Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля, препоръчайте
Автор: Armada   
Дата:   19-10-16 13:34

Здравейте! За първи път пиша във форума, ама явно само с четене няма да се оправя :) Искам да си сменя фотоапарата с нещо по-компактно, но да не е типичната сапунерка. Давам няколко апарата само за пример към какво се насочвам:
Sony DSC-HX300
Nikon CoolPix B500
Canon PowerShot SX420 IS
...

Аз не съм съм запален фотограф, щракам си за удоволствие, но все пак гледам качеството на снимките и се дразня на дреболии. Категорично не искам сменяеми обективи, имам Olympus E-400.
Това, което търся, е по-голямо оптично приближение, чисти снимки без шум и по-големи възможности за игра със скоростта - бавна като за "размазани" водопади и хубави нощни снимки, но и бърза за животни в движение, каквито снимам най-често.

Най-големият проблем, разбира се, е финансовата част :) Така че това чудо трябва да се смести до около 500 лв, гд такива цени гледах.
Та ако можете да ме насочите към нещо, дори и не от изброените, което да ми върши работа. Пак повтарям, че нищо не разбирам от фотография, затова ще помоля за най-просто обяснения за плюсове и минуси на отделните модели.

Предварително благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   19-10-16 13:52

Аз съм имал няколко сапунерки, като последната ми беше Sony hx50. От него останах много доволен, обаче качеството на снимката и детайла се губи като увеличиш например на 50 или повече процента, поне според мен. Но това е при всеки апарат от този клас с тази големина матричка. Иначе беше супер бърз, удобен, малък, лек.
Ако се търси нещо ново в тези пари може да е следващото сони hx60 30x, или пък ако зуума е много важен h400. Според мен разлика няма да има голяма между апаратите на различните производители от този клас, някой имат разни функциики бонус, аз бих гледал да има и RAW формат, ако ще се обработва по-сериозно - като например Olympus Stylus SH-2. [beer]

разбира се втoра употреба може да се намери нещо с 1 инч матричка, което е доста по-добре, или поне Panasonic fz200



Публикацията е редактирана (19-10-16 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте
Автор: tomaraya   
Дата:   19-10-16 14:58

Лично според мен -
1-Panasonic fz 200 -без коментар
2-Canon sx 50 hs-малко шум , повече лилави ресни при висок контраст
3-Panasonic fz 70 ( 72 )-прилична картинка до около 400-800 исо и 600-700 мм.
4-Sony hx 300

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте
Автор: Armada   
Дата:   19-10-16 16:00

Благодаря! От тези модели май клоня най-вече към Canon PowerShot SX50. Може би заради подвижния дисплей, който си е голямо удобство и в много случаи ми се е искало да имам такъв, като не виждам какво снимам :D
От друга страна, нещо не ми изнасят скоростта и блендата... :(
Всички са малко над допустимия ми разход, но поне събрах информация към какво да се насоча :)
Трябва ми да може да прави такива снимки, но по-добре. Тази е с Е-400, който има проблем с фокусирането, правена е без статив и на ИСО над 640 се вижда много шум, което страшно ме дразни.
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14650258_1278006322258312_3246763858044956622_n.jpg?oh...



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »