Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: camelasign   
Дата:   27-07-16 14:24

:) за телефони проверяват ли на входа?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-07-16 14:36

Заинтригувахте ме, да ида да си направя един експеримент. И даже вече съм го измислил плана. Направо влизам, вътре вадя камерата и почвам да снимам безцеремонно да видим какво ще се случи. Всъщност каквото и да се случи, вече ще съм направил поне 10-15 изтрела...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: camelasign   
Дата:   27-07-16 14:38

...никога, никой не ме е спирал да снимам в църква, катедрала и тн...но явно има някаква мода тук таме

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   27-07-16 14:53

всичко до тук ни е с напред светката а на колегите от ФФ така не им харесва

Изобщо не опира да харесване или не, просто е НЕДОПУСТИМО да светнеш на пълна сила в лицето на новородено, имаш такива снимки в профила.
На сватбен пиянгур с потна муцуна на 10-та ракия и да светнеш и да не светнеш и все тая, изкуство от това няма да излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-16 14:57

Е нали събитието уж е уговорено, дори в повечето случаи е платено предварително от родители или близки? Обикновено питат дали ще се снима. Поне така при моите случаи беше. 2 църкви, 1 ресторант, за ресторанта не ме спряха, но за църквите бях с хората организатори предишни дни преди събитията и влезнахме, пробвах, снимах и беше платено, уговорено...Не го разбирам това, ако дойдат 5 човека с камери различни, за всеки ли ще трябва да се плати?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 15:01

kvakioh: да, всички. Колкото до моя случай - отидох да направя тестова сесия, когато нямаше никакво събитие. Залата беше свободна, вътре имаше 2-3 човека, на които нямаше да преча... ама не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: iavorianev   
Дата:   27-07-16 15:26

И 10 фотографи да влязат ,за всеки си има такса.Виж,как стои въпроса ако аз вляза с 3 апарата незнам [smilie5] [smilie5] [smilie5] Скоро предстой и този експеримент

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 15:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: smilen_k   
Дата:   27-07-16 16:59

Боби, определено този отражател ще ти свърши работа,но първо пробвай на f4 и на по високо исо как ще е.

Миналата година в една църква във Велико Търново влезнахме с децата и съпругата ми и аз щтракнах една снимка,ама нито светкавица,нито нищо и то само една,как децата ми си палят свещите,и от изневиделица изкочи едно чиче,за малко щеше да ме набие че съм снимал вътре,трябвало 10 лева да дам.И аз му казах "ОК, искате да ви дам 10 лева и да си снимам колкото искам така ли?" и той вика "ДА" аз му казвам "Няма проблем", бъркам вадя 10 лева и му ги давам с думите "Искам фактура и касова бележка" .Чичката се обърна и изчезна!!! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: zbonev   
Дата:   27-07-16 17:03

Режим М, ISO 800-1600, скорост 1/125 (гледаш да не се размазват), бленда 4-4.5; светкавицата в режим TTL - задаваш корекция +/- след проба-грешка; Active D-lighting OFF, Picture control: Standard; бял баланс на Auto; светкавицата с бяла карта или показания от тебе дифузьор; матрично мерене - такива неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 17:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   27-07-16 19:43

ами като снимаш на скорост 100 и имаш бленда 4 максимална, то остава само исото да нагласиш [smilie5]
То бива и над 4 да вдигнеш.
Виж, що не се огледаш за един 35 1.8 и пробвай на максимално отворено какво исо ще ти докара в тези църкви, все ми се види че с фул фрейм ще докава използваемо исо. Сега кофти е, че ти ползваш само кепчъра, пък шум там не се оправя.
Честно в църква не съм снимал никога, но правя съпоставка с помещения с подобна осветеност.
Ти на практика в момента нямаш обектив, с който да снимаш в църка без светкавица.
85 на 1.8 ще ти даде много плитък доф и ще снимаш детето, а майка му и баща му, или попа зад него - в небитието [smile]
Другия на 4 не виждам как ще е използваем без светкавица на толкова тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-07-16 19:55

Боби с какъв телефон си? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   27-07-16 20:25

нека само на тема светкавици и атмосфера не спорим [smile]
Не че ще ме изненада де, ти навремето успя и с chrisnoch да спориш на тема видео, така че всичко може да се очаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 20:59

Ема чакай ся... значи ти искаш да снимаш на ниско ИСО за да нямаш шум, понеже не искаш да се занимаваш с обработката му? Май няма да се получи тази работа и ще си караш със светкавицата и ще продължаваш да си казваш, че кадрите са добри с нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 21:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 21:15

Не го знам това D750, но моя Канон се държи на 3200 съвсем нормално, а на 5000/6400 също излизат много добре, дори на моменти се получава някакъв особен чар в тях. Естествено прилагам обработка върху кадрите - всеки индивидуално, макар и да може да се направят няколко екшъна и да се пусне цялата серия последователно на тях и после да се отбират резултатите за по-бързо при по-мързеливите.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   27-07-16 21:18

нищо не те оправдава да светкаш в лицата на новородени. Научи се да работиш с техниката и софтуерите, защото родителите и децата им не са опитни зайчета за твоето незнание. Те виждат реклама - професионален фотограф предлага това и това. Няма как да знаят, че ще дойде човек, който знае по-малко от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   27-07-16 21:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: bpavlov   
Дата:   27-07-16 23:27



Много мъка, много, вече даже не ми е и смешно

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: chukov   
Дата:   27-07-16 23:33

Не е смешно Павлов, трагично е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »