Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: НОВИ филми
Автор: moto12   
Дата:   10-01-16 13:19

itilien, не се мъчи да гледаш осморката. Копилетата и Джанго - да, но на този му давам голям минус.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: itilien   
Дата:   10-01-16 14:20

Аа, ще го изгледам, защото работата на Робърт Ричардсън (кинематографът) ми харесва.

А Сикарио не ми хареса особено. Стори ми се доста безцелен.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: swqaz   
Дата:   10-01-16 15:19

Персонажите и играта в Осморката ме накараха да забравя дори за сюжета. Гледах го 15-тина пъти преди да ми омръзне [smilie5], а скоро ми се беше случвало да имам желание да гледам филм повече от един път [smile]

Моята оценка на последните филми, за които сте писали

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] + The Hateful Eight
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] The Revenant
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] The Grand Budapest Hotel
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] The Martian
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] Sicario
[smilie24] [smilie24] [smilie24] Black Mass
[smilie24] [smilie24] Star Wars: The Force Awakens
[smilie23] Boyhood(този несполучлив експеримент трябваше според мен да си остане в тайна [smile] )


Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: boni   
Дата:   10-01-16 17:38

За да ти хареса Boyhood, трябва да си с определен житейски опит:) На по-младите зрители трудно ще им хареса. На мен ми допадна, почувствах близки доста от георите и проблемите им.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: hrup   
Дата:   10-01-16 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: J0R0   
Дата:   11-01-16 13:30

Още два филма от последната година





"Завръщането" с Леонардо ди Каприо.
Много приятен филм, леко муден, като предварително знаеш че е по истинска история, това прави гледането му по-напрегнато.
Почти моноспектакъл на Леонардо ди Каприо, който отдавна трябваше да отнесе Оскар, поне според мен де. Още за "Злокобен остров" или за "Хвани ме ако можеш". Ама и сега не е късно, по-добре късно, отколкото никога :)


-----





Виктория е филмът, който бих гледал втори път [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Нервно снимане, като от ръка, вероятно е и от ръка. Много накъсано. Стои почти документално. Покъртителна история за това, в какви неприятности може да те вкара жаждата за купон в едни младежки години. Убедително разказана история.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: krist   
Дата:   11-01-16 13:44

"Младост" го гледах два пъти поред, мислех да го гледам и трети път, но се отказах засега. Предполагам, че е излишно да обяснявам, че ми хареса доста. Само не съм съгласен, че е сниман хубаво - даже напротив, мисля, че съзнателно е сниман брутално гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-01-16 15:58

Гледайте "Каръци"!
Излиза на 12.02.2016 г.

http://www.ploshtadslaveikov.com/wp-content/uploads/2015/06/karatsi.jpg


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: тьма   
Дата:   11-01-16 18:37

Мога ли да намеря някъде *палмовия* Dheepan?


Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: e-mil   
Дата:   11-01-16 18:38

Автор: J0R0
Дата: 11-01-16 13:30
"Виктория е филмът, който бих гледал втори път [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Нервно снимане, като от ръка, вероятно е и от ръка. Много накъсано. Стои почти документално."


Естествено, че е сниман от ръка - то при толкова дълъг кадър няма друг начин. Според мен това е определило и избора на камера - Canon C300, достатъчно добра за да издържа ниско осветление и достатъчно малка за да се носи повече от 2 часа.
Не случайно получи Сребърна мечка за операторско майсторство. Даже беше определен за най-добрия немски филм на годината и не кандидатства за чуждоезичен Оскар само защото има твърде много английска реч в него.

И е накъсано пак заради дългия кадър. Репетирали са го почти като театрална пиеса - линейно. Само че са го разделяли на по 10 минутни откъси за да се схване по-лесно. Въпреки това е абсурд да се запомни толкова текст от кино актьори, затова и диалозите са предимно импровизирани.

Макар, че е художествен филм, стои много документално, а в един момент направо си става документален. Сниман е три пъти в ранни утрини между 4 и 7 часа. Първите два опита са неуспешни, а третият за малко да се провали. В сцената, в която бягат с колата след обира на банката влизат в грешна улица и за малко да хванат в кадър хора от екипа. Само бързата реакция на оператора ги спасява, но там всички актьори са в истинска паника, че и третият опит ще се провали. И си крещят наистина. [smile]
В този момент режисьорът Себастиан Шипер е в багажника и също крещи (махнали са му гласа на постпродукция.) То даже се вижда как Соне, който е на задната седалка прави знак за тишина, като си слага пръста на устните.

Доколкото знам Шипер е подготвил и нарязана монтирана версия, но казал, че не била толкова добра. И наистина си е забележително постижение - и организационно и художествено. Достатъчно е добър за да пренебрегнем загубите на автофокуса, които се случват от време на време, досадните изкривявания в баланса на бялото, които явно нарочно не са оправени, както и на места "слабия" заради импровизациите диалог.



Публикацията е редактирана (11-01-16 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: swqaz   
Дата:   11-01-16 19:12

Определено ме заинтригувахте с Виктория. Задължително ще го гледам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: J0R0   
Дата:   11-01-16 19:19

e-mil [thankyou] [thankyou] [thankyou]
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: chukov   
Дата:   11-01-16 21:47

Някой може ли да помогне
Къде мога да гледам "Каръци"?

Може и на лични.

За съжаление, хора като мен, които живеят в дълбоката провинция, трудно могат да гледат нов български филм на кино. По ред обективни причини

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: ford_perfect   
Дата:   11-01-16 22:12


http://blog.coyoteproductions.co.uk/wp-content/uploads/2015/08/Irrational-Man-poster.jpg



Ами хареса ми, беше далеч по добре от последните филми на Алън, макар да не блести с нищо особено. Но е с усещането на 100% като филм на Алън, малко ми напомняше все едно гледам театрална пиеса. Добра игра на Финикс. С удоволствие загубих 2 часа.


Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: marrio31   
Дата:   11-01-16 23:17

The Intern
http://www.imdb.com/title/tt2361509/


http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTUyNjE5NjI5OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzYzMzU3NjE@._V1_SX214_AL_.jpg





The Hunt (2012)
"Jagten" (original title)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTg2NDg3ODg4NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzk3NTc3Nw@@._V1_SY317_CR4,0,2

Втория не е много нов,но си заслужава.Относно осморката..на мен ми хареса,не бих пропуснал нито един филм на Тарантино[cool] undefined



Публикацията е редактирана (11-01-16 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: borizlat   
Дата:   12-01-16 09:49

Малко инфо за заснемането на The Revenant.Чаках го с нетърпение и изглежда ще оправдае очакванията ми.
Започва да се снима Септември 2014 и първоначално бюджетът му е 95$млн.
Трябвало е да е готов до март 2015,а през Август все още са снимали.Бюджетът скочил на 135$млн.и всички се паникьосали докаде ще я докарат така.
Ето малко история по заснемането му.
Първо са наели историка Клей Ландри от музея в Пиндел,Уайоминг и неговата задача била да построи нещо като тренировъчен камп в стил рибарско селище от 1820те години.Там актьорите трябвало да се научат да хвърлят томахавки,да стрелят с Flintlock пушки с предно пълнене
и да дерат бобри.Иняриту(режисьор)-"Исках да изглежда така ,сякаш цял живот са го правили".Звучи лесно,aма не било.Зареждането се оказало проблем,защото ако не я заредиш правилно издава смешен "фъщящ"звук.С томаховките било по лесно,дори актьорите се състезавали по между си,като
залагали по 20$."Лео винаги печелеше"казва Ландри."Имах предимсво,защото практикувах малко и за филма"Gangs in New York"-казва Лео.
Колко е голямо предизвикателството се разбрало още отначало.Поултър(новобранеца)си спомня първия ден-
"По-студено от това няма да стане,нали?"
А жената която го посрещнала се засмяла"Скъпи,просто си нямаш идея!"
Екипа се е настанил в Шератон Ив Клеър в Калгари,на 2 часа разстояние по черен планински път до мястото на снимките.
Дизайнера Джак Фиск си спомня една от първите срещи с Иняриту-"Още отначало Иняриту искаше мястото да бъде диво и плашещо"И на първата ни среща каза:"Това е история за душевно израстване,чрез душевно страдание",и аз веднага си казах-"Закъсахме го яко тука".
Снимането на естествена светлина се оказало голямо предизвикателство.Актьорите са пътували до мястото,приготвяли и репетирали в очакване на точната светлина и когато тя дойде,наставал екшъна."Слънцето осветяваше на правилното място само за 20мин.на ден!"казва Глийсън,който играе Андрю във филма."Ако дубъла не се получи през тези 20 мин.ще трябва да се върнем на другия ден и да почнем отново"."Имаше една сцена,която включваше бягане,влизане и излизане от лодка,а в същото време те нападат конници и има стрелба с лъкове и пушки..И всичко това в един дубъл.Нервите ни бяха опънати до краен предел."
Иняриту си защитавал методите-"Исках да покажа как са живели тези хора,през какво са преминали.1823 година!?Нямало е шибани GPSи.
Хората са се губили.Не са знаели какво ги очаква.Ядяли са животни и са се обличали с кожите им...Как да накарам публиката да почувства това?"

Първият сняг паднал на 3 Септември,а към края на Ноември ги сковал адски студ."Всичко замръзваше"казва Фиск."Части от реката замръзваха на момента и неочаквано буци лед изкачаха пред камерата.Беше -34 Целзий.Лео трябвало да влиза и излиза във водата постоянно облечен в меча кожа."Тя поема около 22 литра вода и моментално замръзваше".Иняриту разбирал че е доста рисковано-"Продуцентите искаха да се евакуираме,актьорите едва си мърдаха устните а аз се преструвах че всичко е ОК.Като си помисли човек,ние сме станали такива женчовци..Оплакваме се че нямаме Wi-Fi на 10 км. във въздуха или че кафето ни е студено.
А тези хора,те са живеели при такива тежки условия.И това е факт!"
ДиКаприо казва-"Трябваше да правим една сцена при която се молим.Беше -40 Цел.и аз не можах да си вдигна клепачите,а пръстите ми си останаха сключени и не можех да ги мърдам".Тогава казал на режисьора-"И аз си падам по реализма,но идва момент когато нещата не се получават".Така продукцията е спряна на 29 Ноември и се подновява пак на 19 Януари.

Когато започнали пак снимките,природата пак била срещу тях.Трябвали им снимки на сняг а за беля се оказал най-топлия Януари
в историята на Канада.Докарали машини за сняг,но и за тях било твърде топло.И тогава взели решение-Ще търсим сняг в Южното полукълбо.
И понеже изискванията им били специфични,изпратили скаути в различни точки на света да търсят.Накрая се спрели на Аржентина.
Снимките продължили.
"Лео е изумителен"-споделя Фиск."Той е вегетарианец,а трябваше да яде от един умрял бик заедно с един индианец.Направихме му един фалшив дроб,но всички решиха че не изглежда реално и изпратихме да донесат един истински черен дроб да видим разликата.Лео го грабна и каза"Този ще е".
"Този изкуствения не беше добре.Не кървеше както трябва като го захапеш"казва Лео и добавя"Така че използвах истинския дроб и реакцията ми е неподправена във филма".

Филма се е снимал в продължение на 1 година.Любески(оператор)го е снимал с широк обектив, и в близките сцени често камерата е на няколко инча от лицето на Лео.
"В една емоционална сцена камерата бавно се движеше и накрая спря на 2 см.от лицето на Лео.От дъха му камерата леко се замъгли и аз се почувствах сякаш съм уловил нечии последен дъх.Това са моменти които не можеш да предвидиш,не можеш да изрепетираш".

На въпрос какво го накара да отддели 5 год.на този филм,Иняриту казва-"За мен това е приключенска история,но също така е метафора.Това е история за обич между баща и син,история за корените на капитализма и нуждата да осъзнаем отпечатъка който оставяме върху природата".А относно това на какво е подложил актьорите за да постигне целите си той отговаря-"Открих толкова любов в тяхната болка и невероятна красота в тяхното страдание".

Превода е мой от едно списание и е със съкращения.Съжалявам за допуснатите евентуални грешки.
Не съм гледал филма още.



Публикацията е редактирана (13-01-16 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: nikita   
Дата:   12-01-16 10:29

Последният филм с Леонардо Ди Каприо.Препоръчвам го като нов филм,но не като отличен[cool]
Казва се "Завръщане"или нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: hrup   
Дата:   12-01-16 10:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-01-16 10:52

hrup, да не обърка темата с лични съобщения [smilie25]

Този филм задължително ще се гледа [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-01-16 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: hrup   
Дата:   12-01-16 11:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-01-16 11:15

Ревност бе брат, ревност!

Ревнувам сякаш съм объркал акула с риба тон.

Ако си виждал как уличен артист играе на бул. Витоша [cool]



Публикацията е редактирана (12-01-16 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: hrup   
Дата:   12-01-16 11:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-01-16 11:30

[smilie5] и аз!

ама като се замисля май не беше уличен артист и не играеше на бул. Витоша

Направи ми балонче, то се понесе и се спука точно над мен и ми каза:
Нека вали!



Публикацията е редактирана (12-01-16 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-16 14:48

borizlat,
Филмът на Иняриту се казва "The Revenant", а не "The Recruit"!
На български заглавието е преведено като "Завръщането", което е що-годе точно, но безизразно. Думата "revenant" се употребява много рядко, идва от френски и означава "завърнал се от мъртвите".


chukov,
Ще се наложи да почакаш за "Каръци". Официално тръгва по кината на 12.02.2016 г. Пиши ми на Л.С. да ти кажа кое е най-близкото до теб кино, в което можеш да го гледаш.

Отговори на това съобщение
 Re: НОВИ филми
Автор: mamata   
Дата:   12-01-16 17:08

J0R0, shamelessEyes
не Ви познавам и не знам на колко сте години. Но почти съм сигурен(почти!), че ако гледате този филм("Младост") на около 50(плюс/минус няколко), със сигурност ще го видите по различен начин.
SameButDifferent, бих ти препоръчал и това:

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTU2MTkwMzM0NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjA0NDA4NTE@._V1_SX214_AL_.jpg




Публикацията е редактирана (12-01-16 17:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »