Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Отностно Принтерите - запитване.
Автор: cvetanov95   
Дата:   14-02-17 20:03

Здравейте! Понеже имам куп въпроси, а няма кого да питам или друго място, освен фото-форум - ето ме и мен.

Може ли някой, който разбира, да ми обясни накратко принтерите. Става въпрос за разпечатване на ФОТОСИ. Стандартни снимки 10х15, ако принтерът предлага и по-големи разпечатки - супер. Но не разбирам какъв да е той - матричен, мастилно струен и др. Търси се втора употреба - значи мастилно струйните отпадат или не? Чувал съм, че ако не се ползват често изсъхват и се развалят. Приоритет е цената - както първоначалната инвестиция, така и консумативите - за сметка на качество, разбира се.

Също не знам, ако е възможно закупуването на мастилно струен втора ръка в изправост - консумативите точно определени ли са или може и по-ментеливи да се ползват. Преди една година ползвах един принтер на Canon от Selphy серията. Наистина евтина първоначална инвестиция, но ... ми излиза около левче на 1 снимка 10х15 - ужас!

Благодаря предварително за помощта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: GenaDP   
Дата:   14-02-17 20:28

Ако може да е без пари, а?
Купи си минилаб.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Божидар58   
Дата:   14-02-17 20:30

Имам CANON с възможност за печат до размер А4. Купувам мастилници тук от базара при цена 15лв комплект от 5 цвята и допълнително купувам сив цвят на по-висока цена, тъй като принтера работи с 6 мастилници. Купувам хартия КАТАНА, цената с доставката за гланц 255гр 10 на 15см излиза около 12ст една хартия. Имам и CANON Selphy. Той е много удобен с програмата, която върви с него, за разпечатване на снимки за документи. Качеството на снимките разпечатани на CANON Selphy е по-добро от качеството на снимките разпечатани на големия канон. Хартията на малкото канонче е специална и е значително по-качествена от тази на големия канон

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: asahi   
Дата:   14-02-17 23:30

Epson L805, нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-17 04:07

За цветно - L80x. Не е от най-компактните, но снимките идват доста тънко с оригинални мастила :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: baraba   
Дата:   15-02-17 16:22

никои не е предложил термопринтер, по скъпичък , ама снимката и на слънце да я оставиш не избледнява

тествах с една снимка на терасата една година не мръдна

аз нямам такъв принтер ползвам , принтера на едно фотоателие

и имам въпрос за тия дето имат термо принтери , запушват ли им се главите на термотосублимационните?
или повреждат ли се ако не се работи с принтера една година примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Божидар58   
Дата:   15-02-17 16:38

Термосубламационните принтери работят на съвсем друг принцип. При тях няма мастила. Консуматива се състои от специална лента поместена в касета и специална хартия. Те не могат да работят с обикновена фотохартия. Консумативът е коплект от ленти и хартия за отпечатване на 108 снимки и аз го купувам от технополис. Принципа на работа е следният: Чрез нагряване на лентата се отпечатва снимката. За една снимка се отпечатват четири последователни участъка от лентата, като хартията преминава четири пъти през термоглавата на принтера. Последния слой е нещо като ламинат. На снимките отпечатани по този начин им дават 100 години гаранция. Не избеляват от слънцето и можеш да ги мокриш продължително време без да остават следи. Аз съм държал такава снимка 1 час във вода и като я извадих нямаше никакви следи. Отпечатаните по този начин снимки са с по-високо качество, от който и да е мастиленоструен принтер. Но, могат да се печатат само снимки размер 10 на 15см и цената е около 80 стотинки за снимка, говоря за обикновените термопринтери на цени до 200лв. Имам три различни принтера, два от които са мастиленоструйни, и мога да правя сравнение.....



Публикацията е редактирана (15-02-17 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: cameraman   
Дата:   15-02-17 19:48

Подходът е грешен. Първо трябва да се уточни творческата задача, трайността на продукта и очакваната себестойност за копие.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: baraba   
Дата:   16-02-17 01:34

ами при термо принтерите щом нищо не се запушва 80ст за снимка която ще издържи 100 години, май си е най изгодно, за домашно ползване и снимки за спомен, кои му е скъпо си има и фотоателиета, кои иска си пръска парите си има мастиларки, със снимки които избледняват с времето че може би и изчезват след 30 години [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 07:09

Последно като се оглеждах за принтери, бяха ми казали, че част от термосубламационните не се справят добре със синьото. А и не е толкова евтино де :)

Относно L80x - цената наистина идва много добре, а честно да си кажа бях оставил моя принтер една година без работи. Тръгна от ряз, без проблеми. За избеляване на цветовете - не мисля, че ако снимките са в албум ще има някакъв проблем близките 30-на години :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: kireto_a   
Дата:   16-02-17 09:21

а и кой ли би искал да ти гледа шедьоврите след 30 години...

колкото и да се въртите, ако това дето рекламира л80x е верно, няма по-евтино за домашна употреба с оригнални мастила. аз още не мога да накарам мастилниците да мръднат надолу :)

виждал съм да продават разни спрейове на защитно покритие на снимки, нямам идея дали работи и дали става изобщо. някой може да коментира.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 10:58

Колко ст. излиза една снимка 10х15 от L805 с оригинални мастила и хартия? Качеството какво е спрямо минилаб? Принтера (евентуално) ще се използва вкъщи, да си принтирам снимките за домашното албумче.



Публикацията е редактирана (16-02-17 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 11:01

Качеството е същото, а себестойността без хартията е 6-7 по сметки на Фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 11:02

А по сметките на някой потребител, има ли информация?

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 11:17

Някой с голямо натоварване да каже - аз печатам от дъжд на вятър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 11:23

А картинката размазва ли се, ако се намокри? Преди време с един момък от тук сравнявахме снимка от принтер и минилаб, и тази от принтера се размазваше като се намокри (ама все пак беше преди 10+ години). Освен това качеството беше по-ниско в сравнение с минилаба. Избледнява ли с времето снимката, или да си променя цветовете?

Сигурно съм досаден с въпросите си (моля за извинение), но няма кой да ми отговори на тях, освен някой, който има принтера от доста време. Затова и питам тук в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 11:31

Не, не се размазва - фотохартията има специално покритие, което предпазва. Държал съм потопена снимка във вода - всичко си е ОК. Вече ако печаташ на обикновенна хартия - там ще се размаже. За избеляването - ако е на открито след време ще избелее. Но същото е и с минилабовете. Ако снимките са затворени в албуми или имат поне UV предпазни стъкла - ще издържат много години. Ако искаш дълъг живот на снимките - взимаш си принтер с пигментни мастила :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: HIT   
Дата:   16-02-17 11:45

Момци, не винаги като ти се допие трябва да си купуваш кръчма, нали
[beer]
Щом приоритет е цената - за сумата на първоначалната инвестиция за принтера човека ще си извади 1500 - 2000 снимки 10х15 в кварталното фото.
А ако иска и по-всоко качество - пак има избор от ателиета.
Ще има и различни формати, различни хартии...
Ако ще се печата повече - принтера е оправдана инвестиция.
Ако ще е от дъжд на вятър - фотото.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 11:49

Ясно. Благодаря :) Май няма да взема (засега), и да обясня защо.

От L805 принтер за копие 15х10см:
цена на копие с хартията: ~20ст. (400 листа са 50лв)
дълъг живот: различен принтер (предполага се, че след 30г. снимките трябва да с ОК) с по-скъпи мастила.

От минилаб на Fuji:
цена на копие: 30ст.
дълъг живот на снимките: след 30г. ще са си същите, ако не са изложени на външни влияния

При цена на принтера 450лв., за да се изплати принтера трябва да се отпечатат 4500 снимки. Като добави и закупуването на консумативи за тези 4500 копия, ще трябват още време. Но главният фактор, който засега при мен клони към минилаб е дълготрайността. Както по-горе писах: ще се печатат снимки за албума. Детето ми сега е на 5г, а искам след 30г. като отвори албумчето си, снимките да са си същите, каквито ще са сега. А след още 50г. (живи и здрави) ?!

Плюсът за мен с принтер би бил удобството, като се приберем от някъде и има някакви снимки, да направя подбор, да ги разпечатам и да приключа с това. Аз лично съм малко немарлив (разбирай - мързелив), и съм натрупал един куп снимки за печат на хартия. Принтера би решил този проблем.

Ако греша някъде: поправете ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 11:59

За себестойността на малките снимки определено минилаба излиза по-изгодно. За дълготрайността - тук вече може да има изненади :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 12:03

Еми аз съм склонен да платя по-голяма себестойност за да си подсигуря комфорт. Обаче дълготрайността... Не видях какво казват EPSON за снимките, разпечатани с такъв принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: cameraman   
Дата:   16-02-17 13:14

Ако не е изложена на светлина, а стои в албум, снимка печатана с Епсон, ще бъде непроменена след 30 години. Колкото до минилабовете, мисля, че вече в провинцията не функционират такива животни. Количеството работа не може да покрие нужното натоварване за оптимизиране на химикалите. По друг начин казано- всички ателиета- с принтери.
Изключих София, която е "друга бира".

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 13:15

София е, фуджи център :) Двоумя се между тях и този епсън, който тук се обсъжда.

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 13:32

Новите минилабове така или иначе вече преминават от химия на мастила :)

текст



Публикацията е редактирана (16-02-17 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Отностно Принтерите - запитване.
Автор: HIT   
Дата:   16-02-17 16:34

Еее - сега на столица и провинция ли ще се обиждаме?1
:)
Във всеки средно голям (провинциален) град има поне по един добре работещ минилаб, а някои от тях работят даже по-добре от някой столични такива!
[beer]
Към автора на темата - почни да копираш снимките на детето, ако видиш, че се увличаш и стават повече - тогава мисли за принтер.
Но за да избиеш принтера ще трябва да печаташ на всички деца от родата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »