Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Снимки в метрото!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   24-05-14 19:24

Здравейте, как правите снимки в метрото без да ви забележат?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 19:25

Не правим, четем Конституцията[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: xFireSoul   
Дата:   24-05-14 19:39

Много пъти се каня да снимам на Сердика 2.. И си мисля че ако щракнеш ей така на бързо, никой няма да ти каже нещо? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: peter_m   
Дата:   24-05-14 19:44

Ако щракнеш набързо с телефона ... ама ако щракнеш набързо с дслр-а, със статива ... долу на линиите ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 19:44

Не е въпраса дали някой ще ти каже, може и да бръкнеш и под полата на някоя девойка в метрото и никой друг или тя да не разбере, но дали трябва да навлизаш в личното пространство и в каква степен си зависи от конкретния индивид. Не че от двете действия би се свършил света[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   24-05-14 19:48

Ми, зависи от индивида. Примерно, ако Бойко Борисов открива нова станция на метрото, ще се изсипят една тумба фотографи да снимат, пък да ви кажа и те са чели конституцията [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 19:51

Неее обектът индивид, имах предвид индивида с действието[smilie18]

Имаше дълга тема по този въпрос във връзка с готвените промени в НК преди месеци, хубаво е да се прочете[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   24-05-14 19:57

В страната на диктатора Путин , фотографите са се преборили с нелегалните забрани на разни началници на метрото и жп гарите и снимат свободно
Дори Медведев ги призова наскоро да съдят всеки който им забранява да снимат ма обществено място като гари , магазини , летища

Ние тук снимаме тайно и се оглеждаме да не ни види някой охранител


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 20:02

А в древните времена хората са се били преборили за правото да си вземеш жена, като я халосаш с нещо тежко по главата, а днес се съобразяваме с разни глупости...ееех свободни времена[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: El_Fuego   
Дата:   24-05-14 20:25

Снимки в метрото не правим, щото не ни е интересно.
И Конституцията няма нищо общо с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: io_bs   
Дата:   24-05-14 22:41

Аз съм правил снимки на Сердика 2 и с телефон, и с DSLR без проблеми засега. Естествено, не съм се бавил много - отделям до 10-на секунди, колкото за 2-3 снимки и продължавам [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 22:47

Често минавам през тази спирка, глей да не се засечем как ме снимаш, че ще има да се прегръщаме дълго[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-05-14 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   24-05-14 23:28

Отиваш в сградата на метрополитен която е над западния вход на 7-ма метростанция (Сердика) и пускаш молба. Описваш причината за снимки, дата и час и те ти дават разрешение.
Иначе по закон е забранено защото се води стратигически военен обект и т.н.
Метрото е противоядрен бункер и е направено да издържи пряко попадение на някакви си бомби. 10 метра земна маса и 1.20 железобетон. Тунелите имат огромни метални врати с които се затварят за да оцелеят тея вътре.
Не е просто транспортно съоражение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   24-05-14 23:36

Ма той може да вземе разрешително от Метрополитен за снимки на съоръженията, а за хората, е като си в метрото, Метрополитен не държи правата над личността ти, нито това отменя конституционните права на всички граждани там. Не мога да разбера какво е това упорство, и аз имам възможности да погазя правата на хора във доста аспекти, ама как така мога да си слагам спирачки, пък други не могат и все гледат да изкрънкат..чудна работа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Lycan   
Дата:   25-05-14 04:31

Мóре! Гáзи, що да се стискаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 07:36

Бе, вижте к`во.
Мене дори да ме подведът под съдебна отговорност, пак ще ме оправдаят. Най-малко три причини се въртят в съзнанието ми[smilie5]
Влязох в станция СУ разпънах триножника като пич и ги почнах.
Някой от хората дойдоха при мен и гласно възразиха да не ги публикувам никъде. След като показах омазаните фигури на дисплея, поради ниската използвана скорост на затвора. Всичко беше наред.
Несмятам за воено стратегичски обекти пейките на които се изчакват мотрисите и плочкити върху които минават пълчища хора на ден.
Ша ма извинява, Джиисън Бард, дето частично ме познава и в този момент пресичайки житейските си пътища, ме попита за разрешение от метрополитен. Мче, щи каже следното(помниш как те отпратих, нали)
Мене ми дава разрешително, доло подписаният(сиреч, дедовия)


http://4coolpics.com/pics/0688/098510688702.jpg



http://4coolpics.com/pics/0689/098510689485.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: djfroggy   
Дата:   25-05-14 08:18

Браво! И аз смятам, че трябва да се преборим с всякакви забрани и ограничения, що се касае до снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 08:39

Чуден пример давате, няма що[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: valen_tin   
Дата:   25-05-14 08:48

Че метрото е стратегически обект е ясно. Но кой е нормативният акт, който забранява снимането на стратегически обекти? Ще ви подскажа, няма такъв.

А за снимането на хората е дъвкано много пъти и няма общо с конституцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 08:50

А, щом казваш няма. Важното е човек да си вярва нали, нищо друго няма знначение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 08:56

falcon
не го приемай лично[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 09:00

Изобщо не го приемам лично, ако беше лично, просто бих го пуснал да мине от едното ухо през другото. Но като става въпрос за принципи е по-сложно. Сега ще трябва да изгледам една тема, в която се търсят начини да се заобикалят законите и сигурно после същите хора ще запълнят друга тема, в която ще плюят политиците, че правели същото. Нещо ми се драйфа, като гледам такива неща, безкрайно уморително и отчайващо е.



Публикацията е редактирана (25-05-14 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 09:06

Ми те, властоИмащите умора нямат, особено службо-гонците.
Баща ми, Бог да го прости ми показа, как да се отнасям с Фуражките, а бях още невръстно дете едва 8 годишен. А той прост обущар[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 09:44

в метрото не мога да снимам, в музея не мога да снимам, в зоопарка не мога да снимам, на язовира не мога да снимам

ай сиктир

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

шси праим кот си искам
дедовия, левото мъдо у десния крачол и тей...
анархия!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: satansho   
Дата:   25-05-14 09:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: realnoncho   
Дата:   25-05-14 10:09

falcon,
И дивите животни не искат да ги снимаш, иначе щеше с 50-ка от упор и без камуфлажи [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 10:25

за това се съобразям само със законите, които лично смятам, че са правилни и смислени

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 10:42

Сега, внимавайте, какво говорите тука, че ще направят закон да не можеш да си го преместиш в другия крачол.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   25-05-14 11:46

Маймуна, снимай ме мене в метрото и ти гарантирам поне 24 часа престой на едно място + поне 500 лева глоба ако ти е първо нарушение. Ако веднъж са те хващали за същото отиваш на няколко годинки условна. Единственната причина да го правиш безпрепятственно е, че на дежурния полицай не му се пишат 10 листа рапорти. Но така е докато някой не е разсмърди. Ще си повисиш на перона с белезници докато дойдат от съответното РПУ да те вземат а ти върви после се обяснявай как не си знаел законите.

Що се отнася до снимки на обшественно място - всеки може да ме снима колкото си иска и където си иска. Стига да не публикува снимките и не ги използва с комерсиална цел. Това, че някой ме е снимал и си ме гледа у тях си е лично негово право. Е, ако ми завре обектив в лицето от 2 метра и аз може да му завра юмрук, но щом не нарушава някакви минимални разстояния да си снима.

За зологическата градина не съм чул забрана да се снима. Там май не трябваше да храниш животните. Правила има и те трябва да се спазват. Ако искаш промяна - група хора, входират се в народното събрание, промяна на закона и готово.
Това дето - тоя закон не ми харесва и няма да го спазвам го прилагат тарикатите докато не спре да им се разминава. Ще минеш 10 пъти на червено и на 11-ия или ще утрепят тебе или ти ще утрепиш някой. После пак не спазвай закона за червеното на светофара щото не те кефел.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 12:04

ааа, има и табелка анти-фото!

ама защо е тва - хич не знам [smilie18]

ся...да се плющят животните със светкавици - ясно - не бива, ма инак?
то и в метрото не нам що толкоз се газирате?
или по улицата...ако некой иска да натвори безобразие - винаги ще успее(да заснеме стратег. обект примерно). само губи уличната/метро фотографията :)
гената и титоренко от руснаците мое направо в затворя да одят, баси [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 12:07

Брех тази закони бре, бре, бре.....
А какво става с улияната фотография тогава???
Значи, ако човек с фотоапарат ме снима на улицата, как седя в странична уличка, пуша цигара, замислил съм се и се рея с поглед в пространството, после принтира снимката и е включи в изложба, а аз по случайност отида в галерията и видя тази снимка на стената, какво трябва да направя?
Да го съдя и да го вкарам в затвор?

Просто питам не се заяждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 12:44

то и аз така, ма нЕщем да ми цитират закони, щото не ме кефи да изчета една сюрия глупости, оправдаващи една идиотия.
е, верно, че аконещата отидат на "10 рейса японски туристи превземат женския пазар", некак пак не е добре...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-05-14 12:52

Момчета и момичета, на обществени места си снимайте спокойно, като разбира се уважавате желанието на хората в кадър и в последствие не злоупотребявате с тях. Зарежете всякакви глупости за конституции, наказателни кодекси, дела и подобни щуротии. Който няма достатъчно акъл - да намери начин и да води такива ако желае. Тоя въпрос се повдига на всеки 1-2 месеца във форума - излишно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 12:52

Пиф, не става въпрос за тарикатлък и за минаване на метър...
НЕ става и въпрос за минаване на червено и подобни нарушения...
Говоря за малоумните закони да не се снима на гореизброените от мен места (а и за някои други закони, за някоя друга тема)

Конкретно с две думи искам да кажа, че никой не може да ме спре да снимам в метрото/музея/където и да било като цяло, стига аз да имам желание да снимам на тези места

и не ми харесва тонът ти, щото ще те снимам и нито ще лежа след това където и да било, нито глоби ще плащам

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 12:58

allyx, никъф шанс нямаме, братче...
аз си гласувам, ма не го бъркам тва с имането на шанс :))))
институционализирането на глупостите нема нищо общо с мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: kvakioh   
Дата:   25-05-14 13:03

Преди година и нещо видях една мома със статив и камера да щрака, каза ми,че е получила разрешение специално от управата на метрото.
Не знам как се получава такова разрешение, но явно може.



Публикацията е редактирана (25-05-14 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   25-05-14 13:22

На мен по ми е интересно какъв е този закон или наредба която забранява снимането на обществено място / метрото / и с какво право управата го отменя и определя кой може да снима и кой не


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: peter_m   
Дата:   25-05-14 13:27

Постановление 181 на МС от 2009 година

"Следните обекти не принадлежат към обществени места: спортни зали/стадиони, музеи, гари в т.ч. станции на метро, училища, университети, болници, магазини, зоологически магазини - това означава, че ако по време на заснемането се намирате в този обект, имате нужда от писменото разрешение на собственика (Property Release)."

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: xFireSoul   
Дата:   25-05-14 13:44

Някой може ли да даде частите от закона къде нямаме право и къде имаме да снимаме..? Или всички закони свързани с фотографии.. Аз намерих само 1.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 13:50

allyx , аз от много години не живея в територията България и снимам из паркове и градинки без проблеми, със или без статив.

И да, ако снимаш в галерия, църква....., със светкавица много е вероятно да те изхвърлят.
А ако човека в горепосоченият случай е имал малко акъл в главата, е щял да му скъса гъза на едричкия за нанесени телесни и матерялни повреди.
Е ако е имал акъл, нямало е да се стигне и до този случай.

Тука една година бяха пуснали в църквата да се влиза и да се снима, но хората използваха светкавици дори и след, като ги предопреждаваха и викаха из църквата с пълно гърло (NO FLASH PLEASE).
Включително снимаха пред картина на Караваджо със светкавици, но никой не посмя да изхвърли никой, предупраждаваха ги само.
Сега църквата е затворена за хора с фотоапарати.



Публикацията е редактирана (25-05-14 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 14:02

allyx , и аз попитах за определен случай.
Как ти би реагирал в такъв случай?

Значи, ако човек с фотоапарат ме снима на улицата, как седя в странична уличка, пуша цигара, замислил съм се и се рея с поглед в пространството, после принтира снимката и е включи в изложба, а аз по случайност отида в галерията и видя тази снимка на стената, какво трябва да направя?
Да го съдя и да го вкарам в затвор?



Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Bumerang   
Дата:   25-05-14 14:04

Преди година в една голяма фабрика в Истанбул -питам собствениак :"Мога ли да снимам"?Той вика снимай всичко ако щеш табелките на машините.После в вички джамии метта транваи абе където си поискаш .тук -четем конституцията.Бесмислено .С нови технологии мога да снимам жената на Плевнелиев в банята[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   25-05-14 14:13

В това постановление 181 от 2009 не пише че тези обекти са забранени за снимане
А текста по долу който си цитирал от другия фотографски форум за мен си е лично тълкувание на автора


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:16

а значи, ако те снима някой ще го биеш (което е противозаконно), иначе аман от тарикатчета и тяхните жалки възгледи за нещата от живота...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:20

ама това е противозаконно, как може така
ти в цивилизована държава ли живееш или какво

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: realnoncho   
Дата:   25-05-14 14:27

Тука 2-3 се изказаха, че бият ако някой ги снима. Това е доста по-сериозна заплаха, отколкото че някой бил препсувал/обидил във форума, за което имаше дискусия тези дни.

Аз като чуя такива изказвания ми изскача тъмен образ тип Гошо Тъпото, гледащ лошо и готов веднага да изсумти "Ти кво снимаш уе ей...".

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:29

еми това се опитвам да кажа и аз
кьопава държава, кьопави хора, кьопави закони и т.н.
затова казвам, че си разчитам на моето възпитание и морал и правя нещата, както сметна за добре; съобразявам се само със законите, които смятам за правилни

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   25-05-14 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-14 14:38

.....и един мармот бели банани и ги дава на една котка....


снимайте си спокойно навсякъде, освен където има изрични забрани.

А в конституцията и няколко договорчета дето сме подписали и ратифицирали пише че може. Фалкон и другите да се задълбочат малко над четенето.



Публикацията е редактирана (25-05-14 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: the_psycho   
Дата:   25-05-14 14:44

еми да, преди да се снима се пита културно може ли.
ако пък съм снимал без да питам и някой ме помоли да не го снимам - ОК, трием веднага... ако пък на някое място ми забранят най-малкото ще попитам защо

когато са културни хората, законите са само формалност

мир и разбирателство да има https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/sweetheart.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   25-05-14 14:46

Поредна безсмислена дискусия - макар и без статив, снимам си колкото си искам - матриял за изложба имам вече. Ако на някой не му харесва да е в кадрото - ми да не вози в метро [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 15:00

Аз пък бих се изкефил много, че съм попаднал в кадър, че и съм бил обекта даже.
Не бих преследвал за бенефити или искал да се затрие матеряла от картата памет(лента).
Приемам, че излезна ли на публично място, мога да бъда заснеман, това си е нещо напълно нормално за мен.
Хора разни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: imitev   
Дата:   25-05-14 15:06


Много важно че са ме снимали...

Все едно някой се интересува от мен [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Cyclon   
Дата:   25-05-14 15:07

Би било много по-просто, вместо разрешения от управителя на мястото(зграда, мол, метро, гара.....) снимащите само да се регистрират при охраната.
На тази и тази дата, от толкова до толкова часа, лицето КНД с лична карат номер......, е снимал в .......

Но, закона си е закон, щом е приет, длъжни сме да се съобразяваме с него.
Макр в моменти, когато се заобикаля закона, може да излезне някоя прекрасна снимка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 16:15

Ама няма нужда изобщо с бой, докато не се изтрие снимката аз например просто ще държа апарата[smilie18]
Успех на всеки, който мисли, че в съда може да ме осъди, затова, че не съм го пуснал да си тръгне с неразрешена от мен моя снимка във фотоапарата, извън изключенията в ЗАПСП[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: ElBandido   
Дата:   25-05-14 16:20

falcon
Дата: 25-05-14 16:15

гледай само някой път някой дето те е снимал да не ти вземе и твоя апарат да те снима и с него ама след кат те е оредбил от бой хахахаха и да не ти го върне след това, хич няма да иска даже да се занимава с теб в съдилище аххахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 16:25

Ба що бой съм хвърлял и самият съм изял и що кости са ми чупени, нема страшно, нема ми е за пръв път, докато дишам с фотото тръгваш само в мечтите си[smilie18] [smilie18]

И не защото нещо ще ми накриви някаква моя снимка някъде, това точно ми е през..но наглостта и несъобразяването с някакви мои права, ела ми душо [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-05-14 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: chipsy   
Дата:   25-05-14 16:30

Фалкон, много филми гледаш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 16:33

Ахам от първо лице[smilie3]

Както и да е, стига лирични отклонения. Ако някой успее да намери някъде в себе си спирачки и да прилага простия приинцип- не прави на хората това, което не искаш и на теб да ти правят,живота би бил доста по-хубав и нама да губим време за елементарни неща, които всеки представител на хомосапиенс надминал 17-18г би следвало да е разбрал[smilie3]



Публикацията е редактирана (25-05-14 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 17:04

pif

когато цитираш, поясняваш последствията вседствие нарушаване на някакви обществени норми, ако обичаш не ме спрягай като нарушител. Би било добре да се разграничиш чисто физически, където и да се намираш. Писанията ти са като лична нападка(това ми лази по нервната система) Хубаво е да не принизяваш всеки срещнат до нивото на обикновен престъпник.

Настоявам да ми се извиниш![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   25-05-14 17:55

Маймуна,
това, че се засягаш си е лично твой проблем. Това, че нещо ти ходи по нервите предполагам е проблем на твоите нерви. Чисто приятелски бих те посъветвал да пиеш успокоителни.
Що се отнася до "принизяването до ниво на престъпник" явно откриваш себе си в коментарите ми и ги приемаш агресивно лично спрямо теб. Това, че съм визирал твоя милост е на база извършени и обяснени от теб деяния а не на база твоята личност.
Много преди наредбата на МС от 2009 е абсолютно забранено снимането в метрото. Виждал съм арестувани хора с конфискувана техника.
От друга страна разрешения се дават лесно. Дават се както на фотографи така и на организатори на събития. Примерно аз правя томбола в метрото и получавам групово разрешение от 3 до 5 часа всички които са с мен да снимат на територията на меростанция номер Х.
Преди 10-ина години работех в една фирма в партньорски отношения с метрополитен и ми бяха дали документ който ми дава право да снимам на цялата територия както и достъп до служебните помещения. Много хора гризнаха дървото снимайки без разрешение.
Метрото освен важен инфраструктурен обект е и противоатомно скривалище. Точно по този параграф е забранено снимането там. Ако някой само подшушне на полицая - един го чух да казва, че ще взриви метрото и сега го гледам, че снима перона - жална ти майка. Върви докавай, че няма да взривиш метрото и че клеветника си измисля.
Затова ако толко ти се снима:
Молба до г-н Братоев, началник на метрополитен еад
г-н Братоев моля да ми разрешите на дата х.у в периода от а до в часа да снимам на метростанция номер Х. Целта на снимките е потговяне на моя лична фотоизложба. Или целта на снимките е еди си каква.
С уважение, имена, телефон и подпис
може да ти го разпишат веднага а може на следващия ден ако са си тръгнали. Обикновенно не отказват освен ако в съответния ден на съответното място няма причина за отказ.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: мара   
Дата:   25-05-14 18:14

преди 20 години ме беа снимали по цици, с първия ми мъж(едричък къмто 130 оки тогава), кучето и малко челяд на плажа. беа качнали снимката на челната страница на 168 часа с огромно, тлъсто черно заглавие "МУТРИТЕ ПРЕВЗЕХА ЧЕРНОМОРИЕТО"

като за средата на 90-те имаше голям тираж, а аз НИЩО не можах да направя, за да им пикая в мозъка.
...не че не опитах [smilie18] [smilie18] [smilie18]
оттогава мисля, че съм толкова претръпнала, че някой ще требе да прояви сериозно въображение, за да ме ядоса, щото ме бил снимал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-14 18:25

pif
не се заягай, но не съм продавал снимките, а ги ползвам лично дето се казва. И по пътя на логиката, нямаш основание да ми изтъкваш, какви биха били последствията за мен. еверявам, те нямам никакви връзки нито в полицията нито по етажите на политическата класа.
Оправям се сам[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Sentel   
Дата:   25-05-14 20:01

Типично за български форум - тука всички се бабаити, побойници, чупят карти, апарати, глави...
Значи ако фотографа, обаче, ви напляска, ще си тръгнете с подвита опашка, без да сте изтрили снимката, така ли?
Иначе като си излязъл на улицата може да те снима всеки. На всяка крачка има камери за наблюдение и никой не ви пита дали може да ви снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 20:49

Ясно е че всеки чете каквото му харесва, ама все пак някои неща бяха пределно ясно и с хумор[smilie3]

За въпроса за камерите по улиците, има се регламенти за това, точно както е регламинтарно и снимането от фотографи, били те любители, професионалисти или както и да се категорзират, но никой не му се чете другата тема със стотици постове по този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Lycan   
Дата:   25-05-14 22:27

Флаконе имаш ли поне един случай да си изтрил нечии кадри? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: valen_tin   
Дата:   25-05-14 22:46

То пък голямата работа ако ги изтрие пред теб снимките. След това сменя картата и възстановява всичките снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 22:53

Хубав въпрос, ами нямам случай нито да трия кадри, нито да взимам фотоапаратите на хората, пускам го да мине така, щото винаги гледам с добро. Опитва се обаче да създавам контрапунктове с постовете си, просто за да провокирам малко повече мислене и съобразяване с другите. А иначе, ако питаш дали правя нещата, които съм решил, че трябва да направя - да и не ми пука от последствията. Това нещото, което първо ще ти каже, всеки който ме познава[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: siluet   
Дата:   26-05-14 20:08

Наскоро обикновени полицаи спряха екипа на един от най-известните кандидатинапишете тук линка за премиер на Онтарио да снима в метрото без разрешително, ако някой се беше опънал щеше да лежи на земята с ръце закопчани отзад.

http://youtu.be/B4_kaKvr4eo




Публикацията е редактирана (26-05-14 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   26-05-14 20:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 01:07

Интересно, изчетох цялата тема, че и още 3-4 такива тук във форума, и никой не спомена закона, който забранява снимането на тези места. Това Постановление 181 на МС от 2009 година само изрежда кои са стратегическите обекти, но не пише нищо за забрана за снимане, още по малко пък, цитирам peter_m от втора страница, "Следните обекти не принадлежат към обществени места".

Никой ли не знае кой точно закон забранява снимането там?
Има ли наистина закон, който да ги изключва от обществените места?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 01:31

Aallyx, сериозно не се заяждам. Просто не мога да намеря тази заповед никъде. Би ли ми помогнал да я открия. Съвсем сериозно. Нали от мен не се очаква да знам тази заповед, защото така ми казали от интернет форум? Не може да я няма публикувана или разлепена някъде, но наистина не успявам да я открия. И в метрото не съм виждал подобни надписи. Изобщо не се съмнявам, че е така както казваш, просто искам да открия къде точно е упоменато това.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 02:04

Искаш да кажеш, че не са длъжни да я публикуват в държавен весник дори, а от нас не очаква да я знаем и спазваме? Ебаси държавата. Като чета това постановление 181, и по специално списъка отдолу "Списък на стратегическите обекти и дейности от значение за националната сигурност", в които са упоменати гари, летища и т.н (но не и метрото) - ами то не се сещам за място или обект, който по един или друг начин, да не влиза в тоя списък. Да не би да трябва всеки гражданин на наш'та мила родина да трябва да се свърже с всяко възможно дребно шефче на всяка баничарница (1.1. Производство на храни;) или будка (1.1. Разплащателни услуги;) за да разбере, дали случайно не е издадена вътрешна заповед против говорене/дишане?

Макар и стила ми на изразяване да е леко ироничен, уверявам те, че въпроса ми е съвсем, ама съвсем сериозен!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-05-14 02:13

В Държавен вестник заповеди не се публикуват. Подобни са разпоредбите във всички цивилизовани държави. За останалите не знам, пък и не ме е грижа!
Лесно е да се плюе държавата. По-трудно е да се спазват правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 02:18

Т.е. всеки дребен шеф може спокойно да прецака всеки случаен минувач? Ебаси престъпника съм бил, без да предполагам дори сигурно съм нарушил десетки вътрешни заповеди.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 02:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-05-14 04:42

Господа, Аз съм възпитан човек. Не бих си позволил, да се стигне по моя причина до използването на груба сила, за вразумяването ми.
Опитвам се да не бъда толкова безрасъден.
Всъщност, в психологическият ми профил, пише че съм абсолютно безопасен почти във всякакви обстоятелства. Ама това го е писал някой кагото съм бил бледен юноша.
Както и да е, няма да се пояснявам защо съм снимал и как се е стигнало до там.

Случило се е, [smilie5] Някой ако иска пояснения, Ще се срещнем лично и ще се разберем.

И още нещо, употребяването на груба физическа сила, не е препоръчително към когото и да е. [smile]

А, също така и психологически натиск!



Публикацията е редактирана (27-05-14 04:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 04:55

@allyx, под "дребния шеф" имам предвид съвсем друго нещо. Не говоря за човека с отговорности и необходимите права да ги спазва - той ще сложи подходящия надпис и проблем няма да има. Говоря за човека, който злоупотребява с тях. За пример метрото - снимам без да знам за тази непубликувана заповед(наистина днес за пръв път разбрах за нея и е удачна за пример) и никъде няма табела. Идва полицая. Вариант 1 - учтиво ми казва, че е забранено с молба да изтрия снимките и ми дава указания от къде да си взема разрешително. Ок проблем няма. Вариант 2 - Полицая в ролята на дребния шеф обаче идва и ми конфискува апарата без обяснения. Някаква тайна заповед му го позволява. Е тук вече имам проблем.

За мен е физически невъзможно да предвидя всяка възможна заповед, която всеки с някаква отговорност би могъл да измисли. Още по-невъзможно е пък да отида да си ги поискам(времето няма да ми стигне дори само за тези, които в момента предполагам, че може да съществуват, дори да не правя абсолютно нищо друго по цял ден).

В крайна сметка би трябвало (не знам дали е така) в отговорностите на човека натоварен с отговорността за съответния обект, да влиза и отговорността да сведе съответните правила до знанието на тези за които се отнасят. Дали чрез публикуване в държавен вестник или с проста табела е без значение. И пак според мен неспазването на тази отговорност би трябвало да освобождава от отговорност всички нарушили тези правила. В противен случай аз съм обречен рано или късно да наруша някое неизвестно правило и да попадна на описания от мен "дребен шеф". А съм сигурен, че у нас всеки е срещал по някой такъв намусен поне веднъж, ако не и всекидневно. Точно затова попитах дали съществуват някъде дефиниции на тези правила или всичко е на добра воля и от двете страни.

Освен това примера ти с бензиностанциите е крайно неправилен, защото у нас на повечето бензиностанции се пуши съвсем законно. Също не мисля, че е правилно сравнението ти за свободата и свободията. По привилно, според мен, е сравнението на свободата с репресиите. Силовото налагане на невъзможни за научаване правила за мен е репресия, а реалната възможност да ги науча и спазвам е част от свободата.

И след всичко изписано не мисля, че това са безмислени разговори. Научих някой неща, които не знаех, прочетох закони, които не бях имал причина да прочета, така че, поне за мен, разговора има доста смисъл.

Благодаря ти за изчерпателните и аргументирани мнения, а и за съветите, независимо дали съм съгласен с теб :)


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   27-05-14 06:47

Тимоти, непознаването на някой закон не те онивинява.
Полицая няма да ти конфискува апарата защото по закон няма това право. Той ще те арестува и ще те помоли да му го предадеш с протокол за доброволно предаване. След което най-вероятно ще те пуснат от районното. Ако се запънеш - ще те задържат и ще поискат заповед от прокурор за конфискацията + 72 часова мярка. Така хем ще си без фотоапарат хем ще полежиш 3 дни.
Да фотографираш не е твое свещенно право. Не и в чужда собственност. Ако тръгнеш от там, че когато не си у вас и не си на улицата си в собственността на някой друг то най-нормалното нещо е да попиташ може ли.
Шефа на съответната метростанция няма правомощията да ти позволи да снимаш. Такова разрешение може да ти издаде само и единственно началника на метрополитена или някой негов подчинен. Това разрешение може да е писмено може и да е устно като звънне по телефона на съответният полицай и му съобщи, че ти ще отидеш да снимаш. Независимо какво разрешение имаш дали устно или писмено отивайки на съответната метростанция си длъжен да отидеш при един от дежурните полицаи и да го уведомиш за ситуацията. Той е длъжен да информира останалите от метростанцията които имат отношение по въпроса както е длъжен да се грижи за твоята безопасност докато ти извършваш съответните снимки. Ако тези снимки са в зона в която има опасност за теб - ще бъдеш инструктиран и съпроводен от началника на съответната метростанция. Може да ти бъдат дадени и лични предпазни средства като отразителна жилетка и каска. Това, че перона са общественно достъпни не означава, че там може да се прави каквото си реши човек. Примерно никъде не пише, че не мога да си запаля огън и да си направя барбекю на перона. Или на релсите.
И ако си направиш труда следващия път като влизаш в метрото да се поогледаш ще забележиш табелките за забранено снимане, забранено ядене, забранено каране на ролери и скейт борд както и забранено пушене.
Не може да очакваш, че някой ще те гони за да ти обяснява правилата при влизане в нечия собственност, пък била тя и държавна.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 08:21

@pif, ако наистина има табелки и аз съм пропуснал да ги забележа, да, тогава ситуацията е изцяло мой проблем и не бих се оплаквал. Най-вероятно си прав и има табелки и аз наистина съм пропуснал да ги забележа :)

Аз говоря за ситуацията когато няма табелки. Когато има табелки разговора е наистина безмислен.

1) Да, да фотографирам е мое право. Навсякъде и всичко, което не е забранено!

2) Някъде прочетох (вече е доста късно за мен и не помня къде точно) колега беше споделил че са му взели картата. С табелките е ясно, но ако няма (както е често срещано у нас) за теб ок ли е да ти вземат картата или дори, както ти казваш, да те арестуват? При условие, че си на обществено място, няма табелки или обяви, не нарушаваш никой закон, само някаква, никъде непубликувана вътрешна (или дори както каза allyx - устна) заповед, за която не си чувал?

3) Такава заповед не е закон. Законите е изрично указано от кой се пишат и как се публикуват! До колкото знам законите влизат в сила след публикуване в държавен вестник, точно за да да не можеш да кажеш, че не си знаел. Наредбите и дори простите заповеди на министри също се публикуват в държвен вестник. Провери ако не вярваш.

4) Когато дойде някой у нас аз си имам отговорността да му кажа, ако не искам нещо да прави. Не очаквам от никого да предвиди всяко мое желание и да ме пита може ли. И ако все пак направи нещо, за което не съм го предупредил, няма да го изхвърля от нас, нищо ще го заключа в банята (арестувам), а просто ще му кажа. Говоря нещо, което е само мое правило, а не нарушение на някой закон, важащ на улицата и в дома ми с еднаква сила.

5) В рамките на разумното, според мен, всичко, което не е забранено...ами не е забранено. Никъде няма табелка да не слушаш mp3 плйърче, но на никого (включително и на теб) не му е минавало през ума да отиде да провери дали няма заповед за забрана или дали е разрешено. Барбекю нямаше да е никакъв проблем да си напалиш, ако не попадаше в забраната на един друг закон, който си е правилно обнародван и публично достъпен.

6) Един пример от преди месец-два. Разглеждам си стативите в технополис, подръпвам си от електронната цигарка и по едно време до мен се появи един едричък пенсионер, с надпис "охрана", и започна да ми крещи веднага да гася цигарата или да напусна магазина. Съвсем учтиво се опитах да му обясня, че електронните цигари не са забранени и това не е основание да ме изгони. Дори не ме чу, направо се разкрещя да не споря с него. Хвана за врата и почна да ме бута навън. Е много бързо си падна на задника, а хилавия му колега, също видимо пенсионер, изобщо не се осмели да приближи - само се разкрещя отдалече. И докато двамата си крещяха аз си викнах полиция. Дойдоха хората, набързо усмириха дядковците и поразпитаха каква е ситуацията. После единия полицай ме дръпна настрани и ме попита дали изкам да ги арестуват, ако смятам да заведа дело. Каза ми, че имам това право, но и ме посъветва да не го правя, защото разправията не си струва дребната сума, която мога да спечеля, а дядото няма как да стане по млад и спокоен. През това време другия учудващо учтиво обясни на дедетата, първо, че съм прав за цигарата и мога да ги съдя, и второ, че нямат право да ме докосват дори, освен ако аз не проявя насилие първи. Накрая и двамата ми се извиниха и си стиснахме ръцете. Разбира се не съм ги съдил, но и не си купих статив от там (не че имаха нещо свястно). Та тези двамата дядовци са идеалния пример, какво имам предвид под "дребни шефчета, които си злоупотребяват с правата".



Публикацията е редактирана (27-05-14 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: pif   
Дата:   27-05-14 09:19

Това, че цигарата ти е електронна не ти дава право да я употрябяваш където си поискаш. Пушенето е забранено и точка. Овен това охраната си е в пълното си право да те изгони по собственно осмотрение независимо дали нарушаваш някоя разпоредба или не. Ти си в частна собственност и опазването на тази собственност е делигирана на пенсионерите, колкото и да не ти харесва. Това дето полицая ще арестува охранителя е малко от фантастичните филми. За да го арестува трябва да има заповед или законово основание. Това, че охраната те е пребил не е основание докато:
1. Ти не си в безпомощно състояние и не те откарват с линейка
2. Няма съответнта заповед за арест
3. Полицая е свидетел на случката и не успее да я предотврати по друг начин освен ареста
Ако бях на мястото на охранителя аз лично щях да повикам полиция и да си направя труда да се разкарам до районното да подам жалба срещу теб. И теб нямаше да те арестувт а само щяха да ти вземат личните данни. Това са правомощията на полицаите независимо кой кой е набил и кой е извикал полиция. Органите които разследват и наказват противозаконните деяния са други. При жалба от страна на дядките щеше да отнесеш глоба за хулиганство и ако имат добър адвокат щеше да платиш обезщетение за нанасяне на имущественни вреди.
Не забраваяй, че първо имаш задължения и след това имаш права. И ако искаш някой да ти спазва правата първо ти трябва да си спазваш задълженията като гражданин. Другия път няма да попаднеш на пенсионер който да си падне на гъза а на някой дето ще те натроши и после ще му платиш обезщетение защото си го нападнал в частна собственност. Върви го съди за нанесена телесна повреда. Само дето решението на делото за телесна повреда ще бъде базирано на решението на делото за вандализъм и нападение в частен имот.
Според тебе оня охранител от видеото дето натръшка с електрошока отворения оператор дали са го съдили?
Знай, че всяко търпение си има граници и всеки тарикат си намира майстора.
Сърди се на себе си, че не познаваш законите и не си се информирал за правилата на дадено място а не на хората които налагат спазването на тези правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: OIM   
Дата:   27-05-14 09:32

Стига с тая частна собственост
Със закон всички търговски обекти са обявени за обществено място
Магазина може да е частен но има обществен достъп , всеки може да влезе когато си поиска там в работно време и да стои колкото си иска


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 09:47

Пиф, по полека. И дай малко по учтиво.
Закона си го прочети ти. Там пише ясно и точно - тютюнопушенето! Това е дъвкано на толкова места, че чак ми е странно, че го споменаваш. Електронната цигара не е забранена. Както искаш си го увъртай! Мога да си я смуча където и както си искам, колкото и да не ти харесва. Друг е въпроса, че щях да я прибера, ако ме беше помолил учтиво. След това пак прочети законите, какво има право охраната. В случая за мен се води самозащита, защото той ми е посегнал пръв. И пак прочети дали има право охранителя да приложи сила, дори ако откажа да напусна доброволно, без аз да се опитам да му посегна (всъщност прочети и дали ти имаш право да ме изгониш от вас със сила хихихи ще се изненадаш предполагам). И накрая полицая ми казва, че съм прав и мога аз да ги съдя, ти ще ми кажеш, че не мога [cool]
О да, провери също дали тези магазини не се влизат в списъка на "обществените места", независимо, че там формулировките са много мъгляви. Частния имот не изключва да е обществено място.

И (в кръга на шегата, щото ги има всякакви) много ми се иска да видя пенсионера, който ще ме "натроши".

едит: @OIM, писали сме едновременно :)



Публикацията е редактирана (27-05-14 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   27-05-14 09:49

Всъщност единственото интересно в подобни разпоредби е че те напълно се абстрахират от развитието на технологията. С телефон или скрита камера всеки желаещ може да си направи хиляди снимки с прилично, а от терористична гледна точка - прекрасно качество. Може и в 3D. И без да се привлече ничие внимание. Това не обезсмисля ли напълно такива наредби?

Единственият път когато ми се е налагало да трия снимки беше на едно Sexpo - не че беше забранено да се снима, напротив, но за снимки на мацките от Hustler например се изискваше заплащане. Та след като охраната учтиво ме помоли да изтрия една "безплатна" снимка и аз без никакви възражения го направих, окачих си апарата на шията и ходейки, с дистанционното в джоба си нащраках на воля. С конкретната мацка си и побъбрих и за спомен имам клипче.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   27-05-14 10:00

Не ги обезмисля. Разпоредбите имат за цел да уредят в детайли определени взаимоотношения, посочени в нормативни актове от по-висок ранг.

То съвременните технологии са такива, че можеш да си пиеш кафето и да пратиш умна бобма на другия край на света и да избиеш сума ти народ, това значи ли, че трябва да приемем, че нормативните актове гарантиращи правото на живот са някаква отживяла глупост[smilie3]

И точно това е същността на тезата, която няколко души тук се опитваме да изложим- въпросът дали нещо е удобно на някой, или счита дадени правила за глупост, както и дали този някой има възможност да наруши дадени правила, са съвсем отделно нещо от въпросът дали следва да го направи[cool]

Темата беше зададена по следния начин- как да нарушим правилата и да се измъкнем. Ами по-добре всички да ги спазваме и живота наистина ще е по-хубав[smile]



Публикацията е редактирана (27-05-14 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   27-05-14 10:34

Очевидно няма да постигнем консенсус по отношение на това има ли смисъл от ненужно лимитиращи разпоредби, които ефективно контролират само употребяващите големи черни апарати.

В местния контекст метрото е толкова привлекателно може би и защото София е един от най-безинтересните и уродливи във фотографско отношение градове. Чистотата и подредеността под земята са в особено остър контраст с кочината на повърхността.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   27-05-14 10:39

Отправнат ти точка е грешна, никоя разпоредба не може да гарантира ефективно изпълнение на дадени правило, ако ти си решил да ги нарушиш. Кел файда, че има неприкосновенност на живота, ако някой реши да извърши убйство ще го извърши[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   27-05-14 10:59

Само умни бомби и убийства са ти в главата на тебе, сигурно затова имаш сериозно отношение към безсмислените забрани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: egoucm   
Дата:   27-05-14 11:03


http://i.istockimg.com/file_thumbview_approve/21392565/2/stock-photo-21392565-sofia-metro-line-2-ser



може да съм имал късмет [cool] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   27-05-14 11:09

Ами принципът е същият, това, че става въпрос за по-сериозни неща, определя само последствията, демек наказанието, което ще получиш, ако нарушиш тези забрани[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   27-05-14 11:30

Принципът е по-скоро да се криминализират голям брой всекидневни дейности и голям процент от населението - идеята е май американска, но се харесва повсеместно. Колкото повече са тези дето се връзват на подобни забрани, толкоз по-контролирано става обществото. А аз продължавам да си снимам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   27-05-14 11:55

На колко години си. Имаш ли спомени от едни други времена, когато свободата беше доста ограничена- мисли така, прави това, не прави това на н-та степен....
Колко бързо забравяме тези неща хората, сега като имаме далеч повече свобода, считаме че трябва да преминем в свободията.

Ами ако си решил да с иснимаш, явно ще го направиш, той и крадеца, ако е решил че забрана да влиза у вас е глупаво нещо ще го направи и цъвтим и връзваме[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   27-05-14 12:38

Обаче май имаше една статистика, че тогава по малко хора са наказвани, защото са мислели различно, отколкото сега :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: analogsa   
Дата:   27-05-14 12:56

написа:

> На колко години си. Имаш ли спомени
> от едни други времена, когато
> свободата беше доста ограничена-


Избягах по тошово време - под бодливата тел - не знам дали това отговаря на въпроса ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-05-14 13:02

всъщност от къде смятате че pif е толкова наясно с нещата, ми това е тя, и е дъщеря на Началника на _РПУ-София

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   27-05-14 13:45

Е щом си избягал, си спестил мъки, които ако беше изтърпял, нямаше да мислиш так може би[smilie18]
Шегувам се. Къде избяга, в европейско ли..о да там има свобода наистина и прекалена свободия също. И там ли нарушаваш забраните, които ти се струват глупави[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: dinkoff   
Дата:   27-05-14 13:50

абе тая тема пълна с изтрещели параноици [smilie18] [smilie18] [smilie18] един щял да се бие, другия пък си изтрил абсолютно всичко в профила от страх да не го обере някой или нещо друго ... много забавно [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   27-05-14 14:10

Имаш свобода да не бъдеш в една тема с нас изтрещелите параноици.
Мисля, че тези които са против правилата са най-хубавото тесто за колонизиране на Марс. Там ще имат голям шанс да пресъздадат утопичната си представа за свобода, която като цяло не се връзва с характеристиките на човешката раса..разбира се, ако преди това успеят да разберат правилно същността на забрани, като тази да не си махаш скафандъра[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-05-14 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: dinkoff   
Дата:   27-05-14 15:39

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: ixus   
Дата:   27-05-14 16:43

analogsa [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Императорът.   
Дата:   28-05-14 13:12

Както си призна веднъж Швейк - най-ного обичал да снима гари.

Мамунь - тая снимка с призрачните духове на гара СУ Климент Охридски е ного яка.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-05-14 05:41

Императорът.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Petkow   
Дата:   30-05-14 14:49

Има ред по който може да си издействате разрешение. Малко е досадно но пък като ги уведомите и за каква цел са ви кадрите ви разрешават. Отделно, че полицаите дойдоха след 40 мин снимане при нас но тва е друга тема :))


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/53666_462045283836654_1812993992_o.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   30-05-14 17:38

Ето това е положителен пример за спазване на правилата.
Има разрешение за снимката съгласно установения режим на обекта, хората са детайли на снимката, а не основни обекти в снимка - тип портрет, така, че няма засягане и на конституционното право на неприкосновенност на личността, извън установените със закон изключения.

Е досадно може би, но човека пише тук, значи не е умрял, не вярвам и да е пометнал или да е осакатял от усилието да спази правилата [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-05-14 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   30-05-14 17:46

Абсолютно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   02-06-14 16:38

Айде момчета и момичета, които не обичате правилата. Дойде вашият звезден час[smilie6]

НАСА потвърди: Ще изпрати хора на Марс до 2035 г[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: Thimotty   
Дата:   02-06-14 16:55

Мани ги тия от наса бе, те мислят и да ги върнат

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: falcon   
Дата:   02-06-14 19:43

Нека де, после пак ще ги пратят, повторението е майка на знанието. Но както всяко хубаво нещо и това ще стане трудно. Първо трябва да бутат някакъв астероид[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в метрото!
Автор: asahi   
Дата:   02-06-14 21:05

Който не желае може да остане там.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »