Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-11-15 17:39

Няма защо, то квадрата си е супер като цяло, просто няма да е както е свикнал човека до момента. Като казвам почти квадрат нямам предвид точно квадрат, просто с по-къса страна. Иначе олитоси е супер. [smilie24]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   05-11-15 17:46

Според мен OM-D E-M10 Mark II е достатъчно добър бюджетно компромис, който в никакъв случай няма да ви разочарова. Взел е всички най-съществени технологични новости от по-големите си събратя Е-М1 и E-M5 Mark II, спестени са само някои неща.






Публикацията е редактирана (05-11-15 18:00)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: icovalchev   
Дата:   05-11-15 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: serjy   
Дата:   05-11-15 18:49

според мен Olympus E-PL7 ще свърши чудесна работа в случая, дори ще може да се вземе с макрото на олимпус 60/2.8 което е много добро!
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: rossen76   
Дата:   05-11-15 18:59

18 мегапиксела APS-C CMOS сензор
- вградена система за почистване на сензора
- процесор DIGIC 5
- 63 зонова система за измерване на експонацията SPC
- 9 точков автофокус ( 9 кръстосани, централна точка с повишена чувствителност f/2.8)
- Full HD видеоклип (1080p)
- следящ фокус при заснемане на видеоклип
- 3.0" (76мм) подвижен сензорен Clear View II TFT дисплей (1040000 пиксела)
- светлочувствителност: ISO 100-25600
- скорости на затвора: 30сек. - 1/4000сек.
- вградена светкавица (водещо число 13)
- вграден Speedlite трансмитер
- вградени творчески филтри и кратко ръководство за основните функции
- серия снимки: 5 кадъра/сек
- слот за памет: SD, SDHC, SDXC
- тегло: 575гр. (с батерия и памет)
- размери: 133.1 x 99.8 x 78.8мм
канон 700 д с китов обектив 1200 лева
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: rossen76   
Дата:   05-11-15 19:00

това е варянт за вас много добър за този бюджет който имате , и дисплея е сензорен
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-15 19:03

Фужито вади по-добра картинка от 700Д, ама само да не се получи като при мен [smilie18]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: stzz   
Дата:   05-11-15 19:24

Аз бих попитал erzsebet, какъви са били нейните предпочитания, преди да пусне темата!
Такива теми в повечето случаи са не логично мотивирани - защото човек очаква да намери аргументи против(педубеждението си), след като е пуснал тема, в която се обсъждат аргументи за(извън предубеждението му).

[smilie7] [smilie18] [smilie7]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 19:39

Горе-долу целта съм я написала в началото :) Ако имах мнение и специални предпочитания, едва ли щах да задавам глупави въпроси тук. Всички мнения много ми помагат и съм страшно благодарна! Оценявам това че отделяте време за да ми помогнете. Ще прочета за всеки модел, който сте споменали и ще преценя кой да взема. Може би ще направим компромис с ретро дизайна ;) Весела вечер на всички!
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-11-15 20:39

С този бюджет няма читав апарат отговарящ на всички условия, при положение че ще трябва отделен макрообектив. В добрият случай ще вземете нисък клас никон, в лошият сони, което по ви отива на претенциите. И двата ще вършат повече работа отколкото предполагате [smilie3]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   05-11-15 21:25

Бюджетът е аматьорски (и разтеглив) и както по-горе споменах, евентуално после и приятелят ми ще си докупи това-онова. Не иска скъпа техника, при положение, че не възнамерява да става фотограф. Иска да снима, а телефоните не винаги успяват да фокусират отблизо [smilie5] Знам, че в втози форум има предимно професионалисти, които имат различен поглед върху техниката, но във вас ми е надеждата. Събрах много ценни мнения; ще помисля, ще сравня примерни снимки, ще се опитам да преценя плюсовете и минусите на моделите, върху които сме се спряли.
Като измъдрим, ще пиша :) До Нова Година има много време, все ще решим дотогава.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: ivjordan   
Дата:   05-11-15 22:45

По никакъв начин не се връзвай на тъпото Фуджи. Няма такава калпава система. Виж в съседната тема драмите на колегата Ламерко. Аз за мойте само споменах (пак в оная тема), не съм качвал снимки, но са подобни. Наистина има чудесен JPEG - все едно третокласник се е развихрил с водните боички.
Всичко друго, но не и Фуджи, ако искате все пак да се снима, а не да се носи като моден аксесоар.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 23:01

Всички се сещат, че обективните мнения не звучат така.
(сведох поста си до този кротък тон, след като самоцензурирах всичката псувня на света)



Публикацията е редактирана (05-11-15 23:02)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: rosentushev   
Дата:   05-11-15 23:12

Pac [smilie24]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: neoneno   
Дата:   05-11-15 23:15

Това е за ivjordan [smilie18]

http://i.share.pho.to/eb4f2c9b_o.jpeg


X-T10 китак 16-50 [beer]



Публикацията е редактирана (05-11-15 23:16)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Pac   
Дата:   05-11-15 23:24

Х-Т1 с 60мм ф/2.4 макро


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/t31.0-8/12191331_1011856202168569_7670234572231013
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: neoneno   
Дата:   05-11-15 23:30

На мен лично ми потекоха лигите, Рас[smilie24]
От седмица с Фу, още съм нууб.[beer]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-15 00:43

А защо просто не вземете едно компактно малко Canon-че PowerShot G7X и да приключите с дилемата... има универсално обективче отговарящо на обектив 24-100mm при Фулфлейм, ще разполага и с макро.

Няма как да се мине евтино с безогледален апарат + зуум обектив + макро обектив, ако се купят нови от магазина.
Всъщност май при OLYMPUS има как - M.Zuiko 12-50mm f/3.5-6.3



този обектив е изцяло капсулиран прахо-влаго устойчив, не се удължава при оптично приближение и фокусиране и при 45мм може да снима в макро режим



Публикацията е редактирана (06-11-15 01:03)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Pac   
Дата:   06-11-15 01:08

На пръв поглед много добро и универсално стъкло, но като четох ревюта не се справя толкова добре.
Един Panasonic LX100 има много по-добър обектив, вграден за съжаление. Много по-светлосилен е и също може да фокусира доста близо, тоест е прилично добро макро.
Сенсорът също е същия размер практически, макар да е малко по-нестандартен (може да се ползва с променливо съотношение на страните).
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-15 01:14

LX100 има изключително компромисен обектив! Не се заблуждавайте от светлосилата му!
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: ivjordan   
Дата:   06-11-15 01:42

За колегата neoneno:
Ми, колега, увеличете си я тази снимка и вижте недостатъците. Естествено, не съм гледал EXIF и т.н., но ако това е илюстрация на чудесните способности на Фуджи, просто доказвате моята теза, че системата не струва. Иначе, за уеб е чудесна, но и моята Експерия Миро отпреди 4 години, върши същата работа за уеб. Каква е разликата?!? Експерията струва двеста кинта и се побира в джоб на джинси, а Фуджито струва 1000+ и му трябва чанта.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: neoneno   
Дата:   06-11-15 14:05

Ок. Съгласен,че съм новак и обектива китов...следователно неможе да се очаква много.Съгласен съм и с това, че може Канон/Никон да могат нещата на тия пари на Фу по добре.
Но на мен не ми е бизнес,а за кеф... хората питащи за съвет също, ще снимат за удоволствие.
Изложихме варианти хората да си изберат.

Ако както казваш системата е лоша как има галерии и галерии с хубави перфектни снимки. И как на колегата Рас му се получава а на теб, не.Аз притенции нямам по гореспоменатите причини.
Може снимането Фу дане е толкова лесно и да бъде придизвикателство.
Имам 600д имах 70д на Кан и смея да кажа, не усещам някакво затруднение,но определено е различно осещането.[shtrak]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-11-15 14:20

Понякога не само техниката ни е виновна [smilie18]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   06-11-15 14:43

[cool] Продължавам да разучавам; чета и взимам предвид вашите предупреждения. Изискванията ми полека-лека се избистрят, но се е видяло, че изборът ще отнеме доста време.
Някои варианти ми се струват съвсем като за специалисти, но от друга страна държим снимките да са красивички [smilie5] Дълбоко ме съмнява, че ще печатаме фототапети, но подозирам, че в разгара на ентусиазма ще извадим нещо на хартия. Колкото повече съблюдавам творчеството на по-добрата си половинка, толкова повече се убеждавам, че добра светлочувствителност, зуум и макро са задължителни. Статив вече съм избрала, с помощ [smilie5] . Определено не търсим професионална техника, както и такава, дето трябва да я цъкаш 3 часа преди да пукнеш 2-3 кадъра. Обаче, ако аматьорските фотоапарати наистина са с такова ужасяващо качество, както някои твърдят, вероятно ще купим нещо по-скъпо.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Pac   
Дата:   06-11-15 14:55

Мисля, че имаш грешна представа за някои неща. Това с многото цъкане преди да направиш кадъра... Ти си мислиш, че фотоапарат с много копчета и врътки по него исисква много време за настройка вероятно, а някой който има само спусък отгоре се настрйва бързо.
Нещата стоят по точно обратния начин. Когато искаш да настроиш един апарат без копчета, губиш много време да се ровиш в менюта. Този с копчетата се настройва с няколко цъкания.
Апаратът без копчета е направен за аматьори, които снимат предимно в пълен автоматичен режим и няма да настройват нищо. Но и апаратите с много копчета имат пълен автоматичен режим и могат да се ползват без да настройваш нищо.
Разликата е, че ако искаш да поемеш контрола над нещата, с копечета е много по-лесно и бързо.



Публикацията е редактирана (06-11-15 14:58)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.