Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: klez   
Дата:   08-06-10 14:00

Много объркани и некомпетентни хора има в тоя форум :)
Горе един се изказа че когато епъл пуснали първия айфон още нямало НТС а били някви Qtec
Скъпи приятелю, HTС когато са правили смартфони, Епъл още си ползваха G4 процесорите и не бяха и чували за джобни мобилни устройства. НТС-тата се продаваха под най-различни марки (Dopod, Qtek, SPV И още куп други) до към 2006-7 година мисля когато почнаха да се продават брандирани само като НТС. Нокиа нямали смартфони... със смартфон на нокиа с блутуут и камера съм си играл далечната 2002 година а именно 7650 модела... Тогава айфона сигурно и на хартия го е нямало.

Тука по-горе един друг колега се изказа:
"Интуитивност - нула. Гъвкавост - там някъде. Избор на приложения - ТРАГЕДИЯ! Възможнст за ъпгрейд - нулата е прекалено голямо число! Изродите от Microsoft са приготвили тесла даже и за очевидните си партньори от HTC, като вече е сигурно, че няма да предложат възможност за ъпгрейд до Windows Mobile 7"

Интуитивност.... качи си на НТС-то SPB Mobile Shell и върви ми обяснявай интуитивност - 0
Това че устройството Out-Of-The-Box ти позволява сам да си инсталираш интерфейс който те кефи и ти е удобен и си свикнал не знам за вас какъв проблем е.
Гъвкавост... не знам какво разбираш под това понятие, но Windows Mobile базираните устройства имат много по-голяма гъвкавост от който и да е айфон.
За избора на приложения няма да коментирам... това да кажеш че за Windows Mobile няма разнообразие от предложения само по себе си показва че не си изобщо запознат с тези мобилни устройства.
За ъпгрейдите също какво да ви кажа
отворете: www.xda-developers.com и вижте за кое устройство с Windows Mobile Няма излязъл ъпгрейд.. и повярвайте ми дори човек с минимални компютърни умения ще се справи да го флашне (имам съвсем пресен пример...)

Та... аз не си изказах мнението за айфона де просто критикувах по-горните постове, но изключително ме издразниха.
Айфона е хубава играчка, и е доста удобна за работа и би вършила работа на известна група от хора. Друга група от хора искат малко повече свобода при работата с устройството си. Аз лично притежавам Toshiba G900, която най-често използвам за отдалечен достъп до сървъри компютри и т.н., за което айфона не би ми свършил дори на половина толкова добра работа.
Но за всеки влак си има пътници :) Просто преди да изказвате нелепи коментари се заинтересувайте малко или замълчете.



Публикацията е редактирана (08-06-10 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: stardriver   
Дата:   08-06-10 14:01

[smilie25]



Публикацията е редактирана (08-06-10 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: джъмбо   
Дата:   08-06-10 14:06

що смяташ че с айфона не мога да имам достъп до сървър или комп??!?!

има си програма за целта

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: klez   
Дата:   08-06-10 14:11

не съм казал че нямаш достъп! чети пак, казал съм че няма да ти върши такава добра работа. Имам си клавиатура имам си екран с 800х480 и т.н... Айфон може би чак в новия модел сега ще пуснат подобна резолюция(дори леко по-висока), старите дето толкова ги хвалите са далеч надолу. И пак да кажа че то тука всеки си приема думите както си иска, не съм казал че е лош телефон :) хубав е! Но е насочен към конкретна група хора както повечето телефони :) това е съвсем нормално

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: ricardo   
Дата:   08-06-10 14:19

klez, и коя според теб е тази група от хора? Аз съм програмист, ползвам го с такава насоченост, не за гъзарлък. Айде убеди ме, че HTC ще ми свърши по-добра работа? Или и ти ще свършиш до 4.3" дисплей? Обяви всички за глупаци, а в твоите съчинения няма нито един основателен довод защо HTC е по-добър от Iphone. Само общи приказки...

Apple са недостижими в софтуерната реализация. Точно там куцат всички останали. Хич не ми хвали отвратителния windows или онова недоносче android.

И защо всички, които нямате айфоун, реагирате като ощипани госпожици когато стане дума за него? Комплекс ли ви е?



Публикацията е редактирана (08-06-10 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: klez   
Дата:   08-06-10 14:22

И защо мислиш че не сме имали айфон и не сме го сменили или че не сме сменили примерно 10тина смартфона докато стигнем до тоя извод ? Ти кат си програмист си голямата работа.

Хубаво заеби аре уиндоус мобайл съкс, айфон е велик.
А по отношение за горните изказвания че когат айфона излязъл едва ли не нямало други смартфони нямало НТС и т.н. кво и там ли ще кажеш, че лъжа и си измислям ?

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: ricardo   
Дата:   08-06-10 14:23

Не ме интересува какво е имало преди айфоун. За мен е важно какво предствлява айфоун в момента и какво прави. Не робувам на марки или история.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   08-06-10 14:24

Klez, ни най-малко не ме убеди. Говориш ми за някакви хакерщини в момента. Официално HTC не предлагат нито ъпгрейд, нито алтернативен интерфейс, нито поне пренареждане на иконите (поне аз не намерих как), огромни са, грозно са подредени, zoom-ването е сакато, изобщо цялата работа прилича на черга от парцали на фона на стройността на iPhone-ската операционна система. Никакъв стил, никаква еднотипност в решенията в отделните екрани. А и фактът, че приложенията не са организирани в някакво общо място, откъдето да виждаш какво има разработено за платформата, подобно на App Store на Apple, също убива всякаква възможност да наречеш HTC конкуренция на Apple.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   08-06-10 14:27

Klez, пък като каза клавиатура, та да се обадя, че това е следващото огромно недоразумение на HTC HD2. Нищо общо с прецизността на айфонската, да не говорим за това колко грозно е претрупана със символи! Какво ме интересува, докато набирам букви, какви цифри ще има на тяхното място, когато превключа на цифрова!? И къде, по дяволите, ми е кирилицата!? На айпода я намерих за 30 секунди, без преди да съм пипал подобен уред!

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: klez   
Дата:   08-06-10 14:28

thomas това пак показва, че не си запознат, не си ползвал и само си говориш ей така
за Microsoft Marketplace чувал ли си ?
Явно не ама епъл са велики нали, щот не сме запознати майкрософт кво предлагат но така или иначе не ни интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: klez   
Дата:   08-06-10 14:29

аве кво спорим Microsoft <-> Apple, дайте да поспорим малко Canon <-> Nikon тука 10-15 поста да разнообразим и после да се върнем пак на Microsoft <-> Apple :)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jivkojj   
Дата:   08-06-10 14:45

Какво представил Стийв Джобс вчера:

Цитат от интернет: "На 7 юни е било демонстрирано превключване между Mail и Safari, като същевременно за фон е вървяла музика от Pandora, услугата от трета страна за слушане и търсене на музика."


Ибааа, човека слушал музика и през това време превключил 2 програми!!!! БЕЗ ДА СПРЕ МУЗИКАТА!!! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   08-06-10 14:51

О, да, чувал съм! Даже влязох да погледна колко са програмите в него към момента... няма и 1000 общо, от тях - 353 игри. Срещу има-няма 150,000 приложения в App Store на Apple. Къде отиде предимството на Windows компютрите, че за тях има много повече програми, отколкото за маковете!?

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: klez   
Дата:   08-06-10 14:55

:))) определено не го беше чувал просто го написа сега в гуугъл и видя ама айде :Р ще се направя че ти вярвам ;)
няма да споря вече с вас :) лек ден

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: ittv   
Дата:   08-06-10 14:56

не знам кво ми говорите за симбиан, ебати бъгавата бавна и недъгава операционна система..... и да ми показвате некви си проценти, да не говорим, че 90% от хората дето ползват телефони със симбиян въобще си нямат на идея какво ползват, затова като бивш потребител на нокия например винаги държах телефона ми да е БЕЗ симбиан [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Недъгава работа.....

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: xamlet   
Дата:   08-06-10 14:59

ittv а той пък щото УинБозе Мобиле 7 е много Дъгав ;о) както и да е всеки да си ползва каквото му е на душа и най-удобно. Факт е че аз следващите няколко години си оставам на иТелефон, освен ако не излезне нещо по удобно което ме съмнява



Публикацията е редактирана (08-06-10 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: Rebellious   
Дата:   08-06-10 15:13

xamlet [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: chill   
Дата:   08-06-10 15:16

След месец - HTC с по-голяма резолюция и Linux. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jivkojj   
Дата:   08-06-10 15:26

Хмм, не знам какво разбирате под HTC, но те почти вече не правят Уин Мобиле телефони, освен HD2.

На моя например пише кернел 2.6.29 [smilie5]

Иначе HTC си правят от време оно телефони и пда-та, но под различни брандове. Само като пример DELL Axim X30 или Fudjitsu-Siemens Loox 7хх са техни, а това са джобни ПЦ-та от преди 6-7 год., със 624Mhz процесор, WLAN, Bluetooth и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: bgprinter   
Дата:   08-06-10 15:40

Спорите за абсолютни глупости и от двете страни на спора доводите са неверни, някой направо лъжливи. Предполагам е от невежество, но пък от друга страна хора спорещи за телефони би трябвало малко от малко да разбират от тях, нали?

Относно красотата на даден продукт. Ако нямаше значение дизайна, работата на дизайнерите щеше да се обезсмисли. Нямаше да ги има на земята, разните график дизайнери също нямаше да ги има и т.н. и т.н.
Всички вероятно щяхме да ядем с едни и същи вилици и лъжици, щяхме да носим еднакви обувки, да караме еднакви коли, да слушаме през еднакви тонколони музика, да живеем в еднакви кутии (последното важи за повечето страни от източния блок и за по бедното население на някой западни страни), щяхме да снимаме с едни и същи апарати!![smilie23]

Аз например освен всички телефони в къщи имам и едно Блекбъри 8900 държа го само заради дизайна, нищо, че Андроидчето ми като функционалност го бие.



От скоро съм притежател и на МакБукПро и поради тази причина си взех и едно мишле - "Маджик" най-красивото мишле, но и най-неудобното което съм имал, за разлика от телефона обаче с мишлето работя и започнах на негово място все по-често да слагам старата, сива, не толкова красива но не и грозна Майкрософт мишка с кабел, дори обмислям дали да не продам мишката на Епл. От една страна станах фен на Мак, от друга не ми харесва техен продукт и го намирам за нефункционален, въпреки гениалните решения в него.

Клавиатурата на Епл с блутут - плоският вариант без цифровия сектор също е много красива, но както казах също както при мишката ми трябва за работа и предпочетох по старият бял плексигласов модел.

Дизайнът на новия АйФон много ми допада, (старият не ми допадаше толкова) Но, като Андроид потребител (скоро ще пусна и собствена програмка) си предпочитам андроид телефоните, Г1, Хиро. Дисплеят на АйФона все още е ненадминат споре мен. Притежавам и едно НТС с прекрасен дисплей, но не е на ниво на АйФона, макар и да е на една крачка от него. Точно заради това НТС приключих с Уиндоус Мобайл с телефоните, както от съвсем скоро приключих и с ВинБОЗА-та, за разлика от екрана на НТС-то те са на километри разстояние от софтуера на МАК, АйФОн. Преди няма и месец си продадох АйПод Нано заради некачествено възпроизвеждане на МП3-ките, красив, функционален, но основната функция която трябва да върши не я вършеше като хората. Това ми беше и последната МП3-ка-плеър.

С едно изречение - няма място за фанатизъм нито от страна на привържениците, нито от страна на противниците на Стийв Джобс. [beer] Всичко е въпрос на личен избор, а дизайнът на продуктите е част от целият продукт, НЕДЕЛИМА !!



Публикацията е редактирана (08-06-10 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: fizo   
Дата:   08-06-10 15:50

На кой му пука за ХТС и Нокия като има Iphone :) Те в колите вграждат серийно Ипод/Ифон изход. Ти сега гледай Ипад в колата и вързан да се зарежда ! Абе тия от Епъл са гениални. Карат те с любов да им дадеш една торба пари и да им викаш мерси, много ви благодаря [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: explorer   
Дата:   08-06-10 16:33

Туй с клавиатурата и мишката на Епъл е вярно - и аз имам една Епълска клавиатура (не безжична а УСБ), много е красива, но така си стои в кутията щото аз съм свикнал да си усещам клавишите под пръстите и да чувам цъкането. Някои неща наистина са въпрос на вкус.

Я да попитам обаче потребителите на iPhone - аз в момента съм с най-стария модел iPhone, вече повече от 2 години го ползвам, изтървал съм го няколко пъти и нищо си му няма, хубава работа си ми върши. Но понеже е още с 1 версията на ОС-а, нямам почти никакви програмки за него. Искам например Фейсбук програмката, защото от браузера не работи добре, искам GPS, Google Earth и т.н. затова съм готов да си купя нов. Обаче. С Мобилтел съм, откъде да си купя отключен iPhone 3GS, който да ми работи с МТел? Няма, няма и да има. Трябва да търся на черно, да се занимавам с някакви jailbreak, blackrain, blacksnow, да гледам да е версия от преди 30-и не знам коя си седмица, да не ъпгрейдвам от 3.1.2 на 3.1.3 и т.н. и т.н. Бах мааму, аз просто искам да си купя телефон бе, не космически кораб? Че и една шапка пари давам за него? Колкото и да съм си свикнал с iPhone, май клоня вече към Nokia N8 - първо ще искам да го пробвам на живо де. То и Нокията ще излезе лятото, ама за разлика от iPhone дето е за богоизбрани ще мога да си я купя още лятото.


Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: джъмбо   
Дата:   08-06-10 16:37

http://www.applecenter.net/
но цената няма да ти хареса....

мисля че и още някъде има на сходни цени... просто в европа фабрично отключения се движи над 600 еврона

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: stardriver   
Дата:   08-06-10 16:38

Много ме кефи развитието на темата...в началото беше "всички копират от iPhone"....а сега в последната страница "не ме интересува какво е имало преди това" [smilie18]


P.S.

Все още събирам мнения HTC vs Nokia vs iPhone, тъй като телефона ще си го купувам след 15то число [beer]



Публикацията е редактирана (08-06-10 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: TObject   
Дата:   08-06-10 16:46

За мен iPhone е телефона на всички времена ползвам 3Г версията и нямам тарпение да излезе новата 4 версия за да си я закупя. Определено от както го имам този телефон не презнавам никакви останали телефони а преди iPhone съм бил с доста смартфони покет писита и какви ли още не. iPhone е номер 1 устройство открито за първото десетилетие на 21ви!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »