Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кръщение
Автор: KristiyanaKalcheva   
Дата:   25-10-18 00:03

Здравейте! Предстои ми да снимам кръщение. Разполагам със следната техника:
1.Canon 5d mark ii
2.обектив 50mm/1.8
3.светкавица Hahnel MODUS 600RT
Бихте ли ми дали някакви съвети и евентуално настройки на техниката, за да се получат добри снимки.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Synthy   
Дата:   25-10-18 00:24

Трябва ти и нещо широко. Само светло не върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   25-10-18 10:59

Aз мога да дам един лаишки съвет - разгледай църквата, в която ще се проведе кръщенето и виж какво е осветлението, след това питай някой от свещениците дали дават да се снима и в частност дали дават да се ползва светкавица. 20-тината телефона никой няма да "забележи", но почти всички налитат на бой на човека с големия черен фотоапарат. Може да ти се наложи да направиш дарение от 50-тина лева за храма[smilie18]Успех!

П.П. И не чакай някой професионалист от форума "да ти отвори очите". Няма да стане - конкуренция кво да прайш. Търси си статийки в нета на разбираем за теб език и дерзай. С течение на времето ще се научиш [smile].

http://radojuva.com/2014/09/baptism-rei-cry/



Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: novakat   
Дата:   25-10-18 11:16

Съветът ми е да не използваш светкавица в църква. Иначе 50мм може да е дълго може и да е достатъчно аз съм снимал и с 50мм, 90мм и с какво ли още не. Всичко зависи каква е църквата.

quazimodo е прав ако може да отидеш ден преди това да си огледаш ситуацията, а всичко останало ще си дойде на мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   25-10-18 11:25

KristiyanaKalcheva , не ползвай светкавица в църквата ще убиеш всякаква атмосфера. По-добре вдигни исото.



Публикацията е редактирана (25-10-18 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: chukov   
Дата:   25-10-18 11:31

Един съвет и от мен.

Преди да си разбрала какви настройки са необходими не се ангажирай да снимаш кръщене.

Щом не си наясно какви настройки трябват значи не си готова да снимаш

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   25-10-18 11:41

Голям съвет, няма що. Жената не е споменала, че ще взима пари, защо да не снима?
За настройките - светлината ще е кофти, така че на отворена бленда, исото на авто, като го ограничиш до там, до където снимките все пак изглеждат на нещо. Скоростта колкото ти трябва, в зависимост дали има движение или не. От нея ще зависи дали ще снимаш само на максимално исо или ще може да се намали.
Хубаво ще е да има и широк обектив, да не се налага да ходиш много напред назад с 50-ката, за да хванеш примерно цялата атмосфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: dekov   
Дата:   25-10-18 13:02

Много рисковано е снимането без светкавица, хората искат да се вижда лицето на кръщелничето, а не арт.
Не е редно да Ви покажа какви снимки носят във фотото снимани от "професионалисти" но се опитайте да си представите попа надвесен над детето в купола, а осветлението е естественото в църквата.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   25-10-18 13:19

https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-05/1527284671_12_81.jpg



Ето снимка е църква без светкавица и смятам, че се вижда достатъчно добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: lamerko   
Дата:   25-10-18 13:51

Църквите (и служетелите им) са доста специфична яхния... осветлението е различно, цветовете на таваните, височината, разчупеността... твърде често снимането с отразена светка е доста затруднено. Отделно - без такса "цъкане" - забравете да се разминете. Дори не се води дарение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   25-10-18 14:02

Явно това с даренията го има само в по-големите градове. Аз никога на съм давал каквото и да е на свещеник за това, че снимам в църквата така е поне в моят град.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Konstantinov   
Дата:   25-10-18 14:10

Няма как с канон и 50мм обектив да не станат снимките, направи 10-тина пробни снимки в църквата.На дъщеря ми сватбата я снимаха преди 5 години с 5д2 и стана много добре.
Мойте близки винаги си водят фотографи или наемат на място, но лятото решиха да кръщават внучето в Карлово в една църква със синя камбанария и двамата фотографи били заети със сватби.Отидох 10 минути преди кръщенето и говорих със свещеника -много симпатичен, разреши ми да снимам със светкавица и видео със статив и да снимам отзад в олтара от прага без да влизам ,там жени май не пускат изобщо.Снимам с д750 и 24-120 на бленда 8 една осемстотна от секундата и светкавица Сб5000 ,исо 1000 по спомен.
Светкавиците на никон са така направени че при директно насочване в лицето не дават червени очи,не дава сенки изобщо запазва се атмосферата все едно не ползваш допълнително осветление.
Дъщеря ми беше наела хотел ханът на 5 минути пеш от църквата, ама аз отидох с колата сам. Сложих статива с а6500 и 16-70 ,направих пробно хд видео- стана .Напарвих и 2-3 снимки с д750 и 24-120 също станаха.Кръщенето трая 30 минути направих 200 снимки с апарата и снимах гостите пред църквата -около 30-40 души бяха с децата си.Качих снимките във фликър видеото във фейсбук ,същата вечер.От 200 снимки една е станала супер като тия дето ги слагат по сайтовете, съвсем случайно,иначе всички са на фокус и с нормална експозиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: burningice   
Дата:   25-10-18 20:26

Често кръщенетата не се правят в голямата зала на църквата, а в странична, която е доста по-малка и става особено тясна, като влезнат и гостите. За това трябва широко стъкло, което внимателно да се използва. Има църкви които са светли и не се ползва светкавица, но има и такива, в които съм ползвал три.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: TPECHAT   
Дата:   25-10-18 21:23

В църква само на ръчен. С 50/1.8 ти препоръчвам да го врътнеш на 2.0 и скорост 1/100. После върти ИСОто докато ти покаже, че си ок с експонацията. Това е за този модел Канон. ИСО 1000 или 1200 е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: chukov   
Дата:   25-10-18 21:44

Исо 1000 скорост 1/100 и бленда 2 в 99% от църквите не стигат

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: chukov   
Дата:   25-10-18 21:46

stoyanvakarelov написа:

> Голям съвет, няма що. Жената не е
> споменала, че ще взима пари, защо
> да не снима?

Изобщо не става дума за пари.
Когато боравиш с такава техника подобни въпроси са безсмислени

Все едно да се кача на спортна кола и да питам на коя скорост да взимам завоите

Иска да имаш база, за да се нагърбиш

Кръщенето е отговорност, дори когато го снимаш като приятел

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: chukov   
Дата:   25-10-18 21:53

Изобщо, според всички, които имат реална представа от фотография и светлинни условия, как може да се даде подобен съвет?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   25-10-18 22:46

А питащата от почти 24 часа или не си е показвала носа в темата, или седи на кола и попкорн, и припада от смях[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: KristiyanaKalcheva   
Дата:   25-10-18 23:02

Благодаря на всички, които се включиха в темата и дадоха съвети [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: TPECHAT   
Дата:   26-10-18 06:50

Стигат... поне в софийските.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   26-10-18 07:39

ТРЕСНАТ, поне кажи за какво се отнася поста. Аз предполагам, че отговаряш на Чуков, ама може да има русокоси[smilie5][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   26-10-18 07:55

Ако имате време разгледайте кадрите на тази авторка:

https://35photo.pro/photo_2635559/


Има екзифи.

Иначе подкрепям тези, който съветват да се използува светкавица. Имайте в предвид, че снимките не са предназначени за фото-профита, а за обикновени хора, които искат да се видят на тях.

Успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: TPECHAT   
Дата:   26-10-18 08:41

Да - за Чуков... ако не ти стига 1600 има и 2500. Тоя апарат държи. Въпросът е да си на М режим. Светлината в църквата не се сменя като в дискотека. Не трябва да оставяш апаратът сам да решава просто. Не го оставвй да пада под 1/100 поне.

Оиследните 2 кръщенета , на които съм бил са снимани на такива настройки... Че и една сватба опуках по тоя начин на още по-тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: asahi   
Дата:   26-10-18 10:01

WTF "кръщение"?

Църквите са с различна осветеност, кръщенетата се правят по различно време и универсална рецепта няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: dekov   
Дата:   26-10-18 10:03

Използването на светкавица може да бъде много прецизно прилагано само като подсветка на сенките, така че и "фото-профитата" да се харесат на снимката.
В такъв случай освен настройка на силата на светкавицата, може да се ползват и филтри за изравняване на цветната температура на светкавицата и топлото осветление в църквата.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »