Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: мара   
Дата:   14-08-10 10:47

мхм. има сигур и много цигани, ама откъде у тях организация за доказателствената част
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-08-10 10:51

има ли израелтяни от пишещите в темата???



пс. Асахи, християните също са направили много за изучаване и документиране. за мюсулманите, не знам.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: kolcho   
Дата:   14-08-10 10:59

Темата е провокативна, защото взема повод от едно кретенско писание на неонацист-полуидиот.
Което не променя факта, че числата на погубените евреи в Холокоста са очевидно завишени.
Старата еврейска склонност към полезно послъгване. Това дразни не само по себе си, а покрай обстоятелството, че Холокостът бе превърнат в универсална индулгенция за всички следвоенни золуми на ерейството и еврейската държава......
Такива работи.

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: kolcho   
Дата:   14-08-10 11:03

написа:

> има ли израелтяни от пишещите в темата???
...................................


Този въпрос е директна обида към перфектно организираната еврейска отбрана, целяща парирането и на най-малкия опит за критическо коментиране на темата "Холокост" [smilie3]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: stanimir64   
Дата:   14-08-10 13:17

Юдейн не значи евреин. В повечето случаи двете определения се смесват и оттам идва големия брой избити "евреи" в лагерите. Избивани са хора по вяра, а не по произход. Да вземем България колко от нашите "евреи" са евреи. Познавам евреи които са бели, руси и със сини очи което е абсурд. Евреите не се различават от палестинците по произход и външен вид.

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: slivenski   
Дата:   14-08-10 13:23

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/myfj1734.JPG

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   15-08-10 01:29

Добър вечер или по-скоро добро утро, уважаеми съфорумци. Благодаря на изказалите се по темата, най-вече за запазване на добрия и възпитан тон на дискусията. Пазете се от форумните агент-провокатори, които се стремят да предизвикат затварянето на подобни теми, повдигащи неудобните въпроси на нашето съвремие, чрез предизвикване на разпри и обиди на лична основа, оценки на автора, а не на коментара - лесно ще ги познаете по размаханите надолу палци.

Да продължим по темата. Тъй като няколко пъти беше споменат Бухенвалд, държа да им припомня на посетилите това несъмнено злокобно място следните факти: В Бухенвалд официалната цифра на загиналите концлагеристи е 56 хил и нещо, нема никакви милиони, никакви дори стотици хиляди. Умрелите са от болести и изтощение основно, разстрелвани са били предимно съветски военнопленници. Не знам какво сте гледали там, но гледайки, не е лошо да не забравяте, че от 1945 до 1950 година лагерът е ПРОДЪЛЖИЛ да бъде концентрационен лагер на руснаците, известен под името НКВД Специален лагер № 2. Колко народ е изтрепан тогава и какви са ги вършили болшевиките, един Господ знае.

Кое всъщност е отвратителното в цялата еврейска история със смешното и нелепо раздуване на цифрите, в което вече никой не се съмнява. Достоевски казва, че не може да има човешко щастие, ако за постигането му е пролята и една капка човешка кръв. За истинския хуманист убийството на един човек с газ е точно толкова чудовищно, колкото и на 100 000. За евреите с тяхната религия, изповядваща кървава саморазправа на принципа Зъб за чене, око за две, явно цифрите са важни. Всъщност, това е и обяснението на цялата истерия около пустия Холокост - крадецът вика "Дръжте крадеца" и в същото време върши аналогични неща.

Търсете истината, защото тя ще ви направи свободни, беше казал онзи евреин навремето, който се отрече от ножа и отмъщението, а проповядваше подаването и на другата буза, за което беше разпнат по волята на своите...



Публикацията е редактирана (15-08-10 01:32)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: lumix   
Дата:   15-08-10 07:34

ivodam [smilie24]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: тьма   
Дата:   15-08-10 08:09

Не мога да разбера откъде се пръкна и в България тази омраза към евреите, която стремглаво нараства от няколко години насам - наблюдавам я и у свои близки

не ви разбирам, честно - мразите евреите, мразите циганите, мразите всичко, а себе си поне обичате ли[smilie8]

Холокоста е нямало, гонения на циганите също, никакви геноциди арменски.... - хайде сега успокойте се и заживейте в някой "мутробарок" - дано сте щастливи

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: steeens   
Дата:   15-08-10 08:26

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/myfj1734.JPG
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: тьма   
Дата:   15-08-10 08:28

да, много подходяща картинка, ще я изплагиатствам и аз

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/myfj1734.JPG

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: invoke   
Дата:   15-08-10 09:44

След като вече Иво доказа тезата си и всички се убедихме в истината, мисля че е време за новата тема: Истината за арменския геноцид.
Там Иво надълго и широко ще обясни на уважаемата аудитория, че няма такова нещо и че турците само са се грижили за малко по-умерен демографски растеж на нацията[smilie23]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: тьма   
Дата:   15-08-10 10:08

това за арменския вече го обсъдихме, за циганите - също - дайте нещо оригинално, че ми писна да чета едно и също

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: steeens   
Дата:   15-08-10 10:16

invoke , стига писа глупости. Нищо общо нямат двете неща. Когато някой се опитва да търси истината , веднага скачат дежурните да крещят:
"Помощ! Мразят евреите!"
[smilie5] [smilie25]


ivodam [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-08-10 10:17)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   15-08-10 10:58

тьма, понеже питаш, ще се опитам да ти обясня относно евреите. Аз не ги мразя, имам добри познати евреи. Мразя първо ционизма - погледни новините около Израел за последните 50 години - все едно също - лагери, окупирани територии, незаконни заселници, блокади, насилие и произвол.

Второ, изключително ме дразни еврейското лицемерие и демагогия, което съм нарекъл по-горе "Крадецът вика дръжта крадеца".
Хора от еврейски произход стоят зад най-големите зверства и кръвопролития през 20-ти век:

Болшевишките псевдоинтелигенти от еврейски произход в Русия са избили НА ПОРЯДЪЦИ повече хора по време на червения терор, изкуствения глад, и какви ли не още експерименти, проведени в невиждани мащаби с цели народности. Но за това Спилбърг НЯМА да направи филм никога. Напротив, Западът дори посвети филм на кръволока Бронштейн (Троцки), с изразена нескрита симпатия към последния, и участието на суперзвезди: Ричард Бъртън, Ален Делон, Роми Шнайдер.

Евреи стоят в основата на разработването на единственото използвано в историята на човечеството атомно оръжие.

Бас държа, че не знаеш, че в основата на организирането и провеждането на най-кървавия атентат в континентална Европа до атентата на гарата в Болоня, а именно атентата в черквата "Света Неделя" стои червен терорист от еврейски произход: лицето Марко Хаим Фридман. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

И тия хора вместо да се засрамят и покрият някъде, проглушиха света с воплите и претенците си. Това дразни и възмущава. Просто и ясно.

[smilie7] [smilie2]



Публикацията е редактирана (15-08-10 11:05)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: e-mil   
Дата:   15-08-10 12:42

steeens

Иво не се опитва да открие истината, а да пропагандира собствените си възгледи. Именно възгледи за прослава на определена група хора, а не мнение по исторически събития. Иво никога няма да признае, че фалшификати могат да се правят и от журналисти - за повече продажби. И че могат да се разпространяват от други журналисти - поради мързел и незнание. За него фалшификатите са непременно еврейски. И за да го докаже все развива някакви фантастични теории.

Миналата година се чудеше, как в Германия е можело да има такова "съвършено" съоръжение като газова камера. Когато му обясних, че по това време вече е имало автомобили и телевизия, той го обърна на идеология - отплесна се за научните открития и музикалните постижения на Третия райх.

В друга тема пък отначало препоръчваше книга на един летец, а после се обърна: "помислете над това какво е "факт" в науката... ваденето на книги и карти само по себе си дали и какво доказва," Не вярвам Иво да е толкова разсеян, та да е забравил, че предния ден самият той е посочвал книга със спомени като историческо свидетелство. Даже месец преди това се заканваше да извади историческа карта за доказателство... която така и не показа, вероятно защото не съществува.

В същата тема беше заявил за Хитлер: "всичко, което ни се поднася за него по книги и филми, е идеологически обработено и необективно и не може да бъде база за каквито и да било заключения." Може ли човек, който търси истината да заяви, че всички книги са идеологически обработени? Особено ако изведнъж променя мнението си и започва да хвали книгите на Дейвид Ървинг.
Поне да беше останал на същото мнение, но както видяхме след 20-на дни пак се връща на старото - че ваденето на книги нищо не било доказвало. Когато някой толкова често сменя мнението си е очевидно, че нищо не търси, а пропагандира нещо. Нормалният изследовател ще се запознае с намереното, ще сравни източници и като изразява някаква хипотеза ще я подкрепи с аргументи. При Иво хипотези и аргументи няма. Вчера е твърдял едно, днес друго, утре ще се върне на вчерашното, но винаги е твърдо убеден в правотата си. И правилната позиция винаги се оказва в Берлин през 1933.

В сегашната тема е същото. Tofo му опонира, че Циклон-Б се отделя при стайна температура, но Иво си знае неговото: "аз съм чел в една книга на един руснак". Това прилича ли ти на търсене на истината? Ако наистина Иво се интересуваше от факти, щеше да пита tofo за подробности, щяха да си сравнят намерената информация, пък щяхме и ние незапознатите да разберем гранули ли са, кристали ли, само въшки ли са трепали с газа или и нещо друго.

Винаги, когато Иво се изказва за историята или политиката, все някой му е виновен: жидомасонските болшевики, мръсните полски свине, еврейските фалшификатори, американските завоеватели... всички в лайна, а Третият райх - в бяло. Ту отрича официалната история, ту се подпира на нея (но само когато му е изгодно).
И все вади аргументи от списания, вестници и филми. Даже темата за русофобите, която посочих така и започва: "филмът "Адмирал" - по откровено, пълно и натуралистично изображение на зверствата на жидомасонския болшевишки режим никога не съм виждал..."
Има цяла купчина исторически факти за престъпленията на Съветския съюз, но Иво избира игрален филм. Сигурно не е прочел и пет документа за зверствата на болшевиките, обаче е сигурен, че филмът е "пълно и натуралистично изображение".

Пак да питам, steeens: така ли се търси истината? От игралните филми?
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: dimi2007   
Дата:   15-08-10 12:51

Автор: тьма
Дата: 15-08-10 10:08

това за арменския вече го обсъдихме, за циганите - също - дайте нещо оригинално, че ми писна да чета едно и също
---------------

Лагерите ГУЛАГ......


Насочването на недоволството към определена социална, етническа и т.н. група е много стар похват........
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: mavar   
Дата:   15-08-10 12:56

e-mil е май един от малко мислещи хора, изказали се в темата.
Изключително точно е обрисувал ivodam.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: тьма   
Дата:   15-08-10 13:01

Иво, не може да ми оправдаваш Холокоста с това, че например Ленин имал еврейски произход

а емил, както винаги, е озлобен до болка

що не вземем да отворим една тема и всеки да си изкара на бял свят кирливите ризки, стига сме надничали само в историческите мръсни чинии

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: e-mil   
Дата:   15-08-10 13:11

"а емил, както винаги, е озлобен до болка"

Така, така... когато нямаме аргументи, правим психологически профил на противника. [smilie5]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: steeens   
Дата:   15-08-10 13:35

e-mil , може и така да е. Но ако има и частица истина в тия възгледи, не виждам какъв е проблема. При положение, че историята с холокоста е съшита с конци в различен цвят, логично е да се търси истината в обратното на това което ни се втълпяваше дълго време. Има симпатяги, които все още са убедени, че клането в Катин е дело на германците.
Има един стар трик, искаш ли да скриеш качествено нещо - постави го на видно място. Така, че игралните филми изобщо не трябва да се изключват от търсенето.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: invoke   
Дата:   15-08-10 13:35

e-mil, по-добре не можеше и да бъде казано[smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   15-08-10 13:39

Милчо, въобще няма да ти отговарям на нападките в личен план, в които правиш точно това, което съм описал по-горе, а именно вместо да коментираш написаното, коментираш пишещия. Не знам кой те е излъгал, че това може да е аргумент в един спор.

Ще ти обърна внимание само върху следното. Tofo изобщо всъщност не ми противоречи за Циклон Б. Той казва: Гранулите отделят циановодорода с часове, не за 5 минути, като количествата са малки и неефективни за тровене на хора. Напълно съм съгласен с така написаното.

Виж снимката по-долу, пускал съм я по-рано, пак я пускам. Това е Циклон Б, изложен в обикновена витрина под нехерметично стъкло в музея в Освиенцим:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/hkzt0412.JPG
http://www.holocaustresearchproject.org/othercamps/images/ZyklonB%20crystals.jpg



Ако беше верно твърдението за отделяне на летални за човека дози при нормални атмосферни условия, не ми се мисли колко народ щяха да са изпукали до момента в тоя музей. Самите екскурзоводи, понеже хората естествено питат как точно е ствало тровенето, са научени да отговарят, че от телата на хората се вдигала страшно висока температура, и така ставало.

Добре де, това е очевидна глупост, каква е идеята, не мога да схвана, честно? Ако идеята е, че сме такива овце, че даже не трябва да си дават особен зор като ни лъжат, ми да викаме дружно мууу и да отиваме да ни стрижат. Или не, без муу, тебе те дразни, когато някой се обажда, явно предпочиташ мълчанието на агнетата.

Ако имаш да казваш нещо по същество, казвай, мен ме остави. Не съм от вчера в този форум и посетителите отдавна са си съставили мнение за мене, споко.



Публикацията е редактирана (15-08-10 14:03)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   15-08-10 13:47

тьма: Че къде видя да оправдавам репресиите срещу евреите, така наречения Холокост? Не го оправдавам, но ме дразни първо наглото хиперболизиране и второ абсолютната небалансираност като вдигане на шум спрямо другите зверства, демонизирането на Хитлер и Третия райх и в същото време така и не полученото категорично заклеймяване на марксизма и болшевизма в световен мащаб, като теория и практика. То да беше само Ленин от еврейско потекло, хе-хе, цялата болшевишка върхушка са били, аз бях пуснал списъци в една тема, ама Администрацията я изтри, не знам всъщност защо, нямаше нарушение на правилата...



Публикацията е редактирана (15-08-10 13:57)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   15-08-10 13:56

mavar: Изключително точно е обрисувал ivodam.

Ма разбира се, какви българчета ще сме, ако не поставим нещата на лична основа?
Да сте жени, да ви разбера, ама мъже които като селски клюкарки ровят в личността на събеседника, такъв бил онакъв бил.

Е, щом Администрацията приема, че даването на квалификации и обсъждането на личността на спорещите е нещо нормално, така ще си караме явно, дерзайте. Аз на това вече не се връзвам. Пиша по същество и знам че достатъчно хора ще се отнесат сериозно към нещата, за които повдигам неудобни въпроси. Подчертавам, въпроси. Аз самият за повечето все още нямам окончателен отговор.

Но не си губете времето да ме провокирате, освен откровеното ми презрение друго няма да дочакате.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (15-08-10 14:06)
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена