Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: tziko   
Дата:   24-08-16 15:08

Не виждам какво ви пречи темата, има положителни и отрицателни мнения и за двата магазина, защо да няма, какво като са субективни? 100% управителите и на двата ще я видят, ще помислят, ще предприемат действия така, че да угодят на всички, в крайна сметка всички печелят.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: catandgoddess   
Дата:   24-08-16 16:24

Бих избрал по близкия до мен, но взаимствам мнението на Асахи... ако има повече от 1 - първото... за едното време и мадамите[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-08-16 16:44

Като има липса на компетентност и в двата магазина. Аз пазарувам и от двата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: dimidumi   
Дата:   24-08-16 16:59

С две ръце съм за Фотопавилион, нещо не останах с добри впечатления от Синтезиса, хубав магазин на хубаво място в София, ама студено отношение :( от служителите, а в Пловдивския Фотопавилион, винаги можеш да получиш компетентно мнение и да пробваш наличната техника, а дори да я няма в наличност след ден-два пристига. Супер отношение от Жоро и новия колега, купувал съм обективи Sony Zeiss, Tokina, Sigma, тяло Sony A99 и др. работи, винаги съм оставал доволен, а и не само аз [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (24-08-16 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: levileo   
Дата:   24-08-16 17:29

Най добре е тук във форума базара... хахах. Преди и аз се правех на ентусияст да купувам ново... и кво - нищо... Тази година струва 1000, догодина - 500. Въпрос на избор- наще търговци всички са един дол дренки... Вече като си харесам нещо следя базара дали не го продава някой колега, ако е с оставаща гаранция в БГ още по добре. Това си е лично моя практика и мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-08-16 17:46

tziko, надай се коньо на зелена трева...както се казваше [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ani_im   
Дата:   24-08-16 18:36

И аз съм превърженичка на втората употреба.Няколко пъти съм пазарувала от Фотопавилион-Пловдив и изобщо не останах доволна,най-вече от въпросния Жоро за който говори Дими,този човек има някакъв неизяснен проблем....съжалявам човека който работи с него[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: slyn4ogled   
Дата:   24-08-16 23:00

Не знам какво се чудите за тия два магазина, при положение, че други магазини предлагат едно и също нещо, при едни и същи условия за гаранция, замяна и т.н. с поне 20-30% по-ниски цени ...
Аз лично повече няма да пазарувам от тези две места!
Няма никакво основание при еднакви условия да ме товарят със сериозна сума отгоре ...
Ся, видите ли, ако имам доходи от над 10к на месец - дреме ми на шмайзера от къде ще си купя квото и да е, ама масовия българин се лишава от баничката на закуска за да си купи нещо свястно.
Само недейте да спорите - видно е освен от нас, и от почти всичките ни познати...
Условията за изплащане са еднакви и в други магазини, сроковете на гаранциите са също еднакви, а така или иначе никой от тия магазини не поддържа сам техниката, която продава - така че нека не бъдем тесногледи! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: surr3a1   
Дата:   24-08-16 23:31

Как можете да си оставите парите в БГ магазин, при положение, че в eBay или Amazon, цените са понякога на 50%?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: hristov2256   
Дата:   25-08-16 00:34

Ми, много просто.
Ако няма кой да ти го донесе тоз апарат (примерно), който ме съмнява да е 50% -, пак го ядеш мощно.
Другото, нямаш БГ гаранция и застраховка, което не искаш да ти казвам какъв кошмар е недай си боже.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: chukov   
Дата:   25-08-16 13:27

ХМ,
Асахи, чувствам се прецакан

Толкоз стока съм накупил от Павилиона как веднъж не намазах с тия мадами. Е, без да искам пипнах Красена по лявата цица (докато работеше там), но тя пък беше на Бодиграфията в Дряново, а знаем, че у дома и стените помагат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: levileo   
Дата:   25-08-16 13:46

Относителни са нещата, преди години като и аз купувах ново най-изгодно ми беше тогава Техномаркет хаха и проблеми не съм имал никакви...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ianchohr   
Дата:   27-08-16 13:10

не съм посещавал Синтезиса, но във ФотоПавилион при покупка над 2000 лв ми дадоха карта с 5% намаление и директно ми го сметнха при покупката. Не знам дали Синтезиса имат таква политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: roburt48   
Дата:   27-08-16 14:02

Аз мога да споделя само по едно, единствено впечатление от двете места.

Случай 1
Преди 3-4 месеца си бях забравил картата-памет у нас. Влязох в Синтезис да си купя карта. Тъй като фотопрактиката ми дотогава беше месец-два, на въпроса - "каква карта Ви трябва" отговорих - ами за фотоапарат [smilie5].. Последва почти бурен смях и в края на краищата ми подхвърлиха някаква карта с видимо пренебрежение.. !!

Случай 2
Онзи ден си купих обектив от Павилиона. Когато отидох в магазина обектива на беше наличен. Момчето звънна на вносителя, попита дали го имат, и след като се оказа, че да - имат го, ме помоли да се върна след около 30 минути.. Когато се върнах в магазина вече се бяха понатрупали клиенти, единия от които тестваше Никон Д610 с някакъв чудовищен обектив !! Общо взето техника за над 5 к. Обслужваше го същия човек, с когото разговарях преди това. Клиента си задаваше разни въпроси, но.... в момента в който момчето ме видя, учтиво помоли клиента с "коравата техника" да изчака, тъй като аз съм чакал половин час.. !!! А моят обектив беше за 270 лева [smile] .

Познайте от къде ще пазарувам вече, ако имам кеш, разбира се [smilie5]

П.П. Иде реч за София.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ombre   
Дата:   27-08-16 20:14

Дам в павилиона са пичове, и са супер коректни,което ме подсеща за една супер тъпа и безсмислена тема за едното момче което работи там,че не бил коректен,исмях се на глас,понеже ми е приятел и знам,че рядко има толкова коректни хора като него.Там освен всичко което можеш да пробваш,даже и някой от работещите там,стига да е свободен ще ти позира/ако пробваш някое стъкло.Не казвам,че в синтеза не са готини,но както се спомена по горе,някак си липсва онова чувство на кеф.Иначе имат много готино кафе ,преди го посещавах често.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   27-08-16 22:13

За пък винаги когато съм ходил в Синтезиса, съм оставал доволен. Вчера бях в магазина им за да си взема капачка за обектива и гумичка за визьора. Капачката я имаха само във Варна и ми казаха че днес сутринта ще пристигне. Така и стана. Обади ми се момчето, което ми я поръча и към обяд минах да си я взема.
Има едно момче с брада и много татуиран. В началото ми се струваше дръпнат и надут, но се оказа много готин пич с много яко чувство за хумор :) супер компетентен е. Говорихме си поне час за видеокамери,видео рекордери, разни преходници и каза ако имам и други въпроси да го потърся.
Другият консултант от който съм супер доволен е едно дребно момче. Мисля че Влади се казваше, поне така му пише на табелката. Супер много неща ми е разяснил. Веднъж на една приятелка и се беше разглобила педесятката на парчета. Отидохме там за съвет. Мацката на касата каза че е това е за сервиз. Същото това момче каза я дай да го видя. Гледа обектива, въртя го, не знам какво го прави. По едно време само чух "хоп готово!" :D и ни поднесе обектива сглобен и работещ.



Публикацията е редактирана (27-08-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   28-08-16 12:29

Като рекохме за мадами в Синтезиса в Стара Загора каката много яка.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: gbrain   
Дата:   28-08-16 13:14

Ис-ка-ме же-ни [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   28-08-16 14:05

Нема кози да искаме, я!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-16 14:27

Научен метод за сравнение:

1. Като четеш по форумите - кой магазин го хвалят повече и от кой се оплакват?

2. Като търсиш с Гугъл фотомагази в града си - кой излиза по-отгоре?

3. Като отидеш на сайта - приветлив ли е, иска ли ти се да разглеждаш по-дълго? Иска ли ти се да си купиш нещо оттам?

4. Ако им се обадиш по телефона - отговарят ли бързо, любезно и компетентно? (И трите са задължителни, без всяко едно другите две не важат.)

5. Като минаваш покрай магазина им - забелязва ли се отдалече, че е фотомагазин? (Или прилича на всяка друга бакалия)

6. Маказинът отвън 'кани ли те' да влезеш? Дори да не си тръгнал да пазаруваш - задейства ли любопитство да поразгледаш?

7. Като влезеш вътре - светло и уютно ли е? Топло ли е (през зимата) и прохладно - през лятото?

8. На какво мирише? На прясно смляно кафе или на стари маратонки? Или поне на евтин дезодорант за помещение...

9. Ако има музика - тиха или шумна е, ненатрапчиво приятна или досадна? Ако няма музика - това дразни ли или радва?

10 Хората вътре - поздравяват ли като влезеш? Питат ли те в първите 30 секунди (усмихнато!) с какво могат да ти помогнат?

11. Ако изобщо ти обърнат внимание - агресивни ли са с изкуствена любезност или те оставят на мира да си зяпаш и избираш?

12. Ако зададеш въпрос - знаят ли отговора? Разбират ли от фототехика поне колкото тебе (по възможност - повече от тебе)?

13. Ако се окаже, че не знаят отговора - признават ли го с извинение, или войнствено те убеждават в глупости? Извикват ли 'помощ' от колега или началник? Обещават ли да проучат и да се свържат с намерения отговор?

14. Когато (ако) се стигне до покупка - предлагат ли ти в (безплатно) допълнение и други полезни неща? Или ти продават за още пари напълно безполезни и непоискани от тебе допълнения?

15. Приемат ли плащане по педпочитания от тебе начин (карта, чек, в брой, с телефон, PayPal и пр.) - или държат на техния си избор и правят възможно най-трудно да ти вземат парите?

16. Налага ли се да си поискаш фискална разпска с ДДС или винаги сами я дават? Предоставят ли други търговски или технически документи без поискване и с добро обяснение за какво са?

17. Предлагат ли ти някакви насърчителни условия за следаща покупка (ваучер за отстъпка, членска карта за лоялност или други подобни)?

18. Казват ли ти 'довиждане' така любезно както са те посрещнали? Въодушевен ли си излизащ, или отдъхваш, че неприятната среща е свършила?

19. Когато (ако) пак ги посетиш - помнят ли те? Ако е друг слжител и не те помни - при предявяване на членска карта/ваучер и пр. показват ли, че се радват да видят предишен клиент? Или са безразлични?.. Чувстваш и се на 'свое'място при 'свои' хора?

20. Ако - пази Боже - техниката излезе проблемна - разрешават ли бързо, любезно и резултатно проблемите? Или създават трудности с явна неохота и/или некомпетентност?
= = = = = = = =

И един бонус въпрос (ексклузивен подарък за Фото Форум):

21. Къде е по-евтино? Отиваш право там и забравяш всички други въпроси!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Pavlov   
Дата:   28-08-16 14:41

nyamago - с тези въпроси в България няма да успееш нищо да си купиш [smilie18]

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-16 16:47

> nyamago - с тези въпроси в България няма да успееш нищо да си купиш...

Точно за това е последният - у нас винаги работи бзпогрешно [smilie5]

Сериозно: всъщност имал съм у нас единични преживявания, където хората набраха много точки по изброените въпроси, правиха нещата по най-добри световни стандарти - независимо дали така бяха обучени или им 'идваше отвътре'. Разбира се, за мащабен и професионален бизнес като горните две вриги е по-добре ако е планирано в стратегията и системно подсигурено в оперативното управление - вместо да се разчита на вътрешния инстинкт на персонала. Идвам рядко и за малко, та до фотографските магазини не съм стигал, но в други някои магазини, както и в хотели и ресторанти, се срещат добри примери.

Примерите как НЕ ТРЯБВА да се работи с клиенти са повече, но и в това не сме уникални - светът е пълен с потрбителска мъка и истории 'на ужасите'. Дори има такива награди - напр. тук в Англия се дава годишна 'награда' за Най-Лошо Клиентско Обслужване. Три пъти подред я беше спечелила кабелната телевизия NTL (ен-ти-ел), която хората гальовно произнасяха 'ен-ти Хел' (NT Hell), ясно защо...

На водещите ни фото-вериги пожелавам да се наредят сред добрите - или да продължат да водят, ако вече са там [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: mdterziev   
Дата:   29-08-16 08:30

В Павилиона в Пловдив има един господин, който е надменен, държи се нагло и си измисля правила. ОСтаналите момчета са винаги готови да ти помогнат, но този разваля доброто впечатление. Синтезис в Пловдив няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: genchev.style   
Дата:   31-08-16 11:26

Не е толкова лоша темата...
Бих споделил моя опит с магазините във Варна.

Photopavilion - твърде малък магазин.
Като влезеш - не можеш да разбереш тези тримцата служители ли са или някакви наематели на бюро?!
Предполагам, че гледащите са повече от купуващите, но ние длъжни ли сме да посещаваме магазин с вече готово мнение и решение за покупка?
Така де...Не ми е добро мнението.

Това не означава, че Photosynthesis е най-добрия магазин...
Първоначално бях впечатлен, че просто обръщат мноого повече внимание от гореспоменатия магазин.
Но! Не съм убеден че разбират или желаят да разберат потребностите на един клиент.

Явно всеки трябва да разбира нещата от личен опит, за което плаща определена цена.

Photosynthesis
1. Не ми харесва, когато се опитват да ми продадат нещо от витрината ("нищо му нямало");
2. Дали не съм искал някакви невъзможни неща, та да ме гледат като полезно изкопаемо...Ами няма как да имаме техните поглед върху техниката и рутина;
3. ХАРЕСАХА ми безплатните лекции, които проведоха есента '2015г.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ATHOM   
Дата:   31-08-16 11:42

В Синтезиса още ми стои едно капаро от 50лв, за поръчка която трябваше да се достави в рамките на 1 месец. Миналата година. Май месец. Няма обаждане, няма гяволи.


От тогава насам, в Павилиона съм направил покупка на 2 обектива + няколко други неща, в единия случай, наличния обектив ми го бяха взели под носа, човека ми каза че ще го докарат на този и този ден следващата седмица, направихме поръчката, и на същия въпросен ден ми се обадиха, че обектива е там. Карта с отстъпки и т.н.

Познайте къде пазарувам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »