Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: FMJ   
Дата:   06-02-17 16:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: tonyboy79   
Дата:   07-02-17 08:43

cTpaHHo [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-02-17 11:17

Като оставим настрана лошото качество, откривам много неточности.
EF е байонета на Canon вярно, но EF-S не е друг байонет а означение, че обектива е предназначен само за ДСЛР камера с АПС-Ц матрица. Може да се обясни защо не стават за пълноразмерни матрица - обяснението е просто - механична причина - задният елемент може да бъде ударен от огледалото на камерата. Също така някои стари модели като 10D 60D не работят с EF-S обективи... да стари са но споменаването показва знания в областта.
Тамрон НЕ фокусират с челната леща! заключването е да предпазва обектива от разгъване на вариото при свободно носене на рамо.
За диафрагмата (блендата) същто има не добри обяснения
Не е хубаво да се вижда как се чете предварително паисан текст... или използвай аутикю или го научи или го чети с лист или таблет в ръка... кривенето на очите в кадър което се получава докато се чете текст не е добра идея.

Качеството на другите клипове тотално ме отказа да следя какво се казва.
Звукът от шапката е силен на фона на останалото.

Накрая, понеже веднага ще ми скочат с това, че съм хейтър...
За начинаещи е много важно материала да е точен поднесен от професионалист който имат опит и е преподавал вече фотография. Знанието на материята е важно защото после някой "учил се" от подобен тип не много верни уроци ще започне да развива грешни теории щото видиш ли в интернет така го е видял.

Похвален е ентусиазъма, но не и поднесен с грешки

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: HP   
Дата:   07-02-17 11:42

Едно леко уточнение-10D и D60, а не 60D [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: elixx   
Дата:   07-02-17 14:40

Благодаря ти, Джъмбо! Нищо лично, но моите клипчета не са направени с профи техника и не са спонсорирани или подпомогнати от никой (гледал съм някои твои). Относно информацията: тя е поднесена максимално опростена за начинаещите. Има много други начини да бъде поднесена тази информация - аз умишлено съм избрал най-опростения и сдъвкан (според мен). И едно нещо ме учудва - ако имаш забележки относно клиповете, защо не ги приложиш на своите? Пак казвам, нищо лично.
Относно неточности и грешна информация можем много да спорим, но нямам това време в момента. Отивам да правя нови клипчета [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: the_fraction   
Дата:   07-02-17 14:44

"За начинаещи е много важно материала да е точен поднесен от професионалист(джъмбо например) който имат опит и е преподавал(измислил) вече фотография(та)."

Правописа е оригиналдъ от професионалист(а) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: джъмбо   
Дата:   07-02-17 18:46

джъмбо снима от 32 години и да прфесионалист е... така че си постави сарказма там където не слънце не огрява

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: samurai2   
Дата:   07-02-17 18:50

elixx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: the_fraction   
Дата:   07-02-17 19:04

Знаем, знаем [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: obscureman   
Дата:   07-02-17 20:20

Похвална инициатива, но слаба реализация (най-доброжелателно). Според мен подобен проект с образователна цел трябва да се съобрази с плавно навлизане в материята - това е идеята на образователната методика. Подобно начинание не е технически трудно за изпълнение, но изисква много добро планиране, добра хронология на навлизане в материята и повече от добри познания, харизма и поведение също до голяма степен, повече нагледни примери... Да преподаваш нещо (дори и най-общо) изисква доста повече. Аз лично съм мислил с чисто идеална цел за подобно нещо, защото много хора проявяват интерес и няма много нашенски източници, но изпитвам силна неувереност да обясня всичко добре и да бъда наистина полезен в подобен проект. Иначе ми е симпатичен човека и наистина идеята е добра, но да научиш някой на нещо не е за всеки и изисква доста познания и подготовка...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуснах няколко клипчета с фотоуроци в youtube
Автор: marto   
Дата:   07-02-17 21:03

cTpaHHo - [smilie24]
elixx - [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »