Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?
Автор: mateev   
Дата:   18-09-18 16:06

Здравейте.
Преди 7 месеца си купих UHS-2 карта Лексар (снимка по-надолу), която се държеше прекрасно.
През последната седмица, по време на снимане от време на време ми даваше грешка и не искаше да пише на картата.
Това вероятно се дължеше на факта, че бях направил кочина - сортирах си снимките и си правех папки
извън тази на фотоапарата, редовно с фотошопа си правех снимки от нея, слагах си и някакви дръги външни файлове, когато ми се наложи,
понеже картата е 128гб. Преди три дни най-изненадващо след поредната грешка по време на снимки, картата отказа напълно.
Имал съм физически повредена карта, която като се слага в апарата и компютъра, въобще не се отчита, но като я натиснеш
малко натам-насам, в един момент си прави контакт и уиндоуса я намира, аутоплеят се стартира и т.н.
С тази, обаче нещата са по-различни... Картата е здрава, при поставяне в апарата излиза съобщение за грешка, а
при поставяне в компютъра, в ундоус експлорер си се появява съответната буква за свързаното устройство, тоест се отчита контакт с
с картата в гнездото, но когато цъкнеш на устройството, ти казва "no media in device"... Тоест като да вкараш в гнездото "майка" на микро сд карта, но
без самата карта да е в нея... Усеща се, че си сложил нещо в гнездото, но самата памет липсва...
Без да познавам устройството на сд картите, имам интуитивното усещане, че нещо самия чип на паметта или може би някой микро компонент, който
прави връзката между паметта и контактните нишки, нещо от тези 2 неща сякаш е сдало багажа.
Моля по-опитните за малко акъл и дай боже надежда, че може да се направи нещо. Мога да ходя във Фотосинтезис да се пазаря, яко искат да ми я сменят,
ако е в гаранция още, но ми се иска да си върна снимките и видеата от картата.
Ето снимка и на самия модел карта. Предварително благодаря на всички, които вземат отношение.


https://i.postimg.cc/T2cqgNT2/42090717_345694366171888_4002705324241846272_n.jpg

 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mateev 18-09-18 16:06 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
asahi 18-09-18 16:54 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mateev 18-09-18 18:31 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
asahi 18-09-18 19:13 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mmjm 18-09-18 20:10 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
kiten 18-09-18 20:28 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mmjm 18-09-18 21:04 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
imitev 18-09-18 21:30 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mateev 19-09-18 13:01 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mmjm 18-09-18 21:31 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
imitev 18-09-18 21:38 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
uri64 18-09-18 22:03 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
localhost 19-09-18 07:24 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
HepBeH_XaMcTep 19-09-18 11:33 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
imitev 19-09-18 11:36 
 Re: Моля помогнете: жива ли ми е SD картата?  ново
mmjm 19-09-18 14:44 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »