Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 22:43

Кибере няма спор, че е времено решение, май и вчера го писах, но това временно решение им позволява да сложат ел. визьор на този етап.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:48

Сайбер пипни некс 7 и сложи контакси цайс пък после да видим как ще се пражалиш да послваш ДСЛР или нефелна матрица като м4/3

Просто некс-7 е неземен.

Дадоха ми го за проба за една седмица.....мъка, мъка.

ОПравили са цветовете да са акато на минолта мръсниците и сега двойно повече ме е яд че го няма под ръка. Цвета е уникат. Резолюцията няма какво да се обсъжда с хубав обектив.

Верно исо 1600 жипега се помазва като резолюция ама пак бая детайл има а цвета си стои. Някак добре им е високото исо - запазва цвета и динамиката добре.

Абе мислих аз да с епрежаля за 5н, зарад по малкото пиксели ама не си струва компромиса.

Единствения проблем със 7 е, че с супер широките обективи за телеметър омацва цветовете. 5-цата има оправен сензор да позволява много коса светлина правилно да се хване т.е при ползване на 12мм М обектив цвета остава перфектен. При некс7 лучите от червените филтри падат върху зелените сензори. Това се оправя софтуерно както е при лайките ама....

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   07-12-11 22:49

CyberGene, като ти чета писанията се питам, ти въобще снимаш ли? Не, сериозно в профила нямаш много (това нищо не значи разбира се)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:54

За обективите е интересно ама китака и 16мм дори 16мм с широка приставка не са трагично зле. Посления вариант определено не е остър ама не е и мазаница. Пносимо пе предвид колко пиксели има тоя змей.

Пиша сега едно импровизирано ревю с примерни снимки.

При 7 имат да доизкусурят някой неща със менюто и ергономията, не м кефи че някои опции ги има на 2-3 места....просто като са добавили 3 навито е трябвало малко да изчистят другите опции за да няма повторения. Това е спфтуер та докато пуснат истинската 7-ца че и след това могат да рафинират тия неща. А също така няма как да си програмираш настройки като а700... Или аз не го намерих. Послендото може и мой проблем да е - 2 дни не откривах хистограмта де е в менюто... Ми не е В менюто вече, а е на един бутон разстояние ама ....

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 22:56

сайбър, не се срамувай де, кажи с ко плякаш сега

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:57

Какво зе бе кибере д700 ли?

Аз за един 5д оригинал си мислих е туй за кеф а грабна

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 22:59

е ти преди не беше ли със д700?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:02

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:03

Сайбър, основната ти грешка в този "спор"е, че разглеждаш СОНИ като производитал на фотоапарати, който се интересува от мнението на специалистите. Е, заблуждаваш се! СОНИ провеждат една много успешна производствена инвазия, насочена точно към непрофесионалистите. Тяхната "таргет" група са такива като мен - хора, които могат да си го позволят, без да имат реалната нужда от това.

От какъв зор да се набутват с разработване, производство и реализация на профи-техника, когато там пазарът е малък и отдавна вече разпределен...

Още с аудиотехниката си СОНИ прилагаха една изключително печеливша стратегия - никога не пускаха нов модел, който е във всичко по-добър от предишния. Все нещо в новия беше на нивото на по-предишния. Така си осигуряваха един, нека го наречем "револвиращ" пазар.
Това Сайбъре е стратегия и тактика на продажбите, а не желание за задоволяване на потребности. Така се печели пазар и...пари, естествено.

Та...като ги плюеш, помисли върху това...



Публикацията е редактирана (07-12-11 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:11

според мен не опит, по-скоро май нямаха много желание. Но покрай разните социални мрежи и блогове, които позволяват куцо и сакато да качва и показва снимки пазарът на цифрови апарати расте и на сони им се усили интереса, като набараха далаверата.
Иначе за опит- все пак тези сонита (не сапуна) са минолти, дефакто- старите минолтенски екипи и инженери, те опит имат

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:21

Е добре де, не ги плюеш, наритваш ги!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Исках да ти кажа: не мисли само като потребител! Хората си знаят какво правят. Убеден съм, че без особени напъни могат да извадят нещо от 9-та серия, дето ще им спре часовниците на всички, ама...защо им е да го правят? Нали за всички трябва да има място под слънцето!?

А и да ти кажа нещо, като човек, с опит в производството. Не е икономически изгодно да си най-добър във всичко и навсякъде...Повярвай ми! "Ролс-Ройс" не прави малолитражки, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:24

Естествено нова политика

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 23:33

CyberGene, за теб резервната ми томахавка е винаги в задния джоб [smilie5] [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:34

Според мен, в качеството ми на инженер, преквалифицирал се по принуда в търговец, СОНИ правят нещо, което е като по учебник. Създават пазарна ниша, която само те за момента са в състояние да запълнят. Тоест, отглеждат си и си възпитават клиенти. И мисля, че го правят доволно успешно...
Имал съм удоволствието да бъда участник в такъв процес и ви казвам, че кефът е неописуем. Седиш си и гледаш как системата работи и капе ли, капе...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:40

Сайбър, за какви томахавки ми говориш? Аз си мислех, че водим една прилична дискусия?! Ти критикуваш, аз изказвам някои мои виждания, какво лошо има?

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:40

/гледа замислено и разбърква жарта на каубойския лагерен огън с оная си работа/


[smilie18] не знам знаете ли го тоя виц

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »