Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: Lightbender   
Дата:   28-07-16 09:43

Колеги, ако желаете, споделете какви начини за разплащане онлайн ползвате, пък ако са по-изгодни още по-добре.
Доскоро ползвах дебитна карта на ДСК, но са въвели някаква допълнителна авторизация с модерното название 3D. Само дето чужбинските сайтове хабер си нямат и не мога да извървам плащане. И я анулирах картата. Търся алтернативи и забелязвам, че различните банки предлагат различни начини за "таксуване"- където са без такси, са с тройно високи такси за разблокиране и т.н. и т.н.
Кратичко, моля, ще се радвам да споделите най-изгодния начин за разплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-07-16 09:55

Не съм имал проблем с ДСК, само че не ползвам титулярната карта за пазаруване в интернет, а една виртуална закачена към сметката, която седи празна и слагам колкото пари трябват за съответната покупка. Не съм видял промяна след въвеждането на въпросното 3D.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: imitev   
Дата:   28-07-16 10:05

Visa Classic от пощенска - не ми се е случвало да не върви...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: Argo   
Дата:   28-07-16 10:41

ДСК няма проблеми, и както ти каза колегата по-горе прикачваш си една виртуална карта към сметката и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: surr3a1   
Дата:   28-07-16 10:52

Като цяло пазарувам почти изключително с PayPal и това е най-добрият начин. Към него е вързана Visa Classic от ДСК и ако сайтът не приема PayPal, използвам директно Visa-та. До момента не съм имал проблеми, а направих покупка от eBay преди 2-3 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   28-07-16 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: victory13   
Дата:   28-07-16 11:00

Направи като Нончо... и мен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-16 11:11

Преди като бях по-редовно в Бг и от чужбина и в Бг пазарувах с нормална дебитна от ЦКБ, като имам впредвид, че само когато имах пари по сметката и толкова или повече от нещата, само тогава съм пазарувал. Дефакто дебитна и се пазаруваше само като има пари налични. Действа и като кредитна един вид, с трите цифри отзад като код.
Сега основно с PayPal и английски карти. Интересното е, че английско издадени Visa Debit и кредитна в Холандия и Белгия в някои магазини ми ги отказват.
Някой да сподели, дано да се приеме като отделен въпрос, но пак свързан с карти, в един друг форум не ми отговарят вече 4-ти месец:
Ако имам сметка в паунд/евро/шв. франк и е в Бг банка, и я асоциирам с PayPal и съответно имам сметка в друга държава от EU, пак в паунд/евро/шв. франк ще може ли да се прехвърлят пари от чуждата сметка към БГ сметката? Понякога таксите за превод са доста високи...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-07-16 11:20

Преди кредитна EuroLine от пощенска, сега вече само visa debit от Англия.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: navigator_7000   
Дата:   28-07-16 11:23

Visa Electron от ЦКБ, като обменям по курса на банката, а не по курса от PayPal. Следя си разплащанията от CCB Online Lite и нямам проблем досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: Mantano   
Дата:   28-07-16 11:25

kvakioh - разбира се че ще можеш. Нали по същият начин извършваме плащанния от Бг. карта към UK/US такава при плащане в paypal, а ако някой трябва да ти възстанови сума от недшла стока примерно си е вид превод - една и съща транзакция би трябвало да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: Kalimas   
Дата:   28-07-16 11:25

Visa Electron от райфайзен. Досега съм нямал проблеми при директни покупки и пейпай. Само дето съм взел решението да я ползвам само за това и в нея не държа големи суми. Зареждам я 1-2 дни преди покупката или самото търсене на стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: victory13   
Дата:   28-07-16 11:37

Разликата!
Имах изтичащ период на софт, годишен, и понеже не бях променил условията на подновяване, опитаха автоматично на датата да дръпнат. Обаче нямаше наличност. От ДСК веднага ми се обадиха да питат знам ли за какво иде реч. /за 30-на лв е случката/
Синът ползвал един път промоция за приорити доставка, или подобно. промоцията изтекла, не променил нищо, и амазон опитвали да дърпат цял месец. Накрая зареди нещо в картата, и веднага дебит [smilie5] /150 лв е случката/. Никой от Райфайзен не намери време един месец да попита какво става... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: lamerko   
Дата:   28-07-16 11:50

На първо място гледам да използвам само PayPal там, където е възможно. Ако не може, по принцип използвам една MasterCard, която е кредитна карта (има някои защити), но я ползвам най-вече защото имам удобен итерфейс за включване и изключване на разни опции в реално време и напълно безплатно - дали да позволява транзакции в чужбина, дали да позволява онланйн транзакции, теглене в брой и т.н. Като ми тррябва нещо - включвам съответните опции, а веднага след операцията ги изключвам и така съм сигурен. Имам и английска дебитна карта Visa, където държа малко средства ако се наложи да пазарувам нещо от ЮК и се циганят с чужди карти (да, има такива магазини). На две карти имам активиран 3Д секюрити, но тази цепия всъщност е просто опция - ако сайта има такова лого - ще минеш през 3Д-то, което всъщност е допълнителна ауторизационна система, викаща се директно от банката, която е издала картата. Ако няма лого - просто не минаваш по този път и това е... няма нищо ограничаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   28-07-16 11:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: lamerko   
Дата:   28-07-16 12:01

БОБИ-ЛЪВЧЕТО: а знаеш ли какви са условията за "взимане" на подобни карти? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   28-07-16 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: lamerko   
Дата:   28-07-16 12:22

Amex по принцип дават добри бонуси, но таксите към търговците са доста по-високи от тези на Visa и MasterCard. Точно и затова повечето сайтове всъщност не приемат тези карти, което няма да е много удобно. А Gold/Platinum картите се издават на хора, които могат да докажат добри доходи (имат собствен, вървежен бизнес), имат по-високи такси за поддръжка, но дават повече бонуси и имат по-нисък лихвен процент и естествено доста по-високи лимити. При ИНТЕЗИВНО използване си заслужават, но да ги държиш ей-така - малко е безсмислено. Най-универсалната карта си остава Visa - имат най-ниските такси към банки и търговци и съответно се приемат навсякъде и са най-изгодни при ниско и нормано ниско потребление. MasterCard правят периодични промоции за нулева такса за първа година, но трябва да се следят условията.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   28-07-16 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-07-16 12:51

Това за EuroLine е точно така! Имам придобити над 150лв само от ползването на такава. Обикновенната такава карта няма годишна такса, а само 2.60лв (мисля че беше) такса при ползването и в даден месец без значение от стойността на покупката. Ако съумее човек да погаси цялата сума в рамките на гратисния период - няма други начисления и такси!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   28-07-16 12:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: m.djorov   
Дата:   28-07-16 16:23

кредитна Visa от първа инвестиционна. Тя също има 3d защита и то от години. Когато не ползвам Paypal, където картата е регистрирана, се е случвало да ми иска 3d паролата. Но сайта, в койт опазарувах си ме прехвърли най-културно към системата на ПИБ, вкарах паролата, сайта получи потвърждение и си платих нещата. До преди година нямаха такси за пазаруване в чужбина, сега имат - около 0.5 или 1% от сумата. Също така ако имаш 2000лв оборот през картата на 6 месеца връщаха по 1%, сега го направиха 0.5% от оборотната сума. Преди избивах поне парите за поддръжката на двете карти към моята сметка. Сега ще видим с намалените бонуси.
Виза на уникредит пък директно нашиват 0.50 лв такса при пазаруване в чужбина. За момента не знам дали е само от сайтове или и реално ако се ползва в обект, не ми се е наложило още да ползвам карта на място в чужбина.
Въобще - огладняха всички и почнаха да цоцат от където им падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: SLR   
Дата:   28-07-16 17:25

И аз кредитна Visa от Първа Инвестиционна без проблем, но при всяка възможност - PаyPal.

Иначе най-добрите начини са кеш, в брой или на ръка!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-16 13:52

kvakioh написа:

> ...Интересното е, че английско издадени Visa Debit и кредитна в
> Холандия и Белгия в някои магазини ми ги отказват.

Visa Debit не ми е отказвана никога за 25 години. Издавана (в различни версии) от HSBC, с дебитни карти на други банки почти нямам опит.

Преди години картата беше някаква версия Visa Electron, но я смениха на 'прост' дебит. Твоята да не е от тоя 'електрон'? При нея задължително трабва да ги има парите налични и тогава наистина някой терминал може да откаже, ако не може да се свърже за проверка дали сумата е налична в реално време. С 'обикновения' дебит такава проверка не е нужна, защото позволява overdraft - теглене на повече от наличнит пари. Или когато банката ти го позволява безплатно до определена граница като форма на краткосрочен вътрешен кредит, или без сгласието на банката - но с наказателна такса за минаването 'на червено'.
= = = = = = = =

А по темата - за онлайн покупки никога не ползвам дебитни карти, защото не предлагат защитата на потребителя, гарантирана от кредитните. Пазарувам само с кредитни карти, с които е лесно да се обжалва и реверсира трансакция.

Частен случай е PayPal - който може да е свързан с дебитна карта (или директно с разплащатлна банкова сметка), но там самият PayPal осигурява защитата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква дебитна карта ползвате за пазаруване на фототехника/и не само/ от чужбина?
Автор: lamerko   
Дата:   29-07-16 13:58

Моята е "Debit" към Nationwide и НЯМАМ опция overdraft, който в повечето случаи си е абсолютна набутвация, ако е неразрешен (това пък е другата простотия - уж нямаш разрешен overdraft, но всъщото време имаш с неприятни такси). Ако изляза извън лимита - просто имам отказана транзакция и толкова... няма драми :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »