Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поръчка от ebay
Автор: videolux   
Дата:   17-02-17 11:00

Поръчах си Lexar 32GB CompactFlash 1066X 160MB/s от ebay. На втория ден след поръчката обаче получавам съобщение от ebay, че продавачът на картата вече няма профил в ebay, което ме накара да анулирам поръчката. Продавачът оспори решението ми и изпрати Tracking number на поръчката. Но от ebay решиха, че той не е валиден и ми върнаха парите.
След 2 седмици обаче картата пристигна. С продавача нямам контакт, а комуникацията с ebay е под всяка критика. Какво да правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: Duffer   
Дата:   17-02-17 11:09

Да почерпиш? [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-02-17 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: dekov   
Дата:   17-02-17 11:27

Дай да се пробваме и ние, само дето на нас може да ни вземат парите и картата да не дойде :)[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: lamerko   
Дата:   17-02-17 11:27

Тествай дали е оригинална, че ментетата са в пъти повече, отколкото компанията някога е произвеждала. Ако всичко е наред и ти се занимава - свържи се с Ибей.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-17 11:29

АКо картата е ОК и искаш да си коректен, можеш през пейпал да му изпратиш парите. Все пак той си е изпълнил задължението.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: obscureman   
Дата:   17-02-17 11:32

Ами това е въпрос на индивидуален подход, мислене и морал...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: videolux   
Дата:   17-02-17 11:45

По принцип бях решил да си взема някаква Refurbished карта, но тази ме подмами с цената. Взех я за 30$, в официалния сайт е около 50$. Дойде в кутия, с пластмасов кейс, даже с промо активационен код за програмата Image Rescue 5. На кутията до баркода има един надпис RevC (което трябва да значи трето качество).
За тази цена знаех какъв риск поемам, но щом продавача си изтри профила, ми стана още по-съмнителен и затова анулирах поръчката. В историята на продавача имаше много продадени карти, на ниски цени, и само един отрицателен коментар че картата е fake.
Тествах я и ми показа скорост 39 MB/s - read, и 21 MB/s write, но като се има предвид ограничението на usb порта, няма как да разбера максималната скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: videolux   
Дата:   17-02-17 11:50

Искам да съм коректен и да си я платя. Но ако след един месец картата се скапе кой ще е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-17 11:52

Купуваш по-евтино - значи ти си носиш риска. По-евтиното повечето пъти има защо да е такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: imitev   
Дата:   17-02-17 12:01


Ако продавача не си търси парите от ибей - за.би го.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: lamerko   
Дата:   17-02-17 12:07

Продавача вече са го отрязали. Въпроса е така ли да остане или... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: марвес   
Дата:   17-02-17 12:14

Помисли защо са го изтрили в eBay? може би е продал твърде много ментета?
Освен на скорост, задължително тествай и на капацитет със специализирана програмка, като h2testw

Макар, че щом е дошла със софтуер и пълен пакет, едва ли е менте... но за да не останеш изненадан с липсващи кадри или повредени файлове след някой снимачен ангажимент - тест с горната програмка.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-02-17 17:05

За картите памет все още имам доверие на Амазон, там поне имаш някакво иверение, ако купуваш директно от тях или покрит и гарантиран от тяхната полотика продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: steeens   
Дата:   17-02-17 19:57

ebay, не са света вода ненапита...почти съм сигурен те те са направили номер на продавача, ако наистина продава читави карти на тънка цена.

videolux , тествай картата и пиши какъв е резултата...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от ebay
Автор: videolux   
Дата:   17-02-17 21:30

Тествах я, не откривам никъде проблем. Картата е made in Vietnam. Моята логика е, че завода произвежда n-бройки за Lexar, и y-бройки за черния пазар, от там идва ниската цена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »