Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-05-16 12:45

За заснемане на сватба/бал.

Две кроп канон тела

1. 50 мм + външна светкавица
2. 70-210 мм

Като колебание стои дали да заместя 70-210 с някое по-широкоъгълно варио под 50мм.

Споделете мнения и личен опит. Как мислите, правилно ли съм се насочил?! Благодаря предварително. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: test1011   
Дата:   15-05-16 12:50

Според мен нещо широко + 70-210

50ка идва дълго на кроп

Отговори на това съобщение
 Re: Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: alex070707   
Дата:   15-05-16 13:42

10-18/10-22 + 70-210 + светкавица. За сватба забрави иначе, виж за бала може да минеш с 50мм + светкавица.



Публикацията е редактирана (15-05-16 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: radikyokushin   
Дата:   15-05-16 13:55

Според мен, съвсем си объркал комбинациите.
На такива събития аз снимам с две ФФ тела - на основното 24-70мм на 2.8 и светка (за всеки случай) и на второто твърд 85 на 1.2 без никаква светкавица.
Защо ти е светкавица на твърд и светъл обектив? Освен това на основното тяло, на което ще разчиташ за репортажните кадри е добре да си със някакво средно като обхват варио и светкавица, че никога не е ясно в каква ситуация можеш да се озовеш.
За мен перфектната комбинацията при кроп тела на канон би била -
- на основното - Canon EF-S 17-55mm f/2.8 is usm и светкавица
- на второто тяло - най-добре една канонска 85-ца, според възможностите или ако вече имаш 50-ката става и с нея, но се припокрива като мм. с вариото и затова аз лично бих избрал нещо по-дълго, като 85мм.

Edit: Всъщност с обективите, които съм посочил бях до преди няколко месеца. В момента не съм с Канон и обективите са 24-70/4 и 85/1.8, но това са подробности, идеята е същата.



Публикацията е редактирана (15-05-16 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-05-16 22:48

И какво сега, да сменям бизнеса ли, щом нямам пари за ФФ, или да си търся работа?! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: BXMarkov   
Дата:   15-05-16 23:24

При всички случаи ти трябва нещо по-широко от 50мм, а с кой от двата 50мм или 70-210 ще го комбинираш е въпрос на твой вкус. Много добре е че ще имаш две тела. Добра алтернатива при нисък бюджет си е 17-40, но всеки зуум по-надолу за мен е неприемлив компромис щом снимаш сватба. За твърди обективи, добра комбинация за кроп е 20/2.8 или 24/2.8 + 50 или 70-210.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя комбинация би била по-удачна.
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-05-16 08:29

cvetanov95 написа:

> И какво сега, да сменям бизнеса ли,
> щом нямам пари за ФФ, или да си
> търся работа?! [smilie11]

Цветанов, чети всичко, бе човек!!!
Написал съм ти по-надолу в поста си и еквивалентната с-ма за кроп.
Примера с ФФ съм го дал, само защото аз снимам с такива тела и за да бъда максимално точен с мм на обективите, като примери.
Абсурдно е с обективите, които си написал и то на кроп тяло да снимаш сватба. Освен това на светкавицата си и сбъркал мястото (то е хубаво, да не кажа задължително, да напишеш и какви са телата с тези обективи) - какво прави тя на тялото със светлия твърдак, а не е на тъмното варио?!?

Единия вариант съм ти го написал. Вторият ти е дал колегата BXMarkov. Имаш и вариант да замениш дългия зуум с някой 16-35, но там парите скачат двойно и нагоре. Въпросът е че тези примери касаят по-скоро фокусните разстояния, а не конкретни марки и модели обективи, защото там вече всичко зависи от предпочитанията и възможностите.

Разбира се, възможни са и съвсем други комбинации, просто на мен тази най ми е паснала и затова давам съвет за нея.

Тук държа да поясня, че всичко това го пиша, като имам предвид ритуалите, като най-репортажната част от една сватба и където всъщност има най-голяма нужда от две тела. Иначе за останалото време в раницата е добре да има... абе, колкото повече... и 70-200 и 16-35 и някой широк твърдак 24мм например... Тука пак говоря за ФФ, просто защото аз снимам с такъв и ми е по-лесно дам примерите. Да не 'земеш пак да скочиш, че трябва да сменяш професията [smilie18] . Пресметни си по кроп фактора еквивалентните мм и виж съответните обективи за твоите тела[shtrak] !

...и те така [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »