Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:23

Болна, даже бих казал много-много-болна тема...
Живея срещу полицията и имам щастието ежедневно да се наслаждавам на докараните след катастрофи автомобили.
Преди 10-тина минути разхождах кучето и видях, че докараха поредния безумец, приключил в моргата.
Картинката не е нужно да я обяснявам... смазано до неузнаваемост ауди, стичащи се кръв от стъклата, срязани от пожарникарски клещи греди, парчета от маратонки, дрехи, пропита в седалките кръв и други течности...
Поговорих си с един полицаи и каза, че става въпрос за младеж на 23, летял със със зверска скорост, изпуснал завои и се забил странично в дърво...
Пускането на темата обаче не беше провокирано от видяното, а от преживяното или по скоро ежедневно натрупващото се.
Преди 2 дни на връщане от родното Черноморие, за има няма 80-100 км, (Карнобат-Сливен), се нагледах на надъхани, комплексирани мамини синчета, изпреварващи безумно в насрещното,на завои, в изнанагорно, изпреварващи колони от коли, тирове, трактори и прочие. Както и да го напиша, няма как да пресъздам идиотската атмосфера. На няколко пъти, някакви нечовешки сили спасяваха дръзналите да се правят на безсмъртни и насреща идващите шофьори. Клаксони, къси-дълги, свирене на гуми, влизане почти в канавките, само и само да не се случи най-лошото.
Да беше единичен случай, да го забравя, но това е ежедневие (не само там, но от доста време, може би там е мястото където съм се нагледал на катастрофирали и катастрофиращи автомобили)
Тук не става въпрос за неподдържана пътна мрежа, несъобразяване с пътните условия, излизане на животни на платното и др. В подобни случаи става въпрос за тотална изродщина и слабоумщина, която в много от случаите вкарва в гроба абсолютно невинни хора.
Колкото и да е банално, изтъркано и досадно, според мен трябва да има кампании за превенция срещу подобни действия. Вместо да пазаруваме камери за скорост, които веднага след снимката стават безсмислени, нека родното МВР и ДАЙ, да се опитат да набият в празните глави на шофьорите, че даването на газ и рязкото пускане на съединителя, ръгането по скоростите и въртенето на геврека, не е нищо повече от аграрна проява и неумение за шофиране.
Преди година, имах щастието да избегна страничен удар в един гоуф пълен с цигани. Прибирах се от Гърция и 10-тина км след Дупница, преди влизане в село Друган, на 50 метра напречно на пътя излезе някакъв циганин с гоуф 3. За реакция имах точно 1.9 секунди. Движещ се с около 100, трябваше да избера дали да нацепя циганите през средата на гоуфа или да се изметкам в канавката. И в двата случая аз и спътничката ми отивахме на небето. Натиснах спирачката, колата ми поднесе към канавката и минах на 2 пръста от гоуфа и на 1 от канавката. Колата ми се завъртя на 260 градуса и спрях по средата на пътя. Единствено по-ниската скорост на движещият се зад мен, предотврати последвала касапница.
Излязох от колата подивял, и тръгнах към мангалите в гоуфа, с крик в ръка. 4-ма пребледнели от страх мангала стояха по средата на пътя и не мърдаха. Заключиха се в колата и почнаха да се кръстя и да ми се ме извиняват, че колата угаснала по средата, понеже нямали бензин.
В пристъпа си на ярост, щях да си навлека някакви невъобразими беди, и добре, че почнаха да спират коли да видят какво става, иначе щях да направя някаква глупост.
Даже не се сетих да им запомня и номера на колата. Едва след 10-тина км осъзнах, какъв нечовешки късмет съм имал. Отидох в полицията, казах им за случайно изскачащи от нивите цигани, а те ми обясниха, че не могат да покриват целия периметър, понеже хората им били малко...
Е за какви неща си говорим?
Преди години в youtube, гледах един потресаващ клип, събиращ в себе си различни клипчета, целящи превенция, но за съжаление сега го намирам само във v-box с недобро качество.
Ако имате желание го изгледайте
http://vbox7.com/play:2655e6f3a4
Тук също има налог
Нормално ли е в 2 1век, когато само бюрокрацията и картелните споразумения на фармацевтичните компании, пречат да се открие лечение срещу почти всяка болест, да се избиваме по най-безмозъчния начин по пътищата?
Всичко живо има кола, играе NFS, помпа мускули във фитнеса и мисли, че той е измислил двигателя с вътрешно горене. Мисленето на някои пишман шофьори е на такова ниво, че 20-те лв, които изкарва дневно като мияч на коли в автомивка, го карат да се чувства сигурен, че ще го измъкнат от КАТ-аджиите при всяка една ситуация...
Налага ми се да пътувам не малко, и поради това се поставих на мястото на актьорите в горните клипове.
Ако имате желание, направете го и вие...


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 00:30

"нека родното МВР и ДАЙ, да се опитат да набият в празните глави на шофьорите, че... "

Това се прави в семейството и училището. Стигне ли до МВР вече е оттървано.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ценослав   
Дата:   17-08-12 00:32

По рано курсовете за шофьор бяха полу военизирани. В клубовете за съдействие на отбраната. За любители 3 месеца, за професионелисти - 9 месеца. Късаха, та цепеха /включително и мен/. После тати е мама ми купиха първата кола на старо около 25-тата ми година, като аз бях събрал /щото бях стругарче/ половината пари и бях даже семеен.

Сега на 18 годишните си щерхи орицата подаряват силиконови цици, па за една кола ли няма да се прежалят. Па после и хубава мраморна плоча със сърцераздишрателен надслов.[smilie8] [smilie8] [smilie8]

ТАКЪВ Е ЖИВОТА!

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 00:35

Има един орган КАТ, който е само една събирачница на пари.
Ако си гледат работата, няма да е този ужас по пътищата, или ще се сведе поне до нормалното, както е в другите държави.
Няма друг начин, не става с кандардисване, увещания или молби.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 00:38

...

Хубаво си беше едно време, с дупките и неравностите по пътищата и СОЦ возилата...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:39

asahi, напълно си прав, ама къде са родителите на малоумника от студентски град, който зимата в Дървеница, не "успя" да спре на червено и ми отнесе карантиите от предницта и след това почна да се замеря по мен с кенове от бира?
За родителите си прав, но очевидно те вече няма как да се вкарат мозък в главите на "порасналите" си деца.
Не поставям всички в тази възраст под 1 знаменател, но именно те търсят да се изтъкнат именно и само чрез натискане на десния педал до ламарината и въртене на волана в различни посоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:56

ценослав>>>>Сега на 18 годишните си щерхи орицата подаряват силиконови цици, па за една кола ли няма да се прежалят. Па после и хубава мраморна плоча със сърцераздишрателен надслов.<<<<

Преди 2 години, един надъхан "далавераджия", беше купил на 10 годишния си син мотор. Карайки заедно, на една бензиностанция бащата прави обратен завой да зареди, сина по него. Детето обаче нещо изпуска съединителя и се забавя, излиза късно на платното и от там един полицаи с личната си кола директно го праща на 5 метра във въздуха. Аз отидох да зареждам на бензиностанцията 5 минути след трагедията. Бащата ревеше, молеше се на Бог, кълнеше се че ще продаде всичките си мотори, само и само да затворят пътя, за да може линейката да дойде в насрещното за да прибере сина му. Касиерката в бензиностанцията беше припаднала от видяното, а полицаите звъняха на психолог и лекар, които да отидат при майката на детето, която беше бременна в 6-тия месец...
Точно като филм на ужасите...
И какво като бащата си биеше главата в асфалта? за него беше важно да парадира с пари и да покаже, че 10 годишният му син кара мотор, и че полицаите са му лични приятели...
Сега пред бензиностанцията стои скъп мраморен паметник със снимка на 10 годишно дете...



Публикацията е редактирана (17-08-12 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 01:09

ХИЛЯДИ такива трагедии има, не може да променим такива хора....

КАТ требе да си гледа работата,.... свалиха цели народи от дърветата и ги научиха и да работят, и да шофират дисциплинирано.....

ИНСТИТУЦИИТЕ не си гледат работата....

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 01:31

И тъй като си прав, аз подкрепям саморазправата и побоищата. Не става дума за обичайните ПТП - та, причинени от заблеяли се лелички, говорещи по телефона чичковци, или неориентирани по платното селяни. Не понасям шофьорската наглост и умишленото погазване на закона по пътищата с цел гъзария и келешлък. Засякъл си някой, преустроил си се неправилно, забърсал си го на паркинга - извини се, чукни се в главата и си имай едно на ум. А не да яхнеш, 20 годишното BMW, за да покажеш на секвартирантить в Студентски град, колко върви тоя "дзвер" на газ, и да въртиш задница по завоите . При подобна тежка злополука с мой близък, въпросният субект, ще го пребия от бой, и хич няма да ми тежи на съвестта. В досието ми ще пише - нарушаване на обществения ред, и в най-тежкия случай ще получа условна присъда от 1 година с изпитателен срок от 2 и глоба до 800лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 02:11

Подкрепям, щото от таквиз няма отърване, не са рядкост и в "нормалните" държави.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: 4given   
Дата:   17-08-12 02:25

Начин на мислене просто. Виновни са родителите. Спомням си коментари, когато направиха детските столчета за кола задължителни: кой на кого платил в парламента, за да вкарат закона, кой колко евтино столче намерил, кой как щял да не си закопчава децата. Коланите и те са някаква конспирация и начин да контролират "отгоре". Масово в БГ виждам деца на предна седлка, в скут и т.н. И ако оживеят да станат шофьори някой ден, ги е грижа за безопасността точно толкова, колкото и родителите им.
Та не може да жънеш нещо, дето не си сял.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 07:21

И аз също масово виждам тези неща, а КАТ и полиция не ги виждат,... странна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: scarecrow   
Дата:   17-08-12 07:50

Сигурно е карал без фарове затова е станала белята.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: imitev   
Дата:   17-08-12 07:56


Сега ще ви направя аналогия - В бг всички са съгласни че не трябва да се хвърлят боклуци навсякъде. Всички осъждат такива действия. А навсякъде е пълно с боклуци...

Няма как да уредиш нещата, когато никой не иска те да бъдат уредени...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 08:19

Светът се оправя с на близките неща до теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 08:55

Ей го батко с багера

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mike74   
Дата:   17-08-12 09:01

asahi, 4given много сте прави за родителите и възпитанието, но това не може да извинява КАТ и сваля отговорността от институцията.
Славов много точно го е казал:
И аз също масово виждам тези неща, а КАТ и полиция не ги виждат,... странна работа..

Наистина всички ги виждаме тези неща, многобройните ситуации като тази на автора, но КАТ никога не вижда[smilie23]

Е няма как стане, такова тотално чувство за безнаказаност няма да вирее ако има стабилен контрол от съответните органи, сиреч от КАТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mun4o   
Дата:   17-08-12 09:03

Пускам подписка за промяна в закона, варвам, че от ГЕРБ ше има пълна подкрепа. На всяко дърво край пътя - мигащи светлини с фотоволтаично захранване!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/stop1.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: scarecrow   
Дата:   17-08-12 09:05

... и ДРЛ шапки https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/thia3458.JPG
http://www.rainbowkits.com/lights/HAT-LIGHT-5.jpg

и за всеки случай...


https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/sfom9884.JPG
http://us10.memecdn.com/Glow-In-The-Dark-Condoms_c_122903.jpg




Публикацията е редактирана (17-08-12 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 09:18

ЧЕТОХдо 2-ри пост.
съгласна съм за семейството...обаче там, където няма възпитание и съобразяване има рестрикции ОТ СТРАНА НА ДЪРЖАВАТА И НЕЙНИТЕ ИНСТИТУЦИИ.
доколкото съм чувала в гърция са били яко пропищели допреди налагане на рестрикциите...ама ся я давате за пример. значуи може. и разплутите ченгета не да прибират рушветите и да пускат малоумните наглеци, а да ги пращат на черешата.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mike74   
Дата:   17-08-12 09:29

мара [smilie24] [smilie24]

Точно за Гърция и аз щях да дам пример от личен опит.
Живял съм в Солун от 97-ма до 2001, за това време карах редовно кола и градско и извънградско. По това време там караха гърците като джигити и те. На нормален извънградски път си караха с по 140-150, при ограничение 90. Да, вярно по-широки са им пътищата (има си асфалтиран банкет) и често се избягват челни удари защото има къде да се изнесат. Но и това не помага особено като караш като луд. Особено по Великден и Коледа ставаше страшно по пътищата заради големия трафик и се изтрепваха с десетки, по-зле дори и от нас.
Та за тези години там, почти 4, видях ченгета да засичат с радар точно два пъти т.е. нулев контрол.

Сега обаче от няколко години наложиха много сериозен контрол, и ела да видиш сега колко примерно карат [smilie24]

Можело значи, сега ако го спрат с 140 при ограничение 90, няма глоба ами направо арест и дело.
Та ако институциите си вършат работата може да се превъзпитат хората - кучето скача според тоягата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ejko   
Дата:   17-08-12 09:34

и не спират само първия от колоната, както тук[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: tofo   
Дата:   17-08-12 09:37

Само за КАТ с подходящо законодателство е работата. Четрицифрени глоби и доживотно книжката. Много бързо безакълците ще влязат в пътя...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 09:39

аз съм снимала как бърза да ни задмине един бургаски ахмак на пътя юндола-белово - таман пред завоя. и понеже на няколко пъти не му се отвори паращута,поради насрещни големи "препятствия" беше много нервен, но не и уплашен.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 10:48

КАТ може да се справи с по-глобалните проблеми. Персонално акъл на всеки не може да начука. Аз съм бил по-буен и рисков водач и преживял приземяването. Става индивидуално във всеки и е по-добре да се почне с едно добро възпитание още в семейството.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.