Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Списък с некоректни потребители!
Автор: irone95   
Дата:   10-03-12 22:46

Какво ще кажете да си направим списък с некоректни потребители ? че ми писна от да си губя времето и парите... Като поствате пишете името и какво му е некоректното !

Айде аз ще започна:
swob- казва че продава нещо, но в последния момент преди да тръгнеш го вземеш се оказва че не го продава...

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Zardinax   
Дата:   10-03-12 23:12

Тази тема е малко безсмислена....всичко е въпрос на договорка. Ако стане, стане, ако не, не. Не можеш а ги съдиш хората. Ако ти продадат нещо развалено, тогава имаме проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: soulreader   
Дата:   10-03-12 23:42

Аз слагам себе си в списъка. Обещавам си нещо, а после не го изпълвам. Не е хубаво така Ники мойто момче, разбирам, че нещата се променят, ама поне си доиграй хорото, на което си се хванал!

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: pefoto01   
Дата:   11-03-12 04:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: marti_3003   
Дата:   19-02-24 22:12

Stefan Karakolev
apis4o / Bulgaria

Колегата пусна обява за Фуджи, което продаде на човек, който се е свързал с него след мен но му предложил да го вземе на момента и нашия не издържал.
п.с. от моя страна не е имало пазарлъци и дори попитах за място, от което да дойда да го взема лично след работа в същия ден.

Мисля, че такъв човек няма място в нашия форум и следва да бъде блокиран от админите.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-02-24 22:59

Ти може да мислиш както си искаш. Но много хора мислим, че всеки може да продава нещата си, на когото си реши, щом може. Точно както всеки е свободен да купи/или не купи/ каквото от когото си прецени, стига да може. Аз също съм отказвал да продам нещо, защото не ми е харесал човека насреща, също защото докато си пиша с един човек, ми се обажда друг за същото нещо и по телефона става по-бързо и по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: papi   
Дата:   19-02-24 23:30

вкарайте мен в този списък- некоректен съм

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   19-02-24 23:31

"Автор: marti_3003
Дата: 19-02-24 22:12
...
Мисля, че такъв човек няма място в нашия форум и следва да бъде блокиран от админите."

Аз пък мисля, че ти искаш собственика на сайта и админите да станат страна в твоята сделка и да поемат някакви отговорности. В такъв случай ще е справедливо да споделиш с тях част от оборота. Готов ли си за такива финансови отношения?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 01:00

Въпрос на възпитание.
Някои смятат, че когато поемат някакъв ангажимент - редно е да го изпълнят. Другите са на мнение, че далаверата е по-важна.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: adorable   
Дата:   20-02-24 09:00

Ситуации различни и разнообразни.

Случвало се е да се уговоря да ми пратят обектив по куриер, а продавачката да го продаде на друг... Защото е отишъл на място да го вземе, въпреки че се бяхме оговорили да го прати на мен.
Кофтито беше, че обектива беше интересен и въобще не беше скъп.
Хвана ме яд малко, ама какво да правя. [smile]
Няма да тръгна с колата да шофирам 200 километра, за обектив за 50 лева...
Пих една студена вода и се успокоих... [beer]

Случвало се е и да ми пратят фотоапарат с блокирал обектив, като не беше опоменато от продавача. То пък за зла участ, баш тогава имаше много народ в офиса на куриера и го взех без да го тествам. [smilie5]
Понеже цената беше обидно ниска, не съм се разправял да го връщам...
Седи и чака да си купя три отвертки от левчето и да го ремонтирам... [smilie5] [smitten]

Случвало ми се е да си харесам нещо, да се уговоря с продавач и след половин час да го намеря на по-ниска цена. Писах на продавача дали би намалил цената, той каза не. И понеже не беше ходил до куриера още, отказах поръчката. Разбрахме се да го продаде на друг купувач. Ако го беше занесъл на куриера, щях да си го платя за колкото се бяхме договорили.

Случвало ми се е дори да ми пратят обективи. И то доста ценни, преди да съм ги платил. Човека не искаше да ги праща с наложен платеж, заради напа(ст)джиите.
Разбрахме се да ги прати, а аз да му изпратя сумата по сметка. Така и направихме. Не е имало ядове.

Това са ми трите по-особени случая.

Всички останали сделки са били коректни и от моя страна, и от страна на продавачите. [smilie24] [smile] [smitten]



Публикацията е редактирана (20-02-24 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 11:06

Евтиното и качественото не стоят в магазина на един рафт.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Synthy   
Дата:   20-02-24 11:49

EPG написа:

> Въпрос на възпитание.
> Някои смятат, че когато поемат
> някакъв ангажимент - редно е да го
> изпълнят. Другите са на мнение, че
> далаверата е по-важна.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: marti_3003   
Дата:   20-02-24 12:52

Не мога да повярвам, че повечето хора подкрепят безпринципността. Явно този форум се е променил. Хора, в някои държави дадената дума е по-обвързваща от договор... Колкото по-скоро осъзнаете, че личният комфорт и бързите пари не са най-важното на света, толкова по-добре за вас.
Асахи е обзет от много сериозни теории на конспирациите [smile]



Публикацията е редактирана (20-02-24 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-02-24 13:14

marti_3003 Нещо ти не схващаш..

1-во ти твърдиш нещо, но дали човека насреща ти е "дал дума" ти да си "избрания" или на теб така ти се иска, за нас не е ясно.

2-ро както казах по-рано, ако човека насреща не ме кефи, просто не се занимавам с него, сиреч не му обещавам нищо.

3-то Някои имаме лош опит вече, с човек който купува даден артикул, без да е наясно с неговите особености и после се почва ама то това, ама то онова... Аз лично си купих обектив обратно след продажбата, защото човека отсеща не знаел, че обектива не е подходящ за неговото тяло. Та аз лично допускам, че продавача не те е приел за сериозен.

Като заключение, докато настъпи момента в който ти имаш платен артикул в ръцете си, никакви сделки, обещания, велики слова не са важни. По съдилищата, "дума срещу дума" е почти нерешим казус, в този случай е дума срещу нищо. Отделно дето "Аз сега ще те изкажа на другарката и на целия клас" не е особено зряло и достойно поведение, като стана дума за възпитание.



Публикацията е редактирана (20-02-24 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: CDman   
Дата:   20-02-24 13:39


Дума та дума. Ако бях получавал всичко, което ми е било обещано на думи ... ехееее.[cool]

И какъв е смисъла да се прави списък с имена на потребители ? [smilie11]
Регваш си нов профил и готово ... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 15:38

"Автор: marti_3003
Дата: 20-02-24 12:52
...
Асахи е обзет от много сериозни теории на конспирациите [smile]"

Оставам с впечатление, че имаш някаква романтична представа за света. Не е лошо, но разочарованията ще са по-чести.
Дадена дума означава сключена сделка когато всичко около тази сделка е казано и страните са се съгласили. "То се подразбира" не работи. Въпреки това се случва някоя от страните нещо да не е разбрала. Това е рискът на такъв тип сделки и предварително трябва да си го приел.
Колкото до конспирациите аз съм прагматичен човек и не очаквам някой да ми гаси пожарите само заради доброто си сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 17:16

Аз ще се включа по темата, защото в момента имам казус с некоректен купувач. За съжаление няма как да напиша името му защото не знам дали изобщо има регистрация във форума, свърза се с мен за обява за обектив, която имам публикувана и в базара тук, но по-скоро я е видял в Маркетплейса на Фейсбук или някоя от групите в които бях я публикувал, защото ми писа там на лично съобщение. Поиска ми телефон да се чуем, предупредих го до каква цена най-много мога да намаля обектива и да ми се обади само ако е склонен да го вземе за тези пари или ако има някакви допълнителни въпроси за самия обектив. Обектива не е скъп, но въпреки това и по телефона се пазареше за цената и му намалих с още 10лв. Не деля хората на раси и етноси, но в случая май е добре да отбележа, че въпросния човек явно беше от ромски произход - по начина му на писане, говорене и профилната му снимка във Фейсбук. Въпреки това в разговора стана ясно, че е наясно какво купува. Знаеше, че това е китов обектив, въпреки, че никъде в обявата не го бях написал. Пита ме дали може да снима и видео с него. Разбрахме се да ми напише данните за доставка в съобщение и му го изпратих. Дори по телефона бързаше ако мога да му го пратя още на същия ден. 3 дни пратката вече стои в офис на Еконт в Сливен и не отива да си я взима. Спря да ми отговаря на съобщенията. Колегите по-горе такива купувачи ще ги защитават ли така пламенно, че всеки може да си прави каквото си иска? Сега аз съм принуден да си платя 2 доставки за да си върна обектива. И това не е изолиран случай, чел съм за много сходни случай за купувачи, които не отиват да си вземат пратките. Не знам защо го правят, но е факт и потърпевши са продавачите.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: georgioiv   
Дата:   20-02-24 18:29

На мексиканци не пращам :) Нямам нищо против тях, но 9 от 10 са несериозни при покупка..

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 18:34

Няма причина да се защитава евентуалния купувач. Той е такъв, какъвто е. В крайна сметка ти си избрал да правиш сделка с него. Имай предвид, че такъв тип хора са скарани с понятията лоялност, отговорност и имат различно понятие за чест. Ако ги съдиш по твоите критерии няма да стигнеш до приемлив резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-02-24 18:35

Което ме подсеща за това [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 19:42

Продължение на казуса ми с положителен резултат: Утре мислих да звъня на Еконт да ми връщат пратката обратно, но изненада - днес в късния следобед след 18:30, минути преди да затвори офиса на Еконт където се намира пратката, ми звъни по телефона въпросния купувач и ми вика "Тука съм в Еконт, ама как да го видим тоя обектив като няма преглед". Е като не си ми казал, че искаш преглед как да има преглед, тези опции се начисляват допълнително, знам ли те искаш ли или не искаш. Казах му да каже на служителите да се обадят по телефона да направим промяна по условията на пратката и така и стана - дадоха му да отвори пратката и да я тества и ... купи обектива! Което не изключва трудната комуникация с такива хора, и факта, че много от тях не подхождат коректно, но винаги съм знаел, че все пак има и изключения. А и до колкото съм гледал по форумите и групите, такива, които не си взимат пратките не са само роми. Иначе тук някои колеги подхождат спрямо тях малко като компаньонките - и те в обявите си пишат - с хора от ромски произход не работя... нищо, че голяма част от тях самите са такива (не колегите, а компаньонките). [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 21:09

Е като не си ми казал, че искаш преглед как да има преглед, тези опции се начисляват допълнително, знам ли те искаш ли или не искаш.

Изключително трудно е да сложиш една отметка с мишката, или да кажеш на приемащия да включи тази опция, та трябва изрично купувачът да ти каже...

В заключение - какъвто купувачът, такъв и продавачът. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 21:28

EPG, какъв клик да слагам аз с мишката, като тези опции са по желание на КУПУВАЧА, а не на продавача, няма как аз да реша да му я пусна с преглед и тест ако той не поиска, защото тази услуга се начислява допълнително към крайната сума за плащане. Нали се сещаш, че на и без друго много намален обектив се пазари с мен още да му го намалям и ти искаш на своя глава да добавям опции към пратката, сигурно трябваше и да я застраховам по твоята логика? Сигурно има сливи в устата да каже, че иска преглед, аз до сега винаги когато са ми пращали нещо сам съм казвал, че желая такава опция, както и хора на които съм изпращал. И сигурно пак аз съм виновен, че ми четеше съобщенията и нищо не ми отговаряше 3 дни.



Публикацията е редактирана (20-02-24 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   20-02-24 22:06

Отворих си акаунта в e-Econt, попълних една товарителница, включих проверка и тест и крайната цена не се промени.
Повторих горното с акаунта си в Спиди. Цената се увеличи с 1 лев.

За 1 лев ли беше тази драма?


Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 22:18

Asahi - не ти се удават нещо тестовете.
Преглед и тест на Спиди е безплатна опция при наличие на наложен платеж.

На - лочѝ от извора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »