Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:23

Болна, даже бих казал много-много-болна тема...
Живея срещу полицията и имам щастието ежедневно да се наслаждавам на докараните след катастрофи автомобили.
Преди 10-тина минути разхождах кучето и видях, че докараха поредния безумец, приключил в моргата.
Картинката не е нужно да я обяснявам... смазано до неузнаваемост ауди, стичащи се кръв от стъклата, срязани от пожарникарски клещи греди, парчета от маратонки, дрехи, пропита в седалките кръв и други течности...
Поговорих си с един полицаи и каза, че става въпрос за младеж на 23, летял със със зверска скорост, изпуснал завои и се забил странично в дърво...
Пускането на темата обаче не беше провокирано от видяното, а от преживяното или по скоро ежедневно натрупващото се.
Преди 2 дни на връщане от родното Черноморие, за има няма 80-100 км, (Карнобат-Сливен), се нагледах на надъхани, комплексирани мамини синчета, изпреварващи безумно в насрещното,на завои, в изнанагорно, изпреварващи колони от коли, тирове, трактори и прочие. Както и да го напиша, няма как да пресъздам идиотската атмосфера. На няколко пъти, някакви нечовешки сили спасяваха дръзналите да се правят на безсмъртни и насреща идващите шофьори. Клаксони, къси-дълги, свирене на гуми, влизане почти в канавките, само и само да не се случи най-лошото.
Да беше единичен случай, да го забравя, но това е ежедневие (не само там, но от доста време, може би там е мястото където съм се нагледал на катастрофирали и катастрофиращи автомобили)
Тук не става въпрос за неподдържана пътна мрежа, несъобразяване с пътните условия, излизане на животни на платното и др. В подобни случаи става въпрос за тотална изродщина и слабоумщина, която в много от случаите вкарва в гроба абсолютно невинни хора.
Колкото и да е банално, изтъркано и досадно, според мен трябва да има кампании за превенция срещу подобни действия. Вместо да пазаруваме камери за скорост, които веднага след снимката стават безсмислени, нека родното МВР и ДАЙ, да се опитат да набият в празните глави на шофьорите, че даването на газ и рязкото пускане на съединителя, ръгането по скоростите и въртенето на геврека, не е нищо повече от аграрна проява и неумение за шофиране.
Преди година, имах щастието да избегна страничен удар в един гоуф пълен с цигани. Прибирах се от Гърция и 10-тина км след Дупница, преди влизане в село Друган, на 50 метра напречно на пътя излезе някакъв циганин с гоуф 3. За реакция имах точно 1.9 секунди. Движещ се с около 100, трябваше да избера дали да нацепя циганите през средата на гоуфа или да се изметкам в канавката. И в двата случая аз и спътничката ми отивахме на небето. Натиснах спирачката, колата ми поднесе към канавката и минах на 2 пръста от гоуфа и на 1 от канавката. Колата ми се завъртя на 260 градуса и спрях по средата на пътя. Единствено по-ниската скорост на движещият се зад мен, предотврати последвала касапница.
Излязох от колата подивял, и тръгнах към мангалите в гоуфа, с крик в ръка. 4-ма пребледнели от страх мангала стояха по средата на пътя и не мърдаха. Заключиха се в колата и почнаха да се кръстя и да ми се ме извиняват, че колата угаснала по средата, понеже нямали бензин.
В пристъпа си на ярост, щях да си навлека някакви невъобразими беди, и добре, че почнаха да спират коли да видят какво става, иначе щях да направя някаква глупост.
Даже не се сетих да им запомня и номера на колата. Едва след 10-тина км осъзнах, какъв нечовешки късмет съм имал. Отидох в полицията, казах им за случайно изскачащи от нивите цигани, а те ми обясниха, че не могат да покриват целия периметър, понеже хората им били малко...
Е за какви неща си говорим?
Преди години в youtube, гледах един потресаващ клип, събиращ в себе си различни клипчета, целящи превенция, но за съжаление сега го намирам само във v-box с недобро качество.
Ако имате желание го изгледайте
http://vbox7.com/play:2655e6f3a4
Тук също има налог
Нормално ли е в 2 1век, когато само бюрокрацията и картелните споразумения на фармацевтичните компании, пречат да се открие лечение срещу почти всяка болест, да се избиваме по най-безмозъчния начин по пътищата?
Всичко живо има кола, играе NFS, помпа мускули във фитнеса и мисли, че той е измислил двигателя с вътрешно горене. Мисленето на някои пишман шофьори е на такова ниво, че 20-те лв, които изкарва дневно като мияч на коли в автомивка, го карат да се чувства сигурен, че ще го измъкнат от КАТ-аджиите при всяка една ситуация...
Налага ми се да пътувам не малко, и поради това се поставих на мястото на актьорите в горните клипове.
Ако имате желание, направете го и вие...


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 00:30

"нека родното МВР и ДАЙ, да се опитат да набият в празните глави на шофьорите, че... "

Това се прави в семейството и училището. Стигне ли до МВР вече е оттървано.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ценослав   
Дата:   17-08-12 00:32

По рано курсовете за шофьор бяха полу военизирани. В клубовете за съдействие на отбраната. За любители 3 месеца, за професионелисти - 9 месеца. Късаха, та цепеха /включително и мен/. После тати е мама ми купиха първата кола на старо около 25-тата ми година, като аз бях събрал /щото бях стругарче/ половината пари и бях даже семеен.

Сега на 18 годишните си щерхи орицата подаряват силиконови цици, па за една кола ли няма да се прежалят. Па после и хубава мраморна плоча със сърцераздишрателен надслов.[smilie8] [smilie8] [smilie8]

ТАКЪВ Е ЖИВОТА!

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 00:35

Има един орган КАТ, който е само една събирачница на пари.
Ако си гледат работата, няма да е този ужас по пътищата, или ще се сведе поне до нормалното, както е в другите държави.
Няма друг начин, не става с кандардисване, увещания или молби.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 00:38

...

Хубаво си беше едно време, с дупките и неравностите по пътищата и СОЦ возилата...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:39

asahi, напълно си прав, ама къде са родителите на малоумника от студентски град, който зимата в Дървеница, не "успя" да спре на червено и ми отнесе карантиите от предницта и след това почна да се замеря по мен с кенове от бира?
За родителите си прав, но очевидно те вече няма как да се вкарат мозък в главите на "порасналите" си деца.
Не поставям всички в тази възраст под 1 знаменател, но именно те търсят да се изтъкнат именно и само чрез натискане на десния педал до ламарината и въртене на волана в различни посоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:56

ценослав>>>>Сега на 18 годишните си щерхи орицата подаряват силиконови цици, па за една кола ли няма да се прежалят. Па после и хубава мраморна плоча със сърцераздишрателен надслов.<<<<

Преди 2 години, един надъхан "далавераджия", беше купил на 10 годишния си син мотор. Карайки заедно, на една бензиностанция бащата прави обратен завой да зареди, сина по него. Детето обаче нещо изпуска съединителя и се забавя, излиза късно на платното и от там един полицаи с личната си кола директно го праща на 5 метра във въздуха. Аз отидох да зареждам на бензиностанцията 5 минути след трагедията. Бащата ревеше, молеше се на Бог, кълнеше се че ще продаде всичките си мотори, само и само да затворят пътя, за да може линейката да дойде в насрещното за да прибере сина му. Касиерката в бензиностанцията беше припаднала от видяното, а полицаите звъняха на психолог и лекар, които да отидат при майката на детето, която беше бременна в 6-тия месец...
Точно като филм на ужасите...
И какво като бащата си биеше главата в асфалта? за него беше важно да парадира с пари и да покаже, че 10 годишният му син кара мотор, и че полицаите са му лични приятели...
Сега пред бензиностанцията стои скъп мраморен паметник със снимка на 10 годишно дете...



Публикацията е редактирана (17-08-12 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 01:09

ХИЛЯДИ такива трагедии има, не може да променим такива хора....

КАТ требе да си гледа работата,.... свалиха цели народи от дърветата и ги научиха и да работят, и да шофират дисциплинирано.....

ИНСТИТУЦИИТЕ не си гледат работата....

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 01:31

И тъй като си прав, аз подкрепям саморазправата и побоищата. Не става дума за обичайните ПТП - та, причинени от заблеяли се лелички, говорещи по телефона чичковци, или неориентирани по платното селяни. Не понасям шофьорската наглост и умишленото погазване на закона по пътищата с цел гъзария и келешлък. Засякъл си някой, преустроил си се неправилно, забърсал си го на паркинга - извини се, чукни се в главата и си имай едно на ум. А не да яхнеш, 20 годишното BMW, за да покажеш на секвартирантить в Студентски град, колко върви тоя "дзвер" на газ, и да въртиш задница по завоите . При подобна тежка злополука с мой близък, въпросният субект, ще го пребия от бой, и хич няма да ми тежи на съвестта. В досието ми ще пише - нарушаване на обществения ред, и в най-тежкия случай ще получа условна присъда от 1 година с изпитателен срок от 2 и глоба до 800лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 02:11

Подкрепям, щото от таквиз няма отърване, не са рядкост и в "нормалните" държави.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: 4given   
Дата:   17-08-12 02:25

Начин на мислене просто. Виновни са родителите. Спомням си коментари, когато направиха детските столчета за кола задължителни: кой на кого платил в парламента, за да вкарат закона, кой колко евтино столче намерил, кой как щял да не си закопчава децата. Коланите и те са някаква конспирация и начин да контролират "отгоре". Масово в БГ виждам деца на предна седлка, в скут и т.н. И ако оживеят да станат шофьори някой ден, ги е грижа за безопасността точно толкова, колкото и родителите им.
Та не може да жънеш нещо, дето не си сял.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 07:21

И аз също масово виждам тези неща, а КАТ и полиция не ги виждат,... странна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: scarecrow   
Дата:   17-08-12 07:50

Сигурно е карал без фарове затова е станала белята.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: imitev   
Дата:   17-08-12 07:56


Сега ще ви направя аналогия - В бг всички са съгласни че не трябва да се хвърлят боклуци навсякъде. Всички осъждат такива действия. А навсякъде е пълно с боклуци...

Няма как да уредиш нещата, когато никой не иска те да бъдат уредени...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 08:19

Светът се оправя с на близките неща до теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 08:55

Ей го батко с багера

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mike74   
Дата:   17-08-12 09:01

asahi, 4given много сте прави за родителите и възпитанието, но това не може да извинява КАТ и сваля отговорността от институцията.
Славов много точно го е казал:
И аз също масово виждам тези неща, а КАТ и полиция не ги виждат,... странна работа..

Наистина всички ги виждаме тези неща, многобройните ситуации като тази на автора, но КАТ никога не вижда[smilie23]

Е няма как стане, такова тотално чувство за безнаказаност няма да вирее ако има стабилен контрол от съответните органи, сиреч от КАТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mun4o   
Дата:   17-08-12 09:03

Пускам подписка за промяна в закона, варвам, че от ГЕРБ ше има пълна подкрепа. На всяко дърво край пътя - мигащи светлини с фотоволтаично захранване!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/stop1.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: scarecrow   
Дата:   17-08-12 09:05

... и ДРЛ шапки https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/thia3458.JPG
http://www.rainbowkits.com/lights/HAT-LIGHT-5.jpg

и за всеки случай...


https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/sfom9884.JPG
http://us10.memecdn.com/Glow-In-The-Dark-Condoms_c_122903.jpg




Публикацията е редактирана (17-08-12 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 09:18

ЧЕТОХдо 2-ри пост.
съгласна съм за семейството...обаче там, където няма възпитание и съобразяване има рестрикции ОТ СТРАНА НА ДЪРЖАВАТА И НЕЙНИТЕ ИНСТИТУЦИИ.
доколкото съм чувала в гърция са били яко пропищели допреди налагане на рестрикциите...ама ся я давате за пример. значуи може. и разплутите ченгета не да прибират рушветите и да пускат малоумните наглеци, а да ги пращат на черешата.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mike74   
Дата:   17-08-12 09:29

мара [smilie24] [smilie24]

Точно за Гърция и аз щях да дам пример от личен опит.
Живял съм в Солун от 97-ма до 2001, за това време карах редовно кола и градско и извънградско. По това време там караха гърците като джигити и те. На нормален извънградски път си караха с по 140-150, при ограничение 90. Да, вярно по-широки са им пътищата (има си асфалтиран банкет) и често се избягват челни удари защото има къде да се изнесат. Но и това не помага особено като караш като луд. Особено по Великден и Коледа ставаше страшно по пътищата заради големия трафик и се изтрепваха с десетки, по-зле дори и от нас.
Та за тези години там, почти 4, видях ченгета да засичат с радар точно два пъти т.е. нулев контрол.

Сега обаче от няколко години наложиха много сериозен контрол, и ела да видиш сега колко примерно карат [smilie24]

Можело значи, сега ако го спрат с 140 при ограничение 90, няма глоба ами направо арест и дело.
Та ако институциите си вършат работата може да се превъзпитат хората - кучето скача според тоягата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ejko   
Дата:   17-08-12 09:34

и не спират само първия от колоната, както тук[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: tofo   
Дата:   17-08-12 09:37

Само за КАТ с подходящо законодателство е работата. Четрицифрени глоби и доживотно книжката. Много бързо безакълците ще влязат в пътя...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 09:39

аз съм снимала как бърза да ни задмине един бургаски ахмак на пътя юндола-белово - таман пред завоя. и понеже на няколко пъти не му се отвори паращута,поради насрещни големи "препятствия" беше много нервен, но не и уплашен.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 10:48

КАТ може да се справи с по-глобалните проблеми. Персонално акъл на всеки не може да начука. Аз съм бил по-буен и рисков водач и преживял приземяването. Става индивидуално във всеки и е по-добре да се почне с едно добро възпитание още в семейството.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-12 10:58

Абе ако сумата по гражданската отговорност е правопропорционална на досието в КАТ съм убеден, че ще станат по-кротки диваците.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 11:01

Аз се чудя каква е зависимостта на мненията в тази тема и резултатността навън, по пътищата.

Ясно е, че 99% от потенциалните убийци зад волана не влизат у Фото Форум, че да попият малко морал от написаното.

И какво правим тогава?
Успокояваме себе си?

П.П.
Не знам дали и КАТ чете тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: vizov   
Дата:   17-08-12 11:16

Зафиров, то на теория и сега го има това нещо. Въпросът е, че ГО е на автомобила, не на водача. Та за това не върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: jivkojj   
Дата:   17-08-12 11:22

Бях чул, че искат да правят застраховките (гражданска и каско) пропорционални на времето, през което нямаш направени произшествия и произшествията, както е например в Германия.

за шофьор от 18-22год. - 260% от сумата
за нов шофьор над 22год. - 140% от сумата
всяка година без катастрофи - 10% надолу. При сключване на застраховката има отметка дали колата ще се кара от човек под 25год. тогава сумата нараства и т.н. Да се заявяват километрите, които се изминават годишно и тази цифра също да влиза.
Всичко е статистика - може да се сметнат възрастите и да се направят съответни таблици за нашата страна.

Тогава много повече ще си правят сметка как да карат. Особено редовния контингент за моргата - тъкмо взел книжка и света му е в краката.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: atin   
Дата:   17-08-12 11:33

Всеки ден се цитира ФФ като единствената останала твърдина на благоразумието и високия КЕ насред изтрещялата ни татковина.

Ама стига моля ви се...[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 11:37

КЕ - Кофицен на Ентелегентноз?

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ivjordan   
Дата:   17-08-12 11:38

Точно пък на току-що взелият книжка няма да му дреме за размера на застрахователната премия, защото той е на издръжка на мама и татко - те са му купили колата, както и книжката, защо да не му купят и скъпата застраховка?
По стечение на обстоятелствата живея в "Студентски град" и всеки ден са ми пред очите т.нар. "млади шофьори" с 20+ годишни "бегачки" - подарък за абитурентския бал.
Само в боя е оправията, но сега нали е забранено да се бият чаветата... Иначе, китайците са казали: "Ако жалиш дървото, разваляш детето".

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 11:38

Не моем се мерим в БеГе Мама [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 11:39

Случвало се е неведнъж идеи, обявени тук, на следващия ден да се прокламират от журналисти по медиите. Не е да не ни цитират. (мен не са ме цитирали)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 11:39

А трябва!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 11:39

мене цитирали ли са ме?
или да питам в темата за нарцисите?

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 12:04

Krassy, за съжаление не намирам форум на КАТ, където да задам същия въпрос.
Написах в google "КАТ КУПУВА НОВИ КАМЕРИ" и ми излязоха 92 700 резултата.


КАТ бракува 140 и купува нови 174 камери за регистриране на превишената скорост и други нарушения на пътя

КАТ слага 173 камери, купува 200 дрегера

42 нови камери в патрулките

Явно, че този бизнес с камерите им дойде много доходоносен.

От началото на годината с помощта на новите системи са констатирани над 102 000 нарушения на правилата за движение, отчитат от полицията.

Според статистиката техният брой е нараснал повече от 2 пъти в сравнение със същия период на миналата година, добавят от МВР.



Сами сметнете - 102 000 х 50 лв (средна, даже минимална цена за акт) прави 5 100 000лв , до края на годината да приемем, че нарушенията ще бъдат в същите граници, грубо 10 000 000лв от актове. Еми да отделят 1 милион, с който да направят едни брутални клипове, на размазващи се бебета в предното стъкло, на премазани пешеходци, кървища, отрязани крайници, челни удъри, счупени вратове, гръбнаци; погребения, сълзи, рев и сополи и да ги пускат по националните медии, вестници, интернет билбордове и където се сетите още.
Със сигурност голяма част от децата ще ги гледат и следващия път когато татьи му каже - "ела синко, да те повозим отпред", детето може да отвърне - "по телевизията даваха страшни клипове с катастрофи, ще седна отзад и ще си сложа колан".
Тук вече опираме и до великата бюрократична бумащина и "красиви" закони за телевизия, за защита на децата и куп други неработещи щуротии. Въпреки, че в Западна Европа, подобни клипове се пускат по телевизията, тук курифеите от СЕМ, начело с клоуна Георги Лозанов, ще писнат, че това е недопустимо и ще приключим с превенцията. (друг е въпроса, че след атентата в Бургас, от първите страници на вестниците и по всички телевизии се нагледахме на крайници, откъснати глави, кървища и прочие)
Не подкрепям тоталното камеризиране на пътната мрежа, защото камерата даже не може да те накара и да намалиш, камо ли да спреш - профучаваш със 100 покрай нея и след 200 метра размазваш някой на пътното платно. И къде е контрола в случая?

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: tofo   
Дата:   17-08-12 12:09

Абе като знаеш, че бъка от камери може и да не караш със 100...[smilie8]

А иначе - клиповете НЕ вършат работа. Презумпцията винаги е, че тия работи се случват само на другите. Щото аз съм велик![smilie23]



Публикацията е редактирана (17-08-12 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 12:12

Едва ли, ако баща ти е стар комуняга и държи 2 бетонови възела близо до големото село, много ти пука за камерите. Пък и тези, които се знаят (стационарните) за има няма 50 на брой
=====================================================
Предвиждат се и нови промени в Закона за движение по пътищата. Според тях, хванатите да шофират с 10 км/ч над позволеното ще бъдат санкционирани с 20 лева, а тези който превишат скоростта с 11-20 км/ч ще плащат 60 вместо сегашните 30 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 12:15

Средната "цена" на акта за превишена скорост е доста над 50 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 12:15

ама при повечето такива хора тва е един обяд, бе! и ги дава на разплутото ченге за рушвет ей така на!
то ако нямаше такива, дет дават, нямаше да има и такива, дет зимат. камери са му майката, като у биг брадър! не, че мене ме кефи, щото съм, като в антиутопия, ама кат не стаа по друг начин - тва е начинът. на зла круша - зъл прът!



Публикацията е редактирана (17-08-12 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: jivkojj   
Дата:   17-08-12 12:16

Камерите с 2 вида основно - да предпазват от произшествия и да пълнят касата. Основно са 2-рия вид. В Германия до 20км/ч оптгоре не отнемат точки и затова масово хората карат с до толкова превишена скорост. Включително и аз. Когато те светнат от някой стационарен с до 20км/ч, известието не идва от КАТ, а от общината да им платиш. Има допълнителен лист, ако не си съгласен, да се обърнеш към полицията за изясняване на случая. Радарите масово са собтвеност на общините и това им е като "страничен бизнес". Има и специални коли с разни пенсионери вътре които само това правят - паркира някъде и чете вестник, през това време колата си снима.

Бах чел във весника, че в града в който живея решили да наваксат 300 000 евро на година и затова поставили 5 нови радара.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 12:20

Преди бизнеса с триенето на снимките от КАТ, беше по доходоносен и от продажбата на цигари без бандерол. В общественото пространство витаеха някакви имена и номера на еди си кой от 4-то, Сираков от 7-мо РПУ, Стражев от 2-ро, които срещу скромна сума от 50-100лв триеха снимки, клипове и други публикации от сървърите на МВР. Не ми се е налагало, не съм се и интересувал. Сега твърдят, че е невъзможно триенето на снимки, но пак не могат да ме убедят на 100%. Ако има и 1% възможност да изчезват снимки на нарушителите, тая офанзива с камерите се обезсмисля

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: stzz   
Дата:   17-08-12 12:25

"От началото на годината с помощта на новите системи са констатирани над 102 000 нарушения на правилата за движение, отчитат от полицията.

Според статистиката техният брой е нараснал повече от 2 пъти в сравнение със същия период на миналата година, добавят от МВР.



Сами сметнете - 102 000 х 50 лв (средна, даже минимална цена за акт) прави 5 100 000лв , до края на годината да приемем, че нарушенията ще бъдат в същите граници, грубо 10 000 000лв от актове."




Ако зависеше от мене, 100 млн бих ги докарал без много зор!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: boink   
Дата:   17-08-12 12:25

тука няма традиция в автомото бранша. има традиция само в рушветите и курупцията.

в словения на пример си имат ето това:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=phdE9cF2QY8

ходил съм два пъти и нещо много интересно. записваш се и играеш. обяснения, брифинги, каране. все неща които тука се учат на пътя в екстремни ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 12:25

Фирмата, в която работя, имаше тесен контакт с техниката на тази служба, но това не отмени няколкото наказания, които колеги отнесоха покрай камерите. Да не говорим, че това не се случва в РПУ-тата.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: gorbi   
Дата:   17-08-12 12:33

Всичко друго ни е наред, ще оправяме сега и шофьорите :)

Вие как решавате актуалните задачи във фирмата или в семейството? Започвате с наказания, контрол и ограничения ли?

Примерно - поставяме си за задача да намалим катастрофите по пътищата - какво трябва да се направи и какво всъщност се прави.

Нека да поимпровизирам какво според мен трябва да се направи - т.е. аз как бих подходил към задача от такова естество.

- шофьорските курсове да се провеждат от лицензирани фирми, чийто лиценз да се отнема, ако в период от две години след взимане на книжка обучаемият е допуснал повече от едно ПТП по негова вина, с последващи тежки щети или пострадали. Защо повече от едно - защото едно ПТП може да настъпи и по случайност по вина на водача. В рамките на две години обаче две по вина са повече от показателни. Какво ще се постигне с такава мярка - много внимателен предварителен подбор на кандидатите - най-вече психологически. Рисковите кандидат-водачи като потенциално опасни за лиценза, внимателно ще се отклоняват. Все ще се намерят фирми които да ги вземат на обучение, те обаче ще хвърлят повечко сили в обучението и ако по време на обучението разберат че кандидатът е потенциално опасен - ще направят всичко възможно да не вземе свидетелство. Това като първа превантивна мярка. Във връзка с нея -

- затвор за каране без, с отнета или с фалшива книжка. Не много - 3 до 6 месеца ефективно, от 1-3 години за повторно нарушение.

- втора превантивна мярка - застраховките - написали са го по-нагоре достатъчно добре какво трябва да се направи;

програма за повишаване на ефективноста на звено пътна полиция и снижаване на нивото на корупция -

- пътна полиция да се оборудва с камери с гпс в колите, които да записват нарушението, нарушителя и съставяне на протокола.
- към МВР да се създаде група вътрешна безопасност, с ръководител директно на подчинение на министъра на вътрешните работи, която да отговаря за корупционните механизми и да разследва личния състав. Групата да има по 2-3 човека във всеки голям град, като заплатата на личния състав да е равна или по-голяма от депутатската например, т.е. да са достатъчно финансово и кариерно мотивирани да не се корумпират на свой ред или поне да е много трудно.

За безопасността на пътните съоръжения -
- да се направи анализ на критичните точки, където най-често настъпват рискови ситуации, да се поставят екипи на пътна полиция за постоянно в светлата част на денонощието, като точките да са под постоянно денонощно видео наблюдение, включително и обществено достъпни през web.
- пътищата в тези точки да се разширят на най-опасните места с още едно платно, да се анализира маркировката и пътните значи и да се оптимизират.

Може да се измисли още много. Това ми хрумва просто на прима виста. Важното е да има подходяща политика, стратегия, план за изпълнение във времето и най-вече воля да се направи.

Вместо това, се върви по пътя на най-малкото усилие и популизма - високи глоби да пълним хазната и светнати фарове, за да попълним празнините в милионите точки за налагане на санкции. Трябва да има глоби, но колкото са по-високи, толкова повече увеличаваме корупционния натиск върху пътния полицай, то и на децата от детската градина им е ясно това.....

Защо се подхожда по грешния метод, аз и вие ли сме по-умни от хората от които зависи ? Ами не, със сигурност не сме по-умни...

Почти съм сигурен, че има експерти на високо ниво, които могат да разпишат един ефективен план до толкова добре, че да намалят произшествията наполовина. Защо не се прави? Ами не знам, за да не се прави значи си има причина, върху която е интересно да се помисли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: tziko   
Дата:   17-08-12 12:35

Тва с камерите е добре, аз съм ЗА да има на всеки знак камера, но ако е вярно това с триенето на снимки - кофти - не работи системата. Трябва да не се знае кой ги следи нещата, някъде на някое бюро някой ти пише акта и ти го праща по пощата и тва е, като няма кой да подкупиш ще внимаваш със знаците.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 12:44

boink, напълно си прав!!!
За 1 месец кормуване по тесни улички и запушени булеварди, какво се очаква от младите водачи?
Какви рефлекси, какво предвиждане на ситуацията, каква концентрация? Гледат клипчета на Кен Блок в туба и после си мислят, че могат да ги пресъздадат с 20 годишната АСТРА, по улици на родното село.
Те не могат да карат на магистрала, не знаят как да управляват автомобила при сняг и лед, знаят само - газ до ламарината, пускай съединителя и върти геврека.
Забелязахте ли какъв хаос настъпи в началото на годината, след като падна големият сняг? В първите дни просто беше по добре, човек да върви пеша.
И аз като колегата ivjordan, имам щастието да минавам почти ежедневно през Студентски град, и там картинката беше страшна. Никой не отчиташе факта, че вече има сняг и че трябва да намалиш скоростта преди да се опиташ да спреш на кръстовището. То не бяха завъртания, боксувания, удари в бордюри, колчета, спирки и пр. Да не говорим за липсата на какъвто и да е опит, зимни гуми и здрав разсъдък.
Да не говорим, че когато излязат на магистралата стават обществено опасни. Спиране за пики и аки в аварийната, непрекъснато каране в крайната лява лента, изпреварване със 120-14 в тунелите, каране на нон-стоп на дълги през ноща, безмозъчно засичане, изхвърляне на отпадъци през прозореца, каране на зад в аварийната, понеже са пропуснали отбивката за родното село....

Да сте видели по аутобаните в Германия, някой да се движи в крайна лява лента? И с 250 да се движат, изпреварват и се връщат в средата. Може да има 100км някакво запушване, в аварийната лента няма даже и фас от цигара, по всяко време от там може да мине пожарна, полиция или бърза помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: HP   
Дата:   17-08-12 12:47

Решението е гражданската отговорност да стане 1000 лв. , данък за автомобил минимум 1000 лв.
Сега всеки се качил на някаква гробница и злодейства по пътя. И минимална глоба за каквото и да е да е 1000 лв. Ама да важи за всички. Ей тогава ще се оправят нещата.
И който хванат с алкохол конфискация на автомобила.
Няма друга оправия с тоя наш манталитет и корупция.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: stzz   
Дата:   17-08-12 12:48

gorbi, това твоето е стратегия с времеви хоризонт-мираж!
Яки имуществени санкции, след туй съд и всичко останало.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: tziko   
Дата:   17-08-12 12:52

Автор: gorbi
Дата: 17-08-12 12:33

"За безопасността на пътните съоръжения -
- да се направи анализ на критичните точки, където най-често настъпват рискови ситуации, да се поставят екипи на пътна полиция за постоянно в светлата част на денонощието, като точките да са под постоянно денонощно видео наблюдение, включително и обществено достъпни през web.
- пътищата в тези точки да се разширят на най-опасните места с още едно платно, да се анализира маркировката и пътните значи и да се оптимизират."


Аз катастрофирах(по моя вина) миналия месец на кръстовище което беше без пътна маркировка(скоро поставена и изтрита) буренясали островчета с трева над метър, много натоварено, пътна помощ имаха база точно на самото кръстовище и ми казаха, не се притеснявай тука е така, който не е минавал преди, няма много шанс, дори опитни тираджии са се блъскали. Човека(от ПП) каза, че е подал сигнал в полицията за неподдържано кръстовище от пътна сигнализация, но му отговорили, че нищо няма да стане тъй като трябвало да има дело между кат и пътна сигнализация за да се наемат последните да окосят тревата. По-лесно било да изкарат някой шофьор виновен.



Публикацията е редактирана (17-08-12 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: boink   
Дата:   17-08-12 12:56

в словенско за 20 отгоре в едно село от три къщи глобата ми беше 125 до 7 дни/250 над 7 дни (евро). чак в българия ме намериха да си я платя. през рентакар агенцията. от август я получих чак на 3 януари. помислих че е коледна картичка. уви не беше.

---------
софия - ябланица - на лукойла вече е 90 ! имайте в предвид. интересен факт е, че вече 2/3 от тази "магистрала" е осеяна със знаци за животни - диви и домашни и 90-ки. считайте я за стандартен път [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 13:06

Не, проблемите са комплекси и не могат да бъдат решени само с глоби. Бълха го ухапала Рашковия циганин, който на 14 кара S класата на дядо си. Ще подкупи полицая с 50-100лв, ако полицаят откаже, дядо цар ще врътне 1 телефон до "личния си приятел", шефа на КАТ и нещата ще се оправят.
Малоумните шофьори никога не са изпадали в критична ситуация, а когато попаднат в такава, няма от къде да знаят как да реагират, защото просто никой не ги е учил. Не са виждали кръв, умрели хора по пътя, обезглавени тела и неистово ридаещи родители. Нямо полигони, няма центрове за качествено обучение, няма и писти на които да отидат да гледат как се кара, как не се кара, какво трябва и какво не трябва да се прави. Знаят, че е модерно, имат комплекси, защото пубертета ги тресе с пълна сила и после родителите им реват и се тръшкат, кълнът и обвиняват, но файда вече няма.
Ако има някакви училищни програми, последвани от наистина европейски шофьорски курсове и затвърждаване на знанията и уменията с допълнителен курс за реакция в критични ситуации и прочие, може малко от малко децата още в училище да придобият култура и възпитание на пътя.
Сега ситуацията е следната - плащаш 600лв, караш през 3-4 дни по 1 астрономически час (пишат ти обаче че си карал по 2 учебни- 2х40 минути) и за 1 месец опукваш необходимите часове каране. В деня на изпита, инструктора идва при теб, омайва те че не е нужно да си създаваш допълнителни главоболия и срещу 50-80 лв нещата могат да свършат още същия ден.

Плащаш експресна поръчка за книжка, защото вече не можеш да живееш без кола и следващия месец ти изнасят 20 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: boink   
Дата:   17-08-12 13:17

за 20 часа градско и магистрално няма как да се научиш да караш кола. в големите градове няма как да стане. в по-малките може би.

но системата е такава.

едно време е било комунистическа привилегия да станеш инструктор. лесни и много пари, крадене на бензин, пичета, лека работа като цяло. от тогава е останала тази традиция при болшинството от инстукторите. (над 75%)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: dedopop   
Дата:   17-08-12 13:27

Навремето, 89 г. като бях 11 клас и учехме правилника в даскалото, ни показваха снимки и клипчета, заснети на реални катастрофи, не ни пестяха нищо. Водиха ни в милицията, да гледаме смачкани коли и кръвта по тях. Страхът е голяма работа. сега с тая толерастия, за да не стане нещо на тийновете всичко това се пести. А то е реално.
Миналата седмица погребах поредния. Пета поред катастрофа, две потрошени коли, цяла папка с актове, една година без книжка и за съжаление не е поумнял. Стара немска бракма с изпуснали задни амортисьори, какво да се очаква от нея.

Цялата тая работа за мен е почистване. Кой както иска да го разбере.
Дал 2000 лева за думкалник, но гумите му 12 годишни, 30 лева четирите, накладките 8 лева комплекта, какво да говорим повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: wildheart   
Дата:   17-08-12 13:45

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/woch2367.JPG
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/481136_397711033624564_1173698946_n.jpg


петък е все пак[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 14:22

горби, не съм съгласна основно с това:
"
- шофьорските курсове да се провеждат от лицензирани фирми, чийто лиценз да се отнема, ако в период от две години след взимане на книжка обучаемият е допуснал повече от едно ПТП по негова вина, с последващи тежки щети или пострадали. Защо повече от едно - защото едно ПТП може да настъпи и по случайност по вина на водача. В рамките на две години обаче две по вина са повече от показателни. Какво ще се постигне с такава мярка - много внимателен предварителен подбор на кандидатите - най-вече психологически. Рисковите кандидат-водачи като потенциално опасни за лиценза, внимателно ще се отклоняват. Все ще се намерят фирми които да ги вземат на обучение, те обаче ще хвърлят повечко сили в обучението и ако по време на обучението разберат че кандидатът е потенциално опасен - ще направят всичко възможно да не вземе свидетелство. Това като първа превантивна мярка. Във връзка с нея -
"

няма почти никакъв надежден начин да се приложи, без да се изпадне в дивотия някаква. освен това е нормално за всеки новак в някаква област да се дъни. аз имам леки птп в началото на шофьорлъка си, има и почти всеки, когото познавам. важно е обаче да няма грубо незачитане на околните и техните права, както и нежелание/неумение да се преценят собствените възможности. аз лично съм склонна да подценявам възможностите на колата и на себе си, това се прави с възпитанието, но ако е пропуснато - рестрикции!
съгласна съм, че те не бива да са преобладаващо финансови, защото най-опасните модели с пренебрежение фърлят пачката, плюят и заминават.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 14:27

опа, забрайх...
ХП, тва па съвсем е идиотско, бе брато:

"Решението е гражданската отговорност да стане 1000 лв. , данък за автомобил минимум 1000 лв.
Сега всеки се качил на някаква гробница и злодейства по пътя. И минимална глоба за каквото и да е да е 1000 лв. Ама да важи за всички. Ей тогава ще се оправят нещата.
И който хванат с алкохол конфискация на автомобила.
Няма друга оправия с тоя наш манталитет и корупция."

аз карам кола от 1985, която е в перфектно състояние и не съм съгласна да плащам данък 1000лв. както и гр отг. 1000лв, след като нямам никво нарушение за 10 години.
освен това мене ще ме заболи от тия общо 2 бона, но ахмака с малката пишка му е дневната дажба за кафе и цигари, така, че тва твойто "да важи за всички" е меко казано...ъъъ...дискриминационно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: tziko   
Дата:   17-08-12 14:34

Напрао сичко по 10 000лв. ще останат много малко коли по улиците, няма да има трафик, задръствания, ще има места за паркиране - рай.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 14:39

А аз си търся стар джип....


ГОРБИ< помагай [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: mun4o   
Дата:   17-08-12 15:03

Не се егавайте със закона за естествения подбор.


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: HP   
Дата:   17-08-12 15:34

Автор: мара
Дата: 17-08-12 14:27

опа, забрайх...
ХП, тва па съвсем е идиотско, бе брато:


Това е положението-ситуацията е идиотска и иска идиотски решения. Ти говориш за себе си, ама я излез на пътя и виж за какво иде реч-70% от автомобилите са в трагично състояние.
И аз изрично съм подчертал наказанията да важат за всички.
Колкото до годините на колата-там няма никакво значение. Една кола и на 6 месеца може да е гробница. Въпросът е да се ограничи тази масовост, която е предпоставка в държавата да се карат все по-опасни автомобили.
След като няма контрол от КАТ, МАТ , ДАИ и МАИ, остава селф контрола-като знаеш, че няма пари, ще гледкаш с влажни очички и ще псуваш държавата, че е наложила такива абсурдни цени на данъци и застраховки.
Това заслужаваме ние, щот не ставаме като хора

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: gorbi   
Дата:   17-08-12 16:04

stzz: напротив, съвсем леко и спокойно може да се направи екшън план с отговорници и срокове. Направо за два часа може да се напише :)

мара: аз съм написал - птп със значителни материални щети или пострадали. Това е по-различно от леко ПТП, в закона също се третират различно. Аз за 20 години вече шофиране имам две леки ПТП, и двете тръгване назад от спряло състояние и спиране в автомобил който така е паркирал зад мен, че е труден за откриване в огледалата. Иначе са ме блъскали поне 10 пъти, като двата от тях доста опасно. И през това време не съм ходил само магазина с колата ми имам незнам вече колко милиона километра, сигурно ще станат скоро 2... ДА чукна на дърво - не че съм някакъв супер примерен шофьор, но спазвам едно златно правило и го спазвам на 100 %, за което съм още жив.

НЕ ПРЕДПРИЕМАЙ МАНЕВРА БЕЗ ВИДИМОСТ !!!!

Независимо дали изпреварване, завой, пресичане на път с или без предимство. Нямаш ли видимост - стой, чакай и се оглеждай.

А последните години и въобще си седнах на задника, видях стотици смачкани ламарини и трупове по пътищата и някои още ги помня... И с набиране опит зад кормилото, средната ми скорост става все по-ниска и ниска :)

Шофирането е преди всичко огромна отговорност, концентрация и внимание... Трудно е обаче, човек без опит да достигне сам до тези изводи. А човек без опит, който е и без възпитание и не особено интелигентен направо си е ходещо заредено оръжие....

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 16:07

Ей, не искаш да ми помогнеш за джипка [smilie7]

Бях споделил, че откакто карам междуградско с 90-100, в населено място - 50, кеф-а от шофирането ми се възвърна, а умората като пристигна я няма [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: gorbi   
Дата:   17-08-12 16:12

аа.. как да не искам бе - давай да ходим да търсим... КАжи първо за какво ще ползваш по-голяма част от времето и аз ще ти дам акъл от позиция на моя опит и това което съм насъбрал като впечатления от приятели и познати запалени по темата. Осве това ще ти помогна после след като я вземеш с всички явки из България кое от къде се купува ако трябва да я "понаправиш" А после може да се разходим малко из горите... Ще направим "фото дружинка" Че авджийските не ги долюбвам по морално етични съображения, пък хард офроудът не е за моя камион... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 16:20

Искам да сменя стила нещо... ако се измисли бартер с опела [smilie8]

Далеч съм от идеята за типичният офроуд. Просто по голяма проходимост...

Като че ли паджеро къса база супер селект най ми допада на сърце... че тойотите много пари [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 16:36

"тежки щети или пострадали" не значи тежко птп. тежко се води ако има пострадали. ако няма - води се леко. поне така беше, когат съм се интересувала последно от буквата на закона.
хп, прочети пак кво съм ти писала. твойта теза е единствено и само в полза на джигитите с пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 16:48

Софи за офтопика, ама така разведрявам темата...

Каквото и да се каже тук - ще мине и ще замине, а тези, дето са писали дълго и обстоятелствено ще се поуспокоят малко...

А реално трябва да се прави нещо. Трябва да има начин, идея... за противодействие на тази простотия.

Говоря за ГРАЖДАНСКА позиция, а не за даване на акъл на КАТ. Действията на КАТ не са пряко зависими от гражданското мнение, а от това, какво им каже министерството... да речем.

Затова ние фотографите можем да 'дебнем' на опасни места и да снимаме ФАКТИ, с които да направим гражданско движение насочено за РЕАЛНИ мерки към правителството...

Това е положението, иначе си е глас в пустиня и храна за медиите - нищо полезно!

Та да се върна на моята болка... Горби, това, което казваш е готина идея, фотосафарите и малко офроуд, но не за доказване на предимствата на машината, а само за предвижване до по трудно достъпни места и снимане и т.н.

Навит... а и усещам, че има и други прегръщащи тази идея...

Гледай какво шофьорче си имахме из родопите:

http://youtu.be/GdMmuahoExw

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 16:55

ми аз затва съм снимала, бе нави...ама знам, че тия, дето правят сакатлъците нито гледат, нито мислят. те се имат за безсмъртни и сичко наоколо е длъжно да им осигури зелена светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: HP   
Дата:   17-08-12 16:56

Маре, не долаваш иронията в постовете ми значи :) Говоря за абсурдни решения, които съответстват на абсурдните ситуации.
Иначе Горби е прав и напълно споделям неговото мнение-липсата на възпитание не може да бъде компенсирана нито с глоби, нито със съвети, нито с добри примери. Проблемът на нацията е липсата на възпитание-във всяка една сфера това си личи потресаващо и е напълно ясно за всички, че ще става още по-зле.
Ти може и хиляда години да спазваш закона , да нямаш едно нарушение и какво от това??? Какво променя общата картинка това???
Прекалено малко останаха тези, които се замислят за това какво вършат по пътищата и какво произлиза от техните действия

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: burningice   
Дата:   17-08-12 16:57

мисли който може.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: мара   
Дата:   17-08-12 16:58

наистина не съм ти схванала иронията...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 17:01

Знаеш ли колко хора има, които колкото повече ги глобяват и наказват, толкова повече нарушения извършват, за да си го върнат на "тъпите ченгета" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: gorbi   
Дата:   17-08-12 17:36

Краси: За лек офроуд с междинни по-дълги преходи Паджерото е супер. Аз въобще много го харесвам това Паджеро, но само бензиновите му двигатели. Дизеловите са малко проблемни, макар да зависи от това как е експлоатиран най-вече. ТЪрси бензиново Паджеро супер селект, слагай газ и да тръгваме... Аз обаче съм минал през къс джип и не съм вече фен. Особено ако има и газово. Ще се обоснова: за какво ти трябва джип на тебе и на мене - за разходки, лек офроуд, пикници, палатки, зимата да не си седим у дома. ОК - ама като ртъгнеш на което и да е от тези мероприятия какво ти трябва - разни къмпинг принадлежности, барбекюта, чадъри, палатки, шанцови инструменти малко или много трябват за гора и за палатка. Ако човек е сам или сам + мацка - ОК, криво ляво стават нещата. Обаче сложиш ли още един човек или пък двама - оказва се че късата база трябва задължително багажник отгоре, защото нищо не можеш да сложиш. След като пропътувах цяла България и половин Украйна с късия Патрол реших да приключа с късата база.
Сега с дългото Терано съм напълно удовлетворен. Фотобагаж + къмпинг багаж + личен багаж + 4 човека и няма дискомфорт. Спокойно си минава на лек офроуд, дори на по-пресечени местности си минава без проблем, просто трябва да се внимава със задния свес. Сложих му 4 нови гумета АТ и ако му сменя скоро и съединителя е готов за нови хиляди километри приключения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-12 17:41

И аз кат бат Горби намалявам средната скорост с годините. Ама след толкова минати километри и видяно какво ли не така става. Иначе си спомням времето когато най-големия ми пробег беше веднъж в годината ходенето до Бургас. карах колкото се може по-бързо за да се фаля после за колко съм го взел до морето. Ама млад глупендер... Добре, че поне за това ми дойде акъла.

Сега 140 ми е максималната скорост и то само ако се налага да изпреваря някой на магистралата по-експедитивно. И после пак си се кротвам на 120. Състезателите вече ги съжалявам защото от личен опит знам, че това е свързано с избиване на комплекси и някакво криворазбрано себедоказване.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 17:50

Едно време с дизелова 1.7Д вектра съм вземал Ст.Загора - Варна пре Дюлински проход за 2 часа и 20 минути, това са 300 километра близо...

Сега с много по сигурна, мощна и удобна кола го правя за 4+ часа... с кеф...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 18:00

Шофьорският курс е само встъпителен. Затова мисля да подхвана сина отрано да го уча, че като изкара курса поне да може да оцелее.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: scarecrow   
Дата:   17-08-12 18:00

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ntonev   
Дата:   17-08-12 18:09

Високата скорост увлича и е кеф за любителите й... но това не трябва да става на пътя!
затова обаче трябва да има места където да се практикува...

Другите критении на пътя - главите трябва да се лекуват! Понякога става и през джоба, но не винаги...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 19:23

Утре мисля да карам с 90. Тези цени на горивото хич не ме кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: Славов   
Дата:   17-08-12 19:27

Както всички добре знаете, невъзможно е да се спре напълно идиотското избиване по пътишата. Трябва само да се вкара в някакви минимални граници. А това става, като КАТ започне да си гледа работата.
Кретени е имало, има и ще има......

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: CB450   
Дата:   17-08-12 20:31

Системата от санкции и контрола трябва да са такива, че да убият желанието на българина да нарушава закона.

Много полезна идея е да се поставят край пътя смачкани до неузнаваемост автомобили, участвали в ПТП. Това го видях в Монтана на колелото, но в допълнение отдолу на основата да има табела с броя загинали, осакатени и ранени в колата. Това ще накара много хора да се замислят какво правят, когато са зад волана. А за другите глоби, по-големи глоби, затвор,...


Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: realnoncho   
Дата:   17-08-12 20:45

Горивата както е тръгнало ще ни спрат да се избиваме по пътищата...

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 20:47

Българите не нарушават закона заради удоволствието от нарушаването, поне повечето. Най-често се нарушава от неразбиране и незачитане на правото на другите да са в безопасност.

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: ntonev   
Дата:   17-08-12 20:57

А май най-често от синдрома "Кой, аз ли бе...? "

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 21:28

Krassy >>>
Гледай какво шофьорче си имахме из родопите:

http://www.youtube.com/watch?v=GdMmuahoExw&feature=youtu.be

>>>>>

Може би за подобни малоумщини си говорим. Големата пофала ! Никога не съм одобрявал подобни селски изцепки. Качи го в каруцата, дай му юздите и нека се вози. За какво възпитание, морал, страх и уважение става въпрос? Като е на 11 му купи колело, количка на ток, количка с педали, лагерна количка. Като сте го забили на предното стъкло да върти волана, голяма работа!!!! ЗАЕБИ! На 14 сам ще си кара, на 18 вече ще се мисли за безсмъртен.
"Ама то моето дете не е такова... аз си го познавам и възпитавам добре" [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Явно, че и бащите си нямат никой в зад-кормилното устройство а после ровът по пътища, дървета и стълбове
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (17-08-12 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: CB450   
Дата:   17-08-12 21:29

Твореца го е казал:
И ловец съм и рибар съм,
на закона мамата _бал съм...


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.