Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: nyamago   
Дата:   13-09-16 12:34

> Ей Ей пичòвете дет пишете ЕЙПЪЛ :))) Грешно са ви преподавали езикът...

Как, бе - колко по-'западно' звучи така! [smilie6] Като "с'ейбъл мейч" почти [smilie5]

А езикА май нико не им го е преподавал, днес всеки си го знае по подразбиране...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: m.djorov   
Дата:   13-09-16 12:39

Бе сега обясняват колко е тъпо да имаш над определена резолюция, защото има много телефони с по-добра. Само да не стане като изкарат и те телефон с голяма резолюция изведнъж да стане - баси якото, колко сме добри.

Забравяте историята. Едно време когато конкуренцията беше с по-големи дисплеи, епъл обясняваха как не е нужно да имаш размер на дисплея мисля над 3 и нещо инча ли беше, 4 ли беше, и това било перфектния размер. И после олееее кви сме яки, пуснахме телефон с 5, 6". И една камара приложения не работеха или показваха черни ленти, защото базирайки се на горното им твърдение, много разработчици бяха нахакали нещата с точно фиксирани размери и по-голямата резолюция и размер ги хванаха неподготвени. Защото е по-лесно да се работи с фиксирани размери, а не да мислят за динамично оразмеряване на всичко.

На Iphone стабилността и по-добрата работа идват основно от това, че разписват софтуер за крайно ограничен брой устройства и комбинации на хардуер. От една страна ОС се пише много по-лесно, когато имаш да се съобразиш с 10 комбинации хардуер, не губиш време да разписваш един тон драйвери за всичко, което може да се появи като комбинация на хардуер. От друга приложенията също се правят за много, много малък вариант комбинации диплей, хардуер.
При андроида имаш комбинации от всякакви размери дисплеи, резолюции, чипове за мрежа, графика, памет, процесори и т.н и т.н. Всичко това отежнява софтуера, защото трябва да се съобразява с всички. Отделно тази виртуализация на всеки процес също забавя работата, но поне в 5-цата, като смениха виртуалната машина, нещата се пооправиха в тази насока. Но си остава нуждата да се пише и поддържа огромен набор от хардуерни комбинации, което пре епъл го няма и нещата са много оптимизирани в работата с хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: pdimitrov   
Дата:   13-09-16 12:39

Тамън свършиха пуканките :) По темата - само аз ли мисля, че снимката от презентацията (човекът с очилата на сив фон) е абсолютно мазало? :D Не казвам, че това ще е качеството след ъпдейта, ама не е обещаващо :?

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-09-16 13:07


Автор: tziko
Дата: 13-09-16 12:07

PhotoBo, в бегемама ли трябва да се регистрирам, за да покажа уважение към близките или в бегетатко?


tziko, за да покажеш уважение и любов към близките си, никъде не трябва да се регистрираш за това! Ако не го знаеш, много жалко, наистина съжалявам за теб, приятелю! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: don_kolev   
Дата:   13-09-16 14:08

Горби, земи я зАключи таз тема, че много пяна, много нещо...Ше земе някой да получи инфаркт.
Или пък да вкарам Уинския си телефон, да го оплюят и него...


Най-обичам спорове за политика, футбол и ОС-ми.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: batsali   
Дата:   13-09-16 14:14

Apple е религия. Този, който опъва палатка на улицата да чака най-новата божествена иновация, не се интересува от технически характеристики. Този, който е склонен да плати половин торба пари отгоре за едното лого при сходни други параметри, също не се интересува от технически характеристики. Няма смисъл при това положение да се влиза в технически спорове, защото различията между двата клана са теологични, не технологични. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: smilen_k   
Дата:   13-09-16 14:21

Автор: batsali [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Marten   
Дата:   13-09-16 14:23

batsali написа:

> Apple е религия. Този, който опъва
> палатка на улицата да чака
> най-новата божествена иновация, не
> се интересува от технически
> характеристики. Този, който е
> склонен да плати половин торба
> пари отгоре за едното лого при
> сходни други параметри, също не се
> интересува от технически
> характеристики. Няма смисъл при
> това положение да се влиза в
> технически спорове, защото
> различията между двата клана са
> теологични, не технологични. [smilie5]

Аз не съм опъвал палатка пред Apple Store, но определено съм ОК да платя нужната цена за техните продукти. До момента съм имал iPhone 3GS, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 6 (текущият), Apple Watch (още го ползвам), 4 броя MacBook (разбира се, ползвам последния, Mid 2015 се води) и Apple TV 2 Gen. Като съм купувал доста повече техни продукти за подарък.

Но.. ОК, нека поговорим за технически характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 14:49

8 страници изписани глупости и накрая @batsali го синтезира прекрасно:
Това е до усещане бе хора, не е до характеристики!

Стига сме се карали за глупости, молете се да сме живи и здрави, и да имаме възможностите да си купим това, което желае сърцето!

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Tuborg   
Дата:   13-09-16 14:53

don_kolev и аз съм с уин и съм доволен от бокенцето на 950 :) снимам си с кеффффф [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   13-09-16 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   13-09-16 14:56

PhotoBo, въпроса ми за регистрацията беше саркастичен, осмиващ факта, че правиш извод от това, кой в каква тема пише, за това колко се вълнува за близките си. Съжалявам, че не си схванал сарказма ми.

Marten, в сайта на Antutu няма такова нещо: http://www.antutu.com/en/view.shtml?id=8268

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: batsali   
Дата:   13-09-16 14:58

Освен това, колкото и да е пъргава една или друга машинка, пак ще има жалби до небето как имало лаг от 1/4 секунда няколко пъти на ден при скрол и подобни бели кахъри. Винаги ще е така, защото като сложат новите чипове и девелъпърите почват да се разпростират по паметта и останалите ресурси, просто защото ги има, не защото са нужни. Колкото повече хардуерни ресурси има на разположение, толкова по-лесно се залита по неелегантни и тромави софтуерни решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Marten   
Дата:   13-09-16 15:00

Nikolas666 написа:

> Marten :
> "Аз не съм опъвал палатка пред Apple
> Store, но определено съм ОК да платя
> нужната цена за техните продукти.
> До момента съм имал iPhone 3GS, iPhone 4S,
> iPhone 5, iPhone 6 (текущият), Apple Watch (още го
> ползвам), 4 броя MacBook (разбира се,
> ползвам последния, Mid 2015 се води) и
> Apple TV 2 Gen. Като съм купувал доста
> повече техни продукти за подарък."
>
> За това говорим.
> Прочети какво си написал и се
> замисли отстрани как изглежда
> [smilie3]
>
> Ако е трудно ше помагам.

Много ме сърбят пръстите да напиша "Ами, давай, помагай, обясни ми защо е проблем, че ценя времето си и съм ок да дам повече пари за да могат джаджите ми просто да работят без да се налага да правя нищо по тях", но не.. Нито аз ще променя твоето мнение, нито ти моето. Спорът би бил безсмислен. А и наистина имаше прекалено много лични нападки в темата (пък и във форума като цяло), няма нужда от повече.

Нека просто всеки си живее както иска и да си купува каквото иска/може и всички да са щастливи. А дали имам теологичен проблем.. дори да е така, хора, радвайте се, че го нямате вие. :)

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   13-09-16 15:03

batsali - грешиш :) Тези developer-и ползват API-та на OS за такива неща като скролинг. А те нещата са омазини още на ниво платформа, което е по-надолу от слоя в които пишат обикновените devs. Един БОзав скрол говори за много неща които не са както трябва отдолу под капака. Може да си отворим една програмистка тема ако искаш, а м/у временно малко снимки:

http://tinyurl.com/hnjk4yn


предубедените андройди с най-яките телефони може директно да прескочат снимките, защото техните телефони и бокета са най-хубавите [smilie18]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-09-16 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Marten   
Дата:   13-09-16 15:03

tziko написа:

> PhotoBo, въпроса ми за регистрацията
> беше саркастичен, осмиващ факта,
> че правиш извод от това, кой в
> каква тема пише, за това колко се
> вълнува за близките си. Съжалявам,
> че не си схванал сарказма ми.
>
> Marten, в сайта на Antutu няма такова
> нещо:
> http://www.antutu.com/en/view.shtml?id=8268


Щеше да е доста странно телефон анонсиран Септември месец да се появи в репорта за Август. Сигурен съм, че ще го видим в репорта за Септември.

Ако не ти се чака и знаеш китайски или поне се справяш с Google Translate, можеш да хвърлиш едно око тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: batsali   
Дата:   13-09-16 15:13

gchokov, на всички нива има девелъпъри и на всички нива има bloat.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   13-09-16 15:15

batsali - за това, съм повече от съгласен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   13-09-16 15:21

"Щеше да е доста странно телефон анонсиран Септември месец да се появи в репорта за Август. Сигурен съм, че ще го видим в репорта за Септември.

Ако не ти се чака и знаеш китайски или поне се справяш с Google Translate, можеш да хвърлиш едно око тук."


Aми като излезе в репорта за Септември, тогава ми го хвали, че е на първо място. Да не забравяме само, че Септември излизат доста телефони и не се какво ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Marten   
Дата:   13-09-16 15:33

tziko написа:

> Aми като излезе в репорта за
> Септември, тогава ми го хвали, че е
> на първо място. Да не забравяме
> само, че Септември излизат доста
> телефони и не се какво ще се случи.

Добре, ще си взема бележка..

Но, независимо дали хваля или не, факт е, че за момента това е smartphone-а с най-висока производителност според Antutu и то разликата никак не е малка, сравнена с разликата между останалите играчи. Разбира се, че някой ден ще има по-производително устройство. Разбира се, че е възможно да се появи по-производително устройство преди да излезе репорта за Септември и iPhone-а може да не е на първо място. Но, отново, факт е, че iPhone за момента е най-производителното устройство според Antutu.

Толкова за производителността..

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 15:43

Авторът избира да изтрие мнението, защото е в разрез с добрия тон!



Публикацията е редактирана (13-09-16 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: Tuborg   
Дата:   13-09-16 15:43

Стига с тези характеристики ... искаме портрети от ябълката :)

Истински ми е интересно ...

ПП Стига сте се обиждали, какво ви става???



Публикацията е редактирана (13-09-16 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: smilen_k   
Дата:   13-09-16 16:05

Автор: surr3a1 -По спокойно бе човек, инфаркт ще получиш така.Явно обичаш фотографията, щом си в този форум, който пък е предпоставка за добър манталитет и поведение.Ми не ти приличат тези обиди, стегни се.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   13-09-16 16:18

Авторът избира да изтрие мнението, защото е в разрез с добрия тон!



Публикацията е редактирана (13-09-16 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   13-09-16 16:20

Мдаа,темата е портрети,боке и все убаи раоти.Надяваме се скоро на истинкси семпли от новия айфон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »