Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:20

ама това е противозаконно, как може така
ти в цивилизована държава ли живееш или какво

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: realnoncho   
Дата:   25-05-14 14:27

Тука 2-3 се изказаха, че бият ако някой ги снима. Това е доста по-сериозна заплаха, отколкото че някой бил препсувал/обидил във форума, за което имаше дискусия тези дни.

Аз като чуя такива изказвания ми изскача тъмен образ тип Гошо Тъпото, гледащ лошо и готов веднага да изсумти "Ти кво снимаш уе ей...".

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:29

еми това се опитвам да кажа и аз
кьопава държава, кьопави хора, кьопави закони и т.н.
затова казвам, че си разчитам на моето възпитание и морал и правя нещата, както сметна за добре; съобразявам се само със законите, които смятам за правилни

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-14 14:38

.....и един мармот бели банани и ги дава на една котка....


снимайте си спокойно навсякъде, освен където има изрични забрани.

А в конституцията и няколко договорчета дето сме подписали и ратифицирали пише че може. Фалкон и другите да се задълбочат малко над четенето.



Публикацията е редактирана (25-05-14 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:44

еми да, преди да се снима се пита културно може ли.
ако пък съм снимал без да питам и някой ме помоли да не го снимам - ОК, трием веднага... ако пък на някое място ми забранят най-малкото ще попитам защо

когато са културни хората, законите са само формалност

мир и разбирателство да има https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/sweetheart.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   25-05-14 14:46

Поредна безсмислена дискусия - макар и без статив, снимам си колкото си искам - матриял за изложба имам вече. Ако на някой не му харесва да е в кадрото - ми да не вози в метро [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 15:00

Аз пък бих се изкефил много, че съм попаднал в кадър, че и съм бил обекта даже.
Не бих преследвал за бенефити или искал да се затрие матеряла от картата памет(лента).
Приемам, че излезна ли на публично място, мога да бъда заснеман, това си е нещо напълно нормално за мен.
Хора разни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: imitev   
Дата:   25-05-14 15:06


Много важно че са ме снимали...

Все едно някой се интересува от мен [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 15:07

Би било много по-просто, вместо разрешения от управителя на мястото(зграда, мол, метро, гара.....) снимащите само да се регистрират при охраната.
На тази и тази дата, от толкова до толкова часа, лицето КНД с лична карат номер......, е снимал в .......

Но, закона си е закон, щом е приет, длъжни сме да се съобразяваме с него.
Макр в моменти, когато се заобикаля закона, може да излезне някоя прекрасна снимка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 16:15

Ама няма нужда изобщо с бой, докато не се изтрие снимката аз например просто ще държа апарата[smilie18]
Успех на всеки, който мисли, че в съда може да ме осъди, затова, че не съм го пуснал да си тръгне с неразрешена от мен моя снимка във фотоапарата, извън изключенията в ЗАПСП[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: ElBandido   
Дата:   25-05-14 16:20

falcon
Дата: 25-05-14 16:15

гледай само някой път някой дето те е снимал да не ти вземе и твоя апарат да те снима и с него ама след кат те е оредбил от бой хахахаха и да не ти го върне след това, хич няма да иска даже да се занимава с теб в съдилище аххахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 16:25

Ба що бой съм хвърлял и самият съм изял и що кости са ми чупени, нема страшно, нема ми е за пръв път, докато дишам с фотото тръгваш само в мечтите си[smilie18] [smilie18]

И не защото нещо ще ми накриви някаква моя снимка някъде, това точно ми е през..но наглостта и несъобразяването с някакви мои права, ела ми душо [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-05-14 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: chipsy   
Дата:   25-05-14 16:30

Фалкон, много филми гледаш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 16:33

Ахам от първо лице[smilie3]

Както и да е, стига лирични отклонения. Ако някой успее да намери някъде в себе си спирачки и да прилага простия приинцип- не прави на хората това, което не искаш и на теб да ти правят,живота би бил доста по-хубав и нама да губим време за елементарни неща, които всеки представител на хомосапиенс надминал 17-18г би следвало да е разбрал[smilie3]



Публикацията е редактирана (25-05-14 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 17:04

pif

когато цитираш, поясняваш последствията вседствие нарушаване на някакви обществени норми, ако обичаш не ме спрягай като нарушител. Би било добре да се разграничиш чисто физически, където и да се намираш. Писанията ти са като лична нападка(това ми лази по нервната система) Хубаво е да не принизяваш всеки срещнат до нивото на обикновен престъпник.

Настоявам да ми се извиниш![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   25-05-14 17:55

Маймуна,
това, че се засягаш си е лично твой проблем. Това, че нещо ти ходи по нервите предполагам е проблем на твоите нерви. Чисто приятелски бих те посъветвал да пиеш успокоителни.
Що се отнася до "принизяването до ниво на престъпник" явно откриваш себе си в коментарите ми и ги приемаш агресивно лично спрямо теб. Това, че съм визирал твоя милост е на база извършени и обяснени от теб деяния а не на база твоята личност.
Много преди наредбата на МС от 2009 е абсолютно забранено снимането в метрото. Виждал съм арестувани хора с конфискувана техника.
От друга страна разрешения се дават лесно. Дават се както на фотографи така и на организатори на събития. Примерно аз правя томбола в метрото и получавам групово разрешение от 3 до 5 часа всички които са с мен да снимат на територията на меростанция номер Х.
Преди 10-ина години работех в една фирма в партньорски отношения с метрополитен и ми бяха дали документ който ми дава право да снимам на цялата територия както и достъп до служебните помещения. Много хора гризнаха дървото снимайки без разрешение.
Метрото освен важен инфраструктурен обект е и противоатомно скривалище. Точно по този параграф е забранено снимането там. Ако някой само подшушне на полицая - един го чух да казва, че ще взриви метрото и сега го гледам, че снима перона - жална ти майка. Върви докавай, че няма да взривиш метрото и че клеветника си измисля.
Затова ако толко ти се снима:
Молба до г-н Братоев, началник на метрополитен еад
г-н Братоев моля да ми разрешите на дата х.у в периода от а до в часа да снимам на метростанция номер Х. Целта на снимките е потговяне на моя лична фотоизложба. Или целта на снимките е еди си каква.
С уважение, имена, телефон и подпис
може да ти го разпишат веднага а може на следващия ден ако са си тръгнали. Обикновенно не отказват освен ако в съответния ден на съответното място няма причина за отказ.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 18:14

преди 20 години ме беа снимали по цици, с първия ми мъж(едричък къмто 130 оки тогава), кучето и малко челяд на плажа. беа качнали снимката на челната страница на 168 часа с огромно, тлъсто черно заглавие "МУТРИТЕ ПРЕВЗЕХА ЧЕРНОМОРИЕТО"

като за средата на 90-те имаше голям тираж, а аз НИЩО не можах да направя, за да им пикая в мозъка.
...не че не опитах [smilie18] [smilie18] [smilie18]
оттогава мисля, че съм толкова претръпнала, че някой ще требе да прояви сериозно въображение, за да ме ядоса, щото ме бил снимал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 18:25

pif
не се заягай, но не съм продавал снимките, а ги ползвам лично дето се казва. И по пътя на логиката, нямаш основание да ми изтъкваш, какви биха били последствията за мен. еверявам, те нямам никакви връзки нито в полицията нито по етажите на политическата класа.
Оправям се сам[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Sentel   
Дата:   25-05-14 20:01

Типично за български форум - тука всички се бабаити, побойници, чупят карти, апарати, глави...
Значи ако фотографа, обаче, ви напляска, ще си тръгнете с подвита опашка, без да сте изтрили снимката, така ли?
Иначе като си излязъл на улицата може да те снима всеки. На всяка крачка има камери за наблюдение и никой не ви пита дали може да ви снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 20:49

Ясно е че всеки чете каквото му харесва, ама все пак някои неща бяха пределно ясно и с хумор[smilie3]

За въпроса за камерите по улиците, има се регламенти за това, точно както е регламинтарно и снимането от фотографи, били те любители, професионалисти или както и да се категорзират, но никой не му се чете другата тема със стотици постове по този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Lycan   
Дата:   25-05-14 22:27

Флаконе имаш ли поне един случай да си изтрил нечии кадри? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: valen_tin   
Дата:   25-05-14 22:46

То пък голямата работа ако ги изтрие пред теб снимките. След това сменя картата и възстановява всичките снимки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »