Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   20-09-13 01:16

teleskop
Така сте наемните работници. Слушкате и се натягате, за да папкате. Иначе сте на улицата...
Раздавате ъкъл на хора с 40 годишен стаж в цветната фотография, а сте пипнали преди година две фотоапарат.
Сигурно за да оценят в йерархията колко сте умни.
Е послъгвате, ама само като аргумент, преди бяха 200 на ден, сега станаха по-малко.
Не разбирате от фотография (говорим за измерване на цветна температура, как, къде, колко точно и защо изобщо се мери, каква е неточността на лед (светлината на този клас диоди е RPI до 90%), а се коментира за точност 10/10000К = 0.1%, която е технически непостижима, поне за близките 50-100 години и безмислена от гледна точка на колоримерията), не разбирате от цвят дори видимо на картинката - дал съм я ясно, но странно защо няма коментар по нея, може защото е с видима грешка от около 300-500К. Прилича на ученическите ми проби за цветно копиране на фотохартия от 1975 година.

А лепенки съм си налепил и на всички лога, на грозните метални панти, на логото на фотоапарата и дори на обектива.
На мен ми е през роденщока, та оттатък, защото аз не им робувам.
Просто не съм наемен работник, ако ще и с бяла якичка да е.

Само глупака си губи времето със толкова "сложни" защити, скенери за пръстови отпечатъци, от утре и слюнка и кръв ще ти вземат за ДНК проби.
За момента най-успешния начин е създаване на силиконова "отливка" на отпечатък, която за повече достоверност дори леко се омазнява. Този начин е малко скъп, но всичко зависи от целта. Да, и има нормалната капацитивност на пръста.
Ама колкото за наивници, че е някаква защита, става. За още по-сигурно в още по-новия Айфон 6с, ще трябва го припикаваш и след това го облизваш - за ДНК проба. Дано може да се програмира реда - дали първо го облизваш или първо го припикаваш.

Заложено е в ИСО стандарта, хахахах

За оперативна офис защита с лаптопи (в колективна среда) е най-добре лицево разпознаване (софтуерно) от вградена камера, никой в офиса няма да се помъкне с маска на лицето, лесно е видим, но спокойно може да се разхожда със силиконова отливка на пръста.
Може и с хардуернo потвърждение чрез NFC device, просто с телефона си допираш другия device.
Кажи на твоите по сигурността да си скъсат дипломите. Много четат реклами и гледат американски филми.


п.п. W серията е, не заради наивностите за сигурност по ИСО, които изреждаш, а заради екрана, 1920х1200px, мат, клавиатурната подредба/ергономия, великолепна модулност (в момента съм с два HDD) портовата пълнота (след седмица ще съм с 3 USB3 + 3 USB2) .... и софтуерната част.
Все неща които ти не можеш да си избираш, а работиш само с каквото ти е дадено.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   20-09-13 02:08

Аре, влачи концепцията с по-сигурно и евтинко решение, явно сте от отворковците от ИСО стандарта, ама от евтинката Т серия.

NFC ринг

Много по-сигурно от простотията с пръстовия отпечатък, който оставяш навсякъде, особено удобно по чаши с "приятел" в кръчмата.
А това си го скриваш в метална кутийка (фарадеев кафез) и не можеш го копира с най-супер-дупер техниката за момента. Като ти трябва, слагаш си го на пръста, доближаваш до девайза и се идентифицираш.

И си купуваш черна лепенка за пръстовия четец, грозен е.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Lycan   
Дата:   20-09-13 02:31

Честито и от мен :)

btw, мога да взема 2 към БГ другия месец.
У нас може и да не се появят до зимата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   20-09-13 02:32

Ех, обясняваш се като ученичка. :) Разбра кой слушка, какво прави, каква е свободата му, снима ли, гледа ли телевизия. Разбра защо купуваме Леново - за да отговаряме на ИСО щото ако няма сензор няма как. Ще ни е неудобно да си пишем паролата по 200пъти на ден.

Хубаво е че знаеш коя е най-добрата оперативна офис защита и се надявам да го обясниш на хората които правят изискванията за получаване на ИСО сертификат. Не знам дали можеш да го проумееш, но тези изисквания не са направени от нашата фирма. За да имаме сертификат - трябва да отговаряме на тях. Изискванията са международни. [smilie5]

''светлината на този клас диоди е RPI до 90%'' Даваш ли си сметка колко неграмотно изречение си написал? Да опитаме заедно - Количествена оценка на цветопредаването на наблюдаваните обекти при осветяването им с различни светлинни източници става с т.нар. индекс на цветопредаване Ra (Color Rendering Index - CRI). Предполагам за CRI си писал, но понеже си учил отдавна и тогава е било прието да бъде RPI. М, ама то от поне 1960-та година е CRI. Айде пак да те светна - има и по-нова система за оценка на цветопредаването - CRV (Color Rendering Vectors). Тя показва и посоката на цветовото отклонение.
Има диодчета с Ra>98. Сега като знаеш, че се казва CRI, лесно ще ги намериш. Не казвам, че Епъл ползват такива. Просто ти дърдориш глупости.
Средната стъпка реално може би ще е дори много по-малка, защото може би от Епъл тия 1000+ варианти на светодиодите ще бъдат налични в много по-малък интервал (не в 10 000К). Тогава хептен трябва да ти изхвръкнат очите.

Колкото и да не ти се иска, светкавичка с променлива цветна температура се въведе от Епъл и има всички основания да се смята, че ще помогне на снимка правена със светкавица с корекция на температурата да бъде с по-точни цветове сравнено със снимка правена пак от телефон но със светкавичка без корекция в цветната температура. То е математически факт.
Коментар по снимката която пусна - с новата светкавица, снимката е по-добра от снимката правена със старата светкавица.

Ти пусни снимката дето те помолих. Снимай го цялото Леново. Голямо откритие ще дойдеш.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Lycan   
Дата:   20-09-13 02:53

В Леново меринджейте са джедай. Новото SSrlevo (R) е здраво и леко като жп релса.

пусни снимката каноне!

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: igg   
Дата:   20-09-13 17:11

http://www.mobilenews.bg/article/20056/tychskrijnyt_na_iphone_5_e_nad_dva_pyti_po-byrz_ot____.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Mujimasa   
Дата:   20-09-13 17:50

Тъй като съм на едно мнение с teleskop , относно прогреса и технологиите, които Епъл налагат, просто да вмъкна малка препратка от миналото в тази връзка. Изводите оставям на вас...




Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dfxos   
Дата:   20-09-13 17:57

Това с пръстена е яко, бих си взел един.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Canon   
Дата:   20-09-13 23:15

Много здраве на teleskop с върховата му оценка за иновациите на земеделската фирма за ябълки.

Според гениите от Епъл няма разлика между човек и котка, т.е., с котешка лапа може да се отключи 5С.


Честита да ни е новата "Дарвинова" теория от Епъл, хората са произлезли от котките, щото са с папиларни линии като техните

Сигурно е отвсякъде ...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Mujimasa   
Дата:   20-09-13 23:36

"...- Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!"


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: teleskop   
Дата:   24-09-13 02:55

http://www.investor.bg/harduer/459/a/prodajbite-na-novite-iphone-iznenadaha-dori-i-apple,158238/

Близо двоен ръст спрямо предният модел за същото време. Страхотен старт. Много силна заявка за най-продаван телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: pmartinov   
Дата:   25-09-13 14:39



Имам алергия към продуктите на Епъл .

Така и не можах да повярвам,че по-скъпите предмети могат да ме направят по-щастлив.

Според мен е много вероятно да е точно обратното...

Като прагматик винаги търся най-доброто съотношение между цена и качество .


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Aliengg   
Дата:   04-10-13 06:52

Малко компании са давали на толкова много хора възможността да правят толкова много толкова лесно"

http://m.webcafe.bg/article/835588936


ЯБЪЛКА ЗА $100 МЛРД
Apple вече е най-скъпият бранд в света
Mobilecafe 30.09.2013

Въпреки противоречивия старт на iPhone 5s и 5c, Apple постигна ново постижение - стана най-скъпия бранд в света, като измести от челото Coca-Cola, които бяха в челото в продължение на 13 години. Информацията идва от годишния доклад на уважаваната консултантска фирма Interbrand.

Apple през миналата година беше на второ място, но стойността на бранда се е вдигнала с 28% до 98.3 млрд. долара, посочват експертите. На второ място през 2013 г. е Google, а IBM и Microsoft са четвърти и пети. „Малко компании са давали на толкова много хора възможността да правят толкова много толкова лесно", посочват от Interbrand.

Samsung, основният конкурент на Apple, засега е на осма позиция с 20% ръст на стойността на бранда до 39.3 млрд. долара. Корейците работят упорито по утвърждаването си на световния пазар, като само през миналата година са дали 4 млрд. долара за маркетинг.

Според Interbrand, предизвикателството пред Apple в момента е да спрат произвеждащия големи количества от какво ли не Samsung от една страна и спечелването на огромния китайски мобилен пазар, от друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: uri64   
Дата:   04-10-13 11:50

pmartinov написа:


>
> Имам алергия към продуктите на
> Епъл .
>
> Така и не можах да повярвам,че
> по-скъпите предмети могат да ме
> направят по-щастлив.
>
> Според мен е много вероятно да е
> точно обратното...
>


Гледал шопът жирафа в зоопарка и като си тръгнал казал - Е те таквоа животно нема! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rand   
Дата:   04-10-13 11:53

Горната снимка с трите телефона какво трябва да показва? Че епъл имат добър дизайн?

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Nedelcho1   
Дата:   04-10-13 15:40

Имам трима познати с Iphone (4s/5) и двама от тях имат проблеми. На единия не му работи home бутона и си го е изкарал с някакво приложение (а преди това му го бяха заменили заради друг проблем), а на другия не му работи Power бутона. Отделно софтуерно също имат ядове. Лично съм виждал как не веднъж се случва на едната IPhone 4-ка, да не може да се отговори на позвъняване. Плъзга 100 пъти пръста по зелената лента, но телефона не зацепва. На Iphone 5-цата след софтуерен ъпдейт до последния iOS, започна да забива телефона на всяко 6-7 набиране на номер. Набрания номер остава в статус лентата все едно, че е активно обаждане, но не реагира на нищо. Оправя се след рестарт.

Но все пак да не забравяме, че е премиум марка [smilie18].

Много ме дразнят Apple феновете как се опитват да изкарват всичко розово. Тяхната марка няма никога проблеми, да ама не...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Don_Diego   
Дата:   04-10-13 16:14

най обичам репликата на iзомбитата:

"гроздето е кисело" ... а милиони хора купуват висок клас смартфони, ценово съотносими към "извънземния продукт". Все едно човек закупил Note 2 или HTC One не може да си позволи ябълка... може, ма не иска. А не иска щото...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: estate   
Дата:   04-10-13 16:32

Хайде всички с яките телефони си отворете тема и си пишете глупостите и великите сентенции там.[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: dimitar3   
Дата:   04-10-13 18:01

Цитирай:

най обичам репликата на iзомбитата:

"гроздето е кисело" ... а милиони хора купуват висок клас смартфони, ценово съотносими към "извънземния продукт". Все едно човек закупил Note 2 или HTC One не може да си позволи ябълка... може, ма не иска. А не иска щото...


Не знам обаче във всяка тема за Apple се намират хора които да идват да обесняват колко са се прецакали тези фенове, а аз лично не съм видял и не съм писал в тема за други телефони да обеснявам как iPhone e по-хубав. Обикновено тези хора не са имали iPhone та да могат да направят реално сравнение, или тези които са имали са 0.1%

В крайна сметка всеки си има глава на раменете и сам може да си прецени какво да си купи. Темата е за iPhone 5S та не виждам защо се пише как други телефони са по-добри, темата не е за това.



Публикацията е редактирана (04-10-13 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   04-10-13 18:15

Епъл са страшни! Няма да ги плюете! Бренд номер Едно в света.
Та, вземете и гледайте филма за Джобс. Дано усетите какво е Епъл!
За съжаление, това е съвременния начин за успеха! От друга страна, за какво са ти милиарди в определен момент? Цитирам думи на Стив Джобс! Мир на праха му.


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Aliengg   
Дата:   04-10-13 18:15

След iPhone 5 мога да ви кажа догодина какво ще си купя...

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Rebellious   
Дата:   04-10-13 18:20

Не ни казвай, да не се окаже друго![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: Lycan   
Дата:   04-10-13 18:23


> Хайде всички с яките телефони си
> отворете тема и си пишете
> глупостите и великите сентенции
> там.[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Ами аз имах една тема за хемороида, но някой го за забърса

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: shadowhand   
Дата:   05-10-13 11:00

Верно винаги така се получава, че някакси в тема за епълски продукт пишат повече хора, които нямат намерение да го ползват от колкото ползващите. Пък и такива като Canon като се появят и направо да ти се преповръща. Нищо против многогодишният му опит, но отношението му е прекалено надменно и свинско, няма как някой друг да си има мнение и да е прав, само неговото е такова.

Лично ползвам iPhone вече няколко рализничи поколения и таблет с Android. И на двете виждам и плюсовете и минусите и знам кое устройство за какво ми трябва. И не ходя напред-назад да казвам на другомислищите, че са тъпи, просто си ползвам моите си неща и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Честито Iphone 5s / 5c
Автор: georgivelev   
Дата:   05-10-13 11:36

Пък и такива като Canon като се появят и направо да ти се преповръща. Нищо против многогодишният му опит, но отношението му е прекалено надменно и свинско, няма как някой друг да си има мнение и да е прав, само неговото е такова.

А наживо той е всъщност един доста скромен човек и ми е дал немалко съвети по време на уъркшопите. Не е пестелив да си раздава знанията, отчасти защото знае, че тия дето посещаваме уъркшопове, няма да достигнем нивото му, отчасти защото в гроба ли да ги носи?

Но явно зад клавиатурата нещата се променят, и ние, незнаещите и не толкова можещите изведнъж ставаме наемни работници, които се натягат за да папкат. Хеле пък бисерът Само глупака си губи времето със толкова "сложни" защити, скенери за пръстови отпечатъци, от утре и слюнка и кръв ще ти вземат за ДНК проби.. Даже и сперма/яйцеклетка ще искат, мамка му!

Но така е, човек като мине определена възраст изпада в състояния на шизофренна подмяна на личността, никога не бих повярвал, че един толкова кротък на вид човек може да е толкова арогантен, дефанзивен и сух. Това, разбира се, не омаловажава неговите знания и опит.

Абе Епълът си е Епъл, виж как накара мишките да изпълзят от хралупите си. Затова винаги съм се радвал, когато пуснат нов продукт. Очаквайте следващата серия по-късно през месеца, с новия айпад и макбук ретина.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »