Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Сравнение на старото 5D срещу D3 с един и същи обектив NIKKOR AF-S 14-24mm f/2.8
Автор: deniac   
Дата:   06-11-09 12:42

Моля, който не се интересува от техническата надпревара между фирмите производители, да не чете и да не коментира тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   06-11-09 12:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   06-11-09 12:45

Всеки по-запален пейзажист се интересува от най-добрите широкоъгълни обективи. Често дори обективите определят платформата (Сони, Канон, Никон, ДругКон...). Появата на пазара на NIKKOR AF-S 14-24mm f/2.8 определено разбуни духовете. Включително и аз, като скромен канонец пейзажист, се зачудих дали да не сменя платформата само заради този обектив. Признавам, че Канон още нямат собствена алтернатива, дори подновеният 14/2.8L II е по-слаб. Огромно предимство на Канон все пак е, че на него могат да се закачат всички по-свестни марки обективи, включително Leica R, Nikon AI/AIS, Olympus OM, Zeiss C/Y. Тоя Никон 14-24 обаче няма гривна за ръчно променяне на блендата. Rayqual му намериха 'цаката' и създадоха адаптер за Никон обективи към EOS байонет, които позволяват новите Никон G обективи да се ползват по-пълноценно на Канон. Адаптерът се продава тук , но много хора се оплакват, че въпреки високата цена, чакат по няколко месеца за този адаптер. С обикновения масов адаптер може да се регулира блендата (но не прецизно) като се забие нещо подходящо до палчето за блендата отзад на никон обектива. Естествено добре ще е, ако нещото не изпадне вътре в апарата и не ви повреди затвора и лоу-пас филтъра пред матрицата.
Италианецът Marco Cavina е направил тест-сравнение със старото 5D и Никон D3, на които е закачен един и същи обектив NIKKOR AF-S 14-24mm f/2.8. Има и сравнение на NIKKOR AF-S 14-24mm f/2.8 срещу Canon EF 17-40mm f/4L, правени на едно и също тяло 5D.
Макар аз да имам някои забележки към технологията на тестване и резултатите, мисля че този тест ще бъде интересен за много от вас.

Приятно четене.



Публикацията е редактирана (06-11-09 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   06-11-09 12:53

16-9 не беше ли сайта дето сравняваха 5д (с най-куция възможен 3rd party обектив) с някво сони ериксън?

навярно пак ще е забавно четиво, петъчно [smilie18] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   06-11-09 12:54

Георги, сравнението не е от сайта 16-9.net, те само продават адаптера...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   06-11-09 12:56

[smilie5]

За петък става [smilie24]

[smilie18]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   06-11-09 12:58

Не съм гледал теста, но щом мартинката каза, че е петъчен, значи 5д-то е скъсало никонския флагман[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   06-11-09 12:59

как при положение че не си фокусирал на едно място правиш тестове????

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   06-11-09 13:06

Това старо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   06-11-09 13:09

Този тест е от времето, когато се появи 14-24

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   06-11-09 13:26

Deniac,

Грабвай една Сигма 12-24 и мирясвай! Аз така направих и не само че мирясах, ами съм и повече от доволен от резултата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   06-11-09 13:31

Всичко зависи от вашите критерии за качество [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   06-11-09 13:33

шот не си пробвал 14-24[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   06-11-09 13:40

Няма как да го пробвам. С Канон съм. Но тестът на италианеца е достатъчно показателен. Благодаря на Deniac.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   06-11-09 13:51

Ето я алтернативата за Канон:

http://www.juzaphoto.com/eng/articles/sigma_12-24_review.htm



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   06-11-09 14:15

deniac и ти си талант, явно не ти е лесно на теб [smilie18] [smilie18] [smilie18] Теста както казаха е много стар, малко след излизането на 14-24.
Вярно чудесен обектив и най-добрия широк зуум в момента.

Само има 2 малки подробности, първо нищо не скъсва на 14/2.8, не знам къде какво си гледал.

И за пейзажи, аз съм си взел Сигма 12-24, сега ще допълня с цайс 21мм и мисля че комбинацията е перфектна [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   06-11-09 14:19

Сигмата е голяма работа. Особено кто се свикне с перспективата на 12мм. Ама за какво е тази тема? Канонци вече щракат с 5Дмк2.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   06-11-09 14:30

Признавам, че Канон още нямат собствена алтернатива - май не си чувал за новия ТС на 17 мм? Да не говорим, че и вече излезе и за Канон цайсовият на 21 мм. И двете за всеки канонер са на светлинни години по-добри решения за пейзажи, панорами, архитектури ако щеш и всякакви тем подобни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   06-11-09 14:41

Иво, говорим за зуумове тука, вярно е че Канон нямат такава алтернатива като зуум, но имат перфектни твърди стъкла [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   06-11-09 14:43

Двама заклети канон фенове (dau и ivodam) си противоречат [smilie5]
И двамата може да станете FLAO (Fanboy with Loss of All Objectivity)...

Dau, ще ти потърся тестове между 14-24 и 14/2.8L II, особено по краищата.

ivodam, чух за TS-E 17mm, даже го пробвах в Дубай, ти вероятно не си го и пипал...

Тествал съм и контакския 21/2.8 и олимпуския 21/2, но 14мм е МНОГО РАЗЛИЧНО от 17мм и 21мм!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   06-11-09 14:49

Ето това не съм и виждал, а бих искал:




http://kenrockwell.com/nikon/images1/13mm/D3S_1708-straight.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   06-11-09 14:52

deniac потърси потърси, интересно ми е, щото не само ти си гледал картинки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   06-11-09 14:57

е тва като го прочета за сигма "Very good picture quality, if you get a good copy"
и се обръщам на другата страна [smilie8]
да си играеме на руска рулетка с някви 2 бона
аре нема нужда

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   06-11-09 15:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: explorer   
Дата:   06-11-09 15:07

Още на 1-вата "тестова" снимка се вижда, че фокуса на Никонския и на Канонския кадър е на различни места. Като цяло и двата кадъра са на фокус, обаче на кроповете се вижда, че на кадъра от Никона часовниковата кула е по-размазана, а на кропа от предната част в Никонския кадър плочките са по- на фокус от Канонския кадър. Такива "тестове" наистина са смехотворни.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »