Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: imitev   
Дата:   14-05-16 15:20

Пробата я направихме при приятел, който има 40 W лазер.

100W лазер може да се настройва с каква мощност да реже. Правиш си проби и решаваш за мощността и скоростта на рязане и даваш газ!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: penco   
Дата:   14-05-16 15:40

Само за информация го споменах, че се казва "фреза". Който чете, да знае, че мнение с използване на грешни термини, значи, че човека е много далеч от материята, ако смята да се довери.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: imitev   
Дата:   14-05-16 18:28


Като за възпитаник на механотехникум от преди 25 години не съм толкова далеч от материята...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: kote   
Дата:   14-05-16 20:30

режа с лазер 130/90 см. работна площ
100 ватов е ,но за шперплат му задаваш 40% мощност
скороста на рязане е в зависимост колко е нова лампата
ако е нова за около 3 мин ще ти изреже А4 според зависи скоростта ако е примерно 20 мм/сек
заради отделяния дим трябва да имаш система за отвеждане който общо казано е един засмукващ вентилатор
на главата където е лещата по принцип на индустриалните лазери е с обдухване но отвреме навреме се чистят с памуче и спирт
чистят се и огледалата които насочват лазера от лампата към главата примерно на 100 листа следва чистене
най удачен е индустриалния лазер където риска от пожар е минимален а с тези играчки които показа на 40 вата не се занимавай риска от сакатлък е голям
http://olx.bg/ad/lazeren-gravir-km6090-ID5VH2I.html#906fa30b22
този гравир който ти дават е добър за целта

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: 798099   
Дата:   15-05-16 15:52

Nikolas666 написа:

> Няма да има проблем с качествено
> направена щанца.
> Ще режи без да кърти и т.н. Но,
> екипировката ще е 5 цифрена сума
> (първата цифра >3) Най-удачен е
> варианта с лазер.
> Може да се спазариш за цена, а и
> избягваш хамалогията и
> технологичните проблеми. Има
> доста фирми които режат.
> Питай оня дъртак гугъл.


Прав си, но аз бих заложил на първа цифра>/= 5. И както се вижда, детайлите са 6... ни ми се мисли. Погледнато от друга страна, обаче, при 50 000 детайла, може и да не е чак толкова скъпо. Все пак, притесняват ме острите ръбове в почти всички детайли, но както си признах, нямам никакъв опит в щанцоване на дърво и материали от дървесни плоскости.

По въпроса за фрезите, фрезерите и т. н. Както и да го кръстиш, инструментът се върти! Няма как с кръгъл инструмент да направиш прав ъгъл, освен ако детайлът не е "изправен" както писах вече. Това, обаче изисква допълнителни фиксиращи/направляващи съоръжения, които също не са безплатни.



Публикацията е редактирана (15-05-16 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: imitev   
Дата:   15-05-16 18:42


Мисля, че отдавна не сме по темата, а тя е сравнително сериозна... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: 798099   
Дата:   15-05-16 20:17

Очевидно, някъде ми е пропаднал отговора.

imitev , Всъщност, причината да се намеся в темата е, че между "перфоратор за бетон" и "ударна бормашина" съществува КОЛОСАЛНА разлика!!! Ще те помоля да пуснеш линк към "ударна бормашина работеща с SDS свредла". Защото, според мен "те такова животно НЕМА!!!".

Ако обориш твърдението ми ще ти бъда безкрайно благодарен и ще почерпя!

И намирам темата освен за сериозна за доста интересна. Е, поне за мен!



Публикацията е редактирана (15-05-16 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: imitev   
Дата:   15-05-16 20:54

Не виждам някой да спори за правият (и острите) ъгъл (предполагам че имаш предвид вътрешен (за движението на инструмента) прав ъгъл, защото външните си стават без проблем), а и искам отново да уточня, че става дума за CNC рутер за фрезоване на плоски детайли...

Цък

Можеше и сам да си потърсиш в гугъла, вместо да се заяждаш...

Както по-горе казах - названието перфоратор е навлязло много широко в професионалния жаргон... Не може да не се съгласиш, че "бормашина" означава "машина за пробиване на отвори"...

Принципът на генериране на удрарите при работа на "перфораторите" е абсолютно различен от този при "ударните бормашини", ако смяташ и за това да се заяждаш. Разглобявал съм и от двата типа.

Както съм работил на струг, универсална фреза, на дискова фреза, работил съм с делителен апарат, учил съм устройството на стругове, фрези, шепинги, хобели, бормашини, зъбонарезни машини, шлайфове и т.н.

Иначе си прав, че научното наименование на инструмента е ФРЕЗА, а машината е ФРЕЗОВА МАШИНА, само дето не се използват в профи жаргона... Кое от немски, кое от руски е навлязло и се използва както са го побългарили незнайни майстори по заводи и цехове...

Затова и като се каже "перфоратор" е ясно какво се има предвид, както и "делко", "снимаме на ксерокса", въпреки че машината е Тошиба или Канон и т.н...

Това не ми е толкова важно - приеми, че аз съм неграмотен и неосведомен, пий няколко от мен и я давай по-спокойно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: 798099   
Дата:   15-05-16 22:00

Леле-е-е-е, ти май нещо се впрегна, а?

Никой (най-малко аз) не е подлагал на съмнение знанията и уменията ти. Ама съгласи се, че да ми представяш за доказателство някакъв ала-бала сайт, в който обявите са писани от технически безгработни люде е най-малкото несериозно.

Не се заяждам, нито грам, даже не съм имал такава идея. Но ако ще се дава съвет, нека да е професионелно. А аз в тази област съм професионалист... Не е като във фотографията, където съм абсолютен любител.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за лазери за рязане
Автор: frenchev   
Дата:   16-05-16 01:40

Колеги, няма смисъл от караници. Всички отговори ми бяха полезни. Разбрах, че най-удачния начин е с лазер. Сега въпроса е дали да купувам или да дам на някой да ги нареже. Май съм за варианта купуване, но още разучавам.

Снимката, която съм постнал в началото е само примерна. Всъщност няма да има остри ъгли. Ще са само прави. Но още нямам точни чертежи.

Скоро ще задам по-подробни въпроси за лазерите.

Лека на всички!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »