Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-04-18 18:30

Айде честито на Е-mount [smilie3]
Цена в B&H САЩ: 799$ или 573GBP (в моя случай, приятел да ми го донесе в края на май). Освен това обектива е доста обещаващ и добра алтернатива на Sony 24-70/2.8, особено ценово. От тук нататък следва да се разделя с Тамрон 24-70/2.8 за Никон, който ми струваше същите пари и то втора ръка [smilie3] линк

ПП: Нека темата е за обектива от марката Тамрон, че нали днес е обявен ден за теми без такива за Сони [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: kvakioh   
Дата:   28-04-18 09:07

Ще се взима, няма начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: colorphoto   
Дата:   02-05-18 15:34

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: BXMarkov   
Дата:   02-05-18 22:23

Единственото смущаващо за моя вкус е това 28мм., не е много широко. Иначе изглежда много солидно и е на 1/3 от цената на сонешките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-05-18 00:14

Така е и според мен, но имам алтернатива [smilie5]
Решил съм да задържа Nikon-а D750 с Nikkor 20/1.8G, защото там нещата са си паснали и да не кажа голяма приказка, ама сигурно Tokina 20/2 със Сони няма да направи същата дружба, като първото. Всичко друго ще е мега скъпо и някак си се получава пусто в празно...

Сега ще се самоцитирам, че Зенон-а нещо е излобел и съм блокиран в неговата тема [smilie18]

Цената (прогнозната за БГ от 1530лв.) според мен си е смислена и добра, аз лично се замислих дали да не си го взема от някой от нашите магазини на тази цена с 5-годишната гаранция, която Тамрон по начало предлагат. Скоро ще четем и подробни ревюта за обектива, но според мен ще си заслужава и ще е добра алтернатива на 24-70/2.8 GM. То всъщност там им е силата - предлагат задоволително качество на основните варио обективи (не, че нямат и твърди, аз го гледам от моята си капандура) на най-използваните дължини на сравнително поносима цена.
От тук нататък мисля, че мога да преглътна 4мм в широкото, малко по-нервното боке или там още каквито кусури ще му намерят. За сега съм 99%, че ще го взема, пък ако е мега зле, както вика kvakioh, ще го продавам за 1000лв след 5 месеца
[smilie5]

Ще пиша в темата отново когато го взема евентуално в средата на лятото за впечатления и отзиви! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: nyamago   
Дата:   03-05-18 00:32

Малко оф-топик, но не съвсем - попаднах на друг зум от Тамрон , донякъде алтернатива на този ако някому не достига ширина (или дължина). Интересен и за наивните мечтатели (като мен) да имат единствен обектив за навсякъде и за всичко...

Не го правят за Е-байонет (засега), само за Канон и Никон - но нали уж има автофокусиращи адаптери?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: TPECHAT   
Дата:   03-05-18 05:48

Tamron... О моля те, ела си го вземи ...[smilie21]

Тампони си вземете по-добре [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: kvakioh   
Дата:   03-05-18 09:11

Като съм сравнявал преди 2 години Тамрон 28-75 и Токина 28-70/2.6-2.8 бяха ту в единия, ту в другия зле на Сони, статични кадри. Сега този ще пасне доста добре с автофокуса и байонета.
Тамрон се пънат доста със странни уж универсални зуум. Като зная доста добре как нефелни и слаби са предишните 28-300, 18-270Vc, ужасните 18-200с този 18-400 и други предишни има подобрение евентуално. Бих заложил на А-mount 16-300 с адаптор вместо по-новия 18-400, но явно 100мм са важни и в повече. До проба е всичко с адапторите, не искам да предполагам както някои бесни медиуми тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: StraightEse   
Дата:   03-05-18 09:56

18-400 не е зле за това, което представлява. Не съм ползвал 16-300, но за него и не съм чувал общо взето нищо хубаво. Докато при 18-400 общото мнение е, че за ултразум са се справили добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: nyamago   
Дата:   03-05-18 10:18

В ревюто от линка се казва изрично, че в дългия край омекват ъглите, но кой зум не е така? В широкия край бил остър от край до край - но за това си има палачинки, защо да разнасяш целия колец за широкоъгълни снимки? От друга страна със супер-дълго повечето сюжети (папарашки портрети, спорт, дивеч) имат един главен обект, който може да се кадрира централно за по-остър фокус и останалото е размазан фон, за което меките краища не пречат, даже помагат... Ама нали трябва да намираме кусури и подсъзнателната психология на купувача е страшно нешо: "Аха, има меки ъгли в дългия край - НЯМА да се працакам да си го взема..."

Ако се върнем на темата: обзалагам се, че и многообещаващия 28-75 ще има известно омекване по периферията на 75мм спрямо 28мм. Това ще повлияе ли на апетита да го придобием? [smilie11]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-18 22:58

Kvako ако ползваш някой тампон от последните 5-10години може би щеше да си с други впечатления.

Примерно сегашния ми тампон 24-70/2.8 се води на нивото на канон 24-70/2.8 като острота и качество на картината но има и стабилизация. Чисто оптически е най-доброто на пазара. Вероятно механично и като точност върху ДСЛР е по-слаб от канона. А сега тампон изкараха и G2 който е още по-хубав оптически и е с по-хубав корпус.

Тампон 15-30/2.8 е еталон за широк дслр обектив. За а7 ми идваше голям, но виж му сравненията с канони и никони - за парите си е уникално добър.

150-600 g2 има прекрасни отзиви в мрежата и е на поносима цена

В интерес на истината си прав за старите им обективи, но тия фирми доста се промениха, както се промени целия фотопазар. Преди 10-15 години 6мп кроп на цена около 1500 лева беше стандарта а профитата даваха по 5-6 бона за 8-10мп, 12 на фул фрейм....сега любителите снимаме с 24 до 40мп,цената на една система дори любителска е над 10 бона.....други са нещата. Старите 28-75 бяха под 500 лева. Сега тоя е 1500 лева. Три пъти по-скъп е поне. Не е тройно по-хубав ясно, но и компромисите в стария 28-75 за дслр не са необходими.

Моя 24-70/2.8 още се намира нов за 1400 лева. (Да знам в базара толкова му искат на втора ръка ама от амазон и игри има по-добри оферти. Прочие моя е на 1039 лева, ако някой иска 24-70 с много добра оптика и стабилизация)



Публикацията е редактирана (04-05-18 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Fifata   
Дата:   04-05-18 23:04

В последните 3 години съм тествал почти всички последни модели тамрон, докато снимах с канон и по калпав обектив не бях слагал на тяло, дали твърд или варио.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-05-18 00:33

Всеки си има своето мнение и предубеждения. Аз пък мога да кажа, че имайки 24-70/2.8 ВЦ за Никон съм го сравнявал едно към едно със стария Никкор 24-70/2.8 (без стабилизация, който и тогава беше по-скъп от Тамрона) и мога да кажа, че втория по нищо не отстъпва на първия. Докато Никкор-а отстъпва и по цена, че и по това, че няма стабилизация. Отделно от това Тамрон 70-200/2.8 ВЦ ми е любимия обектив и дори да не съм го сравнявал с Никкор-а не ми и трябва реално, защото за парите си със сигурност дава много! Други Тамрони за ФФ не съм имал, но тия двата определено са отлични попадения и именно заради тях съм фен на марката. По тази и причина ще опитам и новия 28-75/2.8 на Сони-то, пък който иска и има пари за даване нека взима само ГМ обективи [smilie24]

ПП: Да се похваля Сонито а7мк3 дойде, както и 85/1.8 и в края на месеца ще са при мен и двете, след това Тамрона от БГ магазин ще си го тествам и ще го отвличам, ако всичко е точно в средата на Юли. Пак ще пиша за отзиви [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-18 16:44

Фотобо Пиши като вземеш а7м3 в ръка. Интересно е, как я виждат хората ползвали други марки. Ясно е, че ще има не малко псуване на различните бутони и менюта. Мисля, че тука ще има хора идващи от какви ли не други камери да помогнат. Честно казано дори за мен, дето от 2007-а снимам със соната, третата серия а7 идва с доста новости и различно поведение. Нещата вече по друг начин работят и старите ми навици май са безсмислени в известна степен......


Иначе за конкретния тампон имам умерени очаквания. Явно е правен да е по-лек и евтин от сонешките алтернативи. 24-105/4 според мен е алтернстивата. 24-70GM е в друга лига, ако натам си тръгнал, тампона не е твоя обектив. За мен зума е за събития и снимки, които ще се гледат на 8мп максимум и предимно с интересни неща в средата. От дадените примери от тампон изглежда тази цел дори леко са я прескочили. Например ъглите в архитектурните снимки на 24мп изглеждат добре. Детайла в центъра явно е много добър. Бокето е повече от поносимо за зум.

За по-интересни снимки си има яки обективи и те за мен поне нямат пръстен за зумване. Няма как зум да направи снимките дето изкарва 85/1.4 или 35/1.4 - просто не му се получава



Публикацията е редактирана (05-05-18 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: deandim   
Дата:   05-05-18 22:49

Имал съм 24-70 Никон(стария) и Тамрон(не G2).Никона си заслужава всяка стотинка и няма нищо общо, най- малко откъм бързина на фокус.За G2- ката има хубави отзиви, но още се колебая.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: marves   
Дата:   05-05-18 22:57

Canon 24-70/2.8 II е по-остър от Tamron G2 на отворена бленда, до колкото прочетох ревюта. Но Тампона има стабилизация, което може да е от решаващо значение за Canon/Nikon DSLR.
Ако е за адаптиране към Sony не е толкова важно - матричната стабилизация се справя предоволно.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   05-05-18 23:23

Имам 70-200/2.8 Nikkor VR1 и Tamron G2, автофокуса на Nikon-a е доста бърз, а на G2 забележимо по-бърз, за съжаление понякога фокусира грешно, но нямам и не съм си играл с докинг станцията.
Допускам, че и 24-70 G2 ще е подобен. От към острота (на D7200 и D610) пак кантара натежава към по-актуалния обектив.

Иначе теглото на системата започва да идва в повече и в момента сериозно се замислям за сериозна промяна. Този 28-70 изглежда интересно, но пак си ми идва малко по-тежко от търсеното.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-18 23:39

Само дето цената на канона е като на GM-a в общи линии т.е. 5 бимберици горе долу.....Аз гледах тестовете за моя първото поколение спрямо канона и не видях особена разлика.

Това няма никакво значение де. Темата е за 28-75/2.8. Аз не очаквам 28-75 да е на нивото на 24-70-ките. Стария тамрон излиза на 1400-1500 лева. Проблема е, че се губи идеята за компактност съвсем с 24-70/2.8 - обектив 800 грама, преходник 200 и апарат 600 грама е почти като д850 с 24-70/2.8



Публикацията е редактирана (05-05-18 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 12:09

Ще се окаже май доста добро зумчето.....

https://www.youtube.com/watch?v=LbteO14wRp4


Има и РОУ файлове и изглеждат задоволително на 42МП...ГМ-а е по-хубав на дългия край.....

http://blog.krolop-gerst.com/blog/tamron-28-75-2-8-di-iii-rxd/




Публикацията е редактирана (06-05-18 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Beijing   
Дата:   06-05-18 15:32

Извинявай Боби, ама да използвам темата! Имам "Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Aspherical (IF) Macro за Sony" и нещо не съм много доволен! Аз ли съм тъпана, обектива ли не става или просто му трябва калибрация, не знам! Някой има ли идея? Със Сони А68 съм. Искрено се надявам, вината да е в мен! Всичките ми снимки във "ФФ" са с него. Само една е с Олимпуса, който дадох на дъщеря ми да снима с него. Уж е със стабилизация, ама..... Някой път просто го слагам неподвижен или на статив, и тръц, пак не е както трябва! И т.н. Благодаря предварително, ако някой има идея, от що е?! Поздрави Боби!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Pavlov   
Дата:   06-05-18 16:16

Обективът толкова си може. Това е тип "суперзуум", от него очакваш голям обхват на милиметри, не качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Beijing   
Дата:   06-05-18 17:29

Pavlov,
ако е от джама, лекичко ме успокояваш приятел, за което ти благодаря![beer]
Върти ми се една система в новобранската кратуна от рода на:
12-24
24-70
и 70- нагоре
Даже съм си поръчал една нова и в гаранция Sigma 12-24mm F/4.5-5.6 II DG HSM за 600лв.
С 24-70 може би няма да има компромис, и ще е на Цайс
За последното все-още нямам идея:(((
Както и да е, явно ще разкарам Тамагочито!
Но да не размиваме темата на Боби!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 20:05

Beijing Sony Zeiss 24-70 и Sigma 12-24mm F/4.5-5.6 II DG HSM май са фул фрейм обективи за А99 мк1 или мк2. Ненужно големи са за А68.

Има сносни зумове и за кропки. 16-50/2.8 на Сони се слави като сносен обектив. При телеобективте А байонета има и добри попадения. Аз не съм много в час с А байонет, ама имаше 55-250 или нещо подобно, което беше с не лоша слава.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   07-05-18 21:36

Сега на английски

Ревюто е много яко. Тоя шваба кефи много.

ПП не е като неграмотния "професионалист" от темата за Никон.



Публикацията е редактирана (07-05-18 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-05-18 00:29

Наистина ревюто е добро. Харесаха ми и примерите му и говори много разбираемо, изглежда коректен. Не е потънал в лабораторни изследвания и тестове, но е достатъчно да се види и дадат примери за всеобщия ползвател/любител. За обектива се вижда, че е остър, качествен, не криви, не аберита и е чудесна по-евтина алтернатива за всекидневен травъл зуум, че и за портрети става. За бутоните лично на мен не ми е важно, МФ/АФ също. Прав е обаче, че ако го бяха направили 24мм в широкия край щеше да е обективът мечта.
Едно е сигурно при мен, заедно с Сони системата съм 99% сигурен, че ще задържа огледалото и то най-вече защото там вече си имам 20/1.8, а не ми се наливат още пари за сега за да търся по-широко за Сони-то.
За сега нещата при мен (който е запознат вече знае, че съм на кръстопът със системите), като чели отиват към:
Sony a7mIII + 28-75/2.8 + 85/1.8
Nikon D750 + 20/1.8 + 35/1.4 + 70-200/2.8

Има известно препокриаване на мм, но пък различна светлосила си печеля и по-голяма гъвкавост... или поне так се надявам [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »