Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   15-09-13 14:17

Генчо, и аз имам същия въпрос за "дигитално подписваем (през дисплея) Model release" на Андроида. Кое приложение ползваш за целта и за падналата и отразената светлина?

На когото му трябва, предлагам една моя разработка на БГ език за модел рилийз, която според нуждите и заданието може да си допълвате и коригирате.

Модел Рилийз БГ

Ако е за сток фотография - ползвайте си Англ. варианти от/за техните сайтове.

------------------------------------------------
като видя някой да говори по Galacy Note закрива му цялото лице ,че ако говориш на плажа по дълго ще ти изгори само едната страна:)
пълни глупости, стеротипи и предразсъдъци - явно не си стоял на плажа с такъв телефон. /освен че съм с блутут слушалки там и си слушам/спирам музиката когато искаш и си говориш с който си искаш, щото ръцете са ми заети с бира, карти или са в пясък.

Не знам за фоня, но нота прави и перфектно ХД видео.
-----------------------------------------

Пробвайте да сложите някое Note в дънки и да ви е удобно .Според мен дисплея си е ОК ако го направят по голям ще е грешка.Има си iPad и I pad mini за който иска големи дисплеи .
----------------- никакви грижи за дънките - перфектно в задния джоб, но като шофираш ти е на стойката в колата. Имам панталони със странични джобове - никакви проблеми. Калъф /клипс за колана за офиц. панталони - поне съм висок и с дълги крайници и не ми личи телефона. Някой като кюмбе може да е като Джуджето хаязко...зависи...

Като потребители на айфона, моето усещане е че са предимно жени...като %. Тях не ги вкарвам в графата "разумен" потребител. Дискриминация един вид.

Галакситата, които се продават в БГ са без Горила глас... щото сме бананова държава с роми по дърветата... да го знаете...



Публикацията е редактирана (15-09-13 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 15:53

за Model release е Easy release - приема се във всички сток сайтове.

Ipad:
https://itunes.apple.com/us/app/easy-release-model-release/id360835268?mt=8

Андроid:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applicationgap.easyrelease

За отразена:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dq.fotometro

За паднала:
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.fmbee.beecam.lightmeter

Други светломерни апп:
https://play.google.com/store/search?q=lightmeter&c=apps

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 15:56

За Easy release - може да му се направи БГ темплейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   15-09-13 16:01

Подписва се с пръст или стилус в поле на екрана, приложението генерира JPG или PDF, има логична етапност и защитеност - при въвеждане на промени, изисква ново подписване.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   15-09-13 18:24

[shtrak] [shtrak] [beer] [beer] [beer] [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: valen_tin   
Дата:   16-09-13 07:45

по-добре си ползвайте хартиени рилийзи ... в сток сайтовете може и да го приемат (щото евентуалния проблем не е при тях), но няма съд , който да го приеме това, а е въпрос на време човек да попадне на модел, който да му прави проблеми [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   16-09-13 12:13

Вероятността да се сгреши (включително и откъм непълнота) при хартиен релийз е доста по-голяма. Обикновено липсва (по недоглеждане или при техническа невъзможност да се въведе в съответното поле), за кои точно снимки и/или сесия се отнася, което е юридически атакуваемо и по-лесно може се събори съдебно.

Графологична експертиза лесно и доказуемо се прави и на такъв подпис на дисплея.

Освен това в съда (експертно) ще се гледа в базата данни от Easy Release, а не генерираните образни файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   16-09-13 23:57

Телефоните от преди 3г имаха всичко, от което имахме нужда тогава. И сега е така. Повечето ни нови нужди са изкуствени. Камера и батерия поне за мен са най-важните неща, които трябва да се подобряват.

Поръчах си едно Леново p780. Защо - голяма батерия, ОК хардуер, много сносна цена. Това е телефон с Андроид.

Нямам нищо против iPhone S и с удоволствие бих ползвал. Защо да си кривим душата? Хубав смартфон. Ще ми върши чудесна работа. В моите очи му е дребен дисплея, малка батерията. Цената му според мен не си заслужава. Иначе щом операционната система е направена за него - ясно е, че ще работи повече от добре. На мен iOS ми харесва много.

Бих искал да си купя телефон, който е с батерията на Леново P780, операционна система iOS, хардуер като на 5s, екран 4.7инча с висока резолюция, камера на Nokia, метален корпус, цена 800лв... Това в моите очи е безкомпромисен смартфон. Щом такъв няма на пазара, почвам да слагам плюсове и минуси на отделните телефони и си избирам този с най-малко компромиси в моите очи.

Радвам се, че Епъл съществуват. И те бутат прогреса напред така, че всички ние след 3-5г да получаваме в пъти повече от телефоните си за същите пари. Първият iPhone преди 6г е бил 41пъти по-бавен, а е струвал подобни пари. :) Това, че сметката за прогреса на Епъл го плащат хората - въпрос на компромиси. Епъл са отделна екосистема и е ясно, че липсата на директна конкуренция между отделни сортове ябълки води до завишени цени.

Много хора нагоре писаха колко Епъл са скъпи. Ами Самсунг/Сони/Нокиа/HTC/LG да не са много евтини? Китайските смартфони са почти на половин цена, а често качеството им е подобно та дори по-добро. Хардуера да не им е слаб? Операционната система им е андроид. Няколко китайски марки, които хич не са лоши: Lenovo, ZTE, THE, Oppo, Meizu, Xiaomi, JiaYu... Дайте да слагаме плюсове и минуси на отделните устройства и да си избираме телефоните според това кое е най-оптимално за нас. А хората около нас които са си избрали телефон с повече компромиси в нашите очи - да им уважаваме избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 02:02

Нуждите отпреди 3 години са отпреди 3 години.
Остарели с толкова време.
Както и нуждите отпреди 30 или 300 години.
Те не са критерий за настоящето.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   17-09-13 10:38

Специално при смартфоните - нуждите от преди 3г поне при мен са същите като и днешните - телефон/ камера/ яка батерия/мейли/календарче/ картата два пъти в месеца/ интернет в движение ако нещо трябва да погледна/римайндърче.

Голям трик на маркетинга е да се вменява нужда от нещо, което никога не ни е хрумвало, че ни трябва. Прогреса си върви, но изобщо не е страшно да се изпусне последното/предпоследното поколение смартфон/телевизор/фотоапарат, особено ако детските болести вече са преминати. Все ще е същото. При софтуера с история, всичко е още по-очевидно. AutoCad/ Photoshop/Word/Excel..... Купувайки нов продукт, винаги можем да си зададем въпроса - какво повече ми дава от старият. Често отговора не го харесват търговците. Всичко се развива много по-бавно от колкото изглежда по рекламите, може би изключение поне до миналата година бяха точно смартфоните. И понеже темата е за Епъл и всички ги обвиняват, че не вадят нещо драстично ново - та Самсунг какво повече дава между моделите си S2/S3 и S4? Примерно. Харесвам им телефоните.

Ето телефон от преди почти 3г:
http://www.phonearena.bg/phones/Samsung-Galaxy-S-II_id5106
Канон, какво повече ще получиш от смартфон купен тази година в сравнение с горепоказаният? Приемаме, че не сме тинейджъри [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 12:35

teleskop
Аз съм със S3 и спрямо посочения S2:
Реално HD от екранните 720 x 1280 pixels (306 ppi)
Нормално възпроизвеждане на Full HD (4 ядрен процесор, 1400, video ARM Mali-400/MP4).
За някой може да е нищо, но когато показвам мой видео продукт, над който съм работил 3 седмици, последното, което искам е да сече, накъсва и пикселизира.
И сега си работя с няколко едновременно отворени приложения, не искам да му робувам и да затворям едно, за да отворя друго.
Захранване и самостоятелност - имам и втора, почти двойно по-голяма батерия.

Когато излезе S3 беше с А 4.0.x, на притежателите на S2 се наложи да почакат ъпдейта на А 2.3.х - над половин година. Но някои приложения (DSLR controller) работеха само на А 4.0 и нагоре версия. Апликейшън, който ползвам много и редовно.
Та не виждам смисъл да имам смартфон и да го ползвам само като телефон. Та в използвемите софтуерните екстри е ключа на бараката, не точно в грамажа или хардуера, с който не може да ги ползваш.


А за Епълската иновативност - не знам за кой век е, след като не мога сам да му сменя батерията на устройството на полето с три движения.


Трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Тед   
Дата:   17-09-13 13:17

Canon, те затова го отварят по за 15 сек...да не останат към 16:00 без телефон....което масово се случва...

Лаптоп и голям монитор ползвам само по работа.
На малък дисплей под 5 инча щях да ги ползвам и както преди.

Всеки си има някакви собствени нужди и е като с колите - кой си купува спортна кола, кой камион, кой бус, трети трактор и прочие.

Изцяло съм против за смяна на вещ заради модна тенденция, когато функционално положението не е променено драстично и нямаш никаква нужда. / например ако пуснат настоящият модел, който имам с две сим карти, но с два отделни модула за телефонията /ха...няма никакви изгледи за това/ просто отивам и го сменям.
Имат много приложения и софтуер и хардуер допълнителен - ползвайте ги. Ако е само за телефон - най-обикновеният върши работа.

Излиза новият модел и всичко живо хвърля старият - така е зад океана.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   17-09-13 13:35

Според мен сме още съвсем в началото на развитието на този тип устройства. Напълно естествено е на всеки 2 години да искаме нов телефон/таблет, защото новите устройства предлагат съществено подобрена функционалност. Не е така при компютърите, в момента за масовия юзер те са достатъчно бързи и предлагат достатъчно голяма производителност, за да могат да се подменят по-нарядко. Пазарът го доказва - продажбите на компютри се свиват.

Аз имам изгода от подобно положение на нещата. Вместо да трябва на всеки две години да давам по 2400лв за аймак, аз го сменям веднъж на 4 или 5 години след което го шитвам за 800-900лв, а на две години си купувам нов айпад за 700лв (старият го шитвам или на брат/сестра, или го селвам за 300-350лв)


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   17-09-13 13:45

Канон,
Ако не беше Епълската иновативност и предприемачество, щеше да покриваш днешните си нужди с лаптоп под ръка, вместо да вършиш доколкото разбирам професионална работа с устройство побиращо се в джоба ти.

Епъл бутнаха света напред. Смачкаха с един модел смартфон производител като Нокиа, които в този момент продаваше 60 модела телефони.
В нокдаун паднаха сума производители. Епъл създадоха нови пазарни ниши - таблет, смартфон... В САЩ iPOD е станал нарицателно на преносимият mp3 плеър.

И както сам казваш - ''Та в използвемите софтуерните екстри е ключа на бараката, не точно в грамажа или хардуера, с който не може да ги ползваш.'' - това е един от големите плюсове на Епъл. И операционната система и устройството е проектирано за тях. Ако съберем компонентите на PS3 в стационарен компютър, качим Win7, колко от съвременните игри ще тръгнат на PS3 и колко на този тотално стар комп според съвременните ни представи? Каква е разликата? В единият случай софта е оптимизиран за хардуера, в другият случай не е. [smilie5]

Демокрация - на кой каквото му е кеф - това ползва. Ако някой се набие в гората и иска невероятно покритие - може да му е по-полезен Nokia 100 с фенерче отколкото S4/HTC One/ BlackBerry/iPhone. Ако друг ходи да показва професионалните си продукти върху дисплей на телефон - може старото поколение на S3 да му е напълно достатъчно още 3г.
Всеки си определя оптимума и не виждам, какво е лошото на това. Описах моят перфектен смартфон, няма такъв, ми купувам си това което е най-близо. За мен епъл са далеч и то най-много в дисплей и батерия. Ама чак трагедия - айде няма нужда. Една от топ марките.

Поне мааааалко да сме обективни и гъвкави, нищо че сме българи. Ако не е Никон - снимки не могат да се правят. Пф, ако е климатик, трябва да е Мицу. Тоя е пълен тъпак, най-добрият лаптоп е iMac. Колко трябва да си болен да си купиш телефон с win? Телевизора ако не е Samsung, прецакал си се страшно и няма да можеш да се насладиш на BiG Brother пълноценно върху LED матрицата с 1000Hz честота на опресняване... :)

Образовани хора пък полярни като деца.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: imitev   
Дата:   17-09-13 14:56

Много яко - шитвам го на брат сестра <> селвам го на някого :)

Ако и двете са на английски е яко... Ако са на български - пак е яко [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 23:06

teleskop
Прогреса не зависи от марките,а от пазара. Ако не е Епъл, ще са Сони или който се сетиш.
Аз съм в този бранш 20-на години та прехвалването на една или друга марка ми е смешно.
Преди почти 10-на години си разнасях 12" китайски световно НЕизвестен лаптоп, когато тренда беше в посока почти до 18" дисплеи. След това Asus направо изяде пазара на 8-10-11".

А в историята е друго.
1989 The first commercially available tablet-type portable computer was the GRiDPad from GRiD Systems, released in September. Its operating system was based on MS-DOS.

Със или без телефон, не са Епъл иноваторите. Те са ги комбинирали (Стив Джобс [smilie24], RIP ), за което са си получили пазарния дял, както сега Самсунг фотоапаратите са с ос Андроид,(комбиниране), на NEX 6 приложението за Remote се инсталира онлайн през WIFI...
И за каква иновативност говорим?
iPhone 5 е обявен на 12 септември 2012 година.
С по-голям екран (1136x640)?
S4 e с 1920x1080
S3 e с 1280х720

Едно модел по-назад в дисплеите са айайфоните.
iPhone не поддържа разширяване на паметта с външна флаш-карта.

Сам си чети за "иновациите", как са набутани сензорите за влага, че в банята блокират, на първите модели ръката и рамката блокираха сигнала ....
http://bg.wikipedia.org/wiki/IPhone

Цитат:
Очакват се двойно по-малко поръчки за iPhone 5C в първия ден спрямо iPhone 5
Хората критикуват новия смартфон на Apple заради минималните промени в сравнение с предшественика му, посочва анализатор.

Според анализи направени на пазара Apple във Франция пазарният дял на Apple се е свил от 29% до 20%, в Германия от 27% до 22%, а в Италия и Испания ситуацията е сходна. Разбира се не във всички европейски държави положението е такова. В Англия Apple са завоювали 10% по-голям пазарен дял спрямо същият период през предходната година и той вече е от 21% достигнал до 31%. В същото време пазарният дял на Apple САЩ се е увеличил от 25% до 36%.

В същото време основният конкурент на американската компания като операционна система – Android, се радва на изключително внимание в Европа. Ръстът отбелязан от операционната система се е покачил от 46% до 61% от общият пазар, което е повече от сериозен процент.



А и за пазарния им дял е задължението в американските школа да пазаруват само и единствено от ЕПЪЛ. Веднага ти давам координати на моите кръщелници в Щатско, да ти обяснят как се прави това за последните 10 години. А без щатския пазар, Епъл стават голяма нула.

Нещо подобно както соцлагера беше СИВ, със задълженията за пазаруване само в него.
----------------------------------

Снобарщина и никаква иновативност.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: bozo   
Дата:   17-09-13 23:26

Единствено съм възхитен от маркетинга на Apple...
Респект!
[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   17-09-13 23:31

бозо
Твърдо те подкрепям - перфектен е!

А аз снимам с първия в света Sinar P-SLR с тъчскрийнконтрол (и със същата логика за иновативността на Епъл), доизграждам класическата модyлност на Sinar, ама не мога да му направя маркетинга...


http://propho.net/downloads/Sinar/IMG_8737_OK.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   18-09-13 00:10

Оох, ама като взема да ви, начело с АФИАП-а. Истината е, че Епъл първи създадоха успешен таблет, и първи създадоха успешен смартфон. айПад е равнозначно на таблет, а не нексус, галакси таб и пр дивотии. Всички марки смартфони се сравняват с айфон, всички таблети се сравняват с айпад.

АФИАП:
Прогреса не зависи от марките,а от пазара. Ако не е Епъл, ще са Сони или който се сетиш.

Много ти е грешна логиката. По същия принцип мога да кажа, ами ако не беше Моцарт, щеше да е някой друг. Да, ама не е. Ми що не бяха Сони, що Ксерокс не успя да популяризира графичната операционна система и мишката? Щот трябва кадрови потенциал, какъвто Сони са нямали към оня момент, когато на Стив Джобс му е хрумнало да изобрети айПада. Именно това е маркетинговият гений, да изобретиш продукт в пазарна ниша със скрито търсене. Малцина успяват да го направят. Впрочем, трябва малко повече респект към Епъл, защото в противен случай все още щеше да проявяваш филми в домашната си лаборатория, наместо да плъзгаш слайдери и цък-цък и кадърът става.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 00:30

Автор: georgivelev
Много си фанатизиран. Болнаво чак.
Говорим за почти 20 години по-рано при таблетите:
1989 The first commercially available tablet-type portable computer was the GRiDPad from GRiD Systems.

Чак се размириса ...

И правилно казваш, че е маркетингов, а не иновативен гений.
С логиката на соц. лагера да задължиш децата на цяла Америка.

А и в дигиталната фотография (това за слайдери и плъзгачи) са голямо нищо, просто един клиент на Адобе.

Аре прочети нещо поне, не се излагай.

Големите в маркетинга не са откривателите на пазарни ниши, а тези, които могат да ги изцедят.
През 1978 Минолта създаде XD-7 - първия мулти програмен апарат с култов дизайн, приоритети на скоростта, на блендата, програмен, ръчен режим ...
След 6 месеца (1979) Канон пусна модела А1 - еквивалентен като програми, но с 10 пъти по-голямо производство и продажби.

След 30 години резултата е ясен, кои са големите в маркетинга

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 00:42

А за слуховете за интерфейса:

Jef Raskin warns that many of the reported facts in the history of the PARC and Macintosh development are inaccurate, distorted or even fabricated, due to the lack of usage by historians of direct primary sources.[6]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 01:06

С или без Епъл, интерфейса с плъзгачи (около 1984-1985) си е щял да си го има:
Graphical Environment Manager (GEM)[edit source]

Main article: Graphical Environment Manager

Digital Research (DRI) created the Graphical Environment Manager (GEM) as an add-on program for personal computers. GEM was developed to work with existing CP/M and MS-DOS operating systems on business computers such as IBM-compatibles. It was developed from DRI software, known as GSX, designed by a former PARC employee. The similarity to the Macintosh desktop led to a copyright lawsuit from Apple Computer, and a settlement which involved some changes to GEM. This was to be the first of a series of 'look and feel' lawsuits related to GUI design in the 1980s.

GEM on the Atari ST (1985)
GEM received widespread use in the consumer market from 1985, when it was made the default user interface built into the Atari TOS operating system of the Atari ST line of personal computers. It was also bundled by other computer manufacturers and distributors, such as Amstrad. Later, it was distributed with the best-sold Digital Research version of DOS for IBM PC compatibles, the DR-DOS 6.0. The GEM desktop faded from the market with the withdrawal of the Atari ST line in 1992 and with the popularity of the Microsoft Windows 3.0 in the PC front around the same period of time.


-------------------

Acorn BBC Master Compact

The Master Compact GUI
Main article: BBC Master

Acorn's 8-bit BBC Master Compact shipped with Acorn's first public GUI interface in 1986.[7] Little commercial software, beyond that included on the Welcome disk, was ever made available for the system, despite the claim by Acorn at the time that "the major software houses have worked with Acorn to make over 100 titles available on compilation discs at launch".[8] The most avid supporter of the Master Compact appeared to be Superior Software, who produced and specifically labelled their games as 'Master Compact' compatible.


--------------------


Amiga Intuition and the Workbench


Amiga Workbench (1985)
The Amiga computer was launched by Commodore in 1985 with a GUI called Workbench. Workbench was based on an internal engine developed mostly by RJ Mical, called Intuition, which drove all the input events. The first versions used a blue/orange/white/black default palette, which was selected for high contrast on televisions and composite monitors. Workbench presented directories as drawers to fit in with the "workbench" theme. Intuition was the widget and graphics library that made the GUI work. It was driven by user events through the mouse, keyboard, and other input devices.

Due to a mistake made by the Commodore sales department, the first floppies of AmigaOS (released with the Amiga1000) named the whole OS "Workbench". Since then, users and CBM itself referred to "Workbench" as the nickname for the whole AmigaOS (including Amiga DOS, Extras, etc.). This common consent ended with release of version 2.0 of AmigaOS, which re-introduced proper names to the installation floppies of AmigaDOS, Workbench, Extras, etc.

Starting with Workbench 1.0, AmigaOS treated the Workbench as a backdrop, borderless window sitting atop a blank screen. With the introduction of AmigaOS 2.0, however, the user was free to select whether the main Workbench window appeared as a normally layered window, complete with a border and scrollbars, through a menu item.

Amiga users were able to boot their computer into a command line interface (aka CLI/shell). This was a keyboard-based environment without the Workbench GUI. Later they could invoke it with the CLI/SHELL command "LoadWB" which loaded Workbench GUI.

One major difference between other OS's of the time (and for some time after) was the Amiga's fully multi-tasking operating system, a powerful built-in animation system using a hardware blitter and copper and 4 channels of 26 kHz 8-bit sampled sound. This made the Amiga the first multi-media computer years before other OS's.

Like most GUIs of the day, Amiga's Intuition followed Xerox's, and sometimes Apple's, lead. But a CLI was included which dramatically extended the functionality of the platform. However, the CLI/Shell of Amiga is not just a simple text-based interface like in MS-DOS, but another graphic process driven by Intuition, and with the same gadgets included in Amiga's graphics.library. The CLI/Shell interface integrates itself with the Workbench, sharing privileges with the GUI.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   18-09-13 01:28

Ей как си кривят душата възрастни хора. Пък и криво четат. И то във фотографският форум, където Епъл би трябвало да си е вкъщи.

Ако някой силно почне да скача, че Епъл са най-великите - няма да съм съгласен. Направили са страшно много на пазара за смартфони и таблети. Факт! Пазара го бил искал/ Уцелиха кьоравото/ Да си пуснат тото... :) И с таблета уцелиха, и със смартфона, и с iTunes, и с пазара за приложения... Това не означава, че в момента са най-добрите във всичко. За едни хора - изглежда съвпадат положителните страни на продуктите на Епъл с техните нужди и си ги купуват. За мен положителните страни на Епъл не съвпадат с моите нужди и не си купувам. Но пък гледам да съм честен. Безапелационно Епъл е топ марка. Ако искам да си купя смартфон, без да влизам в подробности относно модели и характеристики - отивам и си купувам iPhone и знам, че ще е достатъчно ОК за всичко съвременно.

Снобарщина :) Да не е Верту от злато тоя iPhone. Ако някой така го разбира, проблема е между ушите му. Продукта си е ОК и покрива на 95% всичко което може да прави андроид телефон. И обратното е вярно.

Не защитавам тезата, че Епъл са наааай-иновативната компания в света. Искам само да съм обективен. Епъл са една от топ марките в този момент. На места с иновативност, на места с маркетинг, на места с поемане на пазарен риск, на места с надежден продукт в градски условия... Намерили са формулата.
От човек ходел бос и работил в гаража си, до най-богатата фирма в света - все снобарщина и мениджмънт. Винаги всиииичко ни е ясно щото сме 20г в тоя бизнес и им знаем всички формули за успехи на фирмите. Няма отенъци на сивото - или всичко е черно или е бяло.

Пак ще кажа - радвам се, че Епъл съществува и се надявам дълго време да ги има. Всички печелим от това. Погледнах по-обстойно презентацията на 5s:
-64битов процесор - ето как пак определят нова пътечка за развитие на смартфоните и другите ще ги догонват;
-нов процесор, който ще събира информация за движенията ни - е кой друг щеше да го направи това;
-увеличена двойно според Епъл мощ на процесор и видео;
-камера която мери в 50 точки - хмммммммммм;
-вградена светкавица с променлива цветна температура - иска го пазара от 100г ама го няма;
-измерване на околната цветна температура;
-120 кадъра в секунда в режим HD и възможност директно от телефона да се правят клипчета в slow motion;
-10кадъра в секунда при 8мега пиксела;
-събиране софтуерно на изображения в едно с цел висока рязкост;
-нова ОС;
-повечко вградени приложения;
-пръстов отпечатък...............

Не, хич не са бутнали напред. Могли са направо телефона да го пишат iPhone 6. Ей сега около коледа, като почнат да представят новите флагмани другите фирми, ще видим с какво ново ще се похвалят и дали няма да ''кривнат'' по няколкото нови пътечки.
Всички тичат в гориста местност, но някои от производителите понякога намират преки пътища и взимат преднина/настигат конкурентите си. В последните 6г, това упражнение Епъл го правят постоянно. Нека излезе 5s по магазините и ще видим де. Да не си чупим пръстите само на база голи обещания. Ако обещанията ги изпълнят - 5s ще бъде много, много силно продаван продукт и снобарщината едва ли ще е виновна за това.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: bozo   
Дата:   18-09-13 01:34

Айпада не го асоциирам с таблет, а с някакъв моден аксесоар... не е производителен като съвременните таблети, тежък е, ограничен и нестандартен...
И отново изразявам респекта си към маркетинга на Епъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   18-09-13 02:26

teleskop
малко си избързал с четенето на реклами и с реалността.

- 64битов процесор
Та кои каза приложения го ползват?

Цитат: Вторият момент - приложенията. Apple съобщи, че всички "местни" програми са оптимизирани за новия процесор. И тук потребителя действително ще види разликата между iPhone 5 и iPhone 5s. Въпреки това, ситуацията с останалите програми ще остане същата - 32-битовите приложения ще се изпълняват през емулатор. Това не само ще увеличи скоростта на тяхното изпълнение, но в някои случаи ще изиграе и отрицателна роля. Има само един изход - разработчиците на приложения да пуснат 64-битови версии на техните продукти, специално за iPhone 5S.

Сиренцето и лисицата ;)

- нов процесор, който ще събира информация за движенията ни

Отговор на Самсунгските С-ки, които с движения управляват приложения из телефона (аз го правя с моя)

- увеличена двойно според Епъл мощ на процесор и видео;
Видеото и дисплея ги видяхме - само два модела преди най-доброто на пазара в момента. За консумацията на ток също кажи.

-камера която мери в 50 точки - хмммммммммм;
Колкото прокопсаха Никон с мерене в 1024 точки.

-вградена светкавица с променлива цветна температура - иска го пазара от 100г ама го няма;
Пазара си ползва професионални СС филтри за светкавиците, филмите и халогенното осветление от над половин век. За смяна на цветната темература с точност до 50 келвина.

Говорим за хилядократно по-големи и мощни светлинни източници, не за лед диодчета на телефони за макросветене до метър с RPI около 95%.
На светло през деня от тези диодчета няма файда, на тъмно няма светлина, респ. измерена цветна температура, с която да изравняват.
Остават една категория кръчмарски снимки на бира и масата, за които е без значение баланса.
Безмислица от фотографска гледна точка.

-120 кадъра в секунда в режим HD и възможност директно от телефона да се правят клипчета в slow motion;

Ми хубаво. Слоу около 4х. Кинаджийско е. Харесва ми.

Обобщено:
-10кадъра в секунда при 8мега пиксела;
-събиране софтуерно на изображения в едно с цел висока рязкост;


Тези иновации са също от Сони фотоапаратите. Отпреди няколко години. Много иновативно.
Забравили са панорамите, HDR, понижаване на шума при високите АСА чрез събиране софтуерно на изображения, но явно не са дочели мануала от Сони.
Или, маркетингово ще ги извадят, при следващия модел.
Да има какво да пишеш за него.

-пръстов отпечатък...............
Имам си го отдавна на Тинкпада. Сложил съм му черна лепенка и съм го скрил. Знам за няколко случая за загубена информация чрез необходим формат.

Сега чакам интернет сеири със заключени айпади и като администратор от 20-на години, да споделя, че това означава, че има оставена врата/дупка в оста за отключването на такива телефони. Или ако е непробиваема - загубени пазарни позиции.
Та като казах сигурност, преди няколко години се случи да подменя админа на макбук, заради проблемна парола, създавайки нов, втори юзер (без да имам такива права!) с пълни админски права, към който да пренеса информацията на основния от вторичния.
Ами, отне ми около 30 - 40 минути. С четенето из нета. Сигурност отвсякъде, нали?

Ми, телефона си клони към нищо ново и смартесто. Фактически.



Публикацията е редактирана (18-09-13 02:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »