като вземе да дава грешка картата е добре човек да си претака информацията, не да чака да се доскапе...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: uri64   
Дата:   18-09-18 22:03

imitev написа:

> И като вземе да дава грешка
> картата е добре човек да си
> претака информацията, не да чака
> да се доскапе...

+1

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: localhost   
Дата:   19-09-18 07:24

Форматирай я в апарата - има и такава опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   19-09-18 11:33

Възползвай се от гаранция, ако все още пазиш документите.
По подобен начин замина безвъзвратно едно Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: imitev   
Дата:   19-09-18 11:36

Форматирай я с чук:



Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mateev   
Дата:   19-09-18 13:01

Пробвах и с Diskpart, и с разни други програми, с които съм си възстановявал загубени файлое, партишъни и грешки във файловата система.
Проблемът е, че всички тези програми просто не виждат паметта в картата - "No media in device". Ако имате микро сд карта с майка към нея,
може да пъхнете в гнездото за карти само майката, без сд картата. Ще ви се появи ново устройство, но ще ви каже, че е празно.
Това за поялника доколко е мога ли реално да си сменя контролера или нещо такова?
Имам една физически повредена карта Лексар, която обаче е 16гб клас 10. Ако мога да взема нещо от нея и да сложа в тази, че да я съживя...



Публикацията е редактирана (19-09-18 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mmjm   
Дата:   19-09-18 14:44

Възползвай се от гаранцията, ако е изтекла и имаш достатъчно търпение и време експериментирай с поялника, чука, телта и пироните.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »