Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-08-12 00:23

Болна, даже бих казал много-много-болна тема...
Живея срещу полицията и имам щастието ежедневно да се наслаждавам на докараните след катастрофи автомобили.
Преди 10-тина минути разхождах кучето и видях, че докараха поредния безумец, приключил в моргата.
Картинката не е нужно да я обяснявам... смазано до неузнаваемост ауди, стичащи се кръв от стъклата, срязани от пожарникарски клещи греди, парчета от маратонки, дрехи, пропита в седалките кръв и други течности...
Поговорих си с един полицаи и каза, че става въпрос за младеж на 23, летял със със зверска скорост, изпуснал завои и се забил странично в дърво...
Пускането на темата обаче не беше провокирано от видяното, а от преживяното или по скоро ежедневно натрупващото се.
Преди 2 дни на връщане от родното Черноморие, за има няма 80-100 км, (Карнобат-Сливен), се нагледах на надъхани, комплексирани мамини синчета, изпреварващи безумно в насрещното,на завои, в изнанагорно, изпреварващи колони от коли, тирове, трактори и прочие. Както и да го напиша, няма как да пресъздам идиотската атмосфера. На няколко пъти, някакви нечовешки сили спасяваха дръзналите да се правят на безсмъртни и насреща идващите шофьори. Клаксони, къси-дълги, свирене на гуми, влизане почти в канавките, само и само да не се случи най-лошото.
Да беше единичен случай, да го забравя, но това е ежедневие (не само там, но от доста време, може би там е мястото където съм се нагледал на катастрофирали и катастрофиращи автомобили)
Тук не става въпрос за неподдържана пътна мрежа, несъобразяване с пътните условия, излизане на животни на платното и др. В подобни случаи става въпрос за тотална изродщина и слабоумщина, която в много от случаите вкарва в гроба абсолютно невинни хора.
Колкото и да е банално, изтъркано и досадно, според мен трябва да има кампании за превенция срещу подобни действия. Вместо да пазаруваме камери за скорост, които веднага след снимката стават безсмислени, нека родното МВР и ДАЙ, да се опитат да набият в празните глави на шофьорите, че даването на газ и рязкото пускане на съединителя, ръгането по скоростите и въртенето на геврека, не е нищо повече от аграрна проява и неумение за шофиране.
Преди година, имах щастието да избегна страничен удар в един гоуф пълен с цигани. Прибирах се от Гърция и 10-тина км след Дупница, преди влизане в село Друган, на 50 метра напречно на пътя излезе някакъв циганин с гоуф 3. За реакция имах точно 1.9 секунди. Движещ се с около 100, трябваше да избера дали да нацепя циганите през средата на гоуфа или да се изметкам в канавката. И в двата случая аз и спътничката ми отивахме на небето. Натиснах спирачката, колата ми поднесе към канавката и минах на 2 пръста от гоуфа и на 1 от канавката. Колата ми се завъртя на 260 градуса и спрях по средата на пътя. Единствено по-ниската скорост на движещият се зад мен, предотврати последвала касапница.
Излязох от колата подивял, и тръгнах към мангалите в гоуфа, с крик в ръка. 4-ма пребледнели от страх мангала стояха по средата на пътя и не мърдаха. Заключиха се в колата и почнаха да се кръстя и да ми се ме извиняват, че колата угаснала по средата, понеже нямали бензин.
В пристъпа си на ярост, щях да си навлека някакви невъобразими беди, и добре, че почнаха да спират коли да видят какво става, иначе щях да направя някаква глупост.
Даже не се сетих да им запомня и номера на колата. Едва след 10-тина км осъзнах, какъв нечовешки късмет съм имал. Отидох в полицията, казах им за случайно изскачащи от нивите цигани, а те ми обясниха, че не могат да покриват целия периметър, понеже хората им били малко...
Е за какви неща си говорим?
Преди години в youtube, гледах един потресаващ клип, събиращ в себе си различни клипчета, целящи превенция, но за съжаление сега го намирам само във v-box с недобро качество.
Ако имате желание го изгледайте
http://vbox7.com/play:2655e6f3a4
Тук също има налог
Нормално ли е в 2 1век, когато само бюрокрацията и картелните споразумения на фармацевтичните компании, пречат да се открие лечение срещу почти всяка болест, да се избиваме по най-безмозъчния начин по пътищата?
Всичко живо има кола, играе NFS, помпа мускули във фитнеса и мисли, че той е измислил двигателя с вътрешно горене. Мисленето на някои пишман шофьори е на такова ниво, че 20-те лв, които изкарва дневно като мияч на коли в автомивка, го карат да се чувства сигурен, че ще го измъкнат от КАТ-аджиите при всяка една ситуация...
Налага ми се да пътувам не малко, и поради това се поставих на мястото на актьорите в горните клипове.
Ако имате желание, направете го и вие...

 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  
metodiev_martin 17-08-12 00:23 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
asahi 17-08-12 00:30 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
metodiev_martin 17-08-12 00:39 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
ценослав 17-08-12 00:32 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
Славов 17-08-12 00:35 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
Krassy 17-08-12 00:38 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
metodiev_martin 17-08-12 00:56 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
Славов 17-08-12 01:09 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
metodiev_martin 17-08-12 01:31 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
Славов 17-08-12 02:11 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
4given 17-08-12 02:25 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
Славов 17-08-12 07:21 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
scarecrow 17-08-12 07:50 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
imitev 17-08-12 07:56 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
Krassy 17-08-12 08:19 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
asahi 17-08-12 08:55 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
mike74 17-08-12 09:01 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
mun4o 17-08-12 09:03 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
scarecrow 17-08-12 09:05 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
мара 17-08-12 09:18 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
mike74 17-08-12 09:29 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
ejko 17-08-12 09:34 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
tofo 17-08-12 09:37 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
мара 17-08-12 09:39 
 Re: Докога идиотски ще се избиваме по пътищата???  ново
asahi 17-08-12 10:48 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.