Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-18 01:19

Не е лош комплекта фотобо. Въпроса е дали ще можеш така да настроиш камерите и така да обработваш, че да е удобно с две системи. Аз имах преди Никон и макар да са близки със Сони като цветове не са съвсем еднакви и ори последователни кадри са единия и другия апарат има разлики в цвтовете. На мен синия цвят най-много ми се набиваше като различен. Аз бих очаквал интересни широки опции да има за Е байонет. То вече има някои, но ще има и още - 12-24 на Сони е много хубав, 20/2 токина, 15/2 на лаова. А и тамрон и сигма се надявам да се включат. Силата на безогледалните трябва да е в широките обективи.

Иначе тампона ме удивява доста за цената си и резултатите от тези ранни ревюта. Аз си мисля че комбиниран с 16-35/4 ще е доста добър комплект. За дългия край при пътувания не ми е ясно какво да взема. Вероятно и един или два твърди ще си нося - 55/1.8 например. 85 на фул фрейм е малко късо иначе и това е вариант. Друг вариант е ако снимам с ръчен фокус Никон 105/2.5. По-дългите май са ми много дълги и тежки.

Иначе 75/2.8 изглежда доста добре за портрети от примерите в ревюто. Сходно е на 50/2 на кроп т.е. близко до най-разпространения портретен комплект 50/1.8 на кропка

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-05-18 02:43

Toва с цветовете и преди ми го бяхте споменавали, наистина е нещо което ме кара да се замисля. Обаче има нещо друго - тия различия дето ние ги виждаме са си само за нас от изкривената ни гледна точка на занимаващи се с фотография. Клиента не е толкова взискателен (ако ще се снима за клиенти), освен ако не е и той от форума да сравнява цветове и да брои пиксели [smilie3]
Все си мисля, че ако му заснема сватбата като хората и му уловя всичките важни моменти, цвета къде по син на ризата му няма да му е голям проблем. Така си мисля аз де. То до там да стигна, че иначе така са се наредеили клиенти на опашка, че се чудя как ще им смогна. То да се появят първите 2-ма, 3-ма пък ще мисля как да уеднаквя системата, т.е. да я превърна в една. [smilie5]

Много силен коз ми е тоя 20мм обектив и ако тая новата АФ Токина е толкова добра като Никкор-а, определено бих го сменил с нея и то там нататък Арт 35/1.4 за Сони бих си взел (има го вече) и вече ще чакам Тамрон да пуснат еквивалент на 70-200/2.8.

Аз за пътуване бих тръгнал само с новия Тамрон и 20ката, пак казвам ако е достатъчно добра. Къде ще ти разнасям базуки като 70-200 [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: marves   
Дата:   08-05-18 07:00

PhotoBo - сериозно препоръчвам да изчакаш Никон да се произнесат официално с тяхната безогледална система, преди да инвестираш хиляди левове в нова техника за настоящата система. Очакват се изненади! Още като излезе A7III на ниска цена без конкуренция разбрах, че Sony с него целят да придърпат клиентелата към тях, преди анонса на Никон. Вярвам, че Никон ще заложат на байонет с къса работна отсечка и АФ адаптер към DSLR обективите си, който китайците бързо ще "чопнат" и за Sony FE (с по-добра реализация от настоящия АФ адаптер). Не би ме изненадала и възможността да се слагат Sony FE обективи на новата Никон безогледалка, предвид скорошните новини от Sigma и Tamron, които гласят, че се насочват основно към E-mount байонет при разработката на нови обективи. Целият японски фотобизнес е наясно с плановете на Никон, няма да се "нагаждат" тепърва.

За цветовете и различията - не вярвах, но след като пробвах се уверих, че с калибриращ профил от цветна таблица (извършва се веднъж за всяка камера) всичко се "уеднаквява" в голяма степен. Остават различия от контраста и цветната температура на обективите.
Цветната таблица трябва да генерира истински профил, примерна и масово ползвана е Xrite ColorChecker Passport, но има и по-евтини аналози, който също много хвалят и се предлагат у нас на ниски цени - Цветни таблици QPcard серия 200
Spyder също имат цветна таблица, но софтуера генерира просто един "съветник" накъде да дърпа плъзгачите в RAW редактора, както правят и масовите китайски таблици и реално не вършат полезна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Offroad   
Дата:   08-05-18 07:26

Beijing написа:

> Уж е със стабилизация, ама...
> Някой път просто го слагам
> неподвижен или на статив, и тръц,
> пак не е както трябва! И т.н.
> Благодаря предварително, ако
> някой има идея, от що е?!

Изключваш ли стабилизацията докато е неподвижен?
Би следвало.
p.s.
Като се има предвид, кои са оптималните дължини и бленди на голяма част от зумовете, пробвай твоя с приоритет на блендата (150mm/f8) и изкл. стабилизация от статив как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: agop4o   
Дата:   08-05-18 07:40

Още като излезе A7III на ниска цена без конкуренция разбрах, че Sony с него целят да придърпат клиентелата към тях, преди анонса на Никон. [smilie24] Абсолютно вярно


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-18 09:40

off//

Марвес за цветовете си прав. Профилите помагат много.

До колкото ползвам от известно време colorchecker-а и му четох нещата, не е нужно на всяка сцена да правиш профил. В общи линии важно е да имаш един профил за всяка камера направен на естествена светлина по-възможност без шарени обекти наоколо т.е. слънчева, за да е с целия спектър и да не е много криво. Симо беше правил подобни профили за А7м3. След това ако задаваш едни стойности на белия баланс би трябвало нещата да са близки. Резултатите са много по-добри от старите профили на лайтрум. Новия лайтрум взеха да слагат по-добри профили, ама пак с някакви адобенски тъпотии вътре. Capture One профилите им по подразбиране са много пъти по-добри т.е. започваш не с "наутрално" прецакана снимка като в лайтрум а започваш с естествена снимка т.е. най-близка до действителността и от там запо§ваш ако искаш да мачкаш динамичен обхват и каквото друго решиш.

Вече ако се гонят супер прецизни цветове се прави профил за всяка сцена, за да компенсираш светлинните условия на конкретното място. Дори се правят някакви осреднени профили ако има смесена светлина.....абе ако тръгнеш в детайли да го бориш проблема с точните цветове за репродукции или снимки на дрехи и т.н. става доста сложно.Моите впечатления са, че не водим тази дискусия.

Най-тъпото на всички решения, които съм виждал е, че фотографските софтуери за калибрация работят само с Адоби защото правят DCP профили. Не щат по някаква причина да пвят ICC профили, които могат да се ползват в други РОУ програми като CaptureOne.

Като цяло с Ц1 няма нужда от профили. Единствения път когато ми се е искало да имае като снимах с китайски мигалки в студио под наем. Има проблем, щото спектъра на китайските светки не е баш каквото трябва да бъде и Ц1 профила прави ужасяващи резултати. Стария профил на Адоби в тоя странен случай е по-удобен, защото има шанс да оправиш кадъра с дърпане на слайдери.....


Такива ми ти тъпотии......Цветовете заради разни смотани светлинни източници в даден момент стават важни.....


ПП Конкуренцията на Сони се казва Канон и както разбрахме Канон ще пуснат работеща безогледална фул фрейма система тази есен. Никон кога и дали ще пуснат нещо не е ясно въобще. Тъпотия е да чакаш никон в момента. Те просто нямат праи да направят нови камери в момента.



Публикацията е редактирана (08-05-18 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: stef7   
Дата:   08-05-18 11:32

Извинявам се че пиша извън темата но marves пусна интересна за мен информация, за което съм благодарен.

@marves Имаш ли някакви ревюта или статии детo хвалят QPCard. На мен ми трябва color checker за видео и мислех да купувам X-Rite. Незаменими са когато трябва да се смесва видео от две или повече различни камери. QPCard идва на доста по-ниска цена но е важно цветовете да са точни.

И Никон и Канон ще обявят безогледалките и спецификациите им на Фотокина, но кога реално ще започнат продажбите е трудно да се каже. Слуховете варират от няколко месеца след това до март април 2019.


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: marves   
Дата:   08-05-18 12:44

@stef7 - Преди имах X-Rite Passport и го продадох, след което смених апаратите и исках пак нещо подобно, случайно попаднах на посочения сайт и набързо разгледах в гугъл какво представляват. Разчетох 2 теми по чужди форуми как уж генерирали по-точни и натурални цветопреливки от X-Rite, после мини-блог публикации издирих с позитивни мнения и взех най-евтиното QPcard 203 за 48лв - картонче е с предпазно фолио, не е много подходящо за разснасяне, защото не бива да се драска или да се оставя на слънчева светлина да избледнява. За мобилни цели по-добре версия с предпазен капак. Ще спомена също, че тези цветни таблици имат "срок на годност" - избледняват с времето, затова е препоръчително да са нови като производство, а не втора ръка съхранявани с години незнайно в какви условия.
Пряко сравнение с QPcard и X-Rite не съм видял/правил, но и от двете останах доста доволен, калибрирах си дори raw файловете от телефона и разликата е доста забележима като цъкнеш на генерирания профил. Отделно да спомена, че аз съм пълен аматьор и въобще нямам необходимост от точен цвят, така че приеми мнението ми като любител техничар, не професионалист.

За видео виж какво поддържа софтуера, с който обработваш. Аз не снимам видео, но май четох, че X-Rite Passport почти автоматично ти прави SLOG мъгла в почти готов продукт. Не знам на видео как се прилага и генерира профил, може би в самия видеоредактор с плъгин.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: stef7   
Дата:   08-05-18 14:17

За съжаление Davinci Resolve не поддържа въпростния color checker. Най-евтината ми опция е SpyderCHECKR 24, което пак е доста по-добре като цена в сравнение с продуктите на X-Rite. Може да се използва която и да е цветна таблица но на ръчни настройки, което бави. С таблиците които поддържа Davinci Resolve автоматично ти наглася правилните цветове буквално с два клика. Това е огромно удобство ако се използват различни камери и трябва да се напаснат цветово да изглеждат все едно е снимано с една камера. Става и ръчно без color checker но се губи доста време.

По отношение на S-Log има техника която прави работата с него много лесна ако на някой му е интересно може да споделя в друга тема. Всичко това под Davinci Resolve. Color checker не е необходим.

Също съм любител но сега ще ми трябва да напасвам видео от две камери и SpyderCHECKR 24 ще ми спести доста време. А и това е много полезно нещо въобще ако искаш да имаш добра отправна точка как точно изглежда верния цвят. Отново основно за видео.


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-18 16:31

стеф7 моето разбиране е, че повечето от тия софтуери за правене на профили генерират DCP файл. Davinci бях чел, че може да зареди DCP профил. DCP профила е в общи линии формат за 3D LUD....(това ще е по-сложно от 2 клика със стандартните таблици - трябва да извадиш JPEG и после от него правиш профил и после зареждаш прфила ...)

CaptureOne не щат да зареждат DCP-та....искат само ICC.



Публикацията е редактирана (08-05-18 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: bobyn   
Дата:   09-05-18 09:35

@marves това с информацията за Никон означава ли също, че е добре да се изчака и с евентуалната покупка на Е-обективи в момента?!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-18 10:37

Може ли да обсъждаме Никонските неволи в друга тема?

Накратко Никон казаха, че най-рано догодина по това време ще има новини за безогледалната им система. Демек в магазините най-рано за коледа 2019-а

Nikon Confirms New Mirrorless System to Arrive by Spring 2019

Няколко дни преди това обявиха, че още един от бизнесите им ще хлопва кепенци

Nikon prepares investors as $94M wiped off value of its measuring business

Хайде стига срахте у темата за Тамрон. Има една тема за никон да идем там да обсъждаме нероден Петко и финансовите неволи на Никон......



Публикацията е редактирана (09-05-18 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-05-18 02:59

Ехее, вие тук добро лафче сте си спретнали, ама нищо - има много полезно инфо и неща, които сте обсъдили!

Аз само исках да отговоря на Марио и написаното:

Автор: marves
Дата: 08-05-18 07:00

PhotoBo - сериозно препоръчвам да изчакаш Никон да се произнесат официално с тяхната безогледална система, преди да инвестираш хиляди левове в нова техника за настоящата система. Очакват се изненади! Още като излезе A7III на ниска цена без конкуренция разбрах, че Sony с него целят да придърпат клиентелата към тях, преди анонса на Никон.


Късно е да чакам, дори тази есен Никон да пуснат нова безогледалка, аз вече съм закупил измамното с цената си Сони + 85/1.8 за Е-mount. След точно 2 седмици ще са при мен и тогава ще го мисля. Хубавото е, че това е просто техника - не е лошо да се опита различното, все пак не е брак за цял живот. Както се купува, така и се продава. Дано до средата на Юли въпросния Тамрон е по нашите магазини без предварителна поръчка, да може да се пипне, тества и купи на място, на това разчитам. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: Beijing   
Дата:   10-05-18 04:23

Offroad
Ще пробвам през почивните дни да направя няколко снимки така, както казваш, и ще драсна два реда. Благодаря за вниманието! Поздрави![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: SEURET   
Дата:   11-05-18 12:49

Алтернативни еталони има, но X-rite хем е най-коректен, хем се поддържа от най-много софтуери. Правил съм сравнение между Passport CC и по-евтини алтернативи и определено, ако цветовете са толкова важни, бих инвестирал в X-rite.
Що се отнася до обектива, определено ми е интересен и се надявам до 3-4 седмици, да имам възможност за реални тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: stef7   
Дата:   12-05-18 01:19

Поредното ревю което хвали обектива:

Full Tamron 28-75mm FE review by Leonardo Carrizo: "on the A7rIII it’s insanely sharp"


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: botzi   
Дата:   12-05-18 20:19

Да за сега обектива се очаква да е доста обещаващ и на тази цена определено вече е хит. За сега единсвтения проблем е дали ще ни доставят поръчаните бройки навреме в БГ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-05-18 02:27

Те в ebay по-евтино ли излизат (и с колко?) от цената в БГ и 5-годишната гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-05-18 21:07

Директен линк към ревюта на Leonardo Carrizo: ТУК

Кратко ревю за скоростта на Face detect & Eye AF:
https://www.youtube.com/watch?v=zE5GeBUM4YM

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: botzi   
Дата:   13-05-18 22:50

Цената в БГ е 1530 официално с 5 годишна гаранция, който иска да се сдобие с първите внесени бройки, може да ми пише на лично. Проблема е да видим колко ще заделят за нашите геогравски ширини в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-05-18 23:20

Извинявам се на botzi, нещо не съм дочел и затова съм намесил ebay по-горе. Цената в БГ с гаранцията си заслужава според мен повече. Аз ще съм един от закупилите въпросния обектив, просто няма да съм сред първите, защото възможност ще имам чак през Юли месец. Смело действай народе, обектива е чудо! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-05-18 23:39

Имайте предвид, че гаранцията на Тамрон в Германия и Австия е 2 години. Ерго, ако държите на 5 години гаранция, не купувайте от немски интернет търговци.
Още нещо: 5-годишната гаранция важи САМО за първия собственик - не се прехвърля към следващите.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-05-18 00:40

Всичко е добре, къде 2, там и 5 години. Винаги обаче съм се чудел как точно се разбира кой е първия собственик? Да речем аз купувам обектива, продавам го на приятел от форума, чупи му се нещо... ами много ясно, че ще му съдействам и ще му занеса или изпратя обектива от мое име. Как сервиза ще разбере, че съм продал на друго лице обектива и не се е счупил при мен. Което ме подсеща и за другото - какво значение кой е собственика, 2-ри, трети и т.н. нали тя касае определен период от време, да не би като купувам обектив да ме проверяват как и по какъв начин ще го използвам. Няма никаква връзка с това какъв и кой е първия собственик, според мен де. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-18 10:21

PhotoBo в България пишат имената на купувача на гаранцията и я подпечатват. Ако продам на друг човек и след време му се наложи да търси гаранция, няма да може да се легитимира като мен ако тръгнат да се заяждат т.е. ако е скъп ремонта....

Сега с GDPR може и да се откажат от тая практика, за да не се лицензират за администратори на лични данни с всички произтичащи сложнотии (да дават справки, да позволяват изтриване и т.н.), ама знам ли...



Публикацията е редактирана (14-05-18 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: marves   
Дата:   14-05-18 10:27

Не е само в България, често срещана практика и в Германия, а предполагам и в други европейски държави.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »