Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защо ми се изключва компа?
Автор: megan   
Дата:   14-04-15 11:13

Здравейте! Работя видео с програма MAGIX Movie Edit Pro 16 Plus
при работа с файлове МПЕГ-2,няма проблем, но щом кача файлове МПЕГ-4 и започна да ги работя,след минута компа блокира и се рестартира.Някой може ли да каже къде е грешката. Уиндоус ХР и не зная каква е причината. ПОМОГНЕТЕ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   14-04-15 11:19

Прегряване? Драйвер на видеото? Или карма!!! Да вземе да се научите да носите машините си на ремонт ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-04-15 11:21

Моят като прегряваше така правеше. Процесорът се отлепил от охлаждащия панел с перката

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-04-15 11:23

Това го установих, като го занесох на ремонт, че не ми остана време да хвърля боб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: realnoncho   
Дата:   14-04-15 11:29

Може да са доста неща, звучи като някакво пренатоварване, като например да свърши паметта и да няма swap. А за стара машина с XP може да са доста варианти. Може да провериш за грешката в Event Manager-a на Windows.

Работело ли е някога като хората?



Публикацията е редактирана (14-04-15 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: megan   
Дата:   14-04-15 11:45

realnoncho да работи си нормално свалям миниДВ касети няма проблем правя ги на ДВД работи.Но щом започна да свалям миниДВ касета снимана в НДВ /хай дифинишън/ започва да сваля но след няколко минути спира и компа се рестартира. ЗАЩО?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: batsali   
Дата:   14-04-15 11:47

Колата нещо трака, какво може да е?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-04-15 11:56

Както би казал д-р Хаус- "Лупус е!"

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: megan   
Дата:   14-04-15 12:06

[smilie11] Да....ще чакам

който работи видео да ми пише!



Публикацията е редактирана (14-04-15 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: MARLOV   
Дата:   14-04-15 13:16

Щом не можеш да си отговориш сам на този въпрос , очевидно не можеш и сам да си го оправиш.Така ,че намери някой който може или сервиз. Иначе диагностиката не е кой знае колко трудна стига поне малко да разбираш. А защо точно при хай-дефинишън?
Ами просто тогава процесора и видеокартата най много се товарят, респективно прегряват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: vladopetrofff   
Дата:   14-04-15 13:25

Профилактика на компа в сервиз може да ти реши проблемите, моя примерно като насъбере прах и почва да се рестартира по време на рендването...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: imitev   
Дата:   14-04-15 13:30


Ако компютъра е стар - надути кондензатори в захранването и на дънната платка.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-04-15 13:34

Най-вероятно процесорът прегрява при по-продължителна работа на пълна "мощност". При обработката на видео процесорът, дъното и РАМ паметта основно / а може би донякъде и видеокартата/ работят като автомобил на магистрала с висока скорост... Причините за прегряването колегите са ги казали - задръстени с прах и вълма вентилаторни перки и радиатор на процесора, и евентуално изсъхнала термопаста между процесора и охладителя, което влошава контакта между тях и нарушава предаването на топлина от процесора към охладителя.
Между другото, точно обработването на поточно видео е една от сферите на работа, за които хората си купуват компютри с мощни многоядрени процесори,широколентов достъп до паметта и много РАМ. И с много добро охлаждане разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: dimidumi   
Дата:   14-04-15 13:35

Меги, най вероятно ти прегрява процесора и се включва защита. Свалете му вентилатора на процесора, почистете ги от старата паста и я подменете с нова, почистете с прахосмукачка де що прах и боклуци има внимавайте да не закачите нещо по платката. Какъв ти е компа пиши кой модел на дъно и процесор.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: megan   
Дата:   14-04-15 13:40

Значи е или процесора или видеокартата.При свалянето на СД запис от миниДВ касета няма проблем работи по няколко часа. Но при видео файлове МПЕК-4 и при сваляне запис хай-дефинишън започва да изключва и да се рестартира...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: sherbit   
Дата:   14-04-15 14:01

захранване, кондензатори на дъно, охлаждане на процесора това виж задължително ако знаеш какво правиш. Размести РАМ, видео карта...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-04-15 14:31

megan,
Ще получиш по-полезни отговори, ако опишеш поне основните параметри на компютъра си - процесор, дъно, памет, видео карта, дискове. Дистанционна диагностика и без това е трудно да се направи, а така е направо слепешката! Боб ли да хвърляме, що ли?
Windows XP по принцип трудно се справя с HD видео, пък и предполага доста архаична компютърна конфигурация. От кога не си правила профилактика на системата? Сменяла ли си изобщо термопастата на процесора? С какви дискове работиш? Вътрешни или външни? С какви интерфейси? Мога да ти задам още поне 20 въпроса и пак няма да съм изчерпателен!



Публикацията е редактирана (15-04-15 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: Aron   
Дата:   14-04-15 14:52

Файлове MPEG-4 товарят два пъти повече процесора на компютъра от тези MPEG-2. Освен това MAGIX Movie Edit Pro е оптимизирана за работа предимно с Windows-7 или -8 и то с 64-bit версия. Аз заради тези проблеми си смених изцяло компютъра когато започнах да редактирам MPEG-4. Трябва ти минимум 4-ядрен процесор с добра дънна платка, бърза видео карта и поне 6-8 GB RAM.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   14-04-15 16:30

Трябва ти хеликоптер с водно охлаждне... Дай на някой дето е в час 20лв и не се занимавай с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: megan   
Дата:   14-04-15 16:43

Благодаря за отговорите и разбрах,че не за ремонт а за нов процесор и видеокарта. От това което ми пише Aron ми се проясниха нещата и финансово ще се реши проблема...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: MARLOV   
Дата:   14-04-15 20:52

Той компа може да е за ъпгрейд, но щом забива и се рестартира определено е за ремонт или почистване на вентилатори/радиатори. И най тежката програма може да върви твърде бавно , но това не е причина за забиване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: deerstalker   
Дата:   14-04-15 21:05

Ако има личен лекар и е с платени здравни осигуровки идете да го видят.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: jingov   
Дата:   14-04-15 21:40

i3-5-7, win 7-8-8.1 64 bit, RAM за видео поне 16GB 1600MhZ, Nvidia ...,
XP работи мн зле с МПЕГ 4 , сработва термозащитата.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: imitev   
Дата:   14-04-15 21:57


Ако прегрява ще има звуков сигнал и throttling на процесора.

Щом се рестартира без да се оплаква - виж мнението ми по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо ми се изключва компа?
Автор: dimidumi   
Дата:   14-04-15 23:05

Мдаа, напълно възможно е кофти захранване и стабилизация на напреженията. Нормално е на дънните платки да стареят компонентите, както и на всяка друга електроника, като се натовари подобаващо и започва да прави проблеми. Имах едно старо захранване 350w Codegen от сървър, работеше известно време с Core2Quad 8200 и 9800GTX на пълно натоварване, поради липса на друго в момента и машината взе да забива, смених го с 550W и нямам вече проблеми. Интересното е, че го сложих на по-слаба машинка за интернет и печат и си работи без проблеми. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »