Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Карате ли колела и да снимате...
Автор: Павел_Василев   
Дата:   15-05-15 23:05

Колеги, карате ли колела за да отидете на хубав парк, изобщо места за хубави панорамни снимки? Откак се помня не съм видял нито един който да кара колело и да има истински фотоапарат през рамо, защо е така, не удобно ли или? [shtrak] [shtrak] [shtrak]
Аз лично карам колело и слагам фотоапарата в раница с възможност веднага да изваждам апарата чрез завъртане на кръста и щракам ако видя нещо интересно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: realnoncho   
Дата:   15-05-15 23:15

Караме, ама я дефинирай истински фотоапарат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: Павел_Василев   
Дата:   15-05-15 23:20

Имам предвид не с телефони и сапунерки които повечето си ги носят по подразбиране и снимат ей така, говоря за хора които имат усет за снимки и съответната техника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-05-15 23:22

Или ще се кефиш на карането на колело, или на снимане, аз лично двете не можах да ги съчетая, макар че пробвах да мъкна техника [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: nyamago   
Дата:   15-05-15 23:22

Днес под 'истински' може да се разбира всичко над телефон (или най-примитивна сапунерка). Синът ми кара колело и често снима с Некс - с една ръка, в движение. Безогледалките отдавна ги броим за 'истински' апарати?

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: Pavlov   
Дата:   15-05-15 23:23

Понатежава малко ... Но онзи ден си направих една обиколка Варна-Добрич-Варна, с верния Drag и D7100 + 18-105VR в раницата [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: aivn   
Дата:   15-05-15 23:29

Това с фотоапарат в раница и на колело малко небезопасно ми се вижда за фотото. Отделно, че на по-дълги дистанции с колело не е удобно с раница. Има хубави чанти за кормило, които могат да се пригодят за по-компактен (безогледален или дребен DSLR) апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: Pavlov   
Дата:   15-05-15 23:37

aivn, това от опит ли го пишеш, или така си чел по форумите? [smile]
Аз обикалям с колелото и DSLR-а от години.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: aivn   
Дата:   15-05-15 23:56

Pavlov написа:

> aivn, това от опит ли го пишеш, или
> така си чел по форумите? [smile]
> Аз обикалям с колелото и DSLR-а от
> години.

Явно не си падал по гръб до сега. И аз не съм (само на глава и ръце), но за всичко си има първи път. Не бих сложил нещо чупливо в раницата, когато съм с колелото.

А не е удобно от една страна защото раницата дърпа раменете назад и се натоварва ненужно кръста. След едно качване на Шипка с тежка раница се зарекох, че ще ми е за последно. От тогава разпределям товара на самото колело: отпред и отзад. Така центърът на тежеста е по-ниско, а и гърбът ми е сух. Ако си виждал сериозните туристи, които мъкнат една камара багаж на колелото (палатка, спален чувал, прибори за готвене, дори и лаптоп), ползват дисаги и чанти за кормило, но никога раница.



Публикацията е редактирана (15-05-15 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: asahi   
Дата:   16-05-15 01:09

Аз пък като карам надалеч предпочитам да съм без раница на гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: kvakioh   
Дата:   16-05-15 01:46

ДА се кара и да се снима в БГ, но като се преминават големи кръстовища и пешеходни пътеки задължително да се слиза и да се бута велосипеда (по закон е). Иначе стават гадни кадри винаги. А може картинката да се развали за цял живот.
Има достатъчно камерки за активен живот- Gopro и подобни, мисля, че такава ще е най-добре за колелата и движещите се. Или удароустойчива сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: jino   
Дата:   16-05-15 07:38

Карате ли колела и да снимате...[smilie8]

Защо не се научиш първо да се изразяваш на български?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: burningice   
Дата:   16-05-15 07:59

Разбира се [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-05-15 08:12

Всеки уикенд, даже тръгвам след малко... Но не пейзажи , пилета ми е кеф на мен да снимам...

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: petrov88   
Дата:   16-05-15 08:13

Карането на колело на по- дълги дистанции беше една от основните причини да си взема по- сериозен апарат миналото лято. Тук в нашия регион определено има какво да се снима въпреки, че нещо го оставих това на доста заден план.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: tbby   
Дата:   16-05-15 08:39

Интересно ми е ако паднете от колелото с "хубав" апарат на гърба си.
Разбира се не го пожелавам на никой, но защо да увеличаваме риска?
И без това нито има пътища за каране на колело, нито нищо.
Изобщо в България карането на колело (особено в града) трябва да се брои за много екстремен спорт...

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: juslen   
Дата:   16-05-15 09:32

На крива ракета космоса и пречи, има и пътища и всичко стига човек желание и мерак да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: m.djorov   
Дата:   16-05-15 09:49

Е то може да падна и докато ходя, може ме блъсне някой докато ходя. Риск винаги има. Снимайте, яжте, пийте, носете новите дрешки, че не се знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: petrov88   
Дата:   16-05-15 10:37

И карайте в насрещното! Напук на всички дървени философи, които ви говорят обратното

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   16-05-15 10:50

С колега разцъкваме Cross Country или градско (майненско) с по DSLR (Nikon) в раницата. Обикновенно аз нося статив още някой обектив и филтри, а той носи аптечка, резервнни гуми и т.н. :)



Публикацията е редактирана (16-05-15 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: steffo   
Дата:   16-05-15 13:18

Каране за повече от час, с раница на гърба, си е живо мъчение. Иначе карам доста колело, винаги с фото. От еднодневни до 20дневни маршрути. Носил съм и Никоня и сапунери. Падал съм и с Никоня и със сапунеря. Никона оцеля, единият сапунер мина сериозен ремонт. Не виждам никакъв смисъл да се мъкне голяма камера на еднодневки. При еднодневките минаваш и заминаваш - няма време да киснеш 3ч, за да чакаш по-добра светлина и т.н. За по-дълги турове става за ДСЛР, но тогава теглото е важно и ще бъде камера, за сметка на нещо от екипировката. А със сапунера си стават чудесни кадри! Никакви грижи при принтова А4. Вадил съм и А3 от сапунер.
Който има мерак - носи каквото му е кеф [smilie25]
Много отдавна вече не нося ДСЛР на вело - сапурена му е майката!



Публикацията е редактирана (16-05-15 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: zookig   
Дата:   16-05-15 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: prozium   
Дата:   16-05-15 23:46

Раница на гърба и апаратът в нея, статив е малко по-тегаво, най-удобно е да се прикрепи на рамката. Няколко падания имам с апарата в раницата, но от със сноуборд, всичко беше наред с камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: novi4ok   
Дата:   17-05-15 00:22

Аз съм обиколил над двадесет европейски града с велосипед и ДСЛР на врата плюс два малки ръчнофокусни твърдака в джоба на якето ако е пролет/есен или в мъжка чанта през рамо лятото. Единственият ми инцидент е ударен сенник в едно тротоарно колче в Париж, заради малоумен турист, който си търсеше гледната точка ходейки назад с апарат пред муцуната - трябваше да кривна рязко, за да не го отнеса, тъпанара китайски...

P.S. Разбира се не съм стигнал до тези градове на колело, а с колата и колелото в багажника :)



Публикацията е редактирана (17-05-15 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Карате ли колела и да снимате...
Автор: Yotov   
Дата:   17-05-15 10:37

Най-редовно обикалям морската във Варна с апарата и токина 12-24 в раницата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »