Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   06-12-11 22:09

Здравейте,
Тъй като планирам закупуване на нов фотоапарат с бюджет до около 2000 лв., искам да Ви попитам, каква е разликата между традиционните DSLR и използващите технологията на полупрозрачното огледало. Накратко - с какво е по-добър един Canon 600D и Sony Alpha 65 и обратното.
Това, което прочетох от няколко ревюта, показва че мирърите са по-компактни и за бързо снимане на серии снимки.
Ще се прецакам ли, ако избера А65 вместо 600Д?
Предварително Ви благодаря,
Й.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: S.Photography   
Дата:   06-12-11 22:20

Зависи какво ще снимаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 22:25

Че от какво зависи изборът му между тези две тела, какво ще снима?
Абе кото и да вземеш няма да сбъркаш. Пробвай ги и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   06-12-11 22:45

Общо взето няма да ги специализирам в снимане само на един вид снимки. Предимно природа, сгради, такива неща...
Знам, че за Canon-а има доста повече обективи (всеки запитан фотограф първо това казва), но на мен ми трябват два обектива и това е. И повече клоня към Sony-то май...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: io_bs   
Дата:   06-12-11 22:47

Не съм експерт, но ще напиша това, което аз съм запомнил и разбрал. Това за по-бързите серийни снимки при SLT е вярно. Но неподвижното огледало значи, че не можеш да имаш оптичен визьор и че при слабо осветление още по-малко светлина ще достига сензора. Въпросът за визьорите е спорен - някои хвалят електронните такива, но на мен не ми направиха толкова добро впечатление, когато имах възможността да си поиграя за малко с един SLT на Sony. Хубаво е, че още преди да натиснеш бутона за снимане виждаш каква ще е експонацията на снимката ти, но пък именно това води и до по-голямо хабене на батерия. А при серийните снимки визьорът става изцяло черен и трябва наслуки да снимаш.
И още нещо, което няма нищо общо с визьорите - ако вземеш Канон или Никон, ще имаш много повече обективи и аксесоари на разположение, отколкото ако купиш Сони. Сони са добри в правенето на електроника, но правенето на SLT и SLR апарати не им се отдава много според мен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 22:47

кои обективи ти трябват?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: simbon4o   
Дата:   06-12-11 22:51

амиии канон нямат доста повече обективи, реално сони си имат прилично достатъчно. Предимството на стабилизираната матрица е снимането със всички обективи ползвайки стабилизация - примерно портретните обективи са стабилизирани само при сони, пентакс и олимпус(които имат стабилизирани матрици). Това е само примерно... всичко е въпрос на обективи които иска човек да ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 22:55

Аз затова питам кои обективи му трябват. Еди коя си марка имала повече обективи..[smilie18]
На него му трябват 2

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:00

Ти канона ли предлагаш Сайбъре?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   06-12-11 23:04

Предлагам да гласувате, пък аз, след някой и друг ден, ще Ви запозная с резултата! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   06-12-11 23:11

А65 е малко по висок клас от 600д. Има доста повече екстри и според мен между тия двата сонито е избора без никакво замисляне и дебат.

Ако мислиш за 60д може да се обсъди и вероятно канона ще е по добрия вариант ама така е безсмислено.

Обективи сони изкараха доста приятни и в моемнта току се оказало че ако ти трябват нови обективи избора на сони е сравним с конкурентите за начинаещ. Канон несъмнено имат повече избор в специализираните изделия.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:18

я си вземи никон. Гледам "От местопрестъплението- Лас Вегас", гледам плющят с никон някакъв, но все не мога да видя какъв[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:26

Или е някво малко тяло или са му големи ръцете на детектива. Прилича ми направо на Д3100. И как ходят така навлечени при +45-48 градуса незнам[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:33

Мен ме кефи как го връткат зума по 15 мин. преди да снимат[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:37

2000 левичари всяка година загивали в Щатите, само защото уредите били за десняци[smilie10] . Дали има и загинал фотограф-левичар? Отметнал му се ремъка и се обесил напр.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: tvk75   
Дата:   06-12-11 23:51

а някой може ли да каже,за какво точно служи прословутото полупрозрачно огледало на Сони

и защо изобщо не го махнат да не създава тия проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:53

Е как? Какво ще обсъждаме във ФФ тогава?[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-12-11 23:58

Автор: pd
Дата: 06-12-11 23:54

Ще напиша нещо за SLT системата на сони.

Тя бе създадена поради няколко основни причини.

Премахване на огледалото/поставяне на полупрозрачно такова впоследствие възможност за автофокус по-време на видео/лайф-вю режим и по-лесно постигане на бързи скорости(кадри в секунда),както и възможност за постоянен непрекъснат автофокус независимо дали затвора е отворен или затворен.

Все прекрасни идеи.

Но полупрозрачното огледало всъщност създава и няколко малки и няколко не толкова малки проблеми.

Първите от тях е лисата на оптичен визьор ,което за мен лично като фотограф на диви животни е недостатък.Но при един тип фотография като примерно пейзажната или портретната не бих казал ,че е проблем и дори би могло да е предимство в предвид ,че виждаш това ,което ще се заснеме.Съответно ще са нужни по-малко корекции.

Идва и главния проблем с полупрозрачното огледало.От които произтичат главните недостатъци и по-слабите характеристики на изображението в сравнение с конвенционалните длср-и.
Полупрозрачното огледало отклонява 30% от светлина към автофокусния сензор.
Съответно до матрицата достига 70% от светлина в сравнение с конвенционален ДЛСР. Друг проблем които не е разискван.За сметка непрекъснатия автофокус до сензора достигат едва 30% светлина докато при конвенционалните длср-и докато огледалото е долу той получава 100% светлина като се възползва максимално от светлосилата на обектива.

От тези факти произтичат няколко проблеми.

Първия е ,че матрицата се нуждае от 30% повече светлина за да достигне същите скорости на затвора ,както при обикновения ДЛСР или сътоветно да и бъде увеличена светлочувствителноста (Исо-то)

Тоест при еднаква светлина конвенционални ДСЛР ще снима на същата скорост с много по-ниско исо и ще има доста по-качествена картинка.
Като добавим в последствие малко по-шумните матрици на а77 и а55 получаваме още една идея засилване на този ефект.

Като заключение и лично мое мнение ще кажа ,че SLT системата е подходяща за всички начинаещи и напреднали любители ,които се занимават най-вече с виедо обработка пейзажна,макро,студиина или други блиски видове фотография.

Мисля ,че тази система трябва да се избягва при употреба на ниска осветеност,спорт,уайлдлайф и фотография на затворени помещения с изкуствена или слаба светлина.

Като цяло мисля ,че е добра система с изключителни предимства и не толкова големи и съществени недостатъци.И може да бъде използвана прекрасно ако е в добри ръце.
Но аз като по-консервативен мисля ,че в момента един конвенционален ДСЛР като Никон д7000 примерно в съчетание с обективите на Никкор дава едни много по-балансирани възможности на една добра цена.
Сходно бих казал за Канон 60д или 7д ако пазарувахме на нормалните цени които са в чужбина.
(Фактически Канон са по евтини от Никон в по-голяма част от света що се отнася за артикули от близък клас)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 00:00

Автор: fast_eyebrow
Дата: 06-12-11 23:53

"Е как? Какво ще обсъждаме във ФФ тогава? "

Знаех си, че съм прав[smilie25]
Самоцитата на pd го потвърждава

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 00:18

pd написа:

> Друг проблем
> които не е разискван.За сметка
> непрекъснатия автофокус до
> сензора достигат едва 30% светлина
> докато при конвенционалните
> длср-и докато огледалото е долу
> той получава 100% светлина като се
> възползва максимално от
> светлосилата на обектива.








Ако до AF сензора в DSLR достига 100% от светлинта в оптичният визьор няма да виждаш нищо, в DSLR част от светлината минава през някаква "полупрозрачна" част в голямото огледало, след това се отклонява в някакво малко клатещо се огледалце и чак тогава стига AF сензора, незнам каква е част и ще ми е интересно някой ако каже. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-12-11 00:22

Прав си систематична грешка от моя страна. Мисля ,че Генчо може да ни отговори на този въпрос.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »