Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: boni   
Дата:   16-10-15 17:06

Приятно четене!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: realnoncho   
Дата:   16-10-15 17:21

Хубава работа, на мен този обектив ми допадна като концепция още като излезе. Само, че моето трио би завършвало с новият лек Nikkor 300/4 [smile]

P.S. Има някои грешки из текста от типа на "фоторгафия"(това го има и във формата за записване на Фото Форум Фест) и "релано", които всеки автоматичен чек на текст би хванал.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: boni   
Дата:   16-10-15 17:25

Оправени:) Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-10-15 17:36

Страхотни разсъждения и добро ревю за мен [smilie24]
Точно преди седмица си говорихме с един приятел, за 20-ката (която и двамата имаме, както и 24-70/2.8). И той като Бони вижда много повече смисъл от две тела с тази комбинация 20, 50, 85 (особено за събития) пред ползата на по-тъмния варио обектив. Направо 1:1 с неговите разсъждения! Всъщност о той самия може да се включи в темата по-късно. А тук е резултата от моя първи опит за интериор и въобще първия ми досег до обектива след като го взех.
За мен това е един от must have обективите, подходящ за различен тип фотография, а цената му в БГ е една от най-добрите на пазара. Недостатъка му е, че е сравнително нов и трудно, да не кажа невъзможно се намира втора ръка!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: pumabg   
Дата:   16-10-15 17:48

Приятно четиво! Но не знам може само на мен да ми се струва, но кадрите не изглеждат остри...?!?! Особено по краищата...
Иначе обектива, като идея и изпълнение е изстрел в 10-та !
С един Д750 ще си паснат много!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: iliyanb   
Дата:   16-10-15 17:52

Много добро ревю. Стегнато и ясно. Обективът не е топ клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: Marten   
Дата:   16-10-15 22:35

PhotoBo написа:

...
> А тук
> е резултата от моя първи опит за
> интериор и въобще първия ми досег
> до обектива след като го взех.
...

Поздравления за първия досег. Страхотни снимки според мен. Но цикламения куфар на 8-ма и 9-та снимка..


Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: mravunko   
Дата:   16-10-15 22:40

Natioanal може да стане National, защото anal изпада в друж жанр :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-10-15 22:49

Marten, това с куфара беше намигване от моя страна, търсих специашно куфар за случая, да се почувства комфорта на пристигналия гост, а не сами празна хотелска стая. Ако трябва да бъда честен видях идеята в сайта на един интериорен фотограф и реших да я взаимствам..може и да не е било нужно, знам ли [smilie11]

Извинете ме за офф-топика, но като цяло мисля, че обектива се справи чудесно. М/у др. всички снимки са без светкавица, нищо че на някой от тях светлината е смесена...такава е от прозорците и осветителните тела, друго няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: rimohit   
Дата:   16-10-15 23:02

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: marrio31   
Дата:   16-10-15 23:08

Обектива е много добър,най-вероятно си заслужава парите,но някак си ми бие на евтино,китайска изработка,явно за напред ще са все такива.Все се надявам,че топ обективите на никон ще са made in japan,то вече и японските коли не са японски за съжаление...



Публикацията е редактирана (16-10-15 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: boni   
Дата:   16-10-15 23:23

Еми така е Марио... аз за какво карам W126 и снимам с D3s:) Някак си стабилно ми стоят:) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: marrio31   
Дата:   16-10-15 23:27

Да,никога няма да е същото...минаваме на купи и хвърли за съжаление,големите фирми нямат изгода от вечни продукти.



Публикацията е редактирана (16-10-15 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: hrup   
Дата:   17-10-15 07:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   17-10-15 08:39

Чудесно ревю!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: ecobo   
Дата:   17-10-15 11:41

Обективът е прекрасен, и като изработка и оптически. Не знам как "не е топ клас", но има топ-картинка. Много съм доволен!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: Daniel_P   
Дата:   17-10-15 16:24

Отлично ревю и приятно изложено за четене!Поздравления Бони.

Обектива найстина е добър и си струва! Дори бих добавил и още един негов + възможноста му да фокусира от много близко и може да се ползва и за макро снимки при липсата на макро обектив! За да се добавят няколко кадъра от този тип, за още по разнообразен и интересен краен продукт призаснемане на събитие. Относно размислите и страстите както каза по горе PhotoBo направо са 1:1 с това което и аз мисля за двете тела и 20,50 и85 ще е отлична комбинация! Относно 24-70 2.8 не бих бил чак толкова краен да го споменавам като компромис!Вярно твърдите дават още повече и движението и различните ъгли могат да направят кадрите още по интересни и разнообразни! Но все пак 24-70 2.8 е добър обектив и е въпрос на стил и личен избор на фотографа дали ще снима с твърди или зум! Но найстина си е скъп,закачен на Д750 аз лично съм доста доволен от него, макар че основно снимам детски и семейни сесии с 85 1.8G и имам само няколко събития зад гърба си,все повече ми допада и харесва да снимам с твърди обективи,а и са доста по леки:D, в бъдеще все повече се замислям за една 50ка и второ тяло но няма средства за сега и всичко с времето си :) Бони много интересно зачекна темата за второ тяло кропка от класа на д7200 и ми е интересно какво ще споделиш, очаквам с нетърпение [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (17-10-15 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   17-10-15 17:34

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко впечатления и размишления за Nikkor AF-S 20/1.8G
Автор: nemchev   
Дата:   20-10-15 18:36

Хубаво ревю за хубава обектив. Лично за мен 24-70 е най-скучния обектив. Вярно, че става за много неща, но това не го прави нищо повече от стандартен обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »