Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 22:31

Като е безплатна опция защо е опция, а не е включено като услуга по подразбиране и те питат когато изпращаш него дали искаш да е включена тази опция?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   20-02-24 22:48

"Автор: EPG
Дата: 20-02-24 01:00

Въпрос на възпитание."

Надявам се за възпитанието на всички, не само за всички освен теб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 22:48

Като е безплатна опция защо е опция, а не е включено като услуга по подразбиране и те питат когато изпращаш него дали искаш да е включена тази опция?

Еми щото може и да не искаш. На капучиното що те питат искаш ли канела?



Публикацията е редактирана (20-02-24 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   20-02-24 22:52

EPG, хайде сега отговори ми аз ли трябва да не искам или да искам тази услуга или купувача? Какво трябва мен като продавач да ме кара да искам или да не искам купувача да има право да отвори и да тества това, което му изпращам?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   20-02-24 23:38

Какво те кара да мислиш, че някой напълно непознат ще ти даде пари за една кутия, без да погледне какво си сложил вътре?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   21-02-24 00:11

EPG, ей така ще ти отговоря, кара ме да го мисля същото, поради което и аз самия рядко искам преглед и тест и дори когато имам такъв много рядко го ползвам. И тук пак да подчертая - АЗ го искам от продавача да ми го изпрати с тази опция, когато съм имал такова желание. Ако искаш ме изкарай наивен или глупак, но имам някакво доверие в честността и коректността в хората, защото аз самия винаги съм гледам да бъда абсолютно честен и коректен с тях. Абсолютно никакъв проблем нямам да отварят и да пробват това, което им продавам, идвали са и вкъщи да пробват на място някакви неща, казах ти каква е единствената причина, поради която не съм отметнал тази опция... и щом е опция и купувача не го е поискал от мен, не можеш да ме убедиш, че е мое задължение или моя вина това. Лека вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   21-02-24 00:58

имам някакво доверие в честността и коректността в хората, защото аз самия винаги съм гледам да бъда абсолютно честен и коректен с тях

Като изядеш няколко пъти дървото, може и да поумнееш...

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Kalimas   
Дата:   21-02-24 08:42

ANONIMNIQ, щом смятате, че тази опция трябва да се уточнява - защо не сте информирали купувача и не сте я уточнили?
Практиката в търговията втора ръка, е прегледа да се включва, затова и се очаква да има такъв. Дори и на мен, щом не е включен или уточнено, че няма да се включва ми светва червената лампа, че има нещо нередно и връщам, след обаждане към продавача.
В случая, некоректен е продавача - не е информирал купувача за всички условия по сделката и съответния няма как да вземе информирано решение, затова отказва сделката.

Опциите за обявена стойност и застраховка, също се доплащат, но доста често продавачеите ги вклюват без питане, особено при по-скъпи чупливи стоки.
В крайна сметка, целта е стоката да стигне цяла и в изпратеното състояние, и човека да я прегледа и купи или откаже, ако нещо не е наред или се разминава.

ANONIMNIQ:
> Въпреки това в разговора стана ясно, че е наясно какво купува.
> Знаеше, че това е китов обектив, въпреки, че никъде в обявата
> не го бях написал. Пита ме дали може да снима и видео с него.
Това са още противоречия в думите Ви, хем знае за какво става дума, хем "дали става за видео?", хем не сте писали какъв е обектива.


П.С.
Взимал съм без да преглеждам, но прегледа винаги е бил опция и съм имал ясното съзнание, че ако изгоря, си е по моя вина.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-24 09:48

ANONIMNIQ, заради подобни "търговски" прийоми като твоите, избягвам вече изобщо да пазарувам от БГ продавачи. Най-любимо ми е да са указали да се плати само в брой. Тогава (според настроението ми) може направо да откажа изобщо да взема пратката. Аман от мизерни практики.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ddantgwyn   
Дата:   21-02-24 10:28

Хм, в списъка с некоректни потребители влизат ли и продавачите?

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-02-24 12:00

"
Автор: Synthy
Дата: 21-02-24 09:48

ANONIMNIQ, заради подобни "търговски" прийоми като твоите, избягвам вече изобщо да пазарувам от БГ продавачи. Най-любимо ми е да са указали да се плати само в брой. Тогава (според настроението ми) може направо да откажа изобщо да взема пратката. Аман от мизерни практики. "

А от къде пазаруваш тогава ?



Публикацията е редактирана (21-02-24 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   21-02-24 13:06

Какви търговски прийоми ви гонят? Вие изобщо прочетохте ли, че купувача 3 дни не ми отговаряше на съобщенията и не беше ходил изобщо да си потърси пратката, камо ли да знае има ли или няма опция за преглед. Обади ми се чак когато беше в Еконт малко преди края на работното време да ме пита защо нямало преглед, казах му, че не сме уточнили и че нямам проблем да я отвори. Позвъниха от Еконт, променихме условията, отвори пратката и я закупи. Къде са тия прийоми? Аз като продавач дори имам по-голяма изгода да има преглед, защото съм застрахован, че ако я отвори и се откаже ще заплати доставката и ще ми я върнат безплатно. А ако няма преглед не могат да го задължат да заплаща нищо и аз поемам доставките и в двете посоки. Къде са ми прийомите?
Прегледа бил опция по подразбиране? Айде бе, къде, според кой? Ако беше по подразбиране щеше да има опция при изпращане да избереш, че не желаеш да се отваря пратката.
И като искате списък с некоректни продавачи сложете рейтинг на продавачите. Да взема да ви дам профила ми в OLX да видите рейтинга ми там и да видите колко съм "некоректен"?
Бях забравил защо спрях да пиша в тоя форум.... заради ей такива заядливи типове, готови така да обърнат нещата, че да те изкарат теб най-черния, за да си начешат егото и да си напълнят отровната душичка. Аз бях до тук.



Публикацията е редактирана (21-02-24 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: wlad   
Дата:   21-02-24 14:05

Виж, никой не се заяжда с теб доколкото виждам. Просто се опитват да ти кажат, че пратка без преглед от позицията на купувача изглежда силно съмнителна. Вярвам знаеш в коя държава живеем. Ако искате и мен ме слагайте в списъка, но ако получа нещо без преглед - нито звъня, нито се обяснявам, а директно си тръгвам от офиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-24 14:33

baron_barbaron написа:


>
> А от къде пазаруваш тогава ?
>

>
> Публикацията е редактирана (21-02-24
> 12:03)

От ибей предимно.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Zlatkoo   
Дата:   21-02-24 15:25

Малии, човек като погледне толкова мнения по темата. Ще си помисли, леле колко дълъг списък....
Хубаво зачекнахте темата за прегледа, ама нещо много лично. Човека си каза, че са се уточнили, и клиента е прегледал стоката. Иначе да от непознат и аз не бих купил нещо без преглед, освен ако не е 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: Vinsent   
Дата:   24-02-24 18:32

[I]Автор: marti_3003
Дата: 20-02-24 12:52

Не мога да повярвам, че повечето хора подкрепят безпринципността. Явно този форум се е променил. Хора, в някои държави дадената дума е по-обвързваща от договор... Колкото по-скоро осъзнаете, че личният комфорт и бързите пари не са най-важното на света, толкова по-добре за вас.

Съгласен съм с това мнение, още повече, че в Конвенцията за договорите на ООН, устния договор се признава за договор.

Дълго време с някои фирми от чужбина съм работил на база устни договори, дори при условия на отложено плащане на стойност до 450 хил. долара и до 3 месеца. Моят опит от търговия на Балканите показва, че най-почтени са турските фирми.
Френската фирма Tifany, чийто продукти продавах в България ми даваше отсрочка за плащането 1 месец.

Изпълнението на устни договори носи високо морално удовлетворение, а на Запад между партниращи фирми това е основен начин на договоряне.



Публикацията е редактирана (24-02-24 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   24-02-24 18:44

Малко изместваш фокуса. Полемиката не е дали устното споразумение има силата на договор, а дали при устното споразумение са изговорени онези параметри, които иначе присъстват в писмения договор.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: CDman   
Дата:   26-02-24 13:41

Надявам се правите разлика между устна договорка с фирма, която има постоянен офис, съдебна регистрация, БУЛСТАТ/ВАТ и т.н.
и устна договорка с човек на който имате само телефонен номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   26-02-24 15:19

Надявам се правите разлика между устна договорка с фирма, която има постоянен офис, съдебна регистрация, БУЛСТАТ/ВАТ и т.н. и устна договорка с човек на който имате само телефонен номер.

И ква е разликата според теб? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   26-02-24 15:45

Разликата е, че когато фирмата има постоянна лоша търговска практика това води до загуби. Моделът не е устойчив. Конкуренцията ще я изяде.
На бай Иван онлайн търговията не му е основно занимание и дори да се провали няколко пъти това няма да се отрази на съществуването му. Ако му е основно занимание ще влезе в час и ще се поправи.

Познавам се лично с няколко онлайн търговци и виждам професионалния им прогрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: marti_3003   
Дата:   26-02-24 22:03

Само да продължа казуса ми. Днес човекът дето е купил фуджито за 550лв час преди мен сега го пусна на 999. Ето такива хора има в нашия форум колеги. И само не ми казвайте сега, че и това е нормално. Вместо да се любувам години наред на апарата и да го ползвам по предназначение, сега един търгаш ще изкара едни бързи 500лв и дори има доблестта да си го признае. Мисля, че тука сме се събрали с малко повече разум от олх далаверджите и в бъдеще като искате да продадете на някой нещо, обменете две три изречения за да видите дали не ви използват като носна кърпа вместо да споделите емоциите си с някой съмишленик и му дадете възможност да се наслаждава на общото ни хоби и занапред.

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: нула_на_нула   
Дата:   26-02-24 22:36

няма кой да му го купи за 1000 лв.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-02-24 22:50

Утопията продължава не НЕ съществува ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: EPG   
Дата:   26-02-24 22:58

Мисля, че тука сме се събрали с малко повече разум от олх далаверджите и в бъдеще като искате да продадете на някой нещо, обменете две три изречения за да видите дали не ви използват като носна кърпа вместо да споделите емоциите си с някой съмишленик и му дадете възможност да се наслаждава на общото ни хоби и занапред.

Лично мен въобще не ми дреме кой и защо купува това, което продавам. Ако ще после с 300% надценка да го продаде (стига да може).

Отговори на това съобщение
 Re: Списък с некоректни потребители!
Автор: asahi   
Дата:   26-02-24 23:06

Mарти, ще се повторя: Оставам с впечатление, че имаш някаква романтична представа за света. Не е лошо, но разочарованията ще са по-чести.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »