Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: J0R0   
Дата:   02-10-12 13:35

Тук е. Приятно четене

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-12 13:42

Супер.

едно питане - на другите НЕКС обективи т.е. 50/1.8, различен ли е мотора за АФ?

Автофокуса на 24/1.8 е осезаемо по-бърз от 50/1.8. Та ми стана интересно дали това е от мотора или 50/1.8 е по-сложен за фокусиране със сегашните апарати (т.е. при некс-6 с фазовите сензори може би 50/1.8 ще догони 24/1.8).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: J0R0   
Дата:   02-10-12 14:09

Е, ти ми зададе въпорс като за инженер :)
Не съм го разглобявал и не знам дали има разлика в моторите, но от прочетеното тук там из сайтовете, останах с впечатление че няма разлика, или поне няма разлика в принципа на работа на мотора при различните обективи.
24 наистина е по-бърз, но е възможно да се дължи на по-късото фокусно разстояние и по-малкия ход на резбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-12 14:13

ок. Питах защото в ревюто пише какъв бил мотора на 24/1.8 и реших, че може би са различни, както е SSM и SAM при Алфа.

Ако няма разлика в моторите евентуално некс-6 или следващия модел ще направи 50/1.8 поне толкова бърз колкото и 24/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: insofia.net   
Дата:   02-10-12 14:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: Mogila   
Дата:   02-10-12 14:18

APS-C хм... няма да става за фулфрейм нексче?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-12 14:20

няма да прави фул фрейм снимки. Ама си работи в кроп режим на VG900 ако това ти е притеснението.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: J0R0   
Дата:   02-10-12 19:39

част от снимките са дразнещо остри... и въпреки всичко ми се струват много 2 бона за такава играчка..

Е, не са малко, така е.
Но има доста други обективи, които са по същия начин скъпи, бутикови играчки.
Аз лично ако имам 2 бона лимит за Сони обективи пбих си взел 35/3.5 Макро + 18-200
Или 50/1.8 + 18-200
Или 35/3.5 Макро + 50/1.8 + 55-200

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-10-12 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: Rebellious   
Дата:   02-10-12 20:07

JORO,
Има и кадър от яз. "Копринка"![smilie3] Вземи, че се обади следващия път като идваш насам, да пием по нещо и да се запознаем![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: Deathzone   
Дата:   02-10-12 20:41

Браво Жорко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: J0R0   
Дата:   02-10-12 21:03

Е, ако чакеш кога пак ще имам път към Копирнка....
По-добре ела на Фото Форум Феста :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: vanquished   
Дата:   02-10-12 21:05

insofia.net , в базара има един за 1500 ,винаги може и да се пазариш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-10-12 22:42

[smilie24]
Обективът е хубав, но точно поради това заслужава поне някои от кадрите да не са: "...Следващите кадри са снимани в JPG, без обработка, директно от камерата,..."

Така пълна представа за качеството не се добива.
Добре беше да има и някой кадър и в RAW и добре конвертиран след това - без аберации, без шумопотискане.
Особено шумопотискането - не е добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-12 23:00

Ivan_A написа:
> [smilie24]
> Обективът е хубав, но точно поради
> това заслужава поне някои от
> кадрите да не са: "...Следващите
> кадри са снимани в JPG, без
> обработка, директно от камерата,..."

JPG-а Сони го научиха как се прави напоследък, до там че НЕКС-7 бие DxO и Lightroom с настройки по подразбиране по-почти всички параграфи. Това го пиша, макар да не ползвам JPEG много. Снимам RAW+JPG ама ме кефи да си гледам снимките в LR и почти винаги РОУ-а пипвам леко.

> Така пълна представа за
> качеството не се добива.
> Добре беше да има и някой кадър и в
> RAW и добре конвертиран след това -
> без аберации, без шумопотискане.
без подтискане на аберации имаш в предвид, нали?

то добрия вариант е да ти пусна един и същ кадър от light room или IDC със и без корекции за тоя обектив. Иначе....се почват едни локуми. То зависи и какво има на кадъра и как е сниман т.е. на портретче или битова сцена няма нито аберации, нито геометрични изкривявания да видиш.

> Особено шумопотискането - не е
> добре.
Това пък как помага или не за оценка на обектив? Трябва или яко да прекалиш и да омацаш кадъра - лошо за тестера, или да го изключиш и пак кадъра е омацан - лошо за тестера (щото 1500 мрънкала ще скокнат какво е мазало а то всички CMOS сензори имат видим шум на базово исо... ама троловете това не го знат)



Публикацията е редактирана (02-10-12 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-10-12 23:56

"... то добрия вариант е да ти пусна един и същ кадър от light room или IDC със и без корекции за тоя обектив. " - да, добре би било. [smilie24]

" Това пък как помага или не за оценка на обектив? " - на мен би помогнало, ето защо: има три кадъра на исо 1600 - т.е. при по-ниска осветеност. При такава осветеност микроконтрастът, способността на обективите да предават фините детайли личи - защото е по-трудно. При добра светлина - няма проблеми и с по-нисък клас обективи.
Виж тъканта на ризата на предпоследния кадър - няма я структурата, шумопотискането я е унищожило. Погледни и другите две на 1600 - тъкани, кожа, коса - структурата на фините детайли в равнината на фокус - щумопотискането ги скапва.
При конвертиране - има шум, но и личи всичко.

Ревюто не е за сензор/камера, а на отличен обектив, закачен на тях.
Поради това очаквам да видя най-доброто, на което е способен.

Пък може и да греша ...

[beer]



Публикацията е редактирана (02-10-12 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: s_dyakov   
Дата:   03-10-12 12:05

Изглежда добре на отворена бленда, но е странно да се виждат хроматични аберации на ф9[smilie11].
Все си мислех че Цайс могат да го направят читав.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: insofia.net   
Дата:   03-10-12 12:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: hotsnail   
Дата:   03-10-12 22:28

с корекции

без корекции

Мисля, че със аберациите и кривенето и омазаните яко ъгли и всички други ужасяващи дефекти, който не съм видял за година използване, е най-добрата 24-ка в продажба в момента за кроп. Ама ако не му харесва на някой да търси друга. Факта е че Канон, Никон, Цайс не правят по-добри в момента. Сигурно са глупави и не могат. Ще чакаме олимпус да пуснат нормален сензор и тогава сигурно ще има по-добри 24-ки.

Иначе ако изключим тая ужасна дължина, има по-добри обективи. Поне аз имам два - на 45мм имам едно цайсче (някой от пишещите тука са го пробвали) в подобна снимка на тия дето пускам просто прави чудеса или пък неговото братче на 90мм цепи пиксела на 24МП кропката. Ама не са 24-ки.

Е тука една без корекции, то нямам и профил за тоя обектив и дори не ми е хрумвало да искам или тръся подобен - няма аберации (поне дето е на фокус), няма кривене, няма мазане. Ама е теле обектив.

ПП Малко се ядосах тая вечер то много не фото неща, та ще продължа още малко.

значи това с 24-те МП на кроп и 36 а фул фрейм че и нагоре поне според мен изисква млако по-различно отношение. При иделани условия със супер оптика можеш да извадиш невероятен детайл. Факт е че повечето пъти условията не са перфектни. Обаче и други факт има - 12мп сензор пак има по-малко детайл. Та нещата са относителни. Просто при по-високата резолюция втренчването в отделни пиксели е пълна глупост. Тия аберации по 2-3 пиксела на НЕКС-7 върху 14мп сензор не се виждат на практика - около 1.5 пискела... Обаче там дето ги няма като гледам снимката на 100% от 24мп чета разни надписи дето на 14-ката просто са сивеещо мазало. Това за мен е разликата. Колкото повече толкова повече ама трябва да се мери с един аршин от дадено място насетне или да се ползва стерилна обстановка.

Не знам как ги тестват но факта оня ден като гледах студийните снимките на Д600 и цъках с език в ДПРевю и пуснах некс-7 за сравнение ми какво се оказа. 7-чката отнася никоня по детайл отвсякъде. Нищо че е по-малък сензора. Откъртва и 5д мк3 и в интерес на истината някои текстури имаше повече детайл от Д800. В една друга тема пуснах и кропче. Ама това не прави лоши онези апарати. Дори напротив при нормално снимане от ръка портрети аз съм 150% сигурен че Д600 и 5дмк3 ще вадят по-добър детайл със сходна оптика. Защо ли? Защото със 85/1.4 и некс-7 ще снимам от 1.5 пъти по-голямо разстояние за сходно кадриране и ще треперя 1.5 пъти по-силно и аберациите ще са 1.5 пъти по-големи и всички други гадории ще са 1.5 пъти повече. Още по зле ДОФ-а ще е 1.5 пъти по-голям и бокето ще е 1.5 пъти по смотано. Та крайня резултат може да се окаже и доста по смотан от 1.5 пъти.

Просто всички неща дето участват в качеството намалят пропорционално на сензора, а качеството на снимката намаля с експонента (т.е. произведение на всички други намаляния).

Е сега май става и ясно защо всички снимки с сапунерки изглеждат поразяващо зле. Просто вдигаме число като 5 или 10 на степен 10 и получаваме колко по-зле са от АПС-Ц кропка.



Публикацията е редактирана (03-10-12 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: insofia.net   
Дата:   03-10-12 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: hotsnail   
Дата:   03-10-12 23:04

земи я под наем. Със Сони си.

Ако искаш да я видиш да идем да пием бира ок...за дни и семдици не.

Кола, жена, обектив на знаем... ми не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: insofia.net   
Дата:   03-10-12 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA - РЕВЮ
Автор: tochnia   
Дата:   06-10-12 23:14

Поздрави от един фул фрейм братовчед 24/2.0 с малко по-малки размери и доста по-ниска цена [smilie18] [smilie18]


http://farm9.staticflickr.com/8456/8060430434_83ec78245d_k.jpg



Снимано с Nex на f2.0, директен Jpeg от камерата. /фокуса е на коронката/



Публикацията е редактирана (06-10-12 23:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »