Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Черен петък за фотографите
Автор: sakuraki   
Дата:   27-11-14 19:06

Колеги, здравейте! Имате ли представа дали павилион или синтезиса ще пускат разпродажби,че emag нещо не вдъхва доверие, пък и няма голям избор на тела. Другия вариант е нещо отвъд океана да взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sathv   
Дата:   27-11-14 19:18

Emag не вдъхвал доверие? Щото павильона и синтезиса внасят стоките от луната. И понеже са много добри търговци, а не обикновени лапачи утре промоции няма да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: джъмбо   
Дата:   27-11-14 19:18

я да видим... срещу хелуина и цветивълентина вой до небето, че били американска гнъс... ма за утрешният църен петък анатеми за тез търговци дето няма да участвЪт ;))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sakuraki   
Дата:   27-11-14 19:23

Имам вземане-даване с емаг и не искам да поглеждам изобщо там + това както казах нямат голям избор на фотоапарати

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: pmartinov   
Дата:   27-11-14 19:25

Я раздуй похватите на Емаг точно срещу черния петък може да спасиш доста хора от удавяне!

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sakuraki   
Дата:   27-11-14 19:32

Ами от миналия черен петък мога да дам поне 5 примера с проблемна техника, която беше отказано да бъде поправена, защото "не влизало в гаранцията" или "проблема е бил от нас". Купиха си телефон от там на 2рия ден телефона не спираше да се рестартира и да губи обхват, монитор с разбито гнездо, готварска печка, която започна да пуши на 3тата седмица и т.н. Имаше и доволни разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: pmartinov   
Дата:   27-11-14 19:35

Ясно,достатъчно,благодаря !

Явно промоцията е на принципа за да спечелят едни трябва да загубят други...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: PieroBG   
Дата:   27-11-14 19:50

Варианта всички да са доволни е трудно постижим, почти граничи с фикцията за нашите географски ширини. Да не забравяме, че хитър Петър е почти национален герой.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: imitev   
Дата:   27-11-14 19:50


В емаг може да върнеш стоката до 15 дни без да се обясняваш...

Емаг препродават стоки. Те са само лицето...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sakuraki   
Дата:   27-11-14 19:57

Мда разправяй се с тях, че телефона се рестартирал и губи обхват, но според тях нямало проблем, а за печката каква дандания беше, но пак казвам имаше и доволни.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: imitev   
Дата:   27-11-14 20:24


Аз си бях купил някакъв таблет. Не ме изкефи и след седмица го върнах.

Питаха ме защо - не ми харесва. И ми върнаха парите...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-11-14 20:30

Емаг дават странни фактури от Румъния и счетитата отказват да ги признават, а отделно поръчаните стоки от черния петък дойдоха след 2 седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sakuraki   
Дата:   27-11-14 20:31

били са на кеф [smilie18] . Иначе единственото смислено тяло виждам никон д7000, което може да му падне цената малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: juslen   
Дата:   27-11-14 20:59

Aз пък от миналия Черен петък в emag останах много доволен, Xperia Z и Ipad mini взех много тънко и досега си работят отлично. Доставиха ги бързо, може пък да съм извадил късмет [smile] Утре пак ще атакувам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: deerstalker   
Дата:   27-11-14 21:03

Имат интересни предложения, който в момента са с прекалено завишени крайни цени. И при условие, че emag имат доста продадени артикули, който след това са проблемни - се обезсмисля поне за мен ядосването с този търговец. Телефон, който при тях е 700, а във Варна, в магазин е 525 лева. Обектив струващ при тях 700 лева, а при наши търговци е 575 лева. Всичко това говори предостатъчно за emag.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: yakumo   
Дата:   27-11-14 21:07

Идеята на черния петък е да се пазарува, не да се мисли; най-добре да се пазарува без да се мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: Twingo   
Дата:   28-11-14 00:36

Някой спомня ли си миналата година към колко часа пратиха брошурите?

Edit: Намерих я. http://s1.emagst.net/layout/bg/newsletter/2014_11_28_NL_BG_Black_Friday_Products/



Публикацията е редактирана (28-11-14 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: rapesco   
Дата:   28-11-14 08:43

Нищо интересно не ми грабна погледа. Тази година Черния Петък в ЕМАГ е на ниво формалност. Щом към този момент повечето обяви стоят или хората нямат средства или има много неудовлетворени клиенти откъм сервиз.
Миналата година си взех две неща. И двете ги скопосаха децата. Таблета (румънска марка Allview, произведен в Китай) два пъти летя по метър и нещо към пода и един харддиск, на който кабела висеше от секцията и малкото реши да види какво има от другата му страна та пък падна от два метра и си работят безупречно. Ама явно съм имал късмет.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: murrey   
Дата:   28-11-14 09:06

Този петък завърши преди да е започнал... Гледам преобладаващо "Разпродаден"...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: джъмбо   
Дата:   28-11-14 09:10

то е най-лесно да избримчиш 80% отстъпка и веднага с това табела разпродадено... отделни мяташ няколко хилядарки за реклама и по този начин се оказва, че си адски вървежен...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: burningice   
Дата:   28-11-14 09:17

Този път, "черния петък" е по-скоро сив (16%). [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-14 09:48

Черен Петък означава деня в годината на който търговците минават на печалба. Един вид оборота им стига да си покрият разходите и от тук насетне правят пари до нова година.

В тоя смисъл черен Петък за фотографите би трябвало да е подобен ден в който сватбения или моден фотограф си е покрил годишните разходи и почва да печели малко.

А промоции в синтеза и павилиона има достатъчно и в други дни. Нали има дни на феновете на марките и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: tweeg   
Дата:   28-11-14 09:59

Аз не издържах на изкушението 18-140 за 499 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: Нели   
Дата:   28-11-14 10:19

emag не са българска фирма, и затова не са длъжни да спазват българските закони.
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=1&document_id=5597


Нарочно са си избрали домейн .bg за да заблуждават хората, че са българска фирма; служителката на телефона също говори на български, сайтът е изцяло на български, пишат в рекламата си "3 500 000 българи ни посетиха"... всичко това с цел да се подведат хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-11-14 10:30

Уникални са им намаленията на емаг

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1417163286j.JPG


И сега въпросният е намален с цели 56%, и от "РЕДОВНАТА" му цена от 729лв е намален на ултра-космическата от 319лв.
Така реално повечето неща са намалени с по 10-15%...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: Нели   
Дата:   28-11-14 10:32

Книга - Наръчник за отглеждане на кучета - 14,99 лв.

Отваряш http://www.book.store.bg/p107625/narychnik-za-otglezhdane-na-kucheta-sofi-kolins.html и виждаш непромоционална цена 14,90лв

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: allienshadow   
Дата:   28-11-14 11:27

Ай сиктир... В МЕТРО е по-евтино [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: trouble_sl   
Дата:   28-11-14 11:39

То добре ама бях тръгнал да си купувам Д7100 и гледам че е намален от 2300 на 1700. Брее, после влязох в павилиона да речем и там е 1600 от редовна цена 1900. Ами то така в Павилионите и Синтезисите е всеки ден петък :D. Случайно погледнах една мишка че е от 50 на 30 лв, ама тя иначе без промоция из магазините си струва 29. Абе аз не разбирам ама не ме впечатляват. Има и някой стоки които си заслужават. Никонския 18-140 е бил около 500 лева, сякаш е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: Тед   
Дата:   28-11-14 11:48

Същото като Джъмбо.
Като новото е - един поглед днес от ebay blackfriday и BH photovideo.

http://s9.postimg.org/pj75qbbvz/Blackfriday.jpg



Същата картинка и при големите търговци. /не само ЕМАГ/

Но при тях разликата е, че пускат тук-там някое добро намаление - Amazon.co.uk.
Вчера имаха ТВ Сони и Монитор АОК - на добри цени.
Но и те преекспонираха с това 70%офф.

Аз лично си закупих едни слушалки на SoundMagic високия клас на 65% офф /действителен/
Но claime се запълва бързо. Не ми трябваха, но си ги харесах.
Невероятно агресия по майла от Амазон, от иБей засега вяло.

Като цяло тази практика противоречи поне на Закона за защита на конкуренцията - практика на заблуждаваща реклама и подвеждане на крайния клиент.
/ 80% намаление по нашите витрини/. Но в този материален свят...кой ги гледа тези неща.
Емаг сложили ТВ за 1099 лв. /отстъпка 70% от 1920 лв. или нещо подобно/, като на пазара моделът е на цена около 1240 лв. /около/.

Консуматорското общество е това - седи се пред компютъра, нямаш нужда от нещо, но да купиш нещо и ти....
Има и хора, които пък точно определени неща са си запланували и са решили, че точно сега е моментът.

В БГ ще става по същия начин, но много по-интензивно -защото това е тотална реклама - и то успешна.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: Ando   
Дата:   28-11-14 11:51

Динафос също имат намаления днес [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: radi_nrj   
Дата:   28-11-14 12:16

Nikon 5200 със стабилизиран китак 18-55 за 830лева има в емага.
http://www.emag.bg/fotoaparat-dslr-nikon-d5200-24-1mp-cheren-obektiv-18-55-mm-vr-ii-vba350k007-bf14/...




Публикацията е редактирана (28-11-14 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: vAnko0   
Дата:   28-11-14 12:55

trouble_sl D7100 го дават с 18-105, който в павилиона върви на 1949...обаче с 200лв кеш бонус, което си е същата работа [smilie5]

И 50мм е оферта кво.. за 300 лв вместо за 380 [smile]



Публикацията е редактирана (28-11-14 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: джъмбо   
Дата:   28-11-14 13:23

айде по случай петъка продавам ролай 35 (има я обявата в базара) за 199 лв [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: Steliyanstoyanov   
Дата:   28-11-14 13:32

Нямаше как да няма последици.
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: m.djorov   
Дата:   28-11-14 14:40

написа:

> Нямаше как да няма последици.
>

Да, ама решението е :1 от преди 2 дена и 2: от процедура стартирана 05.2014 по повод предишния петък и други техни подвеждащи реклами през това време ;)



Публикацията е редактирана (28-11-14 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: trouble_sl   
Дата:   28-11-14 15:18

А да верно е така Ванко, обаче все едно...не можах да се зарибя :).

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: penco   
Дата:   28-11-14 15:24

От преди няколко минути:


http://www.vesti.bg/pari/biznes/emag-shte-obzhalva-globata-ot-ktb-6028211




Публикацията е редактирана (28-11-14 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: vga   
Дата:   28-11-14 15:30

Побърка се журналята с това КТБ обаче... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: rapesco   
Дата:   28-11-14 15:56

Отварям линка към вестник Вести и хоп какво да видя: банер на Бляк Фрайдей на ЕМАГ, снимка на същото и статията пак за същото.
3в1 дет се вика - демек тройна реклама. И после ми говорете за независим печат и медии.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: dimidumi   
Дата:   28-11-14 18:17

Реалното намаление беше 10-20 %, не повече, но имаше някои неща , които си заслужаваха, HDD, CPU, памети, дънна платка Асус и др....който купил, купил...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: asahi   
Дата:   28-11-14 18:27

Вие да не очаквате чудеса? Откъде Емаг ще събере пари, че да ви формира далаверата? Ами пак от вас. Има стоки с голям марж в продажбата, има с по-малък. Разместват картинките и цифрите, подгряват публиката и в 5:30 всеки цъка на сайта им.

Аз подходих по друг начин: Харесах си продукт, проверих как е по света (по-евтино беше), изчаках да влезе в промоцията и да е изгодна. Е ми не влезе. Няма да го купя от е-маг. Ама и няма да страдам, че... нещо си.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: pmartinov   
Дата:   28-11-14 19:10

Черен петък за Емаг...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: dfxos   
Дата:   28-11-14 19:32

Оферта си беше айфоня 5S 16gb взех го за 700лв, при варираща пазарна цена 950-1190лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sakuraki   
Дата:   28-11-14 19:44

Гледах, гледах и нищо не видях с фрапиращо намаление, поне не като в Америка-та. Познати си взеха 50инчов ТВ LG за 199 долара [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: imitev   
Дата:   28-11-14 19:57


Дам, ама няма тунер... И други работи няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   28-11-14 20:16

Asahi [smilie24]
Харесах си продукт, проверих как е по света
Няма да го купя от е-маг. Ама и няма да страдам, че... нещо си.


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: jingov   
Дата:   28-11-14 23:28

Като Асахи и ЧичоЖоро.
Снощи наснимах екрана с някои артикули на Е-маг и бг сайтове. Днес отново установявам, че по нашенско може да намериш същите неща още по на сметка ! Едно от нещата бе ССД 240гиги , с разлика от 10-15 лв с промо цената в БГ и Емаг, отново в полза на БГ маговете. Интересното е , че на третата минута беше разпродадено. [smilie3]
Та едва ли ще си взема нещо от там скоро.


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: dimidumi   
Дата:   28-11-14 23:41

Къде успя да го намериш по-евтино от 139 лв. KINGSTON SSD SV300S37A 240GB, дай линк, за цената си не е зле. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: prozium   
Дата:   29-11-14 01:08

Само в емаг ли е имало черен петък ?
Аз успях да си взема kingston 64gb usb3 за 23eu, намалено от 60 :) Бандана намалена от 30 на 15 и слушалки зенхайзер моментум намалени от 233 на 163. Тези неща така или иначе ги исках, благодарение на черния петък съм си спестил 100тина евра :)
За фото неща обаче наистина не видях никъде да има добри оферти.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: peter73   
Дата:   29-11-14 08:22

Този Kingston 64gb го имаше в Emag за 29 лв.

А Momentum-a (малкият) беше 99 UKP в английския амазон. Аз също си го мислех за слушане навън, ама не ми се вътреше съвсем без да съм го чувал. За вкъщи имам HD650 - случайно да знаете как се сравняват с Momentum?



Публикацията е редактирана (29-11-14 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: stefancho   
Дата:   29-11-14 08:29

Абе и 18-140 VR за 499 лв. си беше оферта - на цената на 18-105 VR в нашите магазини...



Публикацията е редактирана (29-11-14 08:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: a26   
Дата:   29-11-14 11:04

Из нета се върти, че това е най-зверското намаление :-) http://www.bhphotovideo.com/c/product/1059915-REG/hasselblad_1105026_hasselblad_stellar.html

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: uri64   
Дата:   29-11-14 13:41

зверско е, спор няма...дали си заслужава вече е друг въпрос -всеки сам си преценява...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: marves   
Дата:   29-11-14 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sathv   
Дата:   29-11-14 14:32

Ти остави лепенката. Знаеш ли, че кожения ремък за врата се произвежда от таша*ите на разгонен скандинавски лос и е пълна с феромони. И без това мадамите са луднали по Хаси, а сега приближат ли се и веднага разтварят краката. Пък Вие с големите черни кютуци се питате що не ви връзват вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: don_kolev   
Дата:   29-11-14 20:07

Интересни намаление на SONY e mount - А6000; 10-18; 50,1,8. в B&H...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: prozium   
Дата:   29-11-14 21:20

@peter73 , аз взех over the ear momentum и те сравнени с хд650 може би са доста по-зле като звук, но пък хд650 са аудиофилски, тези са за носене навсякъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: sathv   
Дата:   29-11-14 22:38

E кое му е аудиофилското на хд650? Опитват се да копират Grado. Чуй най- евтините модели от Grado labs и хд650 ще ги строшиш в земята. Когато се говори за качествени слушалки има само едни - Grado.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: prozium   
Дата:   30-11-14 01:01

Ами като клас мисля се водят аудиофилски, докато моментум са си за носене насам натам :) Аз даже смятам да карам сноуборд с тях, та затова виждам разлика в класовете и условно ги наричам аудиофилски. Не ги разбирам много слушалките :)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: DeDomus   
Дата:   30-11-14 07:00

Докато мрънкалата се намрънкат, други си напазаруваха на сметка...
Емаг бил такъв, пък бил онакъв, а гроздето- кисело. [smilie5]
Ще ми се и другите онлайн търговци да бяха толкова "нелоялни" с намаленията, и толкова "некоректни" с обслужването.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   30-11-14 12:04

В България думите "Черен Петък" са много мръсни. Намалението с 5-10 % са направо смешни относно някой магазина за фото техника. Не бе дори сив Четвъртък, но се доближаваше до 2% сив Понеделник в CMYK. написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: peter73   
Дата:   30-11-14 14:49

Автор: prozium
Дата: 30-11-14 01:01
Не ги разбирам много слушалките :)


Хич да не ти пука - в сравнение с отчаяния Градо фенбой преди теб си професор :-)))) Добре, че сме във ФОТОфорум, че иначе щеше да има голямо гъбаркане с изхвърлянето му.



Публикацията е редактирана (30-11-14 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: goldstar   
Дата:   30-11-14 17:27

Впрочем и аз от Емаг си купих самсунг с3 от миналогодишния черен петък и до ден днешен работи без проблеми[smitten] И наистина беше под пазарната цена доста тънко[thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: tweeg   
Дата:   05-12-14 17:08

Обективчето (18-140) пристигна днеска.
Гаранцията е 2 години към еМАГ.
Според лепенките на кутията вносителя е www.skin.ro (туй ще да е румънския Профайлд) и си има и негова гаранционна карта за 2 години - непопълнена както и европейската гаранция.

P.S. доставката е с право на преглед на продукта преди заплащане.



Публикацията е редактирана (05-12-14 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: marves   
Дата:   05-12-14 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: lamerko   
Дата:   05-12-14 17:27

Е що ве - аз се възползвах от "черния петък", ама от Синтезиса. Е, вярно, че беше просто съвпадение, но си взех Canon 6D za 2500 лв. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: pmartinov   
Дата:   06-12-14 07:07

Черният петък на КЗК


Отговори на това съобщение
 Re: Черен петък за фотографите
Автор: terminator   
Дата:   07-12-14 13:51

Че какво му е на черния петък, пък бил той при румънците или другаде. Ето пример - на 28.11.2014 (пак беше черен пеетък) си купих точно от емаг телефон Xiaomi Redmi Note за 349лв. (намален от 449). Навсякъде другаде в Бг конкретно този модел е около 370-420лв. и то без никаква гаранция. Можех да си го купя и аз директно от Китай, за 280лв., пак без никаква гаранция и щях да го чакам поне 20-25дни да дойде. А тук днес (28.11.) поръчвам, на 01.12. получавам, даже и с гаранция 24мес. (сега колко е използваема - ако се наложи да я ползвам - ще разбера). дори имах право в седемдневен срок да го върна ако видя дефект или не ми хареса. При покупка от другаде едва ли ще имам тези възможности.
Та така де, във общата маса на стоки има и изгодни попадения, просто човек трябва да провери преди това кое къде колко ще му излезе и тогава да пазарува.
А и никъде не се тръби, че точно емаг предлагат голям асортимент фотографска техника, че и да чакаме стоки на далвера от там. Просто имат определени марки/модели за разнообразие и толкова.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »