Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: tziko   
Дата:   10-09-16 16:58


http://cdn77.eatliver.com/wp-content/uploads/2015/03/apple-ivac.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: smilen_k   
Дата:   10-09-16 17:00

Nokia-ще се завърнат с гръм и трясък на пазара,с нова ОС(Андроид базирана) и с най-добрата камера,естествено както винаги до сега,само почакайте....и тогава ще сложат всички Айфони и темподобни в малкия си джоб[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: agop4o   
Дата:   10-09-16 17:02

Е Епъл били махнали жака за слушалки щото заемал място и бил стара технология.Е да махнат и батерията ще освободят още място в телефона.Един кабел и батерията в джоба.Поне ще може да сложат акумулатор за една седмица.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   10-09-16 17:12

@prozium: всички тапи, които имам, издържат до година макс и умират (говоря за тапи от по $100). Ти визираш големи стандартни слушалки, които повечето хора не изкарват от вкъщи. За тях съм съласен, но те въобще не влизат в дискусията :)



Публикацията е редактирана (10-09-16 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-16 21:32

Те ябълките и клавиатурата като махнаха, някои се смееха, ама сега вече никой не си спомня за клавиатурите... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: alext   
Дата:   10-09-16 22:58

цък [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И жака е поредният маркетингов трик, apple държи най- голямата компания за блутут слушалки в сящ.. а те попринцип са си по- скъпи от кабелните, а за качество на звука никой не говор. 5 часа е просто смешно, значи дори и да си вземеш безжични трябва да си носиш и преходника и нормалните за да изкараш полет/ пътуване... Всичко си е бизнес, каквото и да казват, "кураж" друг път



Публикацията е редактирана (10-09-16 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   11-09-16 16:07

15 мин зареждане = 3 часа слуашане.

Не бъдете царици (в женски род, разбира се) на драмата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: hose   
Дата:   11-09-16 16:12

http://store.storeimages.cdn-apple.com/4973/as-images.apple.com/is/image/AppleInc/aos/published/imag...

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   11-09-16 16:45

@gchokov и какво става ако имаш полет над 3 часа? :) Ще си носиш външна батерия, за да си заредиш слушалките ? Ще носиш още една непотребна вещ в ръчния си багаж ? Какво става ако караш колело 12 часа и искаш да слушаш музика? Какво става ако си 8 часа на студа в планината, карайки ски или сноуборд ?
Да не говорим, че с махането на 3.5 жака DRM-то влиза в пълна сила :)
Един въпрос за почитателите на жичните слушалки, които ще си ги ползват със светкавичния порт

http://i.imgur.com/vAlBW84.jpg


Това дали ще е възможно ? Слушам музика на телефона си доста често и при разни активитети се случва да изпадне и да увисне на кабела.
@surr3a1, в убана ставам свидетел на нещо по-различно - прав си че, повечето хора са с тапи, но определено не са малко и тези, които са с кенчета на главите си, а и обикновенно не са лоши марки - аудиотехника, байердинамик, зенхайзер, бозе и така нататък.
Честно казано и преходът към typeC ми е тежък на мен, но го разбирам, а и повечето неща се произвеждат с повече от 1 порт. Политиката на епъл да си скопява устройствата преждевременно и да го изтъква като смелост ми е ясна и работи много добре при феновете им :)
Ако някой си спомня историята на първия андройдски телефон, там също 3.5 жак нямаше. Обясниха колко по-хубаво ще е дигиталното качесто на звук и така нататък, но доста години след това аудио жакът не изчезна.
В кола какъв е кошмар да си вързваш телефона с блутут и колко по-елементарно е просто да ползваш AUX ...
@gorby, крачка назад е и това, че не направиха крачката напред да позволят ползването на nfc тагове :) Хвърлям си всяка вечер телефонът на нощното шкафче и изведнъж осветлението се приглушава и минава в по-топлия спектър, алармата ми се активира, а живот и здраве някой ден ще се наглася и климатика на леко по-хладничко, за да се спи по-добре. И всичко това е благодарение на 2 апликации и 1 нфц лепенка.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: viara123   
Дата:   11-09-16 18:54

Кви са тия "активитети" бе!? Съвсем изперкахте вече!

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   11-09-16 19:33

Не казвам, че ми харесва, но с преходника ми е поносимо. Случката от снимката и аз съм я преживявал не веднъж... е няма да стане с новия порт, защото той се крепи едва-едва.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   11-09-16 20:22

@viara123 , чуждица е, идва от немски език, но се ползува и в българския. А ако питаш какви точно са активитетите, при които се случва да ти падне телефона от джоба и да висне на слушалките - тичане, катерене, каране на колело, каране на лонгборд, слизане по стълби :)
LeEco - китайска марка, която изкара нелоши модели на добри цени също захвърлиха аудио жака, затова пък oneplus 3 спечелиха доста хора като клиенти, за сметка на LeEco. Пазарът явно избра аудио жак в случая на андро базираните китайски телефони.


Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   11-09-16 21:40

кой той първия андроидски телефон дето нямал жак 3,5... аз си спомням за самсунг галакси 1, и си има жак... ?

Ся, защото някой си използва активно бутоните на клавиатурата, айде да върнем клавиатурите. Там в ябълките няма ни един гений, който да прецени аджеба - крачка назад ли е замяната на жака с пеходник или напред. [smilie5]

Мен па ми е все едно има ли го тая дупка или не. Този жак го ползвам само в колата, там преходникът ми върши работа. Като си активираш активитетите по-активн, си вържи една връва на калъфа на телефона, или си вземи калъф с презрамка.

Въобще обобщаване за общото, въз основа чисто субективно на частното не е обективно като аргумент [smile]

И в крайна сметка, ако само това са му забележките на IP 7, то значи съвсем успешен модел са направили.. Не е като да ти се взривява в джоба, например.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: don_kolev   
Дата:   11-09-16 21:55

prozium, просто не си го купуваш бе мен. Има си петици, шестици, бол андроиди и кво ти душа иска.

Брей голямо мрънкане, голям хейт.

Като не ви харесва просто отминавайте и купувайте тва което ви хареса.



Публикацията е редактирана (11-09-16 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-16 22:08

Само тия слушалчици да бяха кусура - с мед да ги намажеш (всъщност - недейте, не пише да са устойчиви на мед [smilie10] ). Доста други въпросителни (и удивителни дори) се дискутират по мрежите...

Но Ябълките са най-велики и сигурно това е Бъдещето - щом Те го казват, сигурно знаят нещо, което простосмъртният свят не знае. Ябълките са най-велики! С тях и фенбой Горби е велик, както и всеки друг (леко)верен фен. Ябълките са най-велики - повтаряйте с нас! [cool]

Споменах ли кой е най-велик? [smilie11] Ябълките, иска ли питане! [cool]



Според ВВС , сериозен източник.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   11-09-16 22:28

@nyamago: не е нужно да са най-велики, просто са най-добри, най-удобни, най-красиви, най-обмислени, най-уважавани, най-бързи, най-престижни, най-добре си държат цената и тн.

Не знам дали си запознат с пазара, но андроид телефон за година пада на 50%, айфон пада със сто лева! Това ти е една достатъчна причина да не си купуваш конфекция!

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   11-09-16 22:59

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-16 23:40

> ... не е нужно да са най-велики, просто са най-добри, най-удобни,
> най-красиви, най-обмислени, най-уважавани, най-бързи,
> най-престижни, най-добре си държат цената и тн.

Ми аз точно това казвам, де! Няма спор! [smilie24]

> Не знам дали си запознат с пазара...

Не съм запоззнат с пазара [smilie8] Само от 15 години с това (мобилния пазар) си изкарвам хляба по света, но това е извън темата.

> .... една достатъчна причина да не си купуваш конфекция!

Никога през живота си не съм си купувал никакъв мобилен телефон. Затова слабо ме интерсува остатъчната им стойност на втора ръка. Но разбирам и уважвам мотивите на онези, за които това е важно.

[beer]



Публикацията е редактирана (11-09-16 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: prozium   
Дата:   12-09-16 00:38

@gorbi , хтц дрийм/г1 визирах :) При ябълките геният е маркетингов, а не технологически, естествено че е по-удобно да продават слушалки в собствената си екосистема не безбожни цени и да печелят от патентовани портове и протоколи :) Сигурен съм, че го разбираш. Клавиатурата никой не е казал, че заради епъл е изчезнала :) Клавиатурата се видя, че е ненужна още при Симбиан UIQ 2.0 със СониЕриксон P800, ако някой си спомня подобни телефони въобще :)
@don_kolev , какъв хейт? Честитих на радващите се и някой ме помоли да разкажа, защо виждам новият телефон като крачка назад. Няма защи да хейтя нещо, което не разбирам и не мога да ползвам, просто защото търся други неща. Но определено си мисля, че създават известна доза неудобство на потребителите си с премахването на една технология и невнедряването на друга.
@surr3a1 , половината от тези "най-най" са субективни :) Другата половина спорни. А това, че на андроидите цените падат по-бързо е доста логично. Има една марка с iOS и сигурно 50 с андро :) Отделно, че андро отдавна не е самсунг, хтц и лг. Марки като xiaomi, oneplus, leeco, zte свалят много силно цената, без да жертват качество.
Общо взето ме е яд, че епъл имат фенбазата и слепите последователи да извършват революции в технологията и да ги налагат, а те извършват революции в маркетинга. Машината за пари се върти, а промяната на света явно остава в ръцете на други :)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: alext   
Дата:   12-09-16 01:41

Apple извършват революция... Вече ще се заговарят мацките с имаш ли слушалки, че ми свършиха батериите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 06:35

Да припомним все пак, ябълките бяха тия които изоставиха 5 инчовата дисквта и вкараха 3 инчовата, изоставиха паралелния и рс232 порт , изоставиха и cd при ноутбуците .. колко много крачки назад, а продуктите им все са номер 1 )))

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-16 08:13

prozium - говориш глупости и се излагаш, не го ли разбра вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-09-16 09:17

Честито на феновете на тази екосистема.Предполагам,че ще снима добре сифончето,софта им е сполучлив в тази насока.Нооо..две хилки за фон БЕЗ джак 3,5мм,нормално NFC,слот за допълнителна карта памет,Full HD екран,usb-c и вероятно слаба батерия - сори епъл,без мен.[smilie3]

Все още ли java и flash не се поддържа щот ги е страх от вируси?



Публикацията е редактирана (12-09-16 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: surr3a1   
Дата:   12-09-16 09:29

@ludiakolio:
Много адекватни забележки, с които съм съгласен на 100%. Така им бях набрал по времето, по което имах 4-ка, че я продадох с кеф и си купих Нексус 5 - по това време един от малкото с чист Андроид.
Отначало се кефех много, но след 2-та седмица забелязах, че почти не го ползвам за удоволствие, а само по предназначение. Все нещо не ми беше наред, нещо някъде куца или е недомислено, неудобно и тн.
Руутнах го още на първия ден и пробвах доста фърмуери, които макар и пълни с допълнителни функции, все не работеха като хората най-вече с батерията.
Една вечер ми падна от 50% до нула, успах се на сутринта и закъснях за работа. На следващия ден го пуснах за продажба.

Дотук с Андроид!

П.П.
Честно казано е пълна глупост да се говори, че еди кой си телефон е най-добрия, защото ако няма нещо определено, което ти трябва на теб, тогава той е безполезен. Има най-добър телефон за мен, има и най-добър телефон за теб, и двата е нормално да са напълно различни.
Всичко останало го пиша, за да става спор, а ако някой се чувства обиден - да извинява!



Публикацията е редактирана (12-09-16 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Iphone 7+ Портрети ? Боке ? :)
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-16 09:41

"фон БЕЗ джак 3,5мм,нормално NFC,слот за допълнителна карта памет,Full HD екран,usb-c и вероятно слаба батерия - сори епъл,без мен"

1. реално за който не може да живее без джак - има преходник

2. нормално nfc - някой го ползва, друг не - за БГ за тагове още е далеч, за комуникация между телефони - аз лично не го ползвам, дори и с другите си телефони, които имам, пробвах между самсунга и фотоапарата, между нокията и фотоапарата - нищо не стана, по wifi става много по бързо и безпроблемно.

3. слот за допълнителна памет - купуваш си 256 g овата версия

4. fulHD екран - 7+ е с full HD

5. USB - C - не знам за какво го ползваш това usb. Нокията ми го има, ползвал съм го два пъти да си кача филми. Филми обаче могат да се качат и онлайн, когато устройството позволява. На Iphonа малко тъпо е измислено това със синхронизацията, или по-скоро на мен ми е тъпо, защото става по-бавно, но пък като му свикнеш е ОК.

6. Вероятно слаба батерия - вероятно не е много слаба, защото я дават да държи час повече от 6S. Моят телефон държи два дена, (6S+), при сравнително активно използване - напълно ми е предостатъчно. Естествено ако гледам видео издържа един ден, но с всички телефони е така.


Епъл ще го преживеят и без тези от нас, които са против този телефон, но който си купи този телефон, всички други после ще му се сторят бледо подражание.. [smilie5]

Вчера погледнах прославутия хуявей П9.. наистина бледо копие пичове, който си мисли, че това може да се сравнява с iphone, значи не е имал iphone близките модели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »