Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС
Автор: andriana   
Дата:   02-06-10 18:00

Учудващо за мен получих отговор от Комисията за защита на потребителите доста бързо. Първо ми се обади доста учтивата инспекторка,която се занимава с моя случай и ми обясни,че ИЗНЕНАДА,по закон рекламацията ми е НЕОСНОВАТЕЛНА,тъй като продавачът ми бил предложил да прати стоката в сервиз или да я замени с нова,а аз съм откзазла. Само ,че явно продавачът не е обяснил,че ми предложи да ми я замени с друг модел,защото от този нямаха втори наличен. Ама това не е толкова важно,нали? [smilie18]
Второ,закупувайки си точно този апарат,аз имах панове да ходя на почивка,където да го използвам,а те ми предлагат да го пратят в сервиз,където по закон могат да го задържат един месец. през ова време аз трябва или да не се снимам на почивката или да си купя още един апарат.[smilie3]
Като обясних всичко това на инспекторката,тя ми предложи в такъв случай да продължа жалбата си в Помирителна комисия.
Така че аз продължавам и не се отказвам
НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ И ВИЕ ДА СЕ БОРИТЕ ЗА ПРАВАТА СИ !!

Очаквайте развитието...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   02-06-10 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: andriana   
Дата:   02-06-10 19:47

Помисли и ще разбереш. Всякакви хора четат тук. Не искам да конкретизирам,за да не си навредя сама. Посъветваха ме даже да си мълча за всичко това,но не мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   02-06-10 20:33


Егати и апарата и чудото!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: cicomanco   
Дата:   02-06-10 20:39

Доста са наивни явно за да ти дадат такъв съвет![smilie5]
Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: Suggs   
Дата:   02-06-10 21:33

andriana написа:
> Помисли и ще разбереш. Всякакви хора четат тук. Не искам да
> конкретизирам,за да не си навредя сама.

В такъв случай приемам, че си купила стар модел апарат, от който е останала една единствена бройка в цялата верига, и евентуално:
- е бил изложен дълго време като мостра;
- е бил изпробван от много хора;
- е бил веднъж вече продаван и връщан;
- е минавал през сервиз;
- е бил преоценен;
- и т.н.
Тоест - било е крайно рискова покупка, която се препоръчва само ако човек е наясно какво и как купува.
И пак ще питам: какво лошо имаше да ти сменят апарата с подобен, на същата цена?
Няма да разисквам законовата страна на проблема, тя се изясни.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   05-06-10 16:33

Много ми е интересно едно. С фотоапарат както и да е,можеш да пробваш там в малкото минути,които ти дават и пак не можеш всичко да изпробваш. Ами как седи въпросът с мобилните телефони,като не ти дават да се обаждаш от тях. Вземаш насляпо,плащаш,излизаш пред магазина,слагаш СИМ картата,звъниш и нищо не се чува. Връщаш се 30 секунди,20 крачи назад и ти казват,че ще ти пратят телефон за 1 месец в сервиж. Айде 800 кинта назад. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   05-06-10 16:37


Който има излишни 800 лв. за телефон - не мога да го мисля [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: simonov   
Дата:   05-06-10 20:54

Ето как стават работите:
http://www.kenanoff.com/blog/archives/190

Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.

(2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.

(3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

(4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:

1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;

2. намаляване на цената.

(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.

(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.


Спокойно може да си поискате парите след един месец, ако търговецът не е отстранил проблема или не е заменена стоката с нова. При подаване на рекламация, тя трябва да се впише в дневника за рекламации, без значение дли търговеца приема вашата рекламация или не.

Пишете жалби. На въпросният човек в КЗП, който е казал "няма смисъл", е много вероятно да му изстине стола, ако си бяхте направил труда да поговорите с някой от неговите начаници. Дали има или няма смисъл да пишете жалба, преценявате само и единствено Вие!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: dave   
Дата:   06-06-10 10:57

След като изчетох първата и последната страница на тази тема ми правят впечатление няколко неща, които неизменно се повтарят в България и имат пряко отношение към дереjето тук.

Човек идва и казва
- Подкрепете ме;
- Искам да мога да върна стока малко след като съм я купил и да си получа парите обратно;

И се започна едно умуване - дали не си е купил калпав апарат, дали това съответства на общинските, пък на държавните, пък на съюзнита, а може би и на вселенските закони, правила и препоръки някакви. А може би е трябвало да приеме бойлер в замяна!

E, как ще си извоюваме правото да връщаме в рамките на няккъв разумен срок стоките, които не ни харесват с такова отношение?

На много места по света това е практиката. По закон или не, ми е напълно безинтересно, но в много магазини можеш да върнеш стока и да си получиш парите обратно без да доказваш нищо. И тук ще стана така, но не докато показваме подобна търпимост.

Ние седим и умуваме дали е редно да си искаме парите за повредена стока [smilie10]. Човек ще си помисли, че чете форум на търговското сдръжение.

Та аз подкрепям напълно автора на темата. Натискай ги да ти върнат парите, а аз ще се постарая поне половин, една година да запомня да избягвам въпросния магазин.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: imitev   
Дата:   06-06-10 11:03


Ако напиша - не си купувайте дюнери защото оня ден ядох и напълнях - ще спреш ли да ядеш дюнери защото аз съм казал?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: vladi3   
Дата:   06-06-10 12:20

Моят опит по темата е от Техномаркет, откъдето прибързано накарах жена ми да вземе един безжичен рутер..., който още същия ден разбрах,че не ми върши работа. Вечерта го върнахме с единственото желание да ни се върнат парите. След 15мин разговор и с управителя на магазина и опции като друга стока на същата стойност, ваучери и т.н се преборихме и ни върнаха парите. А и друга селска случка от Техномаркет- при покупка на прахосмукачка ни отказаха проба на една защото "МОСТРИТЕ СЪЩО СЕ ПРОДАВАТ". Е това е.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: shsphoto   
Дата:   06-06-10 13:27

Съгласен съм че трябва да има някакъв срок в който да може да се върне стока при положение че не ти върши работата, мострите като се продават трябва да са на по-ниска цена а не като нови - поне в другите държави е така. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: дедко   
Дата:   06-06-10 13:48

То е ясно, че такава техника НЕ се купува от Технополис, Техномаркет, Метро и тем подобните вериги. Техника се купува от СПЕЦИАЛИЗИРАНИ магазини. В случайя Фотосинтезис, Фотопавилион и т.н. Това се отнася и за компютрите и за GSM-ите и за всичко.
Второ....
Защо вината се хвърля на търговеца? В повечето случаи търговецът е просто прекупвач. От търговеца на ЕДРО т.е. вносител или представител на даденаат марка
и препродава на крайния клиент, като за това ползва нищожна отстъпка от цената в рамките на 7-8%, че няма и толкова.
И какво да направи търговеца при положение, че това са условията на вносителя?
Да върне парите и да си стои с разваления фотоапарат?
Всички тези условия и правила за съжаление се диктуват от вносителите и от представителите на конкретните марки.
Единствено Филипс и APC в момента се опитват за дребните стоки да налагат смяна на момента, като тази смяна се зачита на търговеца. Иначе просто търговецът го отнася.
На твоя апарат да кажем е струвал 500 лв. търговеца има печалба 30-ина лева и ти искаш да ти върне парите и при положение, че вносителя няма да му го замени на него след това да продава преоценен фотоапарат, който да пусне на цена 250 лв. защото е ремонтиран ..
Няма как да се случи просто.
Вносителят и представителят са тези, които би трябвало да си поемат "вината" за неработещата стока, а ен търговеца.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: elrisha   
Дата:   06-06-10 15:40

dave , [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: formex   
Дата:   06-06-10 16:11

Аз имах друго едно преживяване с Технополис. Купих си 10 броя записваеми дискове 9GB двуслойни. Когато започнах да ги записвам се оказа, че се записва само единият слой. Естествено не ми ги подмениха или върнаха парите, а ми казаха да се оправям сам. На всичко отгоре КЗП не се занимавала със сделки, за които е издадена фактура, т.е. фирмите да го д*хат. Съветвам ви: ПО ВЪЗМОЖНОСТ НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС И ТЕХНОМАРКЕТ. ТЕ СА МОШЕННИЦИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   06-06-10 16:13

И аз призовавам ,само за месец да спрем да купуваме от тях. Да ги видим тогава...



Публикацията е редактирана (06-06-10 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: asahi   
Дата:   07-06-10 09:12

Дедко, в Закона за защита на потребителя те опровергават на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: jrr   
Дата:   07-06-10 09:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: perfect_dreamer   
Дата:   08-06-10 15:01

Не мога да разбера само защо наскачахте срещу магазините, а не срещу законите в България например и тези които ги измислят. Естествено че няма да връщат пари след като никой не ги задължава. Аз също съм бил потърпевш, не ги защитавам, но даже да ти обещаят че ще ти върнат парите, ако има проблем - на честната дума на продавача ли ще разчиташ, след като няма текст в закона по който да си потърсиш правата в съда?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: simonov   
Дата:   09-06-10 22:28

formex написа:

> Аз имах друго едно преживяване с Технополис. Купих си 10 броя
> записваеми дискове 9GB двуслойни. Когато започнах да ги
> записвам се оказа, че се записва само единият слой. Естествено
> не ми ги подмениха или върнаха парите, а ми казаха да се
> оправям сам. На всичко отгоре КЗП не се занимавала със сделки,
> за които е издадена фактура, т.е. фирмите да го д*хат. Съветвам
> ви: ПО ВЪЗМОЖНОСТ НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЕХНОПОЛИС И ТЕХНОМАРКЕТ. ТЕ
> СА МОШЕННИЦИ.


Сделките между две юридически лица се регулират според правилата и нормите на ЗЗД. Желателно е когато взимаме фактура, тя да бъде издадена на физическо лице (по ЕГН), а не на юридическо, за да може да ползваме "услугите" на ЗЗП. Също така, добре е да се знае, че покупките от METRO не са обект на ЗЗП и КЗП, защото там сделките се осъществяват само между юридически лица!


Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-10 13:42

Да споделя по темата нещо ,на което днес бях свидетел
Бях в сервиза на Технополис да си получа поправения фритюрник за втори път.
Преди мен едни хора,купили си лаптоп предишната вечер,точно преди да затвори магазина. Прибират се вкъщи,отварят го и корпусът със драскотини.
На следващия ден в 12 часа са в магазина и там ,пред мен една лисица от продавачите им казва най-нагло "След като продукта е напуснал магазина,нищо не можем да направим. Нали Ви го отвориха вчера"
Хората казват" Отвориха ни го сам да видим дали работи за 30 секунди и го прибраха"
"Ами да сте гледали"-отговаря им наглата птодавачка.
Толкова бях втрещен,че останах без думи.
От днес аз НИКОГА НЯМА ДА СИ КУПЯ КАКВОТО И ДА Е ОТ ТЕХНОПОЛИС !!!
НЕ КУПУВАЙТЕ И ВИЕ.
Не позволявайте да се държат с вас като на битака!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: KiIIeR   
Дата:   13-07-10 14:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: ivodam   
Дата:   13-07-10 15:12

Преди 4 години бях взел от Техномаркет Божурище някакъв апарат Панасоник, ама се отчаях колко шум имаше и след 2 дена го върнах, с обяснението, че просто не ми харесва, и искам да взема друго нещо - тогава си взех Канон 350Д, с малко доплащане. Нямаше никакъв проблем, условието беше само да е пълен комплект оригиналната опаковка.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за покупки от ТЕХНОПОЛИС - РАЗВИТИЕ !!!
Автор: navy   
Дата:   13-07-10 15:14

В БГ има магазин, в който може да върнеш дадена стока с обяснението, че не ти отива на цвета на очите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »