Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: invoke   
Дата:   13-08-10 14:20

ivodam написа:

> Интересна тема за еврейски фотофалшификации относно периода на
> Втората световна война. Смразяващо и отвратително е, че някои
> от тези от наша днешна фотографска гледна точка смешни
> изпълнения са използвани в съдебния процес в Нюрнберг.
Смразяващото и отвратителното Иво, е че има такива хора с такова мислене, като теб. [smilie23]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: tofo   
Дата:   13-08-10 14:27

Шибаното не са фалшификациите, а тенденциозно проведждания процес. И по-нататъчна политика. Разглеждани и осъждани са действията само на Германия. Още повече, че тяхната сметка е надписана и с порядъчно количество от греховете и на съюзниците. То е все едно да правиш разбор на партия шах и да критикуваш шахматиста само според ходовете на черните... Не защитавам никого- искам само всеки да си получи заслуженото. Иначе-ментето е вечно. [smilie8]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   13-08-10 17:30

e-mil: Според мен няма нужда от кой знае какви научни доказателства за изгаряне на тела.


Не е все едно дали са изгаряни тела на измиралите като мухи от тиф, или на уж отровени преди това с газ, според твърденията, получен от кристалите на инсектицида "Циклон Б". На мен, прочее, и до ден днешен не ми е ясен механизмът на тровенето в така наречените газови камери, тъй като Циклон Б преминава в газообразно състояние при темпратури над 100 градуса, а във всички "зловещи" описания по книги и филми кутиите просто ги отварят и изсипват оттам кристалите, или пък в други филми съм гледал как само хвърлят в камерата отворените кутии, и от тях излиза вече газ...



Публикацията е редактирана (13-08-10 17:37)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   13-08-10 17:35

invoke: Винаги ще има хора като мене, които не щат да са телета, и не вярват на всяка глупост, която им се поднася. Винаги ще задавам неудобни въпроси, защото искам да знам истината, не наготово поднесена пропаганда. Никой не отрича репресиите в нацистка Германия, но не ми се слушат глупости, 70 години след тези събития е крайно време за трезв и обективен поглед върху нещата.

[smilie7]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: invoke   
Дата:   13-08-10 17:44

Милионите убити не са глупост Иво.
[smilie23]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: tofo   
Дата:   13-08-10 17:48

Според "очевидеца" Чарлз Бендел - след пускането на газа хората се задушавали за 3-4 минути, отваряла се вратата, после се чакало още двадесетина минути и започвали да вадят трупове. Естествено, без противогази. Само, че според научните доказателства газът се отдела с часове. И отвори ли се вратата- ойде половината лагер. Тия, кво са дишали, бря? [smilie11]
ПП. Я си изровете справката от Червения кръст за броя на жертвите в концлагерите. Има две - публикувани от 70-те и 80-те години. [smile]



Публикацията е редактирана (13-08-10 17:51)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: invoke   
Дата:   13-08-10 17:51

написа:

> Според "очевидеца" Чарлз Бендел - след пускането на газа хората
> се задушавали за 3-4 минути, отваряла се вратата, после се
> чакало още двадесетина минути и започвали да вадят трупове.
> Естествено, без противогази. Само, че според научните
> доказателства газът се отдела с часове. И отвори ли се вратата-
> ойде половината лагер. Тия, кво са дишали, бря? [smilie11]
>
Мислиш, че нацистите ли са вадили труповете?
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: tofo   
Дата:   13-08-10 17:59

А ти мислиш, че другите газ не ги лови?
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: e-mil   
Дата:   13-08-10 18:24

"Не е все едно дали са изгаряни тела на измиралите като мухи от тиф, или на уж отровени преди това с газ..."

Аз не казвам кой какво е изгарял. Това, което обсъждах е цитатa: "научно доказано невъзможна теория е, че са палели телата в пещи". Честно казано не съм виждал да се гори тяло, но погребалните агенции твърдят, че точно това правят в крематориумите.

"На мен, прочее, и до ден днешен не ми е ясен механизмът на тровенето в така наречените газови камери, тъй като Циклон Б преминава в газообразно състояние при темпратури над 100 градуса"
Ами попитай tofo! Той твърди, че според научните доказателства газът се отделя с часове. Ако обаче според теб това не е вярно, вземи та задай един неудобен въпрос на tofo! [smile]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: грегари   
Дата:   13-08-10 18:44

Автор: ivodam
Дата: 13-08-10 17:35


> invoke: Винаги ще има хора като мене, които не щат да са
> телета, и не вярват на всяка глупост, която им се поднася.
> Винаги ще задавам неудобни въпроси, защото искам да знам
> истината, не наготово поднесена пропаганда. Никой не отрича
> репресиите в нацистка Германия, но не ми се слушат глупости, 70
> години след тези събития е крайно време за трезв и обективен
> поглед върху нещата.
>
> [smilie7]
============================

е, като толкова обичаш истината, що не отидеш да бухенвалд. той си е там, до ваймар. с бараките, мрежите и крематориума.
иди,пипни и после пак пиши.
казвам ти го, щото съм ги пипнал и съм го "преживял" това място.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: detlene   
Дата:   13-08-10 19:29

e-mil [smilie24] Единственото разумно мнение в темата.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: steeens   
Дата:   13-08-10 19:44

invoke [smilie23]

Труповете са ги вадили извънземни, които са суперустойчиви, нещо като вогоните или ония от космическата болница.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

просто не е истина, колко лесно се зомбираме[ezik]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: asahi   
Дата:   13-08-10 20:48

Да ви имах споровете...
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: tofo   
Дата:   13-08-10 22:18

e-mil,
Циклон Б, за когото иде реч, представлява гранули, които при излагане на въздух поемат влагата и отделят циановодород. С различни търговски наименования се използва и днес като инсектицид. Гранулите отделят циановодорода с часове, не за 5 минути, като количествата са малки и неефективни за тровене на хора. Виж, ленинските душегубки са били друго нещо, макар измислено преди повече от 20год.. Мъничко порови из нета и ще разбереш. А бичът в лагерите е бил тифът, разнасян от въшките. Та Циклонът е нарочен поради това, че единствено за него са намерени неоспорими доказателства, че е доставян в Аушвиц. За горенето на телата спорът е, че според "очевидци" е ставало без използване на гориво, или били изгаряни в ями. [smilie8] За крематориумите няма спор, защото от глад и тиф през зимата на 45-та само в Аушвиц ІІ - Биркенау са умирали по над триста души на ден. [beer]
https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/ghsz6172.JPG
http://s-mahat.ru/pict/035_01.jpg




Публикацията е редактирана (13-08-10 22:28)
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: j_mironski   
Дата:   13-08-10 22:37

ivodam [smilie24] [smilie24]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: radoa   
Дата:   13-08-10 22:40

Ivodam[smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: e-mil   
Дата:   13-08-10 22:46

"e-mil,
Циклон Б, за когото иде реч, представлява гранули, които при излагане на въздух поемат влагата и отделят циановодород."


Нещо не разбирам. Какво се опитвате да оборите двамата с Иводам?
1. Ти казваш, че отровата била на гранули, които отделят газ, ако просто се изложат на въздух.
2. Иводам казва друго: че не били гранули, а кристали и отделят газ, ако се нагреят над 100 градуса.
3. Аз думица не съм обелил за тоя Циклон, обаче и двамата спорите с мен, а не помежду си.

Кафка ряпа да яде! [smilie5]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: slivenski   
Дата:   13-08-10 23:13

ivodam [smilie24] [smilie23] [smilie24] [smilie23] [smilie24] [smilie23] [smilie24] [smilie23] [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie21]

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivodam   
Дата:   14-08-10 00:39

e-mil: Аз за момента не оборвам нищо, а задавам въпроси, защото искам да си изясня нещата реално, от практическа гледна точка как са изглеждали. Защото много неща не се връзват. Специално сведенията ми за Циклон Б са от книгата на, забележи, един руснак, нарича се "Втората световна война - откъснатите страници". За да се получи мощно отделяне за кратко време на цианиден газ от кристалите на този продукт от търговската мрежа, така че да се отровят голямо количество хора наведнъж в затворено помещение, е необходима температура от над 100 градуса. Факт е, че продуктът е доставян на много места, включително в концлагерите, като средство против въшки. Твърдението, че е използван за избиване наведнъж на големи групи хора изисква детайлно демонстриране на използваното за целта устройство - твърдението, че ефектът е постиган чрез простото изсипване на материала, е смехотворно.

Тая работа с изгарянето на труповете в пещите също е много мътна - това не може да става без гориво, абсурд. В съвременните крематориуми става на газ. Тогава не знам как е ставало, но във всеки случай при тоя кът за горива в една държава в състояние на тежка война, когато в един момент става проблемно горивото за самолетите и танковете, да са се харчели огромни количества гориво за изгаряне на милиони трупове, нещо почва да става много съмнителна тая работа наистина...

Историята с газовите камери съм склонен да приема, че е силно, и много глупаво най-вече, екстраполиране на случаите, които е имало на тестване на нови разработки на бойни отровни вещества върху затворници, но на такива "експерименти" са били подлагани и съветски пленници, не непременно евреи.

Време е хората, които защищават абсурдни тези, да разберат, че само си вкарват автогол по този начин, защото от един момент няма да им вярват и за това, което е било действителност...
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: asahi   
Дата:   14-08-10 09:42

Значи крематориумите били бутафорни? Абе добре са ги докарали.

А горивото, най-вероятно, е било въглища - най-масовото висококалорично гориво по онова време.
Това немци са го организирали - няма начин да не е работило перфектно.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: kolcho   
Дата:   14-08-10 10:31


invoke написа:

Милионите убити не са глупост Иво.
[smilie23]
.................................

Твърдението, че броят на избитите евреи в концлагерите е по-малък от посочвания също не е глупост!

 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: danvan16   
Дата:   14-08-10 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: ivenchev   
Дата:   14-08-10 10:39

Аз също съм ходил в Бухенвалд и изглеждаше съвсем истински.

А за фалшификациите във фотографията, дайте малко от нашата история през последните 65-70 години например. Какво да гледаме в чуждите дворове?
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: danvan16   
Дата:   14-08-10 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Исторически фотографски фалшификации
Автор: asahi   
Дата:   14-08-10 10:44

Относно броят на загиалит еевреи има 2 типа смущаващи фактори, които са повод за спекулации:
1. Не всички евреи са загинали в лагерите. Някои са загиналитам, където са живеели, други са загинали по пътя. Факт е, че не са оцелели.
2. Евреите са най-определимата маса от жертвите на Втората световна война, но са и универсална националност. Живели са в Германия, Полша, Съюза и т.н. Евреите са направили и най-много за изучаване и документиране на събитията покрай Холокоста. Доста други нации, историци и изследователи откровено им завиждат за тази организация.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена