Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: tunderivanii   
Дата:   06-02-17 21:26

Здравеѝте, струва ли си този Канон ? Някои да го е ползвал ?[smilie11] Благодаря на всички които са ми отговорили!

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: Kateri4oka   
Дата:   06-02-17 21:41

Ами струва си защото имат обявена цена?

Какъв е точна въпроса? Какво е нужно? Какъв е бюджета? За какво ще се ползва" Има ли подходящи обективи? Сравнявани ли са с по-съвременни дори и по-нисък клас камери? Все една да питаш "Бива ли го Голф 2" ама да не каже, че иска да се състезава с него...

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: tunderivanii   
Дата:   06-02-17 22:05

Ще се снимат пеизажи, портрети, природа,животни,бързи моменти-бавни моменти(напр. водопади,реки),изгев-залез,звездите.[shtrak] От начало ще бъде с евтини обективи до 300лв.



Публикацията е редактирана (06-02-17 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: tyunkata   
Дата:   07-02-17 00:14

http://goo.gl/AocbKg


Разгледай и прецени дали си струва 5D Mk1. Всички са снимани са с такова тяло!



Публикацията е редактирана (07-02-17 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: localhost   
Дата:   07-02-17 01:08

Имах по едно време 1Ds и бях доста доволен.

Особенности:
1. ISO - max 1250 мисля, ама използваемо е до 800.
2. Батериите не държат много - 300-400 снимки мисля.
3. Поради факта, че е стар модел всеки един ремонт се обезмисля освен ако нямаш някой познат запасен с части :)
4. Има връзка с компютъра само по firewire порт. Ако имаш по-нов Windows мисля че няма драйвери и не можеш да прехвърляш директно снимките. Минаваш на варианта с четец на карти.


Така че ако се спираш на тия стари тела бъди готов всеки един момент да ти откаже нещо и т.н. Вземай ги само ако цената е изгодна. Аз моята я взех при смяна на техниката на фирмата за 300 кинта с включена 430EX светкавица. И то рових в кашона и от около 10-на камери избрах тая която ми се видя най-запазена.

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: tunderivanii   
Дата:   07-02-17 01:31

Прегледах саѝта на този интресен и вдъхновяващ фотограф. И реших 5д мк1 с някое обективче(до150 лв. така че да мога да снимам по горе посочените искаия от мен без спорт). Имам Д5300 с 18-55 и 55-300мм. На 18мм се правят добри снимки на звездите. Дали с 5Д(ФФ) + 50/1.8ф ще бъде по-ясно нощем?

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-02-17 04:39

Темата е МЕГА! [smilie18]
Ама ми липсват подобни теми във форума, преди всяка седмица се регистрираше нов ник и се почваше, а сега веднъж на няколко месеца [smilie3]

"мк1 с някое обективче(до150 лв. така че да мога да снимам по горе посочените искаия от мен без спорт). "

Идеално ще е брат, един обектив, ако надхвърля 150лв. не ми го хвали за всичко дето си изброил: "... пеизажи, портрети, природа,животни,бързи моменти-бавни моменти(напр. водопади,реки),изгев-залез,звездите." Пък и "ще бъде по-ясно нощем" [smilie10] [smilie18] [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-02-17 04:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: chikolina   
Дата:   07-02-17 07:13

Canon 1Ds-невероятна камера,страшно бърз автофокус,Изпозваемо исо -L-400asa.За пейзаж е перфектната камера.Отвява Canon 5D отвсякъде.Минусите-много голям и тежък с батерията,батерията издържат мноооого ако са нови.Не използваем след 800 исо/много голям шум/

Отговори на това съобщение
 Re: Струва ли си Canon 1ds mark 1 или 5D mk1?
Автор: mogila   
Дата:   07-02-17 20:36

Тъпичко е с тези нови регистрации и тъпи теми. Интересно как някои хора си пилеят времето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »