Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-05-18 01:28

Не не, аз това го разбирам как те го прилагат като търговци, имам поименна гаранционна карта. Въпроса е, че ако продам обектива на hotsnail или marves и след няколко месеца се наложи отремонтираме в сервиз, бих съдействал на купувача (като коректен първи собственик) и бих се легитимирал като настоящ собственик. Не мисля, че това е някаква измама, слез като гаранцията е за определен срок от време и държат да е първия собственик. Мисля, че бих поел такъв ангажимент и е съвсем коректно, щом продавам нещо обявено “с гаранция”. Това в случай, че Марио няма да си го отремонтира сам де [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-18 00:03

тест на фокуса

тест с малко снимки (има и RAW за сваляне)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-05-18 00:51

Първия тест на фокуса е втория такъв, в който казват, че не могат да направят никакви снимки с обектива. Защо е така? Какво им пречи да тестват остротата? Да не би да има някаква забрана да се снима преди официалното излизане и това са тестови бройка [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-18 09:38

предполагам, че са подписали някаква декларация или договор, когато са взели тестовия обектив. Защо различните хра са получили различни условия не знаем. Може да е заради локалната политика на местния офис на Тамрон или местния вносител. Тоя в Германия вероятно е по-демократичен от тези в САЩ и Австралия

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-08-18 15:27

Вече е наличен в Dynaphos! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-19 00:42

Да не отварям трета тема за този обектив пиша в тази. Някой вече сдоби ли се с това обективче? Мисля да го взема вече заради ниската цена и добрите отзиви в нета, а и ми предстои еднин рожден ден в края на месеца, който ще трябва да отразя по полу-приятелски начела. Та ако някой иска да сподели преки впечатления, нека го направи в темата, моля. Благодарско!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: mitakabs   
Дата:   15-01-19 07:12

написа:

> Да не отварям трета тема за този
> обектив пиша в тази. Някой вече
> сдоби ли се с това обективче? Мисля
> да го взема вече заради ниската
> цена и добрите отзиви в нета, а и ми
> предстои еднин рожден ден в края
> на месеца, който ще трябва да
> отразя по полу-приятелски начела.
> Та ако някой иска да сподели преки
> впечатления, нека го направи в
> темата, моля. Благодарско!

hotsnail мисля го има.. Питай го за отзиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: kvakioh   
Дата:   15-01-19 09:38

Поне 5-6 човека го имат вече и отзивите са доста добри. Като универсален светъл за Сони е моята цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Vanguard   
Дата:   15-01-19 11:44

Имам този обектив от началото на декември. За сонито в момента имам само него и ми харесва колко е универсален. Засега не е имало ситуация, в която 28-те мм да са ми били ограничаващи. Харесва ми остротата и ми харесват характерните за него силно изразени контури на бокето. Лек и компактен е и има малко минимално фокусно разстояние, което е нетипично за варио обективите. Мога да го използвам дори за леки макро кадри. Като минус бих казала осезаемо винетиране, особено на 28 мм. Също не ми харесва позицията на ринга за фокусното разстояние, той е по-далечният - от външния край. Щеше ми се да бъде по-близко до ръката, защото за моя захват ми идва малко далече зуум-а. Това са ми впечатленията от него за месец и половина. Дано съм била полезна. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: mitkom123   
Дата:   15-01-19 11:57

@Vanguard На какво тяло го ползвате и пробвали ли сте го за видео ?


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Vanguard   
Дата:   15-01-19 12:17

@mitkom123 Ползвам го на Sony A7iii. Засега не съм снимала видео с него и не мога да споделя преки впечатления. По ревютата казват, че снима доста прилично видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Eye_Contact   
Дата:   15-01-19 12:38

Имам го от няколко месеца на А7III чуден е и за снимки и за видео

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-19 13:23

Както и очаквах и тук отзивите са добри за този обектив, хубаво щеше да е покажете някоя снимка. За портрети как е? Гледах снимки в бета, че на 75мм се справя чудесно. Винетирането на 28мм би трябвало лесно да се чисти, за мен като цяло този дефект в много случай е желан ефект, така, че не бих го броил. Някоя снимка да покажете?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Vanguard   
Дата:   15-01-19 14:11

Така е, винетирането е лесно поправимо. Ето няколко портрета от една студийна сесия и един пейзаж с обектива:

https://www.photowonders.net/All-photos/People/i-9xC6Pmg/A

https://www.photowonders.net/All-photos/People/i-Pr823Jh/A

https://www.photowonders.net/All-photos/People/i-xmpzkxS/A


https://www.photowonders.net/All-photos/Travel-photos/i-pXshSzX/A

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 14:45

Половината от кефа е на такова варио да имаш 24мм. Иначе останалото изглежда добре. Все пак не бих дал 1700лв за обектив без 24мм.

Бих предпочел Сони 24-105 Г.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: mitakabs   
Дата:   15-01-19 15:06

PD, има f 2.8 !!
...4мм не са кой знае какво - 20 см назад с крако-зума.
Но блендата няма как да я превъзмогнеш!
Аз също бих се радвал да го пробвам тоя обектив, но май по морско няма колеги с него.. по някоя сбирка ще видим...[shtrak]



Публикацията е редактирана (15-01-19 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-19 15:37

@Vanguard хубави кадри! [smilie24]

Аз също винаги съм правил компромис с дължините пред светлосилата, когато въпорса е финансов. Сега има обаче значение и предназначението, разбира се! Ако основната цел ще са пейзажи и пътуване, по-широко, по-дълго = по-добре, за сметка на светлосилата и разбира се ф4 си е достатъчна величина да се предпочете 24-105 примерно. Обаче ако човек гледа за събитиен и всекидневен обектив, светлосилата (според моите разбирания) трябва да е водещото при избора!



Публикацията е редактирана (15-01-19 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 16:30

Аз зи мисля че 24 и 28мм имат голяма разлика тък като през годините съм имал много 24 и 28мм обективи. С крачка назад не се компенсира.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: mitakabs   
Дата:   15-01-19 17:21

4мм са по малко от крачка, кое точно не може да се компенсира???
Абе, всеки си преценя какво му трябва повече...



Публикацията е редактирана (15-01-19 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: alexcubata   
Дата:   15-01-19 17:57

Обектива го има в наличност, може да се изпробва!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-01-19 19:55

mitakabs разликата е доста голяма. Отвори си Гугъл има безброй сравнения, които илюстрират тази разлика. 24мм е почти 10-15% по-широко от 28мм. Имат около 9 градуса разлика по хоризонтала примерно.

Може да погледнеш едно сравнение ТУК



Публикацията е редактирана (15-01-19 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-19 22:47

Гледайте за какви неща спорите, ама не е като да не знаете, че и двамата сте прави [smilie3]
Разбира се, че тия 4мм може и да може да се компенсират с една крачка назад, но може и да не може [smilie5] Зависи къде и какво се снима, крачка назад при пейзаж и същата в затворено помещение ще даде съвсем различен резултат [smilie8]

На мен идеята ми беше да се каже повече за обектива от притежателите му, това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-19 23:15

хубавото е, че има избор. Сега има поне 5 опции за Сони, а аз до Май месец ползвах 6-та.....

1. 24-105/4 е определно най-универсален и може би най-качествен за момента
2. 28-75/2.8 е много приятен обектив и не съм му открил досадни проблеми за сега. Ама аз го имам за зум и нямам прекомерни очаквания
3. 24-70/2.8 GM - това трябва да къса шорти или прашки....ама е малко тежичко
4. 24-70/4 - малък и с бърз фокус и май за видео предимно се ядва, щото над 4К резолюция май му е трудничко....
5. 28-75 китака - китак е ама горе долу става като за китак. Нямам идея защо някой би купил фул фрейм с китак ама има и такива хора....


ПП Аз ползвах тамрон 24-70/2.8 с метабонес и работеше перфектно и оптиката му е много добра за зум обектив.....ама 28-75/2.8 е по-кефещ....



Публикацията е редактирана (15-01-19 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: mitakabs   
Дата:   16-01-19 07:36

написа:

> mitakabs разликата е доста голяма.
> Отвори си Гугъл има безброй
> сравнения, които илюстрират тази
> разлика. 24мм е почти 10-15% по-широко
> от 28мм. Имат около 9 градуса
> разлика по хоризонтала примерно.
>
> Може да погледнеш едно сравнение


>
> Публикацията е редактирана (15-01-19
> 19:57)

Тъй-тъй.. за да не спорим излищно да кажа, че имам и снимам точно с Zeiss 24-70/2.8. Сега и на А7 3 със LE-A3.
Точно 20-на см отмествам назад апарата и хващам този ъгъл, току що го тествах. Не мисля , че е болка за някой но знам ли.. Точно затова изказваме тук предимства и недостатъци, всеки си преценя.
По принцип , за снимане на хора избягвам тези 24мм винаги когато е възможно!
За широко си има 12-15 мм обективи!
Та това е по отношение на мм-те, виж с f2,8 си снимаш събитие на затворено и в църква и т.н. на прилично ISO без светкавица като пич!!![shtrak]
Обектива го загледах и аз и то точно заради компактността и грамажа. Но се оказа , че с LE-A3 моя работи долу горе добре,по бавен фокус на тъмно, но не е болежка...[shtrak]
Между другото хитро са го измислили Тамрон, за тея 4мм при f2.8 са смалили обектива с прилични мм филтър съответно и грамажа !
С леко винетиране на 28мм са постигнали чудно компактно и леко универсално зумче.
На всичкото отгоре е и прилично остро !
А компактността е важна в тази система както и да го погледнем!



Публикацията е редактирана (16-01-19 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: chukov   
Дата:   16-01-19 10:07

Идеален е. Изнася над 70% от кадрите в сватбата.
24 за хора почва да ги криви доста по краищата, а изкушава със зрителния си ъгъл. Тъй че 28 не е болка за умиране.

За тия пари е супер обектива. ФОкусът по око работи достатъчно бързо. Идна идея по-бавно фокусира от обективите на Сони, но не е проблем това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »