Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-07-16 11:58

Боби ще ходя на едно кръщене на един приятел да снимам...ще ги пердаша с iPhone 6. Идеята на занятието е, че ще покажа на един друг наш приятел, че ще ги направя по-хубави от колкото на неговата щерка на кръщенето дето даде незнам колко стотин лева. Дойдоха двама фотографи(имена няма да казвам, най-вероятно са съфорумници), отвънка в двора на църквата снимаха респектиращо отначало, после като влезнахме вътре, като се почната едни директни светкавици. Само мене ме светна в очите два пъти втория фотограф. Направо отидох при него и му викам третия път като го направиш, ако все още виждам ще ти взема скъпата играчка от ръцете. Голям майтап падна...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] В крайна сметка това, че са го извикали и са му платили да снима мероприятието в никакъв случай не го предпазва от факта, че може да си иде даже ошамарен. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 12:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   29-07-16 12:38

И джапанките кефят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   29-07-16 14:40

Jk.freeman, с айфона в църква ще е неравна битка [smilie5]
Ако е навън и после газ в лайтрума, може и да ги скършиш.
Аз съм си правил подобни експерименти, макар моя тел да е няколко поколения по-стар от твоя, бая играчка падна в обработка, но да видиш физиономията на жертвата после - безценно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-07-16 14:52

vkk1 нямам това щастие да имам iPhone ама винаги мога да взема един за едното снимане.[beer]

Jk.freeman, с айфона в църква ще е неравна битка - а за това не те разбрах, какво имаш впредвид. Мислиш, че iPhone-а ще се угъне в църквата ли?

Боби няма да му слагам светка, не му трябва...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-07-16 15:04

И не само това...мога да му закача един photo lens и да снимам на кръстницата под полата. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-07-16 15:14

Първото което ми попадна...

http://thedigitalvisual.com/wp-content/uploads/2011/11/iphone-tri-lens-pro-9d45_600.0000001321838012



Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   29-07-16 15:30

той Джак каза че и светка щял да закачи на айфоня

... като се замисля, монтирането на няколко двуметрови софтбокса около попа ще те върне в играта здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: i_v   
Дата:   29-07-16 16:15

Е…. уж всички единодушно са против светкавица в църква…. а за айфоня софтбоксове, че и няколко, че и двуметрови…моля ви се….не е справедливо…[smilie18]

Да не съм офтопик….към автора на темата …. то, че с обектив Ф4 не винаги ще можеш да снимаш без светкавица е ясно, но пробвал ли си да разскачиш светкавицата от тялото, безжичното управление на Никон е доста добро, с изнесена светкавица, понякога е доста по-добър резултатът.
А, ако имаш и 2-3 светкавици още по-добре, но може би ще трябва да обучиш малкият да асистира.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: i_v   
Дата:   29-07-16 16:49

Имаше едни книжки на pdf, специално за никонската състема, с различни схеми и настройки с по 1/2/3….. и повече светкавици, в момента намирам на PC-to само някаква за SB800, но съм сигурен, че с не много търсене, ще намериш доста литература.

Пробвай някой път, когато снимаш, без промяна на настройките, но светкавицата разкачена от апарата, в лявата ръка изнесена на страни и на горе, вградената на много малка мощност(като запълваща или съвсем изключена)…на E/I/P-TTL…или каквото беше при никон. Ще останеш учуден от разликата.
Ползвай и хистограмата, много помага.

За съжаление, светкавицата не заменя светлосилните обективи, които хич не са за пренебрегване, при такъв тип фотография…. но аз съм любител и е възможно да бъркам.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: i_v   
Дата:   29-07-16 16:57

Сменяй 24-120/4 с 24-70/2.8 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-07-16 18:55

Боби твойте f4 с Никоня срещу мойте f2.2 на айфоня...и за ко са ми софтбоксове?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   29-07-16 18:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: vkk1   
Дата:   29-07-16 19:40

само уголемяваме сензора малко и го лъхваш като експрес Слънчев бряг покрай селска гара.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на кръщене
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-07-16 20:27

и го лъхваш като експрес Слънчев бряг покрай селска гара. - тоя лаф не го бях чувал, ама ме накефи[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »